تکنولوژی و دقت دوربین های کنترل ترافیک شهری و دوربین های مداربسته

دوربین های کنترل ترافیک و مداربسته برای چه افرادی کارآیی دارد؟ دقت دوربین های کنترل ترافیک شهری تا اندازه است؟ آیا دوربین های کنترل ترافیک در شب دقت بالایی دارد؟

تکنولوژی و دقت دوربین های کنترل ترافیک شهری و دوربین های مداربسته

بررسی دو برند Axis و VIVOTEK

Axis

مدیریت هوشمند ترافیک

بهبود ایمنی جاده و جریان ترافیک با راه حل های مدیریت ترافیک مبتنی بر ویدئو.

Axis  یکی از برندهایی است که دوربین های کنترل ترافیک با کیفیت بالا تولید می کند.

با دوربین‌ها و حسگرهای هوشمند ترافیک به‌عنوان بخشی از سیستم مدیریت ترافیک پیشرفته ، می‌توان بهتر به موقعیت‌ها در زمان وقوع واکنش نشان داد، تعمیرات جاده‌ای را برنامه‌ریزی کرد، و تحرک طولانی‌مدت را بهینه نمود.

 

رویکردی هوشمندانه تر برای حوادث و تخلفات ترافیکی

ترکیب تصاویر با کیفیت بالا با تجزیه و تحلیل خودکار ویدیویی مبتنی بر لبه به شما امکان می دهد حوادث را به سرعت و کارآمد شناسایی، تأیید و پاسخ دهید. هنگامی که با نرم‌افزار تشخیص خودکار هوشمند تصادف ترکیب می‌شود، دوربین‌های ترافیکی به‌طور قابل‌اطمینانی حوادث قابل عمل را با آلارم‌های کاذب بسیار کمتری شناسایی می‌کنند. Axis همچنین کمک می کند تا متخلفان ترافیکی را بهتر شناسایی کنید. دوربین های ضبط پلاک برای ثبت تصاویر با کیفیت بالا در ترافیک آزاد طراحی شده اند. و تشخیص تخلف پارکینگ AXIS با شناسایی پارک غیرقانونی و غیرمجاز در خیابان‌های شهر و خطوط اتوبوس، تحرک شهری را بهبود می‌بخشد.

 

یک سیستم هوشمندتر برای نظارت بر شبکه جاده ها

می توان از راه حل های ویدئویی شبکه Axis برای نظارت بر شرایط در زمان واقعی و ارائه بهبودهای طولانی مدت ترافیک استفاده کرد. با هوشیار بودن همیشگی برای آب و هوای خطرناک، چاله ها، حیات وحش و سیل، خطرات و وقایع جاده را کاهش دهید. دوربین‌های شبکه با کیفیت بالا و مطابق با NEMA TS-2 ، تمام جزئیات شبکه جاده‌ای را در روز یا شب به تصویر می‌کشند و به شما این امکان را می‌دهند که فوراً اقدام کنید. فناوری پیشرفته اثرات تابش نور خورشید، انعکاس خیس سطح و درخشش چراغ جلو را به حداقل می رساند. همچنین با Axis جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل ترافیک در مقیاس بزرگ و داده‌های حرکتی کوچک، بدون نیاز به تجهیزات اختصاصی، آسان و مقرون به صرفه است.

 

دوربین های کنترل ترافیک و مداربسته برای چه افرادی کارآیی دارد؟

مشتریان به طور کلی در دو گروه قرار می گیرند - مقامات محلی و دولت ها، و مالکان خصوصی و صاحبان مشاغل.

برای ارگان‌های بخش عمومی، مانند مقامات محلی، دولت‌ها و سایر سازمان‌های شهری، اولویت آن‌ها حصول اطمینان از روان بودن ترافیک و امنیت شهروندانشان است. وسایل نقلیه ای که خطوط اختصاص داده شده به حمل و نقل عمومی، خطوط دوچرخه سواری، پیاده روها یا دسترسی به خدمات اضطراری را مسدود می کنند، جان افراد را به خطر می اندازند و/یا باعث ازدحام می شوند.

برای صاحبان املاک و مشاغل، آنها نمی خواهند عملیات آنها توسط وسایل نقلیه مختل شود. به عنوان مثال، ما با یک شرکت فرودگاهی صحبت کردیم که مشکل پارک تاکسی ها در یک جاده خصوصی داشت. یا تصور کنید که یک سالن کنسرت را با یک منطقه تخلیه اجرا می کنید و مردم بیشتر از آنچه باید منتظر هستند.

و یا سرقت در ساعات مختلف شبانه روز و آسیب زدن مالی و جانی.

 

دوربین تحت شبکه AXIS Q1615-LE Mk III

برای تجزیه و تحلیل با یادگیری عمیق

هوش مصنوعی قدرتمند با یادگیری عمیق

طبقه بندی اشیاء دانه ای

پشتیبانی از برنامه های AI شخص ثالث

پردازش مبتنی بر لبه برای مقیاس پذیری

ویژگی های دوربین Premium Axis Q-line

بررسی اجمالی

AXIS Q1615-LE Mk III عملکرد فوق‌العاده تصویربرداری و ویدیویی را با سخت‌افزار و قابلیت‌های پردازشی فوق‌العاده ترکیب می‌کند تا بستر مناسبی را برای تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی AI و با یادگیری عمیق فراهم کند.

 

طبقه بندی شی بسیار ظریف

این دوربین جعبه ثابت با عملکرد Q-line و کیفیت ویدیویی استثنایی شامل یک چیپست دوگانه خلاقانه است که اساس طبقه بندی اشیاء به طرز قابل توجهی دانه بندی می شود. AXIS Object Analytics از قبل نصب شده است و چیپست دوگانه دوربین هوش مصنوعی قدرتمند را با یادگیری عمیق تسهیل می کند. این به AXIS Object Analytics امکان تمایز بین دوچرخه، اتومبیل، اتوبوس، کامیون و غیره را می دهد. شما می توانید تصمیم بگیرید که کدام خودروها را می خواهید شناسایی کنید و چه زمانی آلارم ها فعال می شوند و اعلان ها برای پرسنل امنیتی ارسال می شود. اعلان‌ها بر اساس تشخیص تفاوت بین انواع مختلف وسایل نقلیه منجر به هشدارهای نادرست کمتری می‌شوند. بنابراین اپراتورهای شما زمان کمتری را برای پاسخگویی غیرضروری تلف می‌کنند و می‌توانند دوربین‌های بیشتری را مدیریت کنند.

 

دوربین آماده فضای باز با پردازش مستقیم روی دوربین

چیپست دوگانه به تجزیه و تحلیل ها اجازه می دهد تا روی AXIS Q1615-LE Mk III اجرا شوند، بنابراین سرورهای کمتری برای پردازش مورد نیاز است. این منجر به یک سیستم سریعتر و مقیاس پذیرتر می شود و تجزیه و تحلیل پیچیده و قدرتمند را تسهیل می کند. مزایای دیگر شامل پردازش بلادرنگ و هزینه و پیچیدگی کمتر است. و نیازهای فضای ذخیره‌سازی و پهنای باند، و همچنین نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی، کاهش می‌یابد زیرا تنها ویدیوی مربوطه از طریق شبکه منتقل می‌شود.

 

این دوربین آماده در فضای باز دارای استاندارد IP66-IP67-  و NEMA 4X برای محافظت در برابر یخ، آب، خوردگی و گرد و غبار است. دارای OptimizedIR تا 60 متر (196 فوت) است، بنابراین بدون نیاز به نور اضافی در تاریکی کامل از فیلمبرداری واضح و شفاف لذت خواهید برد.

 

فرصت های بی پایان با هوش مصنوعی

یک چیپست دوگانه که تراشه اختصاصی Axis ARTPEC را با واحد پردازش یادگیری عمیق (DLPU) ترکیب می‌کند، راز پشت قابلیت‌های استثنایی طبقه‌بندی شی مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه شده توسط AXIS Q1615-LE Mk III است. این سخت‌افزار پیشرفته، در ترکیب با پلتفرم باز Axis، به شما فرصتی منحصر به فرد می‌دهد تا از برنامه‌های شخص ثالث سفارشی مبتنی بر هوش مصنوعی و طبقه‌بندی انسان‌ها و اشیا بهره ببرید. تشخیص تصادف خودکار مبتنی بر لبه، شمارش و تشخیص ناهنجاری تنها تعدادی از بسیاری از احتمالات است. و هر چیزی که نیاز دارید در دوربین موجود است - بنابراین به سخت افزار اضافی نیاز نیست.

 

VIVOTEK

تشخیص فعال، کارایی بهینه و وضوح مقرون به صرفه

VIVOTEK Traffic Solutions انواع دوربین ها، تجزیه و تحلیل یادگیری عمیق، LPR و VAST 2 VMS را ارائه می دهد.Vivotek  تصاویر ویدیویی شفاف در روز و شب را برای نظارت 24 ساعته ارائه می دهد که به طور خودکار ناهنجاری ها را شناسایی و اطلاع می کند، تخصیص منابع را به طور موثر بهینه ساخته و ازدحام ترافیک را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. راه حل های پارکینگ و دسترسی VIVOTEK به خودکارسازی و بهبود کارایی کمک می کند و تجربه بهتری برای مشتری ارائه می دهد.

راه حل مدیریت ترافیک VIVOTEK انواع دوربین ها، تجزیه و تحلیل یادگیری عمیق و VAST 2 VMS را ارائه می دهد. ما همراه با شرکای خود، فیلم‌های ویدیویی شفاف در روز و شب را برای نظارت 24 ساعته ارائه می‌کنیم که به‌طور خودکار ناهنجاری‌ها را شناسایی و اطلاع می‌دهد، تخصیص منابع را به طور موثر بهینه می‌کند، و ازدحام و مزاحمت ترافیک را هم در بزرگراه و هم در منطقه شهری کاهش می‌دهد.

 

مداخله پیشگیرانه برای حوادث ترافیکی

انواع دوربین‌های ترافیک VIVOTEK می‌توانند با نرم‌افزار تشخیص خودکار حادثه کار کنند، شناسایی فعال و فراخوانی اقدامات برای ازدحام و تخلفات ترافیکی را ارائه می‌دهند. همراه با دوربین های LPR، تمام اطلاعات مربوط به نوع خودرو، ساخت، مدل و پلاک خودرو به طور کامل شناسایی و طبقه بندی می شود و تمام جزئیات پزشکی قانونی حفظ می شود.

با شروع از انواع دوربین های VIVOTEK، نظارت یکپارچه و مداخله پیشگیرانه را ممکن می کند و به نوبه خود، میزان مرگ و میر حوادث ترافیکی را کاهش می دهد. دنیای امن‌تر و مدیریت ترافیک آسان‌تر دست نیافتنی نیست.

 

جریان ترافیک بهینه در هر شرایطی

قابلیت دید در شب پیشرفته، قابلیت ضد تابش خیره کننده و طراحی ضد خرابکاری باعث می شود دوربین های ترافیکی VIVOTEK در هر شرایط آب و هوایی سخت یا محیطی کار کنند. بنابراین دوربین های انتخابی VIVOTEK یک گزینه خوب برای سیستم مدیریت جریان ترافیک 24 ساعته هستند.

آژانس‌های مدیریت ترافیک با ترکیب دوربین‌های VIVOTEK با راه‌حل شمارش وسایل نقلیه و سیستم اجرای چراغ‌های قرمز، می‌توانند اوج و کم‌ترین جریان ترافیک روزانه را تجزیه و تحلیل کنند، به‌طور پویا مدت زمان چراغ‌های قرمز را کنترل کنند، و وضعیت ترافیک را دائماً کنترل کنند و جریان ترافیک را در جلسات زمانی مختلف بهینه کنند.

جایگزین مقرون به صرفه

اجرای قانون و اخذ عوارض ایست و رفت در بزرگراه به شدت به نیروی انسانی بستگی دارد. این نه تنها هزینه یک دست و پا دارد، بلکه خطاهای اشتباه انسانی را نیز به همراه دارد. معرفی دوربین‌های پیشرفته به‌عنوان یک جایگزین مقرون‌به‌صرفه، جایگزینی هزینه‌های گران قیمت نیروی کار و بهبود دقت، یک روند پررونق در صنعت است.

دوربین LPR لبه VIVOTEK یک گزینه مقرون به صرفه است که از شناسایی پلاک خودرو برای بیش از 100 کشور پشتیبانی می کند. با دوربین LPR ، عکس‌ها و فیلم‌های شفاف و با وضوح در روز و شب، در باراندگی یا تابش زیاد گرفته می‌شوند تا بتوانید زمان و تلاش مورد نیاز برای تشخیص پلاک خودرو و جستجوی پزشکی قانونی را کاهش دهید.

 

دوربین شبکه 3 مگاپیکسلی باکس نوع H.265 VIVOTEK – ابزاری برای یک هدف : دقت.

IP9171-HP (AB6117-HP) VIVOTEK که به عنوان چشمان حیاتی سیستم عمل می کند، یک دوربین شبکه حرفه ای جدید باکس H.265 است که حداکثر سرعت 30 فریم در ثانیه در 3 مگاپیکسل با کیفیت تصویر فوق العاده را ارائه می دهد و شناسایی دقیق پلاک ها را در هر مکانی ارائه می دهد.

صحبت از IP9171-HP (AB6117-HP) به عنوان چشمان این سیستم، اغراق آمیز نیست. انتخاب Vialseg بر اساس ویژگی های کلیدی مختلف این دوربین بود:

نمای راهرو: این عملکرد منحصر به فرد امکان ثبت تصاویر پانوراما از چراغ راهنمایی و تقاطع را به روشی بسیار کارآمد می دهد.

روز و شب واقعی: در مورد "دوربین زوم"، برای شناسایی وسیله نقلیه با استفاده از LPR به ناحیه کوچکتری از تقاطع اشاره شده است و دارای نور مادون قرمز برای بهبود خواندن پلاک خودرو در شرایط نوری بد و در طول شب است.

فوکوس پشتی از راه دور: به نصابان کمک می کند فوکوس را با دقت بیشتری بدون نیاز به نردبان یا وسیله بالابر دیگری تنظیم کنند.

با ترکیب فناوری‌های WDR Pro و Super Night Visibility (SNV)، این دوربین می‌تواند تصاویری با وضوح بالا را در شرایط نوری با کنتراست بالا که در روشنایی روز و کمترین نور در تاریکی شب وجود دارد، تنظیم کرده و ثبت کند. این ویژگی‌ها با هم، دوربین را قادر می‌سازد تا کیفیت ویدیویی را به‌طور چشمگیری نزدیک به قابلیت‌های چشم انسان ارائه کند و فناوری اپتیکی زیربنایی لازم را برای اطمینان از اجرای دقیق سیگنال‌های چراغ راهنمایی در سراسر کشور فراهم کند. این توانایی IP9171-HP (AB6117-HP) برای ادغام یکپارچه با نرم افزار Neural Labs LPR و ارائه کیفیت ویدیویی عالی بود که چنین سیستمی را ممکن کرد.

 

IP9165-LPR Kit (Street)

راه حل تشخیص پلاک (60 مایل در ساعت/90 کیلومتر در ساعت)، i-CS

ویژگی های کلیدی

ضبط سرعت خودرو تا 60 مایل در ساعت (90 کیلومتر در ساعت)

نرم افزار LPR تعبیه شده برای برنامه های شهری/جاده ای

از پلاک های بیش از 70 کشور پشتیبانی می کند

گرفتن عکس های فوری از یک دوربین نمای کلی مرتبط دیگر به عنوان تصاویر شواهد

قابلیت عالی ضد تابش نور

یک دوربین دو لاین را پوشش می دهد

دارای گواهینامه توسط بسیاری از تولیدکنندگان نرم افزار LPR در سراسر جهان

مسکن با درجه بندی IK10 ضد خرابکاری و دارای استاندارد IP68 ضد آب و هوا

بررسی اجمالی

IP9165-LPR VIVOTEK یک سیستم دوربین LPR مستقل است که دارای سیستم تشخیص پلاک داخلی است که از لیست‌های سفید و لیست سیاه برای تأیید پلاک خودرو پشتیبانی می‌کند. همچنین API های مختلفی را برای ادغام با سیستم های شخص ثالث مانند مدیریت ترافیک، جمع آوری عوارض و سیستم های باسکول ارائه می دهد. کیت IP9165-LPRخیابان یک گزینه ایده آل برای نظارت شهری، جوامع مسکونی و برنامه های مدیریت عوارض بزرگراه است.

علاوه بر این، به منظور ارائه داده های دقیق، قابل اعتماد و معتبر برای استفاده به عنوان شواهد. کیت IP9165-LPR می تواند به طور همزمان نتیجه LPR و یک عکس فوری از دوربین متصل را ترکیب کند. این ویژگی برای سازمان های مجری قانون مانند پلیس و دولت مفید است.

 

نرم افزار LPR تعبیه شده برای برنامه های شهری/جاده ای

کیت IP9165-LPRخیابان ، یک سیستم دوربین LPR مستقل است که می‌تواند تصاویر صفحه شفافی از وسایل نقلیه در حال حرکت با سرعت 60 مایل در ساعت (90 کیلومتر در ساعت) برای خواندن LPR بگیرد. این یک گزینه ایده آل برای نظارت شهری، جوامع مسکونی و برنامه های مدیریت عوارض بزرگراه است.

 

گرفتن عکس های فوری از یک دوربین نمای کلی مرتبط دیگر به عنوان تصاویر شواهد

علاوه بر عملکرد تشخیص پلاک، عملکرد شواهد جدید را می توان با یک عکس فوری از دوربین اتصال دهنده از طریق جریان RTSP ترکیب کرد، و تصویر کلی جاده و نتایج LPR را به طور همزمان برای تقویت قدرت شواهد ارائه کرد.

 

یک دوربین دو لاین را پوشش می دهد

کیفیت تصویر بالای کیت  IP9165-LPRخیابان پوشش گسترده ای از دو خط با یک دوربین را تضمین می کند، چه برای مدیریت عوارض بزرگراه و چه برای نظارت بر جاده های شهری استفاده شود. با یک کیت  IP9165-LPRخیابان که دو لاین را پوشش می دهد، کل هزینه نظارت بر ترافیک کاهش می یابد.

 

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه