نورمن راکول، نقاش و تصویرگر زندگی معاصر آمریکایی NORMAN ROCKWELL

زندگینامه مختصر نورمن پرسیوال راکول، (به انگلیسی: Norman Perceval Rockwell) نقاش و تصویرگر پرکار و مردمی معاصر آمریکا . تصویرسازی های راکول در بازتاب تمدن و فرهنگ امریکا تاثیر بسزایی داشته است .

 نورمن راکول، نقاش و تصویرگر زندگی معاصر آمریکایی NORMAN ROCKWELL

 نورمن راکول:  بدون آنکه با اصطلاحات بسیار پیچیده کار خودم را بیان کنم ، آمریکایی را که می شناختم و مشاهده کردم به دیگران نشان می دادم که ممکن است تا کنون با این دقت به آن ننگریسته بودند.

نورمن راکول در سال 1894 در شهر نیویورک متولد شد ، از همان کودکی همیشه می خواست یک هنرمند بشود .  راکول در 14 سالگی در کلاسهای هنر در مدرسه هنر نیویورک (مدرسه هنری Chase سابق) ثبت نام کرد.  دو سال بعد ، در سال 1910 ، وی دبیرستان را ترک کرد و در آکادمی ملی طراحی در رشته هنر تحصیل کرد.  او خیلی زود به لیگ دانشجویان هنر منتقل شد و در آنجا نزد توماس فوگاری و جورج بریگمن تحصیل کرد.  دستورالعمل های Fogarty در تصویرگری راکول را برای اولین کمیسیون های تجاری خود آماده کرد.  راکول از بریجمن مهارت های فنی را یاد گرفت که در طول زندگی نسبتا طولانی خود به آنها تکیه کرده بود. 
نورمن راکول خیلی زود به موفقیت دست پیدا کرد.  او قبل از تولد شانزده سالگی ، اولین مجموعه تصویر سازی تشکیل یافته از چهار کارت کریسمس را نقاشی کرد.  در حالی که هنوز در دوران نوجوانی بود ، به عنوان مدیر هنری Boys 'Life ، نشریه رسمی Boy Scout of America استخدام شد و یک حرفه آزاد موفقیت آمیز را با تصویر سازی  انواع مطالب مرتبط با جوانان آغاز کرد.

در سن 21 سالگی ، خانواده راکول به نیو روشل ، نیویورک ، جامعه ای نقل مکان کردند که ساکنان آن شامل تصویرگران مشهوری مانند J.C و Frank Leyendecker و Howard Chandler Christy بودند.  در آنجا راکول با کارتونیست کلاید فورسایث استودیویی تأسیس کرد و برای مجله هایی مانند  Life, Literary Digest, and Country Gentleman  کار تولید کرد.  در سال 1916 ، راکول 22 ساله اولین جلد خود را برای The Saturday Evening Post ، مجله ای که راکول "بزرگترین پنجره نمایش در آمریکا" می دانست ، نقاشی کرد.  طی 47 سال آینده ، 321 جلد دیگر توسط نورمن راکولRockwell برای روی جلد طراحی گردید.  .  همچنین در سال 1916 ، راکول با ایرنه اوکانر ازدواج کرد.  آنها در سال 1930 از یکدیگر جدا شدند. 
دهه های 1930 و 1940 به طور کلی پربارترین دهه فعالیت راکول در نظر گرفته می شود.  در سال 1930 با ماری بارستو ، یک معلم مدرسه ازدواج کرد و این زوج صاحب سه پسر شدند ، جارویس ، توماس و پیتر.  خانواده در سال 1939 به آرلینگتون ، ورمونت نقل مکان کردند و نورمن راکول شروع به انعکاس زندگی آمریکایی در یک شهر کوچک کرد در کارهایش کرد.

در سال 1943 ، راکول با الهام از سخنرانی رئیس جمهور فرانکلین روزولت در کنگره ، نقاشی های چهار ارکان آزادی را نقاشی کرد.  بازتولید آنها در چهار شماره متوالی نشریه The Saturday Evening Post با مقاله هایی از نویسندگان معاصر.  ثابت کرد که راکول از آزادی گفتار ، آزادی برای عبادت ، آزادی از خواست مردم و آزادی بیان بدون ترس بسیار حمایت می کند.  این آثار در نمایشگاه هایی در ایالات متحده به بازدید عموم گذاشته شدند كه با حمایت مالی اداره پست و وزارت خزانه داری آمریكا برگزار شد و از طریق فروش اوراق قرضه جنگی ، بیش از 130 میلیون دلار برای تلاش های انسان دوستانه در جنگ جهانی دوم جمع آوری شد.

 

نورمن راکول (1894-1978) ، آزادی بیان ، 1943. تصویرسازی برای روزنامه شنبه شب ، 20 فوریه 1943. از مجموعه موزه نورمن راکول.  ©️ 1943 SEPS: دارای مجوز از Curtis Licensing، Indianapolis، IN.  کلیه حقوق محفوظ است.

 

نورمن راکول (1894-1978) ، آزادی پرستش ، 1943. تصویرسازی برای Saturday Evening Post ، 27 فوریه 1943. از مجموعه موزه نورمن راکول.  ©️ 1943 SEPS: دارای مجوز از Curtis Licensing، Indianapolis، IN.  کلیه حقوق محفوظ است.

 

نورمن راکول (1894-1978) ، آزادی از فقر ، 1943. تصویرسازی برای Saturday Evening Post ، مارس 6 ، 1943. از مجموعه موزه نورمن راکول.  ©️ 1943 SEPS: دارای مجوز از Curtis Licensing، Indianapolis، IN.  کلیه حقوق محفوظ است.

 

نورمن راکول (1894-1978) ، آزادی از ترس ، 1943. تصویرسازی برای Saturday Evening Post ، مارس 6 ، 1943. از مجموعه موزه نورمن راکول.  ©️ 1943 SEPS: دارای مجوز از Curtis Licensing، Indianapolis، IN.  کلیه حقوق محفوظ است.


اگرچه سری چهار ارکان آزادی با موفقیت بزرگی روبرو شد ، سال 1943 نیز ضرر عظیم راکول را به همراه داشت.  آتش سوزی استودیوی آرلینگتون نقاشی های بسیار  و مجموعه ای از لباس ها و وسایل تاریخی او را نابود کرد.


در سال 1953 ، خانواده راکول از آرلینگتون ، ورمونت ، به استوکبریج ، ماساچوست نقل مکان کردند.  شش سال بعد ، ماری بارستو راکول به طور غیر منتظره درگذشت.  راکول در همکاری با پسرش توماس ، زندگینامه خود را با عنوان "ماجراهای من به عنوان تصویرگر" در سال 1960 منتشر کرد.
در سال 1961 ، راکول با مولی پوندرسون ، معلم بازنشسته ازدواج کرد.  دو سال بعد ، او همکاری 47 ساله خود با The Saturday Evening Post را پایان داد و شروع به کار در مجله Look کرد.  راکول در طی 10 سال همکاری با Look ، تصاویری را به تصویر کشید که برخی از عمیق ترین دغدغه ها و حس های درونی او  را نشان می داد ، از جمله حقوق شهروندی ، جنگ آمریکا علیه فقر و اکتشاف فضا.


در سال 1973 ، راکول با قرار دادن آثار خود در قیمومت انجمن تاریخی Old Corner House Stockbridge ، اعتماد خود را برای حفظ میراث هنری خود به عنوان میراث هنری آمریکایی نشان داد و  این موزه بعداها به موزه نورمن راکول در استوکبریج تبدیل شد.  این اعتماد اکنون هسته اصلی مجموعه های دائمی موزه را تشکیل می دهد.  در سال 1976 ، راکول با بروزرضعف در سلامتی ، نگران آینده استودیوی خود شد.  او قرار گذاشت که استودیوی خود و محتوای آن به اعتماد افزوده شود.  در سال 1977 ، راکول بالاترین افتخار غیرنظامی کشور ، مدال آزادی ریاست جمهوری را دریافت کرد.  وی در 8 نوامبر 1978 ، در سن 84 سالگی در خانه اش در استوكبریج با آرامش درگذشت.
در سال 2008 ، راکول به لطف تلاش دانشجویان دانش آموزان در منطقه برکشایر ، جایی که راکول در 25 سال آخر زندگی خود زندگی کرد ، به عنوان هنرمند رسمی ایالت مشترک المنافع ماساچوست انتخاب شد.

 

 

منبع: www.nrm.org

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه