معرفی شخصیت های بازی های ماریو

دوران کودکی بسیاری از ما با تجربه بازی های ماریو ، روی نسل های متنوعی از کنسول ها سپری شده است. شخصیت های متنوع این سری در بازی های گوناگون ، همگی دوست داشتنی و جذاب ظاهر شده اند. تنوع بازی ها ، انتشار بازی های فرعی و کراس اورهای مختلف ، باعث شده کاراکتر های مختلفی در بازی های این سری وجود داشته باشند.

معرفی شخصیت های بازی های ماریو

بازی سوپر ماریو یا آنطور که ما در کودکی میشناختیم "قارچ خور" ، شخصیت های متنوع و دوست داشتنی زیادی را به ما معرفی کرده است. برخی از این شخصیت ها بازی های مستقل مربوط به خود داشته اند ، برخی در بازی های مختلف برای مراحل محدود قابل بازی بوده اند و برخی تنها در پیشبرد روایت بازی ها نقش آفرینی کرده اند.

در این مقاله ، اصلی ترین کاراکتر های این مجموعه را بررسی می کنیم:

 

Mario - ماریو

قهرمان اصلی پادشاهی قارچ (Mushroom Kingdom) .  ماریو همیشه سرحال  و شاد است و فوراً با لباس‌های آبی، کلاه قرمز و سبیل‌های برند خود قابل تشخیص است.  او دوست قابل اعتماد پرنسس پیچ بوده و همراه با برادرش لوئیجی در سراسر سرزمین به خاطر اعمال شجاعانه خود شناخته می شوند.

ماریو در ورزش هایی از جمله تنیس، گلف، بیس بال، فوتبال و حتی مسابقات کارتینگ مهارت زیادی دارد.  او در همه آنها خوب است!  او یک لوله کش حرفه ای است.  اما در واقع کارش شبیه یک شوخی با همه حرفه ها است.

او از توانایی پرش ماهرانه خود و انواع قدرت‌ها برای مقابله با رقیب اصلیش یعنی Bowser  استفاده می‌کند.

 

Luigi - لوییجی

برادر ماریو و همکارش در قهرمانی پادشاهی قارچ.  لوئیجی بلافاصله با کلاه سبز و پیراهن سبزش شناخته می شود.

 لوئیجی مهربان است، اما می تواند کمی هم عصبی باشد، به خصوص در اطراف ارواح.  با این حال، توانایی های او در حد توانایی های ماریو است، بنابراین وقتی این برادران با هم متحد می شوند، چیزی وجود ندارد که نتوانند به دست آورند.

 لوئیجی بلندتر است و می تواند از ماریو بالاتر بپرد.  اگر دقت کنید، ممکن است متوجه شوید که شکل سبیل او نیز کمی متفاوت با ماریو است.

 

Princess Peach – پرنسس پیچ

 شاهزاده خانم محبوب پادشاهی قارچ. او بسیار مهربان است و همیشه در تلاش است تا دنیایی را ایجاد کند که همه بتوانند در آن با خوشی کنار هم زندگی کنند. لباس صورتی مشخص او بسیار دوست داشتنی است.  پرنسس پیچ همیشه برای انواع ورزش ها آماده است  و از پخت و پز و آشپزی نیز لذت می برد

.

 پرنسس پیچ و ماریو دوستان خوبی هستند و هر زمان که بتوانند به یکدیگر کمک می کنند

 

Toad - وزغ

یکی از ساکنان پادشاهی قارچ که در خدمت پرنسس پیچ کار می کند. وزغ لکه‌های قرمز روی سرش دارد، اما سایر هم نوعان او رنگ‌های مختلفی دارند.

 وزغ بسیار شاد و وفادار به ملکه است. او تمام تلاش خود را می کند تا به ماریو و لوئیجی در ماموریتشان برای محافظت از پادشاهی قارچ در برابر بوزر کمک کند، حتی اگر در این روند خود را به خطر بیندازد.

 

Bowser - باوزر

 پادشاه کوپاها. رقیب اصلی ماریو. او همیشه در پادشاهی سرزمین قارچ مشکل ایجاد می کند.

 باوزر افراد  زیادی  را تحت فرمان خود دارد. هر زمان هم که او به خرابکاری در پادشاهی قارچ می پردازد، برنامه های او اغلب توسط ماریو و دوستانش خنثی می شود.

 Bowser یک دشمن قدرتمند است که دارای قدرت های باورنکردنی است ، تا آنجا که حتی می تواند از آتش نفس بکشد.

 

Yoshi - یوشی

 همراه قابل اعتماد ماریو که اهل جزیره یوشی است.  او سبز است، اما سایر همنوعان او ممکن است رنگ های دیگری مانند قرمز، آبی، صورتی و زرد داشته باشند.

 یوشی مهربان و بی خیال است.  او از زبان دراز خود برای بلعیدن میوه های  دشمنان و تبدیل آنها به تخم مرغ استفاده می کند.

 

Daisy - دی زی

شاهزاده خانم ساراسالند. استایلی که او با آن شناخته می شود شامل لباس زرد و لوازم جانبی گلدار او است.

دی زی شاد، پرانرژی و البته دارای اخلاق بچه گانه است.  او از انجام ورزش های مختلف با ماریو و دوستانش لذت می برد.

 

Wario - واریو

رقیب خودخوانده ماریو. واریو یک لباس مجلسی بنفش، یک کلاه زرد، و یک سبیل زیگزاگی فوراً قابل تشخیص دارد.

 واریو و ماریو از زمان کودکی یکدیگر را می شناختند.  او شخصیتی پرهیاهو دارد و با چالش های کوچک از میدان به در نمی رود.  او خسیس و در عین حال عاشق پول درآوردن است.

 

Waluigi - والوئیجی

رفیق و همدست واریو.  والوئیجی هم رقیب خودخوانده لوئیجی است.

 او حاضر است هر کاری بکند تا ماریو و لوئیجی را به بهترین شکل ممکن آزار دهد.  دست‌ها و پاهای بلند او به او کمک می‌کنند تا در ورزش ها رقیبی قابل رقابت باشد.

 

Rosalina - رزالینا

بانوی مرموز که همراه با خانواده موجودات ستاره مانند خود به نام لوماس در کهکشان سفر می کند.

 رزالینا ممکن است کمی سرد به نظر برسد، اما او در واقع بسیار مهربان است.  او مادر خوانده لوماها است.  اگرچه خانه او در میان ستاره ها قرار دارد، اما گاهی اوقات به ماریو و دوستانش در ماجراجویی هایشان می پیوندد.

 

Bowser Jr. – باوزر جونیور

تنها پسر باوزر ، پادشاه کوپاها.  او اغلب با ماسکی دیده می شود که دهانی ترسناک روی آن کشیده شده است.

بوزر جونیور کوچک است اما قدرت زیادی را از پدرش به ارث برده است.

اگر همه چیز بر وفق مراد او پیش نرود، ممکن است عصبانی شود. باوزر جونیور می داند که می تواند  دردسرهای زیادی ایجادی کند و از این نظر حسابی خودخواه است.

 

Boo - بو

ارواح شیطانی که اغلب در مکان های تاریک و متروک ظاهر می شوند.

 آنها ممکن است ارواح ترسناک به نظر برسند ، اما همچنین فوق العاده خجالتی هستند.  اگر کسی درست به آنها نگاه کند، در جای خود میخکوب می شوند و چشمان خود را می پوشانند.

 

Donkey Kong - دانکی کونگ

پادشاه جنگل. برند او کراوات قرمزش است که حروف اول اسم او را نشان می دهد.

 دانکی کونگ می تواند بشکه های غول پیکر را با حداکثر سهولت پرتاب کند و آنقدر قدرتمند است که وقتی روی زمین می کوبد زمین می لرزد.

 کونگ عاشق موز است و همیشه مقدار زیادی از آنها را در خانه درختی خود نگه می دارد.

 

Diddy Kong - دیدی کونگ

دیدی کونگ دوست و شریک مورد اعتماد دانکی است. استایل او پیراهن قرمز با ستاره های زرد و کلاه قرمز است.

 اگرچه دیدی کونگ به اندازه دانکی کونگ قوی نیست، اما چابک است و دارای قدرت پرش عالی است. او همچنین سریع بوده ، و یک متحد عالیست برای کمک به دانکی کونگ جهت محافظت از مخزن موزش!

 

منبع: mario.nintendo.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه