10 روش کاربردی جستجو براساس تصویر (جستجوی معکوس تصویر)

آموزش سرچ بر اساس تصویر، جستجوی عکس معکوس زمانی بسیار مفید است که شما نیاز دارید چیزی را که دیده اید اما اطلاعات زیادی درباره آن ندارید جستجو کنید.علاوه بر خرید و یا پیدا کردن محصولات، جستجوی عکس معکوس کاربردهای دیگری نیز دارد. می‌توانید از آن برای بررسی واقعی بودن عکس‌ها، حذف اخبار جعلی و ردیابی اطلاعات مورد نیاز استفاده کنید.

 

10 روش کاربردی جستجو براساس تصویر (جستجوی معکوس تصویر)

10 برنامه برتر سرچ معکوس عکس برای اندروید و آیفون

جستجوی معکوس اجازه می دهد اطلاعات زیادی راجع به موضوع خود پیدا کنید. موتورهای جستجو یافتن اطلاعات یا خرید محصولات را آسان می کنند، اما اگر بخواهید تصویری را که دارید شناسایی کنید، چه؟ در این موارد، جستجوی عکس معکوس به کمک می آید. این ویژگی قدرتمند به شما این امکان را می دهد که به جای وارد کردن متن، یک تصویر را برای جستجوی مستقیم آپلود کنید.

در این مقاله بهترین برنامه ها را برای جستجوی سوژه از روی عکس معرفی می کنیم.

 

1- CamFind

CamFind یک ابزار اصلی و در عین حال کاربردی جستجوی عکس معکوس است. دفعه بعد که می خواهید برای یک تصویر جستجو کنید، کافی است CamFind را باز کنید و عکس بگیرید. پس از بارگذاری تصویر، برنامه آن را با سایر نمونه های موجود در اینترنت مطابقت می دهد و شی را شناسایی می کند. پس از این، می توانید به نتایج موجود نگاهی بیندازید.

برخلاف سایر برنامه های جستجوی تصویر، عملکرد CamFind بر کمک به شما برای یافتن ویدیوهای مرتبط از برنامه خود تمرکز دارد. در حالی که نسبت به سایر گزینه‌های موجود در این لیست انعطاف کمتری دارید، می‌توانید یادآوری های بصری تنظیم کنید و یافته‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

دانلود برای iOS | اندروید (رایگان)

 

2- Google Lens

گوگل لنز در ابتدا به عنوان یک برنامه انحصاری برای سری گوشی های پیکسل عرضه شد. این شرکت بعداً این ویژگی را در Google Photos ادغام کرد. اکنون، هم کاربران iOS و هم اندروید می توانند از لنز گوگل برای جستجوی معکوس تصاویر  استفاده کنند.

در اندروید، Google Lens به عنوان یک برنامه مستقل در دسترس است. کاربران iOS می‌توانند به لنز در برنامه جستجوی Google (با ضربه زدن روی نماد دوربین در نوار جستجو) یا برنامه Google Photos دسترسی داشته باشند.

اگر نمی خواهید از دوربین خود استفاده کنید، می توانید از بین تصاویر موجود در گالری عکس خود انتخاب کنید. پس از انتخاب یک تصویر، گوگل لنز نتایج شما را نمایش می دهد.

صرف نظر از رویکرد شما، موتور جستجوی بصری Google تصویر را تجزیه و تحلیل خواهد کرد. نتایج مرتبط ترین اطلاعات را نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر از یک حیوان ناآشنا عکس بگیرید یا از گالری آپلود کنید، نتایج جستجوی Google را خواهید دید. از محصولی مانند لپ تاپ عکس بگیرید یا از آن استفاده کنید و Google Lens نتایج خرید را به شما پیشنهاد می کند.

به لطف الگوریتم و محبوبیت بی نظیرش، لنز گوگل یکی از بهترین برنامه های جستجوی عکس معکوس است که می توانید امتحان کنید.

دانلود Google Photos برای iOS (رایگان ، خرید درون برنامه ای در دسترس است )

دانلود Google Lens برای اندروید (رایگان)

 

3- Veracity

Veracity یک برنامه موتور جستجوی بصری برای کاربران آیفون است. این برنامه به شما امکان می دهد تصاویر را از دوربین یا گالری عکس خود انتخاب کنید و همچنین می توانید آن را به حساب Dropbox خود پیوند دهید.

Veracity یک ویرایشگر تصویر ساده هم ارائه می دهد، اما برای باز کردن قفل آن باید هزینه بپردازید. نکته منفی دیگر این است که Veracity گزینه ای برای به اشتراک گذاشتن نتایج به دست آمده با دیگران ندارد.

دانلود Veracity برای iOS (رایگان ، نسخه ویژه هم در دسترس است)

 

4- Reverse Image Search App

"برنامه جستجوی عکس معکوس" یک تجربه جستجوی معکوس مینیمالیستی ارائه می دهد. با استفاده از این برنامه میتوانید برای معکوس کردن جستجوی تصویر از طریق Google، Yandex و Bing، اقدام کنید.

همچنین می توانید تصاویر را برش داده، بچرخانید و به صورت رایگان در دستگاه خود ذخیره کنید. با این حال، نمی‌توانید تبلیغات را از این برنامه حذف کنید.

این برنامه در iOS در دسترس نیست، اما برنامه دیگری با تجربه بسیار نزدیک، بر روی این پلتفرم موجود است.

دانلود Reverse Image Search App برای iOS (رایگان ، نسخه ویژه موجود است)

دانلود Reverse Image Search App برای اندروید (رایگان)

 

5- Google – Direct Image Search
می توانید از جستجوی مستقیم تصویر گوگل در سافاری یا کروم هم استفاده کنید، اما این روش کمی پیچیده است. برای انجام این کار باید از حالت دسکتاپ سایت استفاده کنید. به منظور استفاده از عملکرد جستجوی عکس معکوس Google در دستگاه های تلفن همراه این مراحل را دنبال کنید:

سایت Google Images را در مرورگر خود باز کنید.

برای Safari در iOS، دکمه aA در بالا سمت چپ را لمس کنید. از منو درخواست وب سایت دسکتاپ را انتخاب کنید. اگر از Chrome در iOS استفاده می‌کنید، روی نماد اشتراک‌گذاری در سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و به سمت پایین به درخواست سایت دسک‌تاپ در لیست بروید.

برای Chrome در اندروید، دکمه منوی سه نقطه در بالا سمت راست را لمس کنید و کادر سایت Desktop را علامت بزنید.

نماد دوربین را که در صفحه ظاهر می شود لمس کنید و در صورت لزوم مجوز های لازم را به برنامه بدهید.

اکنون می توانید یک تصویر را آپلود کنید. تصویر را به نوار جستجو بکشید، یا یک URL را درست مانند روی دسکتاپ خود جایگذاری کنید.

Google Image را مرور کنید.

 

6- Photo Sherlock

Photo Sherlock با یک رابط کاربری ساده ارائه می شود. این برنامه به شما امکان می دهد تا جستجوی تصویر را مستقیماً با استفاده از دوربین آیفون خود به صورت معکوس انجام دهید. اگر ترجیح می دهید، می توانید از کتابخانه عکس خود نیز برای آپلود تصاویر استفاده کنید.

پس از آپلود، می توانید انتخاب کنید که تصویر را برش دهید تا برنامه روی عنصر اصلی تمرکز کند. سپس برنامه یک نتیجه جستجوی تصویر را از Google یا Bing دریافت می کند. برای جستجوی تخصصی‌تر، Photo Sherlock می تواند نتیجه ای بر اساس بازیگران یا چهره های شناخته شده در اختیار شما بگذارد.

 

Photo Sherlock دارای تبلیغات مزاحم است، اما می توانید آنها را با هزینه اندکی از برنامه حذف کنید.

دانلود Photo Sherlock برای اندروید و iOS (رایگان ، نسخه ویژه هم در دسترس است)

 

7- TinyEye Reverse Image Seaarch

اگر نمی‌خواهید یک برنامه خاص را دانلود کنید، این گزینه بسیاری از ابزارهای اساسی آنلاین جستجوی عکس معکوس را در قالبی مناسب برای موبایل ارائه می‌دهند. TinEye یکی دیگر از سرویس های محبوب است که به شما امکان می دهد یک تصویر را با URL یا با اشتراک گذاری یک فایل جستجو کنید.

پس از آپلود، ابزار در وب جستجو کرده و تصاویر را به فهرست آن اضافه می کند. TinEye به شما امکان می دهد نتایج را بر اساس بهترین تطابق، بیشترین تغییر، بزرگترین تصویر، جدیدترین و قدیمی ترین مرتب کنید. علاوه بر این، می‌توانید نتیجه را بر طبق دامنه‌ها و مجموعه‌های برتر فیلتر کنید.

TinyEye را مرور کنید.

 

8- Reverse Photos Image Search

 Reverse Photos Search یکی دیگر از ابزارهای وب جستجوی عکس معکوس است. مانند سایرین، این یکی هم ابزاری پایه است و به شما امکان می‌دهد تصاویر را آپلود کنید. پس از آپلود، ابزار تصویر شما را به Google Images می‌دهد، جایی که سعی می‌کند مطابقت ها را پیدا کند.

 اگر نمی‌خواهید با تغییر تنظیمات مرورگر به دسکتاپ ، خود را زحمت دهید، این یک ابزار ساده است با تبلیغات مزاحم.

Reverse Photos Search را مرور کنید.

 

9- Baidu Image Search

همانطور که می دانید، خدمات گوگل در چین در دسترس نیست. بنابراین، موتور جستجوی چینی Baidu در آن منطقه ظاهر می شود. اگر در چین هستید یا می خواهید تصویری را جستجو کنید که مربوط به چین باشد، جستجوی تصویر بایدو یکی از بهترین گزینه ها است.

همانطور که انتظار دارید، وب سایت به شما امکان می دهد عکس بگیرید یا آن را از کتابخانه خود آپلود کنید. اگر Baidu در آپلود عکس‌ها از مرورگر شما مشکل دارد، می‌توانید برنامه Baidu را نیز برای معکوس کردن جستجوی تصویر دانلود کنید.

Baidu Image را مرور کنید.

دانلود Baidu برای اندروید و iOS

 

10- Yandex

Yandex یک موتور جستجوی محبوب در روسیه است. مانند گوگل، ویژگی جستجوی تصویر را ارائه می دهد. با ضربه زدن روی نماد دوربین در نوار جستجو، تصویر مورد نظر خود را آپلود کنید. همچنین می‌توانید از کلیپ‌بورد خود جای‌گذاری کنید یا یک URL وارد کنید تا یک تصویر را معکوس جستجو کنید. نتایج جستجوی شما سعی می‌کند متن را در تصویر شما شناسایی کند، به شما امکان می‌دهد تصویر خود را برش دهید، و تصاویر مشابه را به شما نشان می‌دهد.

Yandex Images را مرور کنید.

 

اگر به دنبال برنامه ای مشابه Google Images یا Google Lens در Android یا iOS هستید، می‌توانید از بین گزینه های معرفی شده در این مقاله بدون نیاز به جستجو در مورد آن ، انتخاب کنید.

منبع:  Makeuseof.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه