روش اتصال گوشی ها و تبلت های اندرویدی و IOS به تلویزیون از طریق کابل USB.

نحوه اتصال گوشی به تلویزیون ، از مواردی است که برای خیلی از ما چالش بر انگیز بوده. مخصوصا در زمانی که تلویزیون های هوشمند در دسترس نیستند ، انتقال تصویر به تلویزیون و اشتراک گذاری محتوا ، مشکل ساز می شود. در این مقاله نحوه اتصال انواع گوشی به تلویزیون از طریق کابل USB را بررسی می کنیم.

روش اتصال گوشی ها و تبلت های اندرویدی و IOS به تلویزیون از طریق کابل USB.

اتصال تلفن به تلویزیون آنقدرها هم که فکر می کنید ساده نیست. چه بخواهید از اشتراک Netflix خود لذت ببرید، عکس‌ها را به اشتراک بگذارید یا از آن برای کارهای خانگی استفاده کنید، متصل کردن تلفن و تلویزیون می‌تواند مشکل ساز باشد.

اما به هر حال این کار غیرممکن نیست ، همه چیز به انتخاب کابل مناسب بستگی دارد.

در این مقاله تمام آنچه شما باید در مورد نحوه اتصال تلفن یا تبلت Android یا iOS به تلویزیون با استفاده از کابل USB بدانید آورده شده است.

چرا از USB برای اتصال تلفن، تبلت و تلویزیون استفاده کنیم؟

با وجود راحتی و رواج یافتن ارسال تصویر صفحه تلفن به صورت بی سیم، ممکن است کنجکاو باشید که چرا باید از اتصال USB به تلویزیون برای تلفن خود استفاده کنید.

اول اینکه اگر تلفن را با اتصال کابلی به تلویزیون خود متصل کنید، از ارسال سیگنال کم تاخیر بهره می برید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید گوشی خود را برای بازی به تلویزیون متصل کنید، به جای پیکربندی بی سیم، به اتصال USB نیاز دارید. این انتخاب به میزان زیادی تاخیر را کاهش می دهد. همین امر در مورد تماشای فیلم در تلویزیون از طریق کابل USB از تلفن نیز صدق می کند.

به‌علاوه، برای موقعیت‌هایی که فاقد Wi-Fi هستید ، گیرنده شما امکان اتصال بی سیم ندارد یا سیگنال بی‌سیم ضعیفی دارید، به جای این روش به اتصال کابلی نیاز دارید.

برای اتصال تلفن یا تبلت خود به تلویزیون، می توانید از یکی از روش های زیر استفاده کنید:

اندروید :

         کابل USB-C با DisplayPort

         کابل USB با MHL

         کابل USB با SlimPort

 

iPhone/iPad :

         کابل لایتنینگ (آیفون و آیپد)

 

نحوه اتصال تلفن و تلویزیون به دستگاه و سیستم عامل خاص شما بستگی دارد. اگرچه همه روش ها مشابه هستند، فرآیند اتصال آیفون با دستگاه های اندرویدی متفاوت است.

به طور مشابه، روش اتصال شما بسته به نیاز شما متفاوت است. تماشای عکس در تلویزیون های سازگار ، فقط به کابل شارژ و دستگاه تلفن همراه شما نیاز دارد. اما برای انتقال کامل تصویر ، به آداپتور USB هم نیاز دارید.

نکته این است که برای اتصال USB بین گوشی تلفن همراه و تلویزیون، مدل تلویزیون اهمیتی ندارد. مراحل زیر که نحوه اتصال تلفن تلویزیون را نشان می دهد برای برند های عمومی مانند سامسونگ، ال جی و بسیاری از سازندگان دیگر به یک شکل عمل می کند. بهتر از آن، همین مراحل را می توان برای اتصال تلفن به تلویزیون های غیرهوشمند هم استفاده کرد.

 

نحوه اتصال گوشی و تبلت های اندرویدی به تلویزیون از طریق USB

برای اتصال تلفن ها و تبلت های اندرویدی به تلویزیون خود چند گزینه پیش رو دارید. در ادامه به هر یک از این روش ها نگاه خواهیم انداخت:

 

1- اتصال گوشی به HDMI تلویزیون از طریق USB Type-C

گوشی های اندرویدی جدید دارای پورت USB Type-C هستند. این ورودی که با نام USB-C نیز شناخته می شود، یک ورودی استوانه ای شکل است که جایگزین میکرو USB شده و برای شارژ و انتقال داده استفاده می شود.

با وجود پشتیبانی از استاندارد DisplayPort، این قابلیت انعکاس صفحه نمایش USB-C به HDMI از صفحه نمایش تلفن یا تبلت شما به تلویزیون را فعال می کند.

فقط کابل USB-C را به گوشی یا تبلت Android وصل کنید، سپس آن را به یک هاب مناسب با خروجی HDMI یا یک آداپتور USB-C به HDMI وصل کنید.

 

2- اتصال گوشی به تلویزیون از طریق USB با قابلیت MHL

MHL یکی از رایج ترین راه حل ها برای اتصال تلفن به تلویزیون HDMI از طریق کابل میکرو USB است. این فناوری به دستگاه های سازگار با MHL مانند گوشی های هوشمند و تبلت ها اجازه می دهد تا به تلویزیون و پروژکتور متصل شوند.

می توانید لیستی از دستگاه های دارای پشتیبانی از MHL را در وب سایت رسمی MHL مرور کنید.

برای استفاده از این قابلیت ، به موارد زیر نیاز دارید:

     تلفن مجهز به MHL

     آداپتور یا کابل USB به HDMI MHL

     کابل HDMI

     کابل برق

اگرچه این تنظیمات به شکل کلی بیان شده است، کابل خاصی که ممکن است نیاز داشته باشید متفاوت است. می توانید کابل MHL به همراه نام گوشی خود را گوگل کنید ، تا به نتیجه مناسب برسید.

برای اتصال تلفن خود به تلویزیون با استفاده از کابل USB و MHL، ابتدا گوشی خود را به یک آداپتور MHL وصل کنید. آداپتور یا از طریق یک پورت USB یا یک منبع خارجی به برق نیاز دارد.

اگرچه تکنولوژی MHL در ابتدا به اتصال برق نیاز داشت، MHL 2.0 این نیاز را مرتفع کرده است. با این حال، از آنجایی که MHL برق مورد نیاز خود را ز دستگاه تلفن همراه می گیرد، عاقلانه است که کابل جداگانه برق را وصل کنید.

سپس گوشی خود را با کابل MHL به تلویزیون وصل کنید. پس از آن، باید صفحه گوشی یا تبلت را در تلویزیون خود مشاهده کنید. این سیستم Plug and Play است.

به طور کلی، MHL یکی از بهترین راه حل ها برای اتصال تلفن اندرویدی به تلویزیون با استفاده از کابل USB است.

 

3- اتصال گوشی و تبلت به تلویزیون از طریق USB Slimport

اگر تلفن قدیمی تر دارید، می توانید گوشی خود را با کابل SlimPort به تلویزیون وصل کنید. SlimPort در حالی که مشابه MHL است، خروجی های متفاوتی را ارائه می دهد، اما از اتصال میکرو USB استفاده می کند.

در حالی که MHL به HDMI محدود می شود ، خروجی های SlimPort شامل HDMI، DVI، DisplayPort و VGA است. این امر باعث می شود که این مبدل برای انواع نمایشگرها، از جمله مانیتورهای قدیمی و تلویزیون های بدون ورودی دیجیتال، مناسب تر باشد.

برخلاف MHL، SlimPort انرژی را از دستگاه های تلفن همراه نمی گیرد.

برای اتصال تلفن به تلویزیون با استفاده از آداپتور SlimPort به موارد زیر نیاز دارید:

 

     تلفن سازگار با SlimPort

     کابل یا آداپتور Slimport با اتصال Micro USB

     کابل ویدئوی مناسب برای نمایشگر شما (HDMI، DVI، DisplayPort یا VGA)

 

با وصل کردن آداپتور SlimPort به گوشی شروع کنید. سپس آداپتور SlimPort را با استفاده از کابل مناسب به صفحه نمایش خود وصل کنید. سپس باید بتوانید صفحه نمایش گوشی خود را در تلویزیون مشاهده کنید. مانند MHL، این قابلیت هم Plug AND Play است.

 

4- اتصال گوشی و تبلت به تلویزیون از طریق USB ، بدون اتصال HDMI

اگر تلویزیونی که می خواهید گوشی خود را به آن وصل کنید HDMI نداشته باشد چه؟ هنوز هم امکان اتصال یک تلفن اندرویدی به یک صفحه نمایش قدیمی وجود دارد، اما برای انجام این کار به آداپتورهای اختصاصی نیاز دارید.

 

آداپتور USB به VGA: برای اتصال تلفن خود به تلویزیون یا نمایشگر VGA، فقط به یک آداپتور USB به VGA نیاز دارید.

تلفن به RCA AV: برای اتصالات RCA (قرمز، سفید و زرد) به آداپتور HDMI به RCA به همراه مبدل USB به HDMI که در شماره 1 بالا ذکر شد، نیاز دارید. اتصال باید به این شکل ترتیبی باشد: کابل USB گوشی > آداپتور پورت USB به HDMI > آداپتور HDMI به RCA > RCA به تلویزیون.

تلفن به SCART: برای اتصال تلفن خود به تلویزیون SCART به آداپتور HDMI به SCART اختصاصی به همراه آداپتور USB به HDMI نیز نیاز است. اتصال را به صورت زیر زنجیر کنید: تلفن > آداپتور USB به HDMI > آداپتور HDMI به > SCART SCART  به تلویزیون.

 

آیا میتوان آیفون و آیپد را از طریق USB به تلویزیون متصل کرد؟

نمی دانید چگونه آیفون را با USB به تلویزیون خود وصل کنید؟ متاسفانه این کار امکان پذیر نیست از آنجایی که آیفون‌ها و آی‌پدها USB ندارند، نمی‌توانید از آن به عنوان یک روش اتصال استفاده کنید. اما می توانید دستگاه های iOS را با استفاده از کابل به تلویزیون متصل کنید.

اگر آیفون 5 یا جدیدتر دارید، دستگاه شما کانکتور لایتنینگ خواهد داشت. برای اتصال آیفون خود به تلویزیون به آداپتور AV دیجیتال لایتنینگ برای خروجی های HDMI یا آداپتور Lightning به VGA در صورتی که صفحه نمایش VGA قدیمی دارید نیاز دارید. کابل مناسب تلویزیون و گوشی خود را بخرید.

شما می توانید یک آی پد را از طریق همین وسیله به تلویزیون خود متصل کنید. باز هم، به احتمال زیاد برای این کار به کابل لایتنینگ نیاز خواهید داشت. فقط iPad 3 و نسخه های قبلی از کابل 30 پین استفاده می کند. همه آیپدهای دیگر، از جمله هر iPad Mini و iPad Pro، از کابل لایتنینگ استفاده می کنند.

هنگامی که آداپتور خود را به برق وصل کردید، به سادگی خروجی ویدیو را به صفحه نمایش خود وصل کنید. سپس صفحه گوشی شما به تلویزیون منعکس می شود. آداپتورهای لایتنینگ رسمی اپل دارای یک پورت لایتنینگ اضافی برای شارژ در حین مشاهده محتوا در صفحه دوم هستند.

 

نحوه انتقال اطلاعات بین گوشی و تلویزیون از طریق USB

در حالی که رایج ترین مورد استفاده برای اتصال تلفن به تلویزیون با استفاده از USB برای انتقال مستقیم تصویر است ، گزینه دیگری نیز برای استفاده وجود دارد. به جای انعکاس صفحه تلفن ، می توانید از آن به عنوان یک وسیله ذخیره سازی برای مشاهده تصاویر و ویدیوها در تلویزیون خود استفده کنید.

با این حال، انجام این کار به یک مانیتور، تلویزیون یا پروژکتور سازگار نیاز دارد. اکثر نمایشگرهای مدرن باید حافظه USB را بپذیرند.

از بین گزینه های مختلف اتصال USB به تلویزیون، این ساده ترین گزینه است. از آنجایی که فقط به تلفن، کابل USB و تلویزیون با ورودی USB نیاز دارد، انجام آن هم آسان است. این که به کدام کابل خاص هم نیاز دارید ، به تلفن شما بستگی دارد.

در iPhone یا iPad، از کابل لایتنینگ (یا 30 پین برای دستگاه‌های قدیمی‌تر) استفاده کنید. به همین ترتیب هم ، کاربران اندروید به یک کابل micro-USB یا USB-C نیاز دارند. کابل USB که همراه تلفن یا تبلت شما عرضه شده ، باید در این مورد به خوبی عمل کند.

 

USB به تلویزیون : مشاهده تصاویر

دستگاه‌های اندرویدی مدرن از USB Mass Storage پشتیبانی نمی‌کنند، بنابراین تلویزیون شما دستگاه شما را به عنوان یک درایو خارجی واقعی مشاهده نمی‌کند.

دستگاه های جدید فرض را بر این می گذارند که تلویزیون یا مانیتور شما دارای یک ورودی USB است که قادر به نمایش فایل ها از یک دستگاه ذخیره سازی است.

به سادگی کابل خود را به تلفن و سپس به تلویزیون وصل کنید. با اتصال سر USB استاندارد کابل به صفحه نمایش، ورودی تلویزیون خود را به USB تغییر دهید.

در اندروید، احتمالاً باید تنظیمات USB خود را به انتقال فایل‌ یا انتقال عکس (PTP) تغییر دهید. برای انجام این کار، هنگام اتصال، اعلان های خود را از بالای صفحه به پایین بکشید. در منو، روی اعلان USB در حال شارژ ضربه بزنید تا آن را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که این مورد برای همه تلویزیون ها کار نمی کند. در برخی موارد، پورت های USB صرفاً برای به روز رسانی سیستم عامل هستند.

 

نحوه اتصال گوشی های سامسونگ به تلویزیون از طریق USB و DEX

در میان محبوب ترین دستگاه های اندرویدی موجود، گوشی های پرچمدار سامسونگ همیشه می درخشند. این دستگاه ها قابلیت ذاتی اتصال با تلویزیون و مانیتور را دارند. برای انعکاس صفحه نمایش ، به کابل USB-C به HDMI نیاز دارید.

برای اتصال سری گوشی های Samsung Galaxy S8/ Note 8 و گوشی های مدرن تر به تلویزیون خود، فقط به یک آداپتور USB-C به HDMI نیاز دارید. USB-C نر را به درگاه شارژ USB-C دستگاه Samsung Galaxy خود وصل کنید. سپس کابل HDMI را وارد سوکت تلویزیون خود کنید.

با این حال، دستگاه های سامسونگ گلکسی اس 8، اس 9 و نوت 8/9 نیز دارای DeX هستند. با پر کردن شکاف بین تلفن همراه و دسکتاپ، DeX یک تجربه دسکتاپ را ارائه می دهد که از طریق گوشی شما اجرا می شود. می‌توانید همه برنامه‌ها را مانند اندروید  اجرا کنید ، به گالری تلفن خود دسترسی داشته باشید و اساساً همه چیز را روی صفحه نمایش بزرگ دریافت کنید.

از آنجایی که این فناوری انحصاری است، روش اتصال تلفن سامسونگ دارای قابلیت DeX به تلویزیون با اتصالات استاندارد متفاوت است. در برخی موارد، برای استفاده از DeX به یک داک نیاز دارید. در برخی دیگر (مانند گوشی‌های گلکسی نوت اخیر) می‌توانید از کابل USB-C به HDMI استفاده کنید که مفیدتر از یک داک اختصاصی است. اگر از داک استفاده می‌کنید، به کابل برق نیز برای تغذیه داک و شارژ کردن نیاز دارید.

 

اتصال گوشی ، تبلت و تلویزیون با USB : موفقیت آمیز بود!

دانستن نحوه اتصال تلفن همراه به تلویزیون از طریق کابل USB زمانی مفید است که اتصال بی سیم در دسترس نباشد. در حالی که اتصال USB به تلویزیون بر اساس دستگاه، نوع اتصال و ورودی های نمایشگر متفاوت است، خوشبختانه راه اندازی آن ساده است. با این حال، فراموش نکنید که سیستم بی سیم معمولا راحت تر است.

صرف نظر از اینکه از اندروید، آیفون یا دستگاه سامسونگ که دارای DeX است استفاده می کنید، راهی برای اتصال تلفن یا تبلت خود به تلویزیون برای مشاهده در صفحه نمایش بزرگتر وجود دارد.

 

 

منبع:   Makeuseof.com

18
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه