15 کاری که نباید با گوشی خود انجام دهید.

گوشی‌های هوشمند در نسل ما ، یکی از وسایلیست که بیشترین آسیب ها را به ما می رساند. در عین حال ما اصولا متوجه نمی شویم که در نهایت چگونه از این محبوب ترین ابزار خود آسیب خواهیم دید. برخی از این مسائل ممکن است حتی زندگی ما را تهدید کند.

15 کاری که نباید با گوشی خود انجام دهید.

در ژوئن امسال، یک مدیر عامل مالزیایی پس از انفجار گوشی هوشمندش درگذشت. همچنین، چند مورد آتش سوزی ناشی از انفجار گوشی های هوشمند و برق گرفتگی اتفاق افتاده است. تا جایی که به استفاده شخصی مربوط می شود، مردم تمایل دارند به هر شکلی از گوشی های هوشمند خود استفاده کنند و در نهایت آن را پر کنند از بدافزارها.

در اینجا  13 کاری را مرور می کنیم که نباید با گوشی های هوشمند خود انجام دهید.

شارژ بیش از ظرفیت گوشی

شارژ کردن گوشی هوشمند خود طی ساعت های طولانی را متوقف کنید، زیرا ممکن است در صورت وجود مشکل در مدار آن منجر به گرم شدن بیش از حد و سپس انفجار یا آتش سوزی شود. همیشه به یاد داشته باشید که پس از شارژ شدن گوشی، آن را از برق جدا کنید.

قرار دادن در جیب پیراهن

در حالی که کارشناسان هنوز در این باره بحث هایی دارند ، پزشکان به افراد توصیه می‌کنند به دلایل ایمنی از قرار دادن هر وسیله دارای امواج در جیب سینه ای پیراهن خودداری کنند.

استفاده از هدفون کابلی هنگام شارژ گوشی

اخیراً چندین گزارش خبری نشان داده است که وصل کردن هدفون برای گوش دادن به موسیقی در حالی که تلفن شما در حال شارژ است ممکن است منجر به برق گرفتگی شود. در واقع، در سال جاری چندین مورد مرگ مربوط به برق گرفتگی تلفن های هوشمند گزارش شده است.

خوابیدن در کنار گوشی

هرگز با یک گوشی هوشمند در نزدیکی خود نخوابید. پزشکان می گویند که دستگاه های تلفن همراه با سیگنال های مغز در طول خواب تداخل می کنند که بر خواب آرام تأثیر می گذارد.

قرار گرفتن گوشی در معرض نور مستقیم

از شارژ گوشی هوشمند خود در نور مستقیم خورشید یا سایر مکان های گرم مانند داشبورد خودرو (البته در طول روز) به خصوص برای ساعات طولانی خودداری کنید. این کار ممکن است مشکل گرمایش را بدتر کند. دمای قابل قبول معمولاً 0 تا 45 درجه سانتیگراد است.

شارژ کردن گوشی روی سطوح ناهموار

متاسفانه بسیاری از ما این کار را انجام می دهیم و گوشی هوشمند خود را زیر بالش می گذاریم تا شارژ شود. از این کار باید جدا اجتناب شود زیرا ممکن است باعث داغ شدن بیش از حد گوشی هوشمند و آتش گرفتن آن شود.

وارد کردن فشار به گوشی

چیز دیگری که باید از آن اجتناب کرد فشار است. سعی کنید به گوشی هوشمند خود فشار وارد نکنید، مثلاً آن را زیر یک چیز سنگین در کیف خود نگه ندارید.

شارژ گوشی با سیم کشی معیوب یا سه راهی ضعیف

به عنوان یک اقدام احتیاطی، همیشه بهتر است تلفن هوشمند خود را بوسیله چند راهی ها شارژ نکنید. به این دلیل است که اگر هر دستگاه متصل به یکی از سوکت ها مشکل پیدا کند ، مطمئناً به تلفن هوشمند شما نیز آسیب می رساند.

تعمیر گوشی توسط سرویس کارهای نا معتبر

این مورد هم یکی از مهم ترین هاست. همیشه گوشی هوشمند خود را فقط در مراکز مجاز تعمیر کنید. مهم است تا اطمینان حاصل شود که مدار و قطعات اصلی آن تحت تأثیر قرار نمی گیرند. همچنین، فروشگاه‌های غیرمجاز می‌توانند داده‌های شما را جمع‌آوری کرده و یا برنامه‌های مخرب را بدون اطلاع شما نصب کنند.

استفاده از آداپتور های ارزان قیمت

همیشه بهتر است از شارژری که همراه گوشی عرضه شده استفاده کنید. در صورتی که شارژر گم شده ، شروع به خراب شدن کرده و یا مثل مدل های جدید گوشی شما شارژری به همراه خود نداشته ، بهتر است همیشه از شارژرهای اصلی کنید. شارژرهای تقلبی ، ارزان قیمت و بدون مارک یکی از بزرگترین خطرات برای سلامت گوشی شما و گاهی خود شما هستند.

شارژ کردن طولانی همراه با قاب گوشی

اگرچه این کار همیشه امکان پذیر نیست، اما بهتر است هنگام شارژ گوشی هوشمند خود، قاب را جدا کنید. زیرا کیس ها خروج گرما از گوشی را در حین شارژ کردن محدود می کنند.

بازی و مکالمه هنگام شارژ گوشی

اگر تمایل به انجام بازی، تماشای فیلم یا صحبت با تلفن در حین شارژ شدن دارید، باید این کار را متوقف کنید. نه تنها گوشی شما به طور غیر ضروری و بیش از حد گرم می شود، در صورت وجود مشکل در مدار گوشی احتمال برق گرفتگی نیز وجود دارد.

دانلود برنامه ها از مراجع نامشخص

دانلود برنامه‌ها از هر جایی غیر از فروشگاه‌های برنامه رسمی، یک مشکل بزرگ است. این برنامه ها نه تنها می توانند داده های شما را بدزدند، بلکه می توانند از طریق نصب بدافزار یا ویروس آسیب جبران ناپذیری به گوشی هوشمند شما وارد کنند. همچنین، این برنامه ها می توانند جاسوس افزار باشد و ممکن است نه تنها حرکات شما ، بلکه هر فعالیتی از طریق گوشی را ردیابی کنند.

اتصال هدفون یا شارژر به گوشی خیس

البته این مورد درباره هر وسیله برقی صدق می کند. هرگز جریان برق را به وسیله خیس وصل نکنید. همچنین، گاهی اوقات ندانسته، گوشی شما داخل جیب های شلوار عرق کرده و مرطوب می شود، قبل از اینکه چیزی به آن متصل کنید، از خشک بودنش مطمئن شوید.

قفل گوشی را باز نگه ندارید

تلفن‌های هوشمند حاوی اطلاعات شخصی هستند و همیشه توصیه می‌شود که با استفاده از احراز هویت بیومتریک مانند اثر انگشت یا استفاده از رمز عبور سخت، تلفن هوشمند خود را ایمن نگه دارید. عدم استفاده از روش های امن ، احتمال سرقت و سوءاستفاده از این اطلاعات را به شدت بالا می برد.

 

منبع:   Gadgetsnow.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه