مینی پی سی (Mini PC) چیست و چرا باید یکی از آنها بخریم؟

کامپیوتر های کوچک یا مینی پی سی ها امروزه در اکثر مکان های عمومی و تجاری دیده می شوند. شما به عنوان صاحب یک کسب و کار یا حتی به عنوان کاربر عادی ، ممکن است در صدد خرید یکی از این کامپیوتر ها باشید. در این مقاله خواهیم دید این مینی پی سی های نوظهور ، چه قابلیت های بالقوه ای در اختیار شما قرار می دهند.

مینی پی سی (Mini PC) چیست و چرا باید یکی از آنها بخریم؟

مینی پی سی ها کوچک هستند، در هر جایی که بخواهید قرار می گیرند و اغلب دارای مشخصات سخت افزاری عالی هستند. با این حال واقعا استفاده از آن ها چه فایده ای دارد؟

محبوبیت کامپیوترهای کوچک رو به افزایش است. آنها کسری از اندازه یک رایانه شخصی استاندارد هستند و در عین حال، به لطف پیشرفت های فناوری، به طرز شگفت آوری قدرتمند هستند. اکنون می‌توان از آن‌ها برای بسیاری از مقاصد مشابه یک دسکتاپ استفاده کرد، و همین باعث می‌شود که برای صرفه‌جویی در فضا بیشتر از دسکتاپ ها مفید باشند.

با این حال، رایانه‌های شخصی کوچک هنوز به اندازه سایر انواع رایانه‌ها در همه جا حضور ندارند ، و برخی افراد را به این فکر می‌اندازد که هدف این دستگاه‌ها چیست؟ پس مینی پی سی چیست و چرا باید آن را بخرید؟

مینی پی سی چیست؟

یک مینی پی سی دقیقا همان چیزی است که به نظر می رسد. آنها شبیه رایانه های شخصی رومیزی هستند، اما ارتفاعشان تنها چند سانتی متر است. آنها معمولاً بدون صفحه نمایش یا صفحه کلید عرضه می شوند، اما دارای پورت هایی برای اتصال به تجهیزات جانبی هستند که یا باید جداگانه خریداری کنید ، یا از سیستم قبلی شما به جا مانده است.

اگر تعجب می‌کنید که چرا همه رایانه‌های رومیزی این اندازه نیستند، پاسخ این است که کاهش اندازه معمولاً با کاهش عملکرد همراه است. رایانه های شخصی کوچک می توانند بسیاری از وظایف مشابه رایانه های رومیزی را انجام دهند، اما از نظر قدرت محدود هستند.

این باعث می شود که آنها برای کارهایی که منابع زیادی نیاز دارند مانند بازی مناسب نباشند، با این حال تمام کاربران به سخت افزار پیشرفته نیاز ندارند. مینی رایانه های شخصی یک جایگزین محبوب برای هرکسی است که قابلیت حمل را به سخت افزار غیر ضروری ارجح می داند.

چه کسی باید از مینی پی سی استفاده کند؟

رایانه‌های شخصی کوچک برای برخی اهداف نامناسب هستند، اما زمانی که قدرت در اولویت نباشد، ایده‌آلند. آنها اغلب برای موارد زیر استفاده می شوند:

  • علائم دیجیتال در حال حاضر در اکثر مغازه ها و مشاغل یافت می شود. مینی پی سی ها را می توان به نمایشگرها متصل کرد و همه چیز لازم برای کنترل آنها را فراهم کرد. آنها همچنین به اندازه کافی کوچک هستند که بدون جلب توجه در اطراف محل قرار بگیرند.
  • مینی پی سی ها اغلب برای کنترل صندوق های نقدی در مغازه ها استفاده می شوند. آنها همچنین برای کیوسک های خود چک و پایانه های اطلاعاتی در مکان های عمومی ایده آل هستند.
  • رایانه‌های شخصی کوچک همچنین به عنوان مرکز رسانه در اماکن عمومی مانند فروشگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار عمل می‌کنند. می توان از آنها برای پخش موسیقی استفاده کرد و یا برای پخش تبلیغات و اطلاعات تنظیم کرد.
  • مینی پی سی ها اغلب در دفاتر و دانشگاه ها هم یافت می شوند. کسب و کارها اغلب به چندین کامپیوتر نیاز دارند. بنابراین، میزان فضای قابل صرفه جویی در مقایسه با دسکتاپ ها قابل توجه است. این دستگاه ها برای اکثر انواع کارها به اندازه کافی قدرتمند هستند.
  • کامپیوترهای کوچک به طور فزاینده ای در بین کاربران رایانه شخصی محبوب شده اند. یک فرد معمولی عمدتاً برای مرور اینترنت و تماشای رسانه از رایانه استفاده می کند. این کامپیوترهای کوچک این قابلیت را در بسته بندی بسیار کوچکتری ارائه می دهند.

چرا باید یک مینی پی سی بخریم؟

مینی پی سی ها در درجه اول به دلیل اندازه شان جذاب هستند، اما در واقع مزایای زیادی دارند. در اینجا چند دلیل برای خرید یکی از آن ها آورده شده است.

مینی پی سی ها کوچک هستند

مینی پی سی ها به طور قابل توجهی کوچکتر از رایانه های رومیزی هستند، و این باعث می شود که آنها در محل کار، جایی که فضا اغلب در بالاترین حد است، بسیار محبوب هستند. اگر میز کوچکی در خانه دارید نیز مفید هستند. آنها را می توان در هر جایی قرار داد و ظاهری ظریف دارند.

مینی پی سی ها نیز بسیار قابل حمل هستند. آنها لزوما نمی توانند جایگزین یک لپ تاپ باشند، اما سناریوهای زیادی وجود دارد که حذف صفحه نمایش مشکلی ایجاد نمی کند. اگر کامپیوتری می‌خواهید که بتواند به راحتی بین اتاق‌ها یا دو مکان دیگر با صفحه‌نمایش حمل شود، یک Mini PC به طور بالقوه ایده‌آل است.

مینی پی سی ها می توانند وظایف مشخصی انجام دهند.

اکثر مینی پی سی ها نمی‌توانند فعالیت‌هایی مانند بازی یا ویرایش ویدیو را انجام دهند. با این حال، آنها برای مرور وب و تماشای ویدیوهای با کیفیت بالا عالی هستند. این رایانه های شخصی کوچک اغلب دارای تعداد زیادی پورت های مختلف نیز هستند، بنابراین محدودیتی در مورد اتصال آنها ندارید.

مینی پی سی ها کم صدا تر هستند.

بسیاری از مینی پی سی ها اصلا فن ندارند. آنها می توانند اینگونه باشند زیرا اجزای پرمصرفی ندارند که بیش از حد گرم شود و نیازی به خنک کننده هم ندارند. این کار تا حدی هم برای صرفه جویی در فضا انجام می شود، اما همچنین به این معنی است که برخی از Mini PC ها کاملا بی صدا هستند. اگر دوست دارید رایانه خود را در حالت خواب رها کنید یا فقط ایده داشتن یک رایانه شخصی بی صدا را دوست دارید، مینی پی سی یک گزینه ایده آل است.

مینی پی سی ها برق کمتری مصرف می کنند

مینی پی سی انرژی کمتری مصرف می کند. این بخشی از جذابیت آنها برای مقاصد تجاری است، زمانی که آنها اغلب در تمام روز در حال کار هستند. اما برای کاربران معمولی رایانه که خواهان قبض انرژی کمتری هستند نیز مفید است.

مینی پی سی ها ارزان تر هستند

خرید این رایانه های شخصی ارزان تر هم هست. مدل‌های گران‌قیمت با قیمت‌ دسکتاپ ها رقابت می‌کنند و هرچه قدرت بیشتری بخواهید، هزینه بیشتری برای جمع ‌بندی آن در چنین بسته‌بندی کوچکی خواهید پرداخت. اما اگر بودجه‌تان کم است، مدل‌های زیاد کم‌قدرت‌تری وجود دارند که قیمت آن‌ها بسیار کمتر از یک کامپیوتر رومیزی است.

چرا باید یک مینی پی سی بخریم؟

قبل از خرید یک کامپیوتر کوچک، مهم است بدانیم که چه چیزهایی را دریافت نمی کنیم.

مینی پی سی ها نمی توانند همه وظایف را انجام دهند

رایانه‌های شخصی کوچک به شما امکان می‌دهند در وب بگردید، برخی از انواع کارها را انجام دهید و ویدیوها را تماشا کنید. کامپیوترهای کوچک قدرتمندتر می شوند و توانایی آنها برای پشتیبانی از بازی ها در حال افزایش است. اما اکثر مینی پی سی ها هنوز یک GPU اختصاصی ندارند، که بدیهی است محدودیتی برای توانایی آنها ایجاد می کند.

مینی پی سی ها گاهی اوقات غیر قابل ارتقا هستند

مینی پی سی ها به گونه ای طراحی شده اند که تا حد امکان کوچک باشند. این امر برای قابلیت حمل ایده آل است، اما اغلب ارتقاء آنها را غیرممکن می کند. رایانه های رومیزی فضای زیادی برای اضافه کردن اجزای اضافی دارند. کامپیوترهای کوچک این ویژگی را ندارند و شما لزوما نمی توانید RAM، حافظه داخلی یا GPU به آن ها اضافه کنید.

مینی پی سی ها جایگزین های مفیدی برای بسیاری از وظایف هستند

بعید است که مینی پی سی جایگزین کامپیوترهای رومیزی شود. آنها می توانند وظایف زیادی را انجام دهند، اما هر چیزی که به اجزای پیشرفته نیاز داشته باشد، قابل انجام نیست. در عوض، رایانه های شخصی کوچک جایگزین مفیدی برای هر هدفی هستند که در آن صرفه جویی در فضا و انرژی اهمیت بیشتری دارد.

آنها در حال حاضر تقریباً در همه انواع مشاغل یافت می شوند و اکثر مردم بدون اینکه متوجه شوند با آنها تعامل دارند. آنها همچنین محدود به استفاده تجاری نیستند. اگر یک کامپیوتر کوچک برای کارهای روزمره می خواهید یا فقط می خواهید پول کمتری برای رایانه بعدی خود خرج کنید، مینی پی سی ها ارزش بررسی کردن را دارند.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه