چگونه بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام را انتخاب کنیم؟

شاید بسیاری از ما به خاطر عدم امکان حضور در باشگاه های ورزشی و یا دسترسی نداشتن به مربی ایده آل ، سری به برنامه های تناسب اندام موجود در فروشگاه های موبایلی زده باشیم. تعداد زیاد این برنامه ها و امکانات مختلف آنها ، انتخاب یک گزینه مناسب را به شدت دشوار می کند. پس در این مقاله سعی خواهیم کرد بهترین گزینه ها را برای هر سبک استفاده ، معرفی کنیم.

چگونه بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام را انتخاب کنیم؟

با وجود تعداد زیادی اپلیکیشن تناسب اندام در بازار، چگونه می توانید مناسب ترین را انتخاب کنید؟ در اینجا عواملی وجود دارد که باید قبل از دانلود در نظر بگیرید:

 

مربیان معتبر: برای در نظر گرفتن ایمنی و کسب بهترین نتایج، توصیه می‌کنیم برنامه‌ای با تمرین‌هایی انتخاب کنید که توسط کارشناسان خبره تناسب اندام ایجاد یا هدایت می‌شوند.

اهداف تناسب اندام: آیا می خواهید قدرت خود را افزایش دهید یا سریعتر بدوید؟ یا شاید شما علاقه مند به کاهش وزن یا انعطاف پذیری بیشتر هستید. انگیزه شما هرچه که باشد، حتما اپلیکیشنی را انتخاب کنید که نیازهای ورزشی شما را برآورده کند.

بودجه: در حالی که برخی از برنامه های ورزشی و تناسب اندام کاملا رایگان هستند، اکثر برنامه ها به پرداخت هزینه اشتراک ماهانه نیاز دارند. خوشبختانه، همه برنامه‌های موجود در فهرست ما یک دوره آزمایشی رایگان ارائه می‌دهند، بنابراین می‌توانید قبل از ورود به همه کلاس‌ها، چند کلاس را امتحان کنید.

تجهیزات مورد نیاز: اکثر برنامه‌ها کلاس‌هایی را ارائه می‌دهند که به تجهیزاتی مانند بلوک‌های یوگا، دمبل یا کتل بل (Kettlebell) نیاز دارند. درصورتی که تمایلی به خرید تجهیزات جدید باشگاهی ندارید ، به دنبال برنامه‌ با کلاس‌هایی باشید که با وسایل فعلی باشگاه خانگی شما سازگار است.

نظرات کاربران: در حالی که شما قطعاً باید نظرات خود را با تحقیق کافی تکمیل کنید، خواندن نظر سایر کاربران هم می تواند اطلاعات ارزشمندی برای شما داشته باشد زیرا بر مبنای آن ها میتوانید تصمیم بگیرید که آیا یک برنامه تمرینی برای شما مناسب است یا خیر.

هیچ اشکالی ندارد که چند برنامه تناسب اندام را قبل از تصمیم گیری در مورد آن امتحان کنید. مهمترین چیز این است که به شما کمک کند تا با خیال راحت و به شکل موثر به اهداف خود برسید.

 

"سوالات متداول در مورد برنامه های تناسب اندام"

 

کدام اپلیکیشن برای تمرینات خانگی بهتر است؟

بهترین برنامه برای تمرینات خانگی به اهداف شما، نوع تمریناتی که از آن لذت می برید و تجهیزاتی که از قبل دارید بستگی دارد.ممکن است لازم باشد قبل از پیدا کردن برنامه‌ای که مناسب است، انواع مختلفی از برنامه‌ها را آزمایش کنید، بنابراین برنامه‌هایی که رایگان هستند یا نسخه آزمایشی رایگان دارند، می‌توانند مکان خوبی برای شروع باشند.

 

یک برنامه تناسب اندام خوب به صورت رایگان چیست؟

بسیاری از برنامه های تناسب اندام خوب وجود دارد که رایگان هستند. برنامه Nike Training Club که در لیست ما گنجانده شده یک نمونه است. بهترین برنامه‌های رایگان برنامه‌هایی هستند که شامل انواع تمرین‌هایی باشند که شما از آن لذت می‌برید و تبلیغات یا خریدهای درون‌برنامه ای زیادی را شامل نمی‌شوند.

 

ورزش با کمک یک اپلیکیشن ممکن است همان چیزی باشد که برای دریافت پاسخ مناسب و کسب نتیجه به آن نیاز دارید. صرف نظر از اهداف تناسب اندام یا روش مورد علاقه شما برای تحرک ، مطمئناً برنامه ای وجود دارد که برای شما مناسب است.

پس دیگه منتظر چی هستید؟ می توانید از این لیست به عنوان یک راهنما استفاده کنید و همین امروز عرق تان را درآورید!

 

نگاهی سریع به بهترین برنامه های تناسب اندام

بهترین برنامه تناسب اندام رایگان: Nike Training Club

بهترین برنامه برای دوستداران تناسب اندام گروهی: obé Fitness

بهترین برنامه تناسب اندام آزمایش شده و واقعی: Peloton

بهترین برنامه تناسب اندام برای ورزش فردی و گروهی: Fit Body

بهترین برنامه تناسب اندام تحت هدایت مربی شخصی: تلویزیون Le Sweat

بهترین برنامه تناسب اندام قبل و پس از زایمان: Studio Bloom

بهترین برنامه تناسب اندام با اندازه: Big Fit Girl

بهترین اپلیکیشن یوگا: Glo

بهترین برنامه برای دوندگان و دوچرخه سواران: Strava

مزایای تناسب اندام غیرقابل انکار است. اما برای به دست آوردن حداکثر بهره از تمرین، ثبات و انضباط کلیدی است. اینجاست که فناوری می تواند کمک کند.

 

برنامه مناسب می تواند به عنوان یک مربی شخصی مجازی یا شریک آموزشی عمل کند تا شما را با انگیزه و پاسخگو نگه دارد.

ما بهترین برنامه های سال را از نظر کیفیت، نظرات کاربران و قابلیت اطمینان کلی آنها انتخاب کردیم.

 

بهترین برنامه تناسب اندام رایگان:  Nike Training Club

قیمت: رایگان

امتیاز آیفون: 4.8

امتیاز اندروید: 4.3

با برنامه Nike Training Club به صورت زنده یا بر اساس تقاضا با مربیان نایک تمرین کنید. پس از دانلود برنامه، بر اساس نتایج یک مسابقه سریع، پیشنهادهای تمرینی سفارشی دریافت خواهید کرد.

 

این برنامه طیف وسیعی از سبک های ورزشی را ارائه می دهد، از جمله:

 

تمرین تناوبی با شدت بالا (HIIT)

یوگا

تمرین برای تمام بدن

تمرینات هوازی

آموزش قدرت

همچنین می‌توانید بر اساس گروه عضلانی، تمرکز تمرین و تجهیزات برای پیدا کردن کلاس جستجو کنید.

 

ملیسا لی، ویرایشگر Healthline از این برنامه به عنوان ابزاری برای یادگیری انواع مختلف تمرینات زمانی که باشگاه‌ها در طول همه‌گیری کورونا بسته بودند، استفاده کرد. او خاطرنشان می کند که این یک برنامه مفید برای مبتدیان یا کسانی است که می خواهند چیز جدیدی را امتحان کنند و بدون پرداخت هزینه برای مربی شخصی راهنمایی بخواهند.

تیلور مورلی، همکار SEO Healthline، که یک فیزیولوژیست ورزشی معتبر ACSM با مدرک کارشناسی ارشد در فیزیولوژی ورزشی است، نیز این برنامه را به دلیل برنامه‌ریزی ورزشی متعادل توصیه می‌کند. او همچنین همگامسازی این برنامه با اپل واچ برای بررسی تمرینات مبتنی بر تکرار و مشاهده سریع ضربان قلب خود را می پسندد.

 

نکات مثبت:

رایگان

انتخاب گستره بالایی  از تمرینات

فیلترهای متعدد، از جمله گروه عضلانی، تجهیزات موجود و مدت زمان

گرم کردن و خنک کردن گنجانده شده است

 

نکات منفی:

فضای ذخیره سازی زیادی را در گوشی شما اشغال می کند

نمی توانید موسیقی خود را در حین پخش جریانی کلاس ها پخش کنید

انتقال سریع و حرکات سریع ممکن است برای مبتدیان دشوار باشد

 

بهترین برنامه برای دوستداران تناسب اندام گروهیObé Fitness

قیمت: 25 دلار اشتراک ماهیانه یا 170 دلار سالیانه

آزمایشی: ۷ روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.8

امتیاز اندروید: 4.4

این برنامه با بیش از ۲۰ نوع کلاس از جمله HIIT، رقص کاردیو، تناسب اندام و غیره، احساس یک کلاس بدنسازی گروهی را به اتاق نشیمن شما می آورد.

این برنامه هر روز هفته کلاس‌های زنده ارائه می‌کند که در یک استودیوی فانتزی نئونی فیلم‌برداری شده است . به‌علاوه آرشیو گسترده ای با بیش از ۷۰۰۰ ساعت کلاس در اختیار دارد.

مدت زمان تمرین از ۱۰ دقیقه تا ۱  ساعت است. مربیان درجه یک انرژی مناسب را برای شما به ارمغان می آورند و حتی در طول کلاس های زنده فریاد می زنند!

همچنین این اپلیکیشن مورد علاقه ویراستار تغذیه و تناسب اندام Healthline، Kelli McGrane، MS، RD است. او قدردانی می کند که مجموعه وسیعی از کلاس های ۲۰ دقیقه ای، فشرده کردن یک جلسه تمرین در روز را آسان (و سرگرم کننده) می کند.

 

نکات مثبت:

کلاس های زنده

پیشنهادات تخصصی، از جمله برنامه های آموزشی هدفمند و کلاس های قبل از زایمان

گزینه های کلاس برای همه سنین

کلاس های انرژی بالا و مربیان

مخصوصاً برای HIIT، کیک بوکسینگ کاردیو و رقص کاردیو عالی است

نکات منفی:

دوره آزمایشی کوتاه

تمرینات قدرتی ممکن است برای وزنه برداران جدی تر به اندازه کافی چالش برانگیز نباشد

گزارش هایی از خراب شدن برنامه اندروید وجود دارد

 

 

بهترین برنامه تناسب اندام آزمایش شده و واقعی:   Peloton

قیمت: نسخه رایگان ، نسخه معمولی با اشتراک ماهیانه 12.9 دلار و سالیانه 129 دلار و نسخه پلاس با اشتراک ماهیانه 24 و سالیانه 240 دلار

آزمایشی: 30 روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.9

امتیاز اندروید: 4.2

Peloton بیشتر به خاطر کلاس های دوچرخه سواری خود شناخته شده است، اما با اپلیکیشن دیجیتال Peloton، می توانید به انواع دیگر تمرینات نیز دسترسی داشته باشید. همه چیز از تمرین قدرتی و HIIT گرفته تا دویدن در فضای باز و یوگا را خواهید یافت.

می توانید در زمان واقعی با مربیان خبره و سایر اعضا از سراسر جهان تمرین کنید یا در یک کلاس از پیش ضبط شده شرکت کنید.

کلاس‌های Peloton دارای لیست‌های پخش موسیقی انتخابی هستند و هر مربی سبک منحصر به فرد خود را به کلاس‌های خود می‌آورد.

فقط به خاطر داشته باشید که اگرچه مربیان تغییراتی را در روند تمرین ها ارائه می دهند، اما افراد مبتدی ممکن است اکثر این تمرینات را بسیار چالش برانگیز بدانند.

چندین ویراستار Healthline اظهار داشته اند که برنامه Peloton کلید موفقیت آنها در تناسب اندام در خانه است. سیدنی هانان، کارشناس ارشد SEO Healthline، استفاده از برنامه Peloton را در طول همه‌گیری COVID-19 آغاز کرد و همچنان از آن برای تکمیل کلاس‌های ورزشی حضوری و باشگاه خود استفاده می‌کند. او از طیف گسترده کلاس ها و انعطاف پذیری Peloton قدردانی می کند.

آن آرنتسون، ویرایشگر ارشد Healthline، ابتدا اپلیکیشن Peloton را با یک دوچرخه Echelon Smart Connect جفت کرد تا در کلاس‌های اسپینی که در طول همه‌گیری از دست داده بود شرکت کند. همانطور که او شروع به آزمایش برخی از کلاس های دیگر برنامه کرد، متوجه شد که چقدر از طیف انواع کلاس ها و تمرین های موجود لذت می برد.

 

این برنامه همچنین به عنوان یکی از انتخاب های Healthline برای بهترین هدایای تناسب اندام معرفی شد.

 

نکات مثبت:

مورد علاقه طرفداران با امتیاز 4.9 از 5 از بیش از 690000 بررسی تنها در فروشگاه App Apple

لیست های پخش موسیقی انتخاب شده

کلاس های بین 5 تا 75 دقیقه

تغییرات ارائه شده در طول تمرین

کلاس دوچرخه سواری و تردمیل

 

نکات منفی:

سطوح مقاومت پلوتون برای دوچرخه‌سواری و تمرینات تردمیل ممکن است با سطوح مقاومت در دستگاه‌های کاردیوی غیر پلوتن مطابقت نداشته باشد

برخی از کلاس ها ممکن است برای ورزشکاران مبتدی بیش از حد چالش برانگیز باشند

 

بهترین برنامه تناسب اندام گروهی خانم ها:  Fit body

قیمت: اشتراک ماهیانه 20 دلار و سالیانه 230 دلار

آزمایشی: ۷  روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.9

امتیاز اندروید: 4.7

انجمنی که توسط زنان برای زنان ایجاد شده است، Fit Body دارای 12 برنامه است که توسط چهار مربی متخصص هدایت می شوند تا به شما کمک کنند به اهداف تناسب اندام خود برسید.

کلاس‌ها ۳۰ دقیقه یا کمتر طراحی شده‌اند، اما اگر وقت اضافی دارید، توصیه می‌کنیم از ویدیوهای کششی و فوم رولینگ نیز استفاده کنید.

علاوه بر این، فیت بادی قابلیت "۷۲ هفته برنامه غذایی" را با توصیه های سفارشی مطابق با نیازهای کالری روزانه شما، به علاوه دسترسی به بیش از ۳۰۰ دستور غذا برای ایجاد برنامه غذایی خود ارائه می دهد.

همچنین یک عملکرد اجتماعی در داخل برنامه وجود دارد که به شما امکان می دهد در سفر سلامتی خود با دیگران ارتباط برقرار کنید.

نکات مثبت:

ارائه نکات تغذیه ای و برنامه های غذایی

تمرینات و سلامت ذهنی/عاطفی

پیشنهاد حرکات جایگزین در طول تمرین

نکات منفی:

ممکن است برای برخی به اندازه کافی چالش برانگیز نباشد

 

بهترین برنامه تناسب اندام تحت هدایت مربی شخصی:  TV Le Sweat

قیمت: 25 دلار

آزمایشی: ۷  روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 5

امتیاز اندروید: 4.9

Le Sweat TV که توسط Charlee Atkins، CPT ایجاد شده است، اساساً یک مربی شخصی را در اختیار شما قرار می دهد.

در طول هر تمرین، اتکینز دقیقاً در کنار شماست و نشانه‌ها و تغییرات مفیدی را برای تمام سطوح تناسب اندام ارائه می‌کند.

برای شروع می‌توانید بیش از ۲۵۰ تمرین را بر اساس قسمت های مختلف بدن، تجهیزات مورد نیاز یا طول کلاس مورد نظر (۵  تا ۳۰ دقیقه) مرور کنید. همچنین می‌توانید ویدیوها را در صورت درخواست پخش کنید یا آنها را برای جلسات عرق‌گیری در حال حرکت دانلود کنید.

نکات مثبت:

کلاس های تحت هدایت مربی

بی نیازی از تجهیزات زیاد

نکات منفی:

آرشیو تمرینی به اندازه سایرین در این لیست قوی نیست

سبک های تمرینی محدود

فاقد کلاس های طولانی تر

 

بهترین برنامه تناسب اندام قبل از زایمان و پس از زایمان:  Studio Bloom

قیمت: اشتراک ماهیانه 14.5 دلار ، سالیانه 60 دلار و تمام مدت 400 دلار

آزمایشی: ۷ روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.8

امتیاز اندروید: 4.7

کلاس‌های Studio Bloom که توسط متخصص ورزش پیش از زایمان و پس از زایمان بروک کیت طراحی شده و توسط متخصصان دیگر آموزش داده شده است، به والدین جدید کمک می‌کند تا در طول و بعد از بارداری با خیال راحت تمرین کنند.

این برنامه بیش از 300 کلاس ارائه می دهد، از جمله:

آموزش قدرتی

توانبخشی آسیب

مراقبه

یوگا

تمرینات هوازی

HIIT

بوکس

دوچرخه سواري

در حالی که برخی از تمرینات به دمبل یا نوارهای کشسان نیاز دارند، گزینه های زیادی بر اساس وزن بدن نیز وجود دارد.

قابلیتی منحصر به فرد در Studio Bloom این است که ، تنفس دیافراگمی را به عنوان پایه و اساس هر تمرین آموزش می دهد. همچنین پس از زایمان طبیعی و سزارین، مشاوره رایگان با درمانگران لگن داخلی ارائه می دهد.

نکات مثبت:

کلاس برای مراحل قبل از زایمان و پس از زایمان

روش های مبتنی بر شواهد

توضیح تغییرات در طول کلاس ها

دسترسی به درمانگران لگن داخلی

نکات منفی:

ممکن است برای ورزشکاران پیشرفته به اندازه کافی چالش برانگیز نباشد

برخی از کاربران خاطرنشان می کنند که در مربیان. و مدل ها تنوع کافی وجود دارد

 

بهترین برنامه تناسب اندام با اندازه:  Big Fit Girl

 

قیمت: 10 دلار ماهیانه

آزمایشی: ۷ روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.9

امتیاز اندروید: 4.8

برنامه Big Fit Girl که توسط لوئیز گرین  نویسنده "Big Fit Girl" و "Fitness for Everyone" و رئیس آکادمی آموزشی Size-Inclusive ایجاد شده است، بدون توجه به اندازه، سن یا سطح تناسب اندام شما، تناسب اندام را در دسترس قرار می دهد.

با شروع تمرینات روی صندلی و به مرور انجام حرکات پیشرفته تر، گرین طیف گسترده ای از تمرینات قلبی و قدرتی را ارائه می دهد.

اگر برای ورزش کردن کاملاً تازه کار هستید یا آسیب دیده اید، برنامه Big Fit Girl شما را در هر جایی که باشید همراهی می کند و به شما این امکان را می دهد که با خیال راحت و با اطمینان بالا پیش بروید.

نکات مثبت:

تاکید بر میزان توانایی

با تمرکز بر ایمنی و پیشرفت ملایم

وجود مصاحبه های تخصصی، مجموعه های اصلاحی و مانتراهای روزانه

نکات منفی:

ممکن است برای ورزشکاران پیشرفته به اندازه کافی چالش برانگیز نباشد

دوره آزمایشی رایگان کوتاه

 

بهترین اپلیکیشن یوگا:  Glo

قیمت: اشتراک ماهیانه 30 دلار یا سالیانه 320 دلار

آزمایشی: ۷ روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.9

امتیاز اندروید: 4.8

چه یوگا بخشی از روال معمول شما باشد و چه در این تمرین تازه کار باشید، در برنامه Glo چیزی برای شما وجود خواهد داشت.

این برنامه شامل بیش از ۵۰۰۰ ساعت کلاس درخواستی و همچنین کلاس های زنده روزانه برای زمانی است که برنامه شما اجازه می دهد. حتی می‌توانید کلاس‌ها را برای دسترسی در حین حرکت دانلود کنید.

۱۶ سبک کلاس برای انتخاب وجود دارد که همه آنها توسط مربیان مجرب و معتبر تدریس می شوند. مورلی یکی از طرفداران این برنامه است و می گوید که دوست دارد فیلتر کردن تمرینات برای یافتن موارد مورد علاقه خود، مانند Vinyasa flow با مربی تیفانی کرویکشانک، آسان تر شود.

نکات مثبت:

کلاس های مناسب برای تمام سطوح مهارت

همگام سازی با اپل واچ

بی نیاز از Wi-Fi

اظهار نظر کاربران در مورد مربیان

نکات منفی:

تنوع محدودی از سبک های تمرینی، با تاکید بر یوگا، مدیتیشن و پیلاتس

کاربران اندروید مشکلات مربوط به فریز کردن برنامه را گزارش می کنند

 

 

بهترین برنامه برای دوندگان و دوچرخه سواران:  Strava

قیمت: رایگان ، 12 دلار ماهیانه یا 80 دلار سالیانه

آزمایشی: 30 روز آزمایشی رایگان

امتیاز آیفون: 4.8

امتیاز اندروید: 4.5

اگر عاشق دویدن و دوچرخه‌سواری هستید، Strava یک برنامه ضروری است. این برنامه علاوه بر نقشه برداری از مسیرهای حرکت شما، پیشرفت شما را ردیابی کرده ، چالش ارائه می دهد و حتی موقعیت شما را برای ایمنی با دوستانتان به اشتراک می گذارد.

نسخه رایگان Strava بسیار ابتدایی است. این حالت تنها به شما امکان می دهد فعالیت خود را ثبت کنید و مکان خود را با سه مخاطب تعیین شده به اشتراک بگذارید.

با این حال، با حدود ۸  دلار در ماه، این برنامه به شما امکان می دهد در مسابقات ناهمزمان شرکت کنید، اهدافی را تعیین و پیگیری کنید، برنامه های آموزشی ایجاد کنید و عملکرد خود را اندازه گیری کنید.

کندیس آبلون، سردبیر ارشد Healthline اشاره می‌کند که دنبال کردن افراد دیگر در این برنامه از جمله افرادی که در زندگی واقعی می‌شناسد و ورزشکاران برجسته به او انگیزه می‌دهد. با این حال، او اشاره می‌کند که نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی و اشتراک داده‌ها چیزی است که باید هنگام شروع کار با این برنامه در نظر داشته باشید.

نکات مثبت:

حالت رایگان

مهلت آزمایشی رایگان ۳۰ روزه برای نسخه پولی

حس اجتماعی قوی

ردیابی گسترده و ویژگی های عملکردی متریک

نکات منفی:

اشتراک ماهانه برای استفاده از اکثر ویژگی های تجزیه و تحلیل داده ها لازم است

فقدان تمرینات قدرتی و کلاس های استودیویی

 

 

منبع:   www.healthline.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه