چگونه ایمنی منزل را با ابزار آلات هوشمند افزایش دهیم؟

هنگامی که خارج از شهر به دنبال آفتاب گرفتن هستید ، دزدها راحت تر می توانند سری به خانه شما زده و آن را مورد دستبرد قرار دهند. تکنولوژی به ندرت مانع نفوذ یک مزاحم به محل شما می شود. اما چند راه وجود دارد که به کمک دستگاه‌های هوشمند می‌توانید آن‌ها را بترسانید یا از وقوع سرقت در حال انجام آگاه شوید.

چگونه ایمنی منزل را با ابزار آلات هوشمند افزایش دهیم؟

بر اساس گزارش دفتر آمار ملی بریتانیا ، نیروهای پلیس در انگلستان و ولز در سال منتهی به دسامبر 2017، 438971 جرم سرقت را ثبت کردند که 9 درصد افزایش نسبت به سال قبل را نشان می دهد. در حالی که ارقام جرم و جنایت اغلب به دلیل گزارش نشدن حوادث اغلب مورد مناقشه قرار می گیرند، گزارش "سازمان آمار ملی" می گوید:

"تصور می‌شود که این ارقام نشان دهنده افزایش واقعی این نوع جنایات است، زیرا عموماً توسط پلیس به خوبی ثبت شده و قربانیان نیز به خوبی گزارش می‌دهند. اگر افزایش سرقت های ثبت شده توسط پلیس ادامه یابد، ما انتظار داریم که این موارد در زمان مناسب در نظرسنجی نشان داده شوند."

البته، شما می توانید بسیاری از اقدامات احتیاطی معمولی را برای کاهش احتمال سرقت انجام دهید، مانند نصب قفل پنجره یا نصب دزدگیر، اما آیا فناوری های جدید می تواند گزینه های بیشتری برای محافظت از خانه شما ارائه دهد؟ در اینجا پنج راه استفاده از فناوری های پیشرفته برای محافظت از خانه شما ارائه شده است.

 

1- ایمن سازی شکاف کلید با قفل هوشمند

شکاف کلید در محافظت از خانه ها اغلب نادیده گرفته می شود، اما می تواند ابزار مفیدی باشد که سارق برای نفوذ به خانه شما استفاده می کند. در حالی که یک قفل استاندارد باید ایمنی اساسی در برابر اینگونه نفوذ داشته باشد ، یک فرد مزاحم ممکن است به لطف ساختار ضعیف قفل ، همچنان بتواند در را به زور باز کند.

قفل هوشمند مفهوم ایمنی را کمی فراتر می برد. شما و سایر افراد مجاز تعریف شده (مثلاً همسایه) نه تنها می‌توانید قفل آن را با استفاده از تلفن هوشمند خود باز کنید، بلکه در صورت شناسایی افرادی که سعی در دستکاری قفل دارند، برای شما هشدار ارسال می‌کند.

 

2- با دوربین های IP افرادی را که به محدوده شما وارد می شوند چک کنید

یک یا چند دوربین امنیتی بی‌سیم با قرارگیری مناسب می‌تواند با ضبط فیلم های با کیفیت بالا از ورود سارقان به ملک شما جلوگیری کند. دوربین‌های مقرون به صرفه را می‌توان هم در داخل ، جایی که ممکن است شواهد ارزشمندی را برای دستگیری متجاوز در اختیار پلیس قرار دهند نصب کرد ، و هم در خارج ، جایی که می‌تواند مهاجم احتمالی را قبل از ورود به خانه شناسایی کند. علاوه بر ثبت چنین حوادثی، سیستم‌های دوربین‌های امنیتی خانگی خوب، قابلیت تشخیص حرکت نیز دارند. هنگامی که دوربین حرکت را تشخیص می دهد (طبق آستانه تعریف شده مشخص) ، می تواند هشداری از طریق ایمیل یا برنامه خود در تلفن هوشمند برای شما ارسال کند. با بررسی تصاویر ضبط شده، می توانید تصمیم بگیرید که آیا باید اقدامات بیشتری انجام دهید، مانند گزارش آن به پلیس.

هنگامی که دوربین های نظارتی را برای مصارف خانگی نصب می کنید، باید مطمئن شوید که تمام نقاط ورود احتمالی را پوشش می دهید و هیچ نقطه ای برای سوء استفاده سارق باقی نمی گذارید. با این حال، باید به حریم خصوصی افراد دیگر هم احترام بگذارید و برای مثال از اینکه دوربین امنیتی شما قادر به نمایش داخل منزل همسایه باشد، اجتناب کنید.

 

3- با زنگ هوشمند ، تظاهر کنید که خانه هستید

شاید واضح به نظر نرسد، اما اولین خط دفاعی شما در برابر دزدی می تواند زنگ در خانه باشد. سارقان اغلب ابتدا زنگ را برای بررسی خالی بودن خانه به صدا در می‌آورند و اگر متوجه حرکتی در داخل ، مانند روشن شدن چراغ شدند ، به راه خود ادامه می‌دهند.

زنگ درهای هوشمند شامل فناوری تماس تصویری است. از طریق یک تلفن هوشمند متصل به اینترنت، می‌توانید متوجه شوید که کسی دارد زنگ در را می زند ، و حتی از طریق دوربین داخلی خواهید دید که چه کسی است. علاوه بر این، حتی می‌توانید با آن شخص انگار که پشت آیفون هستید صحبت کرده و این تصور را ایجاد کنید که در خانه هستید.

زنگ درهای هوشمند علاوه بر بهبود امنیت خانه می تواند در زمینه های دیگر نیز کمک کند، مانند اجتناب از پاسخگویی به بازاریاب های حضوری در درب منزل شما.

 

4- درب را با قفل هوشمند ایمن کنید

در حالی که یک قفل معمولی به اندازه کافی قوی است، مردم گاهی اوقات فراموش می کنند که در هنگام خروج از خانه درب را قفل کنند، شاید به این دلیل که عجله دارند یا با چیز دیگری حواسشان را پرت کرده است. همچنین گاهی این احساس شک هم وجود دارد که در را قفل کرده اید یا آن را باز گذاشته اید ، اما قادر به بررسی آن هم نیستید.

مانند گجت‌های دیگری که  تا کنون معرفی کرده ایم ، یک قفل هوشمند هم از اینترنت استفاده می‌کند تا شما آن را از هر کجا که هستید کنترل کنید. سپس می توانید وضعیت آن را از طریق یک برنامه روی گوشی هوشمند خود بررسی کرده و در صورت لزوم آن را از راه دور قفل کنید. برخی از قفل‌های هوشمند را می‌توان برای برقراری ارتباط با تلفن شما از طریق بلوتوث تنظیم کرد تا هنگامی که خروج شما را تشخیص داد به‌طور خودکار قفل ‌شود. علاوه بر این، اغلب می توانید به راحتی به افراد دیگر هم اجازه دهید که قفل را از طریق تلفن هوشمند خود بدون دادن کلید باز کنند.

اگر تلفن خود را گم کردید ، در دسترس نداشتید یا باتری آن تمام شد، اکثر قفل های هوشمند همچنان به شما اجازه می دهند آن ها را به روش قدیمی ، با کلید باز کنید.

 

5- با هوشمندسازی نور ها مزاحمین را برانید

سارقان ترجیح می دهند خانه هایی را هدف قرار دهند که هیچ کس در آن حضور ندارد، بنابراین دیدن چراغی که در داخل آن روشن می شود اغلب آنها را وادار می کند که از تلاش خود دست بکشند. با سیستم روشنایی خودکار خانه، می توانید چراغ های خانه خود را از هر کجا که هستید کنترل کنید. به عنوان مثال، اگر دوربین امنیتی بی سیم شما هشداری برای شما ارسال می کند و اگر تصاویر همراه آن هم دلیل کافی برای نگرانی به شما می دهد، می توانید برخی از چراغ ها را از راه دور روشن یا خاموش کرده و احتمالاً قبل از وقوع جرم از آن جلوگیری کنید.

علاوه بر این، سیستم‌های روشنایی خودکار خانه را می‌توان طوری برنامه‌ریزی کرد که چراغ‌های خاصی را در زمان‌های خاص روشن یا خاموش کند. برخلاف روشن گذاشتن ساده یک چراغ، وقتی هیچ کس برای مدت طولانی در خانه نیست، مثلاً برای تعطیلات خانوادگی، این کار می تواند تصوری از فعالیت واقعی در خانه ایجاد کند. به عنوان مثال، چراغ‌های طبقه پایین می‌توانند یک به یک در زمان خواب معمول شما خاموش شوند و پس از مدت کوتاهی چراغ اتاق خواب روشن شود. بعداً آن نیز خاموش می شود و این تصور را ایجاد می کند که شما به خواب رفته اید.

حتی لامپ های جداگانه ای وجود دارند که به صدای زنگ در خانه شما واکنش نشان می دهد. همین کار هم اغلب برای جلوگیری از ورود سارق هنگام زدن زنگ کافی است.

 

در حالی که همه این گونه راه های فوق پیشرفته ممکن است برای شما مفید نباشند، برخی بدون شک به شما کمک می کنند تا خانه خود را ایمن کنید. مهم است به یاد داشته باشید که دزدی فقط به معنای ضرر مالی نیست، که اغلب می‌توان آن را از طریق بیمه کاهش داد، بلکه می‌تواند بر سلامت عاطفی شما نیز تأثیر بگذارد. بسیاری از مردم پس از دزدی، طیف گسترده ای از احساسات نامطلوب را تجربه می کنند و اغلب ماه ها طول می کشد تا دوباره در خانه خود احساس امنیت کنند.

 

 

منبع:     time2technology.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه