رتبه بندی بازی های اساسینز کرید Assassin's Creed بر اساس امتیاز متا

بعید است علاقه مند به بازی ها باشید ، و حد اقل یکی از نسخه های اساسینز کرید را تجربه نکرده باشید. این سری در طول انتشار فراز و فرود های فراوانی را تجربه کرده است اما نسخه های اصلی ، هیچکدام ضعیف به شمار نرفته اند.

رتبه بندی بازی های اساسینز کرید Assassin

تعداد کمی فرنچایز بازی وجود دارد که بتواند با تأثیر فرهنگی «Assassin's Creed» برابری کند و بازی های مهمی پس از خود را تحت الشعاع قرار دهد. از زمانی که اولین بازی این سری در سال 2007 عرضه شد، یوبی‌سافت بازیکنان را به ماجراجویی‌های باورنکردنی دعوت می‌کند که مکانیک‌های جذاب گیم پلی را با روایت‌های خارق‌العاده تاریخی ترکیب می‌کند. علاوه بر این، سری همچنین تعدادی از شناخته‌شده‌ترین کاراکتر های بازی ها را  Altaïr Ibn-al'Ahad، Ezio Auditore da Firenze، Edward Kenway و Kassandra the misthios معرفی کرده است. دیدن این قهرمانان و نقش‌های مهمی که در آن زمان بازی می‌کنند و با شخصیت‌های تاریخی زندگی واقعی مانند بنجامین فرانکلین و ریش سیاه ترسناک ارتباط برقرار می‌کنند، تجربه هر نسخه از این سری را به لذتی بی بدیل تبدیل کرده است.

Assassin's Creed داستان قرن ها درگیری بین Assassins Brotherhood و Knights Templar را روایت می‌کند. این سری یک مجموعه عظیم از بازی ها است که به سطوح دیگر فرهنگ پاپ نیز نفوذ کرده است. رمان‌ها، کمیک‌ها، اقتباس‌های سینمایی و نمایشی که در آینده نتفلیکس هم لیست شده است ، قدرت ماندگاری این فرنچایز را در طول سال‌ها تقویت کرده‌اند. این سری علاوه بر این، تعداد زیاد از الحاقات و اسپین‌آف‌ها ،  DLC های خوبی هم دریافت کرده است، و همه این موارد اضافه شده، به مرور زمان طرفداران مشتاقی را که تشنه داستان‌های بیشتر بودند، راضی کرده است.

بازی Assassin's Creed به این زودی ها از بین نمی رود. با وجود چند نسخه متوسط، این بازی همچنان یکی از محبوب ترین فرنچایزهاست. در اینجا همه بازی‌های اصلی این سری بر اساس امتیازات متاکریتیک رتبه‌بندی شده‌اند.

12- Assassin's Creed Unity

«Assassin's Creed Unity» محصول 2014 نقطه ضعف قطعی این مجموعه تاکنون بوده است و برای بسیاری از مشکلاتی که داشته ، کیسه‌ی بوکس آنلاین بوده است. با این حال، امتیاز 72 را برای نسخه ایکس باکس وان خود دریافت کرده است، که برای مقایسه با بسیاری از بازی ها ، امتیاز آنچنانی پایین نیست.

این بدان معنا نیست که انتقادها از آن موجه نبود. اگرچه تنها در نسخه‌های رایانه‌های شخصی بازی یافت می‌شد، اما باگ «بدون چهره» بازی منبعی رایج برای سرگرم‌ شدن پس از انتشار بود. البته هنوز تعداد زیادی باگ در نسخه‌های دیگر به همراه افت فریم ریت مکرر وجود دارد، اما عملکرد تنها مشکلی نبود که بازیکنان را آزار می‌داد.

یونیتی بیشتر در جریان انقلاب فرانسه در پاریس جریان دارد و آرنو دوریان، پسر نجیب‌زاده‌ای را دنبال می‌کرد که برای اطلاع از وقایع مربوط به ترور پدرش به Assassins Brotherhood می‌پیوندد. در حالی که داستان و محیط آن با استقبال مثبت روبرو شد، همانطور که در مورد اکثر بازی های این سری اتفاق می افتد، گیم پلی همیشگی این سری در آن نسخه شروع به کهنه شدن کرده بود. پس از Unity، Rogue و Syndicate که همگی در عرض یک سال عرضه شدند، یوبی‌سافت را برای ارزیابی مجدد سری، و کمی به مرخصی رفتن قانع کرد ، تصمیمی که بسیاری از منتقدان هم با آن موافق بودند.

11- Assassin's Creed Rogue

به طرز عجیبی، در حالی که "Unity" روی کنسول های جدید آن زمان یعنی پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان عرضه شده بود، "Rogue" در همان روز بر روی کنسول های نسل قبلی عرضه شد: 11 نوامبر 2014. در حالی که نسخه های کنسولی آن امتیازی برابر با یونیتی داشتند ، Rogue روی رایانه های شخصی با استقبال کمی مواجه شد و پس از انتشار چند ماه بعد، امتیاز 74 را به دست آورد.

«روگ» داستان شای کورمک را دنبال می‌کند، که یکی از اعضای Assassins Brotherhood بود که پس از تردید در ایمان به هدف و روش‌های آن‌ها ، بر علیه آن ها می شورد. بازی کردن به عنوان یکی از اعضای شوالیه های معبد (که به طور سنتی شروران این مجموعه هستند)  یک پیچ هوشمندانه در فرمول قبلی سری تلقی می شد، همانطور که روایت آن جنگی هفت ساله، و یک درگیری وخیم جهانی در قرن هجدهم را شرح می دهد.

با این حال، آن عناصر بازی را از برخی انتقادات رایج به این فرنچایز نجات ندادند ، به این معنی که گیم پلی آن چیز جدیدی را برای بازیکنان به ارمغان نمی آورد. این نسخه فوق‌العاده شبیه به «بلک فلگ» ، عنوان دوست داشتنی این سری بود که برخی از منتقدان آن را تحسین کردند و برخی دیگر از آن انتقاد کردند.

10- Assassin's Creed Syndicate

آخرین قطعه از "سه گانه غیررسمی" بازی ها که یوبی سافت را مجبور کرد در مورد این سری تجدید نظر کند، "Assassin's Creed Syndicate" محصول 2015 است. اگرچه در میان این سه مورد، با کسب امتیاز 78 در ایکس باکس وان، بیشترین بازخورد مثبت را داشته است ، اما واضح بود که دیگر برخی چیزها باید تغییر کنند. با این حال، هر بازی در این سری عناصر سرگرم کننده ای به همراه دارد و "Syndicate" هم در این میان سهم خود را داشت.

این بازی در دوران ویکتوریا در لندن و در اوج انقلاب صنعتی اتفاق می‌افتد و به دنبال داستان خواهر و برادری اساسین یعنی جیکوب و ایوی فرای می‌رفت. در حالی که تمپلارها اساساً کنترل کل شهر را در اختیار داشتند، بازیکنان هر دو شخصیت را کنترل می کردند و سعی می کردند از جنایات سازمان یافته برای رهایی طبقه کارگر استفاده کنند. هم جیکوب و هم ایوی راه های مختلفی برای مبارزه با تمپلارها داشتند. در حالی که جیکوب باندی به نام Rooks را برای گیم پلی اکشنی سنگین تر تشکیل داد، ایوی رویکرد مخفیانه را در پیش گرفته و کاراکتر حتی می توانست با یک مهارت در اواخر بازی نامرئی شود.

«سندیکیت» که در جریان انقلاب صنعتی قرار گرفت، نوع جدیدی از پیمایش را به وسیله کالسکه ها به دنیای خود وارد کرد. برخی از منتقدان احساس می کردند که استفاده از شخصیت های تاریخی بازی، مانند چارلز دیکنز و کارل مارکس، داستان آن را تقویت کرده است.

9- Assassin's Creed Revelations

Assassin's Creed: Revelations محصول 2011، چهارمین بازی از این سری است و به دلیل تکمیل داستان های Altaïr Ibn-La'Ahad و Ezio Auditore da Firenze، دو تن از شناخته شده ترین قهرمانان فرنچایز، قابل توجه است. در حالی که طرح امروزی دزموند مایلز به کاوش در خاطرات جدش اتزیو بازمی گردد، اتزیو خود ، ردپای قهرمان نسخه اصلی آلتایر را دنبال کرد.

قسمت اعظم بازی در قسطنطنیه قرن شانزدهم می‌گذرد، زیرا اتزیو به دنبال کتابخانه مخفی Altaïr می‌گشت، که گفته می‌شود تمام اطلاعات قاتل مشهور و یک سلاح مخفی را در خود جای داده است. این امر به طور طبیعی توجه شوالیه های معبد را به خود جلب کرد، آنها همچنین به دنبال پنج کلید مورد نیاز برای ورود به کتابخانه بودند که بازیکنان را به مسابقه ای با زمان می فرستاد.

Revelations در ایکس باکس 360، پلی استیشن 3 و رایانه های شخصی امتیاز 80 را کسب کرد. در حالی که منتقدان و طرفداران احساس می‌کردند که این بازی در تکمیل خط داستانی اتزیو بسیار خوب پیش رفته است، گیم‌پلی اکشن و مخفی کاری اساساً مشابه بازی‌های قبلی بود. با این حال، معرفی hookblade باعث روانی بیشتری در بازی شد - به خصوص در مورد ترور دشمنان از طریق زیپ لاین - و این امر یک مورد افزوده موفق در این عنوان بود.

8- Assassin’s Creed

همونی که همه چی رو شروع کرد ، Assassin's Creed در سال 2007 منتشر شد و در حالی که با محبوب ترین اثر این سری فاصله دارد، نمی توان انکار کرد که چهره بازی ها را تغییر داده است. قبل از اینکه این سری به عنوانی جهان-باز تبدیل شود و با افراد و وقایع در طول تاریخ ارتباط داشته باشد، اولین بازی این فرانچایز بر روی کار کردن با تیغه پنهان در برابر دشمنان و بالا رفتن از برج‌ها برای باز کردن بخش‌هایی از نقشه سندباکس تمرکز داشت.

Assassin's Creed داستانی را آغاز می کند که چندین بازی را در بر می گیرد، با روایت داستان یک بارمن امروزی به نام دزموند مایلز که جد او یکی از مهم ترین چهره های قرن دوازدهم بود. با دستگاهی پیشرفته به نام Animus، Abstergo Industries از دزموند برای زنده کردن خاطرات Altaïr استفاده کرد. در سرزمین مقدس در طول جنگ صلیبی سوم، بازیکنان را با جنگ بین تمپلارها و اخوان آشنا کرد.

بالاترین امتیاز بازی برای نسخه پلی استیشن 3 ثبت شد که امتیاز 81 را از منتقدان کسب کرد.

7- Assassin's Creed Vallhalla

جدیدترین بازی این مجموعه، «Assassin's Creed Valhalla» در سال 2020، نقد های مختلفی دریافت کرد. به نظر می رسد بسیاری از انتقادات ناشی از این است که بازی دقیقاً همان چیزی است که مخاطب انتظارش را داشته است: گیم پلی که کمی بیش از حد تکراری شده و یکی از دام های رایج طراحی جهان باز، زمان بازی که مدتی طولانی برای تکمیل می طلبد. با این حال، بسیاری از نکات جدید هم برای لذت بردن بازیکنان وجود داشت، مانند قسمت تنظیمات جدید.

از سال 2017 "Origins"، مجموعه "Assassin's Creed" بیشتر بر محیط های باستانی با اسطوره های محبوب تمرکز کرده است. "والهالا" مسیر اسکاندیناوی را طی کرد و بر مهاجم وایکینگی به نام ایور تمرکز کرد که در رهبری آنها در تهاجم وایکینگ ها به بریتانیا در طول دهه 800 نقش داشت. مانند «اودیسه» قبل از آن، «والهالا» بیشتر با چند لحظه کلیدی از اسطوره در هم آمیخته بود، مانند مبارزه با خود اودین.

بهترین نسخه بازی روی پلی استیشن 5 بود که امتیاز 84 را به دست آورد. اما هایپ طرفداران به وضوح بسیار بالا بود، زیرا "والهالا" بهترین لانچ را در کل سری داشت.

6- Assassin’s Creed 3

با توجه به اینکه سه نسخه قبلی کاملاً بر داستان اتزیو تمرکز داشتند، یوبی سافت برای پنجمین بازی خود نیاز به برداشتی تازه از این سری داشت. خوشبختانه طرفداران "Assassin's Creed 3" در سال 2012 ناامید نشدند. روایت این بازی حول محور انقلاب آمریکا و  اساسینی به نام Ratonhnhaké:ton، همچنین کانر، جد نیمه موهاک نیمه انگلیسی دزموند مایلز که با قدرت تمپلارها در مستعمرات مبارزه می کرد، دنبال می شود.

صحنه جدید و قهرمان داستان هر دو مورد استقبال قرار گرفتند و داستان Ratonhnhaké:ton به لطف عضویت پدرش در تمپلارها بسیار جذاب بود. در واقع او کسی نبود جز Haytham Kenway که در «Assassin's Creed Rogue» نیز حضور داشت.

علاوه بر طرحی عالی که خط داستانی امروزی دزموند را به پایان رساند، یوبی‌سافت پیشرفت‌های ظریفی را در گیم‌پلی اصلی انجام داد. بخش های وسیع حیات وحش امکان حرکات پارکور متنوع تری را با استفاده از درختان و صخره ها فراهم می کرد. در همین حال، عناصر رزمی به روز شده شامل سلاح‌های جدیدی برای استفاده Ratonhnhaké:ton مانند تاماهاوک، تفنگ‌ها و تیر و کمان بود. این تغییرات کوچک در گیم پلی و تنظیمات منحصر به فرد باعث شد بازی امتیاز 85 را در پلی استیشن 3 و Wii U کسب کند.

5- Assassin’s Creed Origins

تیم یوبی‌سافت در حالی که بازی‌های اخیر این سری با کمترین امتیازها رده بندی شده بودند، سال 2016 را به پایان رساند تا به بازی Assassin's Creed یک استراحت بسیار مورد نیاز داده و تغییراتی ایجاد کند. ماحصل کار توسعه‌دهندگان، بازی «Assassin's Creed Origins» در سال 2017 منتشر شد ، بازی‌ای که به قدیمی ‌ترین مرحله در جدول زمانی این سری برمی‌گشت و به دنبال رونمایی از بنا شدن Assassin Brotherhood بود.

بازی داستان بایک، یک محافظ را روایت می کند که به دفاع از پادشاهی بطلمیوسی مصر باستان اختصاص داشت. این بازی نه تنها به مبارزات سیاسی مربوط به کلئوپاترا و ژولیوس سزار پرداخت  که باعث نارضایتی در پادشاهی شده بود ، بلکه داستان یک سازمان مخفی را نیز دنبال می کرد که در رقابت برای کنترل مصر بود. این سازمان، معروف به Order of the Ancients، پیشروی شوالیه های معبد است و مسئول مرگ پسر بایک بودند. بایک و همسرش "آیا" در جستجوی انتقام، اولین Assassin هستند.

داستان بایک و برخی تغییرات بسیار مورد نیاز در گیم پلی به احیای این سری کمک کرد و باعث کسب بالاترین امتیاز 85 در ایکس باکس وان شد.

4- Assassin’s Creed Odyssey

پس از موفقیت مشهور «Origins»، یوبی سافت برای قسمت بعدی به یونان باستان نگاه کرد. «Assassin's Creed Odyssey» در سال 2018، اگرچه اولین باری نبود که یک قهرمان زن را در خود جای داده بود، اما اولین نسخه ای بود که به بازیکنان اجازه داد بین یک قهرمان مرد یا زن یکی را انتخاب کنند. حتی با این انتخاب، هر دو نسخه از شخصیت ها به طرز هوشمندانه ای در خط داستان پیاده سازی شدند.

این بازی داستان یک مزدور، کاساندرا یا الکسیوس را در طول جنگ پلوپونز دنبال می کرد. بازیکنان می توانند انتخاب کنند که به آتن یا اسپارتا در درگیری کمک کنند، اگرچه بازی کردن در هر دو طرف می تواند جیب شما را پر کند. داستان اصلی، روایت تلاش برای انتقام این مزدور از فرقه کیهان است ، یک سازمان شیطانی که به جنگ دامن می‌زند و مسئول تقریباً کشتن قهرمان داستان و شستشوی مغزی خواهر و برادرشان به منظور قتل آنها بودند.

درخت‌های مهارت و همچنین عناصر جدید گیم‌پلی ، مانند نبردهای نظامی عظیم و شکار شدن توسط سایر مزدوران در صورتی که بازیکن بدنامی زیادی به دست آورد از «Origins» وام گرفته شده و تقویت شده بود. «Odyssey» کمی بهتر از «Origins» ظاهر شده و نسخه ایکس باکس وان امتیاز ۸۷ را کسب کرد.

3- Assassin’s Creed Black flag

 Assassin's Creed 3 یک کارگردانی جدید و تازه برای این سری بود، اما دنباله آن در میان دیگر نسخه ها مانند یک بت است. "Assassin's Creed 4: Black Flag" در سال 2013 منتشر شد و بازخوردهای فوق العاده مثبتی دریافت کرد. بهترین بازخورد هم در پلی استیشن 3 با امتیاز 88 ثبت شد. همانطور که احتمالاً طرفداران تا به حال می دانند، همه چیز از داستان هیجان انگیز تا گیم پلی فوق العاده آن باعث شده است بازی چنین جایگاه والایی داشته باشد.

«پرچم سیاه» به دنبال ادوارد کنوی - پدربزرگ شخصیت اصلی «اساسین کرید 3» Ratonhnhaké:ton - و در کارائیب در قرن هجدهم در اوج دزدی های دریایی اتفاق افتاد. همان‌طور که روایت آن نشان می‌دهد، ادوارد با اصیل‌ترین نیات شروع نمی‌کند. او حتی با دزدان دریایی معروف آن زمان، از جمله ریش سیاه و مری رید، همکاری می کند. همه چیز زمانی تغییر می کند که او به میان درگیری بین اساسین ها و تمپلارها که به دنبال مکانی به نام رصدخانه برای باج گیری از رهبران جهان هستند، کشیده می شود.

همانطور که در خور موضوع دزدان دریایی آن است، دنیای «پرچم سیاه» بازتر از دنیای قبل از آن بود. اضافه شدن اکتشافات دریایی و نبرد از طریق کشتی Kenway، Jackdaw، و همچنین توانایی استفاده از جاسوسی برای شناسایی جزایر و کشتی های دشمن، زندگی ای را به عنوان یک دزد دریایی ایجاد کرد.

2- Assassin’s Creed Brotherhood

 پس از اولین حضور خارق‌العاده اتزیو در Assassin's Creed 2، یوبی‌سافت تصمیم گرفت داستان خود را در سال 2010 در Assassin's Creed: Brotherhood ادامه دهد. برخلاف بسیاری از آثار دیگر این سری، «برادری» بلافاصله پس از نسخه قبلی خود شروع شد و داستان بازی پس از اتزیو در رم قرن شانزدهم دنبال شد.

اتزیو بدون شک مهمترین چهره در تاریخ این فرنچایز است که عمدتاً به دلیل نزدیکی او به رویدادهای مهم در جدول زمانی سریال است. «برادری» به دنبال تلاش‌های او برای تضعیف و خرابکاری بورگیاس، یکی از بدنام‌ترین خانواده‌های جنایتکار تاریخ، و همچنین بازسازی گروه اساسین ها در ایتالیا در طی چندین سال است.

بازسازی برادری توسط اتزیو با مکانیک گیم پلی جدیدی همراه شد که به بازیکنان اجازه می داد شهروندان را برای کمک در ماموریت های بعدی جذب کنند. علاوه بر گیم پلی اکشن مخفی کاری که بازی ها به آن معروف شده بودند، «برادری» بازی چند نفره را نیز با 8 حالت متمایز به این سری معرفی کرد. بالاترین امتیاز بازی در پلی استیشن 3 و به میزان 90 ثبت شد.

1- Assassins Creed II

Assassin's Creed در سال 2007 ممکن است یکی از بزرگترین فرنچایزهای بازی را آغاز کرده باشد، اما بدون موفقیت چشمگیر دنباله سال 2009، که موفق به کسب رتبه 91 در پلی استیشن 3 شد، این مجموعه هرگز به یک افسانه تبدیل نمی شد. خط داستانی امروزی به دنبال دزموند مایلز بود که به دنبال راهی برای متوقف کردن تمپلارها با استفاده از خاطرات اجدادی متفاوت از بازی اول بود. وارد می شود: Ezio Auditore da Firenze.

این بازی که در دوره رنسانس در ایتالیا قرن پانزدهم اتفاق می‌افتد، داستان اتزیو را پس از اینکه پدر و برادرانش به خیانت متهم و اعدام شدند، دنبال می کند. اتزیو که زمانی ثروتمند و بی خیال بود، پس از فرار از خانه خود، زندگی خود را وقف آموزش به عنوان یک قاتل با عمویش ماریو کرد، که روابط خانواده را با اساسین ها فاش می کند. در حالی که انتقام یک موضوع رایج در بسیاری از بازی‌های Assassin's Creed است، داستان اتزیو همچنان فریبنده ترین بوده و تعهد او برای محافظت از جهان در برابر تمپلارها قابل تحسین است.

Assassin's Creed II از این واقعیت سود می برد که در دوران شناخته شده تری نسبت به نسخه قبلی خود می گذرد. منتقدان و طرفداران نیز این دنباله را دارای داستانی جذاب‌تر می‌دانند و طراحی جهان باز بازی به لطف موتور جدید Anvil را تحسین می‌کنند که یوبی‌سافت از آن زمان استفاده کرده و آن را بهبود بخشیده است.

 

منبع:   looper.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه