آیا بازی کردن به موبایل شما آسیب میرساند؟

با انجام تعداد زیادی بازی در تلفن های همراه خودم، از بازی های سبک گرفته تا بازی هایی با گرافیک بالا، توضیح خواهم داد که آیا واقعاً بازی کردن تلفن همراه را فرسوده میکند یا نه.

آیا بازی کردن به موبایل شما آسیب میرساند؟

یکی از بهترین کارهایی که می توان با تلفن همراه انجام داد بازی کردن است. به همین دلیل است که جدیدا افراد زیادی را می بینید که به دنبال خرید بهترین موبایل برای بازی کردن هستند.

گذشته از این، سوال این است که آیا بازی کردن به گوشی شما آسیب می‌زند؟

شکی نیست که انجام بازی با تلفن همراه می تواند باتری را به سرعت خالی کرده و آن را به شدت داغ کند ، به خصوص اگر بازی یک عنوان آنلاین و با گرافیک بالا باشد.

بنابراین سوالی مانند این تعجب آور نیست زیرا هم من و هم شما می دانیم که یکی از اصلی ترین عوامل آسیب زا برای باطری گوشی ، داغ شدن بیش از حد آن است.

با انجام تعداد زیادی بازی در تلفن های همراه خودم، از بازی های سبک گرفته تا بازی هایی با گرافیک بالا، توضیح خواهم داد که آیا واقعاً بازی کردن تلفن همراه را فرسوده میکند یا نه.

 

آیا بازی کردن به موبایل شما آسیب میرساند؟

پاسخ منفی است. حتی اگر بازی‌های مورد علاقه شما ، عناوینی با گرافیک بالا هستند که باتری زیادی از گوشی مصرف می‌کنند، انجام بازی‌ها در یک گوشی آسیبی به آن وارد نمی‌کند.

حتی اگر یک گوشی اندرویدی رده پایین هم دارید، انجام بازی آسیبی به آن وارد نمی کند، اما نکته ای وجود دارد که باید بدانید.

اگر علاقه دارید بازی های آنلاین با گرافیک بالا را روی تلفن همراه خود بازی کنید، احتمال ضعیف شدن باتری در طولانی مدت وجود دارد.

اجازه دهید برای توضیح این مطلب از بازی موبایل pubg استفاده کنیم.

در بین تمامی بازی های آنلاین با گرافیک بالا برای گوشی های اندرویدی، pubg از نظر مصرف باتری رتبه اول را دارد.

انجام این بازی به مدت 45 دقیقه گوشی را بسیار گرم می کند و باعث می شود باتری با سرعت زیادی تخلیه شود. برای بسیاری از افراد ادامه این روند عواقب خوبی ندارد ، زیرا به تدریج باتری تلفن را از بین می برد.

البته مسئله این نیست که نباید pubg را روی گوشی اندرویدی خود بازی کنید، بلکه گرافیک و "فریم در ثانیه" را پایین بیاورید تا گوشی به شدت داغ نشود. این کار برای سایر بازی های آنلاین هم توصیه می شود.

یکی از دلایل اصلی آسیب دیدن باتری گوشی ها داغ شدن بیش از حد آن است. بازی هایی مانند pubg، call of duty و دیگر بازی های آنلاین با گرافیک بالا ، انرژی زیادی از تلفن مصرف می کنند و در نتیجه باعث گرم شدن گوشی می شوند.

بلافاصله پس از اینکه متوجه شدید که گوشی شما خیلی داغ شده است ، بازی را ذخیره کنید و از آن خارج شودیت تا گوشی فرصتی برای خنک شدن داشته باشد.

برگردیم به موضوعی که داریم، آیا انجام بازی به گوشی اندروید آسیب می رساند؟

معمولاً انجام بازی‌ها به گوشی یا باتری آن آسیب نمی‌رساند، اما بازی‌های آنلاین سنگین می‌توانند باتری تلفن همراه را ضعیف کرده و موجب آسیب آن شوند زیرا این عناوین باعث میشوند گوشی به سرعت گرم شود.

در حین انجام یک بازی ، زمانی که متوجه شدید گوشی شما داغ شده است ، لطفاً بازی را ترک کرده و به حفظ باتری خود کمک کنید.

قبل از شروع بازی برای بار دوم یا سوم در طول یک روز، اجازه دهید گوشی خنک شود.

 

آیا انجام بازی هنگام شارژ گوشی مضر است؟

بله، انجام بازی هنگام شارژ کردن گوشی اشتباه است و باعث می شود در دراز مدت به باتری گوشی آسیب برسند.

احتمالا بدترین کاری که می توانید با تلفن همراه خود انجام دهید ،  شارژ کردن تلفن همراه و در عین حال بازی کردن با آن است.

با این کار مطمئناً باتری گوشی خود را از بین برده و با مشکلات دیگری مانند شارژ منفی ، طولانی شدن زمان شارژ ، رسیدن باتری در عرض چند ثانیه به  100 درصد و  یا کاهش شارژ از 100 درصد به 10 درصد در عرض چند ثانیه ، مواجه خواهید شد.

من این مطلب را بر اساس تجربه ای که از گوشی اندرویدی دوم و سومم دارم می گویم. من مدت زمان زیادی به بازی کردن و  شارژ کردن همزمان گوشی عادت داشتم ، و با این کار مشکلات زیادی برای باتری به وجود آمد.

بعد از یک سال در حالی که همه چیز عادی به نظر می رسید ، طی یک روز اتفاقی جبران ناپذیر رخ داد.

هنگام شارژ گوشی متوجه شدم به جای اینکه گوشی شارژ شده و درصد باتری بالا برود ، درصد آن پایین می آید. در ابتدا شوخی به نظر میرسید . با جدا کردن گوشی از برق و وصل کردن دوباره آن ، چیزی که دیدم باتری پر بود.

از همان لحظه، مشکلات جدی باتری در تلفن خود را نشان داد.

این کار را روی دومین گوشی اندرویدی خود هم امتحان کردم تا مطمئن شوم که واقعاً این چیزی است که به باتری گوشی آسیب رسانده است ، و این اتفاق دوباره تکرار شد. از آن زمان به بعد ، هرگز در حین شارژ کردن گوشی ، با آن بازی نکرده ام.

نکته اینجاست که وقتی در حال انجام یک بازی آنلاین هستید ، با روشن بودن وای‌فای یا داده تلفن همراه هنگام انجام بازی ، دستگاه بیش از اندازه گرم می‌ شود.

در این حالت به جای اینکه درصد باتری بالا برود، صرف نظر از اینکه در حال شارژ کردن گوشی هستید، کاهش می یابد. اگر این اتفاق ادامه پیدا کند، در دراز مدت باتری گوشی خراب شده یا آسیب جدی خواهد دید.

این اتفاق فقط هنگام بازی کردن رخ نمیدهد ، بلکه هر یک از عملکردهای تلفن که نیاز به دسترسی به اینترنت و مصرف باتری دارند، شامل این قانون می شود.

هنگامی که متوجه شدید گوشی شما بیش از اندازه داغ شده است، تمام کارهایی که انجام می دهید را رها کنید و قبل از شارژ کردن گوشی اجازه دهید تا به اندازه نرمال خنک شود.

 

آیا بازی کردن با گوشی به شما آسیب میرساند ؟

انجام بازی ها با گوشی به خودی خود برای شما مضر نیست ، اما باید مراقب باشید زیاده روی نکنید زیرا این کار برای چشم و مغز  مفید هم نیست.

اگر به طور مثال شش ساعت بدون وقفه بازی کنیم ، دچار سرگیجه ، سنگینی سر و نورزدگی خواهیم شد. بنابراین تلاش کنید زمان بازی با گوشی را به تنها یک ساعت محدود کنید.

معمولاً هیچ مشکلی در انجام بازی با تلفن همراه دیده نمیشود ، اما اگر بعد از چند ساعت یا چند دقیقه بازی با تلفن همراه خود احساس خوبی ندارید، حتماً برای راهنمایی و دریافت دستورالعمل های بیشتر با پزشک خود مشورت کنید.

حالا شما پاسخ این سوال را دارید که آیا بازی کردن به گوشی شما آسیب می زند یا نه ، از این نقطه انتخاب نحوه بازی کردن به شما بستگی دارد.

 

منبع:  Gadgetroyale.com

1
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه