آموزش کاربردی پارامترهای ساخت شخصیت بازی الدن رینگ Elden Ring

بازی الدن رینگ در ادامه سری بازی های دارک سولز (Dark souls) و بلادبورن (Bloodborne) و پس از سکیرو (Sekiro) عرضه شده است. بازی های سولز-بورن باید با دقت و و طبق سلیقه گیمر انجام شود ، اگر نه بعد از صرف زمان و انرژی زیاد ، اشتباه رفتن مسیر آپگرید کاراکتر بسیار آزاردهنده خواهد بود. در این مقاله پارامتر های مختلف کاراکتر و نحوه آپگرید کردن آن ها را مرور می کنیم.

آموزش کاربردی پارامترهای ساخت شخصیت بازی الدن رینگ Elden Ring

اگر تجربه طولانی در بازی کردن عناوین سولز-بورن نداشته باشید ، با شروع الدن رینگ احتمالا درک صحیحی از پارارمتر های کاراکتر خود و تاثیر آن در گیم پلی نخواهید داشت. در حالی که شاخص های کاراکتر مانند بازی های Dark Souls عمل می کند، برخی چیزها در Elden Ring تغییر کرده است. دانستن اینکه هر یک از پارامترها در Elden Ring بر چه چیزی حاکم است، برای ساخت یک کاراکتر عالی ضروری است و افزایش اشتباه پارامتر ها می تواند اثربخشی شخصیت شما را محدود کند.

در ادامه ، توضیح داده‌ایم که هر یک از پارامترها در بازی چه می‌کند، بنابراین می‌دانید هنگام توسعه شخصیت خود روی کدام یک تمرکز کنید. این احتمال وجود دارد که برخی از پارامترها را بر سایرین اولویت دهید. حتی ممکن است برخی از آنها را نادیده بگیرید، اما دانستن اینکه هر پارامتر Ring Elden چه می کند، زندگی شما را در The Lands Between بسیار آسان تر می کند.

به یاد داشته باشید، اگر به بیلد خاصی با تمرکز بر پارامتر های مشخص متعهد شوید، بعداً می توانید این ترکیب را تغییر دهید و با استفاده از آیتم های Larval Tear مشخصات کاراکتر خود را مجددا چیدمان کنید. این آیتم ها در بازی محدود هستند، اما به اندازه ای از آن ها یافت می شود که چند باری بتوانید کاراکتر خود را ریست کنید.

پارامتر های موجود برای مدیریت کاراکتر در Elden Ring شامل موارد زیر است:

Vigor

Mind

Endurance

Strenght

Dexterity

Intelligence

Faith

Arcane

 

Vigor (نیرو)

 Vigor ویژگی است که بر میزان سلامت (HP) شخصیت شما حاکم است. هر چه بیشتر این پارامتر را لول آپ کنید ، نوار قرمز که بیانگر میزان سلامتی کاراکتر است ، طولانی تر خواهد بود. این پارامتر همچنین مقاومت شما در برابر آتش و سم را افزایش می دهد، بنابراین یک پارامتر مفید برای ارتقاء، صرف نظر از نوع بیلد شما است.

به یاد داشته باشید، Vigor ممکن است سلامت شما را افزایش دهد، اما دفاع فیزیکی شما را افزایش نمی دهد ، این کار پارامتر Endurance است. بنابراین، اگر در حال ساختن شخصیتی هستید که برای مقاومت در برابر آسیب های زیادی طراحی شده است، عاقلانه است که هر دو را افزایش دهید. Vigor را به عنوان میزان سلامتی در نظر بگیرید، و Endurance را به عنوان شاخصی که میزان تاثیر آن را مشخص می کند.

Vigor دارای یک سقف ابتدایی 40 و سپس در 60 است، بنابراین هنگامی که به این نقطه برسید ، افزایش دادن آن با بازدهی کمتری مواحه خواهد شد. البته کماکان می‌توانید به افزایش دادن آن ادامه دهید، اما هر لولی که اکنون اضافه می‌کنید تنها کسری از آنچه قبلا افزایش می‌یافت بازدهی خواهد داشت. بنابراین، هنگامی که Vigor به 40  رسید، بهتر است رون های خود را در جای دیگری خرج کنید.

 

Mind (ذهن)

این ویژگی حاکم بر میزان تمرکز (Focus Points) یا FP شما است. این نوار آبی زیر سلامتی شما قرار دارد و زمانی که از جادو، طلسم ها یا سایر مهارت های مربوط به FP استفاده می کنید، خالی می شود.

افزایش میزان این پارامتر همچنین به افزایش مقاومت های مرتبط با تمرکز کمک می کند. بنابراین، این کار نه تنها به شما امکان می‌دهد طلسم‌های بیشتری بسازید، بلکه شما را در مواجهه با انواع آسیب‌ها نیز مقاوم ‌تر می‌کند.

به یاد داشته باشید، این پارامتر فقط بر تعداد FP شما نظارت می کند، نه اینکه چقدر جادوها، افسون ها و مهارت های شما قدرتمند هستند.

توصیه می شود به دلیل کاهش بازدهی، افزایش Mind را پس از 40 متوقف کنید. مگر اینکه واقعاً برای بیلد خود نیاز بیشتری داشته باشید، می‌توانید قبل از شروع کاهش بازدهی اصلی آن را به 55 یا 60 برسانید.

 

Endurance (استقامت)

ویژگی Endurance بر میزان استقامت شما و همچنین دفاع فیزیکی شما تاثیر گذار است. افزایش این پارامتر شما را سرسخت تر و فرز تر می کند.

استقامت در Elden Ring ضروری است و به شما این امکان را می دهد که قبل از اینکه نیاز به عقب نشینی داشته باشید تا نوار توان شما پر شود ، کارهای بیشتری در مبارزه انجام دهید. همچنین اگر استقامت کافی برای غلتیدن یا جاخالی دادن از حملات را داشته باشید، می توانید جان خود را نجات دهید.

Endurance همچنین توان شما برای حمل تجهیزات را افزایش می دهد. درصورتی که تمایل به حمل سلاح و زره های سنگین داشته باشید ، باید مطمئن شوید به میزان کافی بر روی افزایش میزان Endurance سرمایه گذاری کرده اید ، اگر نه با افزایش وزن و عبور از میزان مجاز ، امکان غلتیدن ، جاخالی دادن و دویدن را از دست خواهید داد. همچنین میزان وزن حمل شده شما نسبت به بیشینه وزن قابل تحمل ، سرعت غلتیدن شما را تعیین خواهد کرد.

ضربه خوردن توسط دشمنان نیز استقامت شما را کاهش می دهد، بنابراین داشتن مقدار کافی Endurance برای فرار سریع از جنگ و حفظ بقا ضروری است.

Endurance دارای دو سقف است. استقامت شما پس از 50 واحد دیگر افزایش نخواهد یافت. با این حال، وزن حمل شما تا زمانی که 60 امتیاز را به Endurance اختصاص نداده باشید، افزایش می یابد.

به یاد داشته باشید، فقط در صورتی که واقعاً به آن نیاز دارید، 60 امتیاز را به استقامت اختصاص دهید. به عنوان مثال، اگر قصد دارید از سلاح و زره بسیار سنگین استفاده کنید و همچنان به سرعت حرکت کنید. برای اکثر بیلد ها، میزان 50 کافی خواهد بود.

 

Strength (قدرت)

Strength چندین کار را در Elden Ring انجام می‌دهد، خروجی آسیب فیزیکی شما را افزایش می‌دهد، به شما امکان می‌دهد سلاح‌های سنگین‌تری به کار بگیرید و دفاع فیزیکی شما را افزایش می‌دهد. وقتی بدنی با قدرت و استقامت دارید، شخصیت شما می‌تواند از سلاح‌های بزرگ تر استفاده کند.

بسته به ساختار شما، معمولاً عاقلانه است که وقتی 50 واحد به آن اختصاص دادید، لول آپ کردن Strength را متوقف کنید. پس از این میزان هرچه قدرت خود را افزایش دهید با کاهش بازده مواجه خواهید شد. با این حال، اگر احساس نیاز دارید، می توانید تا 60 واحد پیش بروید.

 

Dexterity (چابکی)

از Dexterity برای استقاده موثر از سلاح های پیشرفته بازی استفاده می شود. به عنوان مثال، آسیب وارد شده توسط کمان ها، کراسبو ها و شمشیرهای خمیده یا سلاح های کوچکتر را افزایش می دهد.

این اساساً برای بازیکنانی است که می‌خواهند به‌جای یک تانک به‌عنوان یک شخصیت سرکش بازی کنند، بنابراین از بسیاری جهات به عنوان جایگزینی برای قدرت عمل می‌کند. با این حال، بیلد‌های زیادی وجود دارد که از همسطح کردن Str و Dex بهره می‌برند.

افزایش میزان Dexterity همچنین زمان آماده سازی طلسم‌ها را کاهش داده ، آسیب‌های ناشی از سقوط را کم ‌تر کرده و باعث می‌شود که سخت تر از اسب پایین بیفتید. این بدان معناست که Dexterity حتی برای بیلد‌های مبتنی بر جادو هم مفید است و نباید در بیلد های مرتبط با Strength نیز حذف شود.

مانند Strength، معمولاً عاقلانه است که وقتی 50 واحد به آن اختصاص دادید، ارتقا مهارت را متوقف کنید. هرچه بیشتر پیش بروید ، بازده کمتری مشاهده خواهید کرد. همانند Strength، می توانید آن را تا 60 واحد بالا ببرید ، فقط توجه داشته باشید که پس از آن هر ارتقا نتیجه کمتر و کمتری خواهد داشت.

 

Intelligence (هوش)

برای انجام جادوهای گلینستون، نسخه جادوی Elden Ring، به Intelligence نیاز است.

افزایش این پارامتر، خروجی آسیب طلسم‌های اسکیل شده از طریق Intelligence را افزایش می‌دهد. همین امر برای سلاح‌هایی هم که با هوش مقیاس بندی می‌شوند صدق می کند.

اساساً، این ارتقا اجازه می دهد تا جادوها قدرتمندتر شوند و کسانی که FP زیادی دارند می توانند تعداد بیشتری از آنها را اجرا کنند. Intelligence همچنین مقاومت در برابر آسیب های جادویی را افزایش می دهد و برای بیلد های مختلف مفید است.

اولین هدف شما باید ارتقا هوش تا 20 باشد، این جایی است که اولین سقف اعمال می شود. سقف بعدی در نقطه 50 است، قبل از یک توقف کامل در 80.

 

Faith (ایمان)

Faith در Elden Ring در درجه اول برای اجرای Invantation استفاده می شود. افسون ها جادوهای تدافعی و تهاجمی هستند که با جادوهای گلینستون تفاوت دارند. Inantation اساساً نسخه ویژه Elden Ring از Miracles مربوط به بازی های قبلی Souls هستند.

برخی از بازیکنان با کاراکتر های STR یا DEX ممکن است نیاز داشته باشند تا چند طلسم را در بیلد خود بگنجانند تا برخی قابلیت ها مانند بازیابی سلامتی یا افزایش آسیب سلاح خود را به دست بیاورند. اگرچه برخی از کلاس‌ها هم اساسا بر اساس افزایش میزان Faith ایجاد می‌شوند، مانند کلاس Prophet.

این پارامتر هم مانند Intelligence، با اولین سقف در 20 امتیاز روبرو می شود ، اما اکثر بیلدها می توانند تا 50 واحد هم افزایش دهند.

 

Arcane (راز)

کارکرد این پارامتر نباید با Arcane موجود در Bloodborne اشتباه گرفته شود. Arcane  در Elden Ring اساساً پارامتر Luck بازی است. این ویژگی بر کشف آیتم ها تاثیر گذار است اما مقاومت‌ها، جادوها و افسون‌های خاصی را نیز تقویت می‌کند.

Arcane می تواند مفید باشد اگر تا 20 واحد افزایش پیدا کند، اما ارزش زیادی در ارتقا بیش از این مقدار وجود ندارد ، مگر اینکه برای ساخت یک بیلد مبتنی بر Arcane  تلاش کنید.

 

 

این تمام چیزی است که باید در مورد پارامترهای مختلف در Elden Ring باید بدانید. تمرکز ناکافی ، یا بیش از اندازه بر روی پارامتر های مختلف و یا نا همخوان با استایل بازی ، کلاس و بیلد کاراکتر شما ، کار را در ادامه مسیر سخت خواهد کرد. بنابر این بهتر است پیش از صرف زمان و انرژی زیاد ، اطلاعات خود را درباره عملکرد این پارامتر ها و تاثیرشان بر گیم پلی افزایش دهید.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه