۶ کمپانی ساخت اکشن فیگوری که باید بشناسید

اکشن فیگور نه تنها برای گیمرها به دلیل آشنایی با کارکتر آنها در بازی ویدیویی و گیم مورد علاقه شان جذاب است بلکه بخاطر کیفیت ساخت و داشتن جزییات بسیار، توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

۶ کمپانی ساخت اکشن فیگوری که باید بشناسید

وقت آن رسیده که ناآشنایی یا وفاداری های پیشین خود به برندهای کم ارزش را کنار بگذارید و به بهترین هایی که صنعت اکشن فیگور ارائه می دهد نگاهی بیندازید.

با وجود تنوع عظیمی از برند و فرمت اکشن فیگورها که در حال حاضر ویترین های  اسباب بازی فروشی ها را پر می کنند، بسیاری از کلکسیونرهای جدید در مورد انتخاب و اصالت سنجی محصولات  شرکت هایی که اکشن  فیگور  تولید می کنند اشتباه کرده و متضرر می شوند. سایر کلکسیونرهای قدیمی وفاداری شدیدی به تولیدکننده دارند و تا آنجا پیش می روند که فقط تولیدات برخی از شرکت های تولید کننده را جمع آوری می کنند.

برای هر دو گروه، نگاهی به بزرگ‌ترین نام‌ها در تولید اکشن فیگور می‌تواند کمک کننده باشد. شاید شش شرکت زیر لزوماً بزرگ‌ترین یا شناخته‌شده‌ترین شرکت‌ها نباشند، اما هر یک از آنها به دلایل خاصی در این صنعت متمایز هستند. این ها شش شرکتی هستند که هر کلکسیونری باید با آنها آشنا باشد و از آنها اکشن فیگور بخرد.

 

Hasbro

اگر نفوذ Hasbro بر ایجاد G.I Goe نبود، اکشن فیگورها مانند امروز وجود نداشتند. شروع طوفانی آن ها در دهه 1960 ،  نفوذشان را در دهه 80 با شروع به کار مجدد G.I Goe و معرفی Transformers بالا برد.

ورای ارزش ماندگار برندهای خودش G.I Goe و Transformers ، هاسبرو احتمالاً بیشتر برای برندهای دارای مجوز ، از جمله جنگ ستارگان و مارول کامیکس شناخته شده است. به دلیل وجود این چهار برند، اکشن فیگورهای Hasbro بخش بزرگی از ویترین های اکشن فیگور مدرن را تشکیل می‌دهند، و این که آن ها مجوز تولید بسیاری از کمیک ها و شخصیت های دنیای بازی و سرگرمی را دارند سبب شده تا موفقیت بزرگی در این صنعت کسب کنند.

 

Mattel

ممکن است متل بیشتر به خاطر پدیده عروسکی باربی خود شناخته شود، اما حضور آنها در دنیای اکشن فیگورها مدام در حال رشد بوده است. این شرکت در میان پسرها به عنوان سازنده ماشین های مدل تیونینگ خودش شناخته می شد تا اینکه در اوایل دهه نود وارد صحنه ساخت اکشن فیگورمجموعه بسیار محبوب He-Man و Masters of the Universe  شدند. هیمن که  یکی از محبوب‌ترین چهره‌های آن دوران بود سبب شد این خط تولید برای چند سال مداوم رشد کند.

پس از افول تولید اکشن فیگور He-man  و  master of the universe ، حضور کمپانی mattel  تا مدتی در صنعت تولید اکشن فیگور کمرنگ شده بود. با این حال با عقد قرارداد های جدیدی که با تولید کنندگان کمیک بوک و سازندگان فیلم و انیمیشن ها بسته شد ، شاهد حضور دوباره تولیدات این شرکت در ویترین مجموعه داران و فروشگاه ها هستیم.

 

Bandai

 باندای ممکن است بزرگترین شرکت اسباب بازی سازی باشد که تا کنون در مورد آن "نشنیده اید" . این شرکت سومین تولید کننده اسباب بازی جهان است.

شرکت bandai در کنار دو شرکت که در بالا از آنها نام برده شده از جمله mattel و hasbro  ، نقش بسیار پر رنگی در صنعت اکشن فیگور دارد. باندای با این که یک شرکت ژاپنی است ، مهمترین مرکز فروش و خط تولیدش در آمریکا مستقر است و به لطف طرفداران سریال ها و بازی ها از فروش بسیار خوبی هم برخوردار است. این شرکت اخیرا توانسته مجوز thunder cat و شخصیت محبوبش Lion - o را به دست آورد که برای تولیدات آینده باندای ، موفقیت بزرگی ممحسوب می شود.

 

McFarlane Toys

محبوبیت تاد مک فارلین در دنیای کمیک در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۹۰ به او کمک کرد تا دو شرکت بزرگ راه اندازی کند که یکی از آنها اسباب بازی  مک فارلین بود. اسباب بازی های مک فارلین تأثیری بر صنعت اکشن فیگور گذاشت که هنوز هم از بسیاری جهات احساس می شود. آنها اولین کسانی بودند که واقعاً اکشن فیگورها را خوب ساختند و ارائه دادند. تکنیک‌های مجسمه‌سازی و رنگ‌آمیزی در تولیدات آن زمان به اوج خود رسید و مسیر ساخت اکشن فیگور ها به سمت وضعیت کنونی تغییر یافت. مک فارلین در نهایت شروع به بزرگ شدن و تولیدات جدی کرد.

یکی از انتقادات عمده به محصولات مک فارلین  این است که آنها در تولیداتشان فاقد استانداردی هستند که بچه ها به آن عادت کرده بودند. این مشکل در ساخته های اخیر این شرکت تا حد زیادی برطرف شده اما باید پذیرفت محصولات این شرکت در سال های اخیر از کیفیت گذشته خود برخوردار نیستند.

 

NECA

اکشن فیگورهای تولید شده توسط این شرکت ممکن است در ویترین فروشگاه های متوسط اسباب بازی فروشی کمتر دیده شوند.اما اکشن فیگورهای خاص و کلکسیونی آن ها که به شدت مورد علاقه کلکسیون دارهاست در فروشگاه های کمیک و به صورت فروش آنلاین عرضه می شود و طرفداران زیادی دارد.

علیرغم این که NECA یک بازیگر تازه وارد در صنعت ساخت اکشن فیگور است اما به لطف مجوزهایی که برای ساخت در صنعت گیم ، کمیک ، سینما و انیمیشن کسب کرده به وزنه ای بسیار مهم در این صنعت تبدیل شده است.

 

Hot Toys

شرکت hot toy در هنگ کنگ اکشن فیگورهای به شدت خاص در مقیاس یک ششم تولید می کند. تمرکز آن بر تولید اکشن فیگورهای بسیار با کیفیت از شخصیت های فیلم و بازی های ترسناک است.

تولیدات این برند با جزئیات بسیار دقیق و لباس های پارچه ای با قیمت های بسیار بالا شناخته می شوند. اگر پول دار هستید و دنبال اکشن فیگورهای خاص کلکسیونی می گردید ، پیشنهاد میکنیم حتما از محصولات این برند دیدن کنید. خالی از لطف نیست.

 

منبع:    thesprucecrafts.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه