6 نقطه ضعف سیری اپل ، در برابر الکسای آمازون و گوگل اسیستنت

بیش از یک دهه پیش ، وقتی اپل برای اولین بار سیری را معرفی کرد ، مخاطبان با مشاهده قابلیت های انقلابی آن شگفت زده شدند. اما پس از گذشت این 10 سال ، می توان گفت سیری خیلی باهوش تر از قبل نیست. در اینجا، ما شش دلیل فهرست می کنیم که نشان میدهد Siri به خوبی الکسا یا دستیار گوگل نیست و اپل در حال در جا زدن است.

 

6 نقطه ضعف سیری اپل ، در برابر الکسای آمازون و گوگل اسیستنت

برخی تصور می کردند سیری یک شروع برای آینده ای ست که نیازی به در دست گرفتن گجت ها وجود نخواهد داشت ، و برخی فکر میکردند سیری به کل جهان را تسخیر خواهد کرد. اما سیری واقعا هیچ کدام را به ثمر نرسانده. .

6- آفلاین شدن ، سیری را حتی از حالت عادی هم خنگ تر می کند

اگر تا به حال سعی کرده‌اید در زمانی که در جایی بدون سرویس تلفن همراه خوب هستید، سؤالی از سیری بپرسید، احتمالاً پیش از اینکه از کار خود پشیمان شوید ، با انتظار برای این که سیری بالاخره چیزی بگوید آشنا هستید.

دلیل اینکه Siri گاهی اوقات می تواند شما را سردرگم کند این است که برای چندین سال، تمام پردازش های صوتی سیری جایی خارج از دستگاه شما انجام می شد. این عملیات برای پردازش بر روی سرورهای اپل بارگذاری شده و پاسخ‌ها برای شما ارسال می شد. اساساً در آن زمان ، عدم اتصال به اینترنت به معنای دسترسی نداشتن به سیری بود.

با ارائه iOS 15، سرانجام کاربران این انتخاب را داشتند که قابلیت آفلاین سیری را فعال کنند ، با این حال وقتی سیری آنلاین نباشد، قابلیت های آن بسیار محدودتر از حد معمول است. مسلم است که اگر آفلاین باشید، سیری نمی‌تواند اطلاعاتی مانند آب‌وهوا یا موقعیت مکانی شما را از اینترنت دریافت کند، اما احتمالا از کارهای دیگری هم که سیری نمی‌تواند انجام دهد شگفت زده خواهید شد.

در حالی که سیری از باز کردن برنامه‌هایی مانند یادداشت‌ها و یادآوری‌ها شادمان است، نمی‌تواند هیچ ورودی جدیدی برای شما اضافه کند. با آفلاین شدن سیری ، تا زمانی که نتوانید به منطقه ای با سرویس دهی اینترنت بازگردید، بیشتر کارها را در آیفون خود به روش قدیمی انجام خواهید داد.

5- اپل پشتیبانی مناسب از برنامه های شخص ثالث را حذف کرده

قبل از عرضه iOS 15، سیری بسیار هوشمندتر بود. سیری می توانست تعداد زیادی دستور مختلف را در بسیاری از برنامه های محبوب اجرا کند. مواردی شامل امکان تماس با Uber یا Lyft یا تنظیم AC خودرو از طریق CarPlay . با این حال، در iOS 15، اپل تصمیم گرفت تقریباً تمام پشتیبانی شخص ثالث سیری را حذف کند.

اگرچه هنوز هم می‌توانید از میانبرهای iOS برای تنظیم یک اقدام سفارشی استفاده کنید، اما این قابلیت هم مشکل بسیار جدی سازگاری سیری را برطرف نمی‌کند. برای مدتی به نظر می رسید که اپل کم کم در تطابق سیری با برنامه هایی که کاربران به طور روزانه استفاده می کنند جدی تر می شود. اما متأسفانه، حد اقل در حال حاضر، اپل اکثر پشتیبانی های شخص ثالث سیری را قطع کرده است. این ضعف بزرگی هم برای توسعه دهندگان اپلیکیشن و هم برای مصرف کنندگان است.

4- سیری در مدیریت خانه ضعیف عمل می کند

اپل از کاربرانش می‌خواهد که از سیری برای راه‌اندازی همه دستگاه‌های مرتبط با هوشمندسازی خانه خود استفاده کنند ، اما از بسیاری جهات، سیری نمی‌تواند با الکسا مقایسه شود. علاوه بر طیف عظیمی از دستگاه‌های آمازون اکو که با الکسا کار می کنند ، تعداد زیادی دستگاه‌های شخص ثالث سازگار با الکسا توسط دیگر سازندگان، از ترموستات گرفته تا چراغ‌ها و موارد دیگر، عرضه شده است.

تلاش برای ادغام سیری با خانه شما می تواند خیلی سریع به یک دردسر تبدیل شود. برای شروع، باید یک هوم پاد یا هوم پاد مینی انتخاب کنید که بسیار گرانتر از اکثر بلندگوهای الکسا هستند. سپس، هر دستگاه خانه هوشمندی که انتخاب می کنید باید با Apple HomeKit سازگار باشد. این قابلیت توسط طیف بسیار کوچکتری از محصولات پشتیبانی می شود که معمولاً هم با قیمت های بسیار بالاتر از رقبا به فروش می رسند.

3- سیری نیاز دارد محتوا ها را بهتر درک کند

شب زنده دارها از این واقعیت قدردانی می‌کنند که اگر از سیری برای برنامه‌ریزی یادآوری هایی برای «فردا» کمی بعد از نیمه‌شب استفاده کنید، سیری متوجه می شود که منظور شما از فردا ، روز بعد این شب بوده است. اگرچه داشتن این ویژگی عالی است، اما در بیشتر مواقع باید مراقب باشید که از سیری چه می‌پرسید و چگونه آن را درخواست می‌کنید.

یکی از بزرگ‌ترین ضعف های سیری استفاده از بیش از یک تاریخ یا زمان در یک جمله است. به عنوان مثال، اگر عبارت "در 30 آوریل به من یادآوری کن که فردا قرار ملاقات با دندانپزشک دارم" را بگویید ، ممکن است سیری تاریخ را به طور کامل فراموش کرده و یادآوری خود را برای روز بعد برنامه ریزی کند. تا زمانی که سیری نتواند تفاوت های ظریف گفتار و زبان را درک کند، بسیاری از افراد به طور کلی از آن صرف نظر می کنند.

2- “Hey Siri” هیچوقت آنطور که باید عمل نمیکند

درست مانند گفتن «OK Google» یا «Alexa»، گفتن «Hey Siri» کد فعال‌سازی هندزفری Siri است، اما متأسفانه، «Hey Siri» هرگز آنطور که باید کار نمی‌کند.

به نظر می رسید "Hey Siri" ، وقتی دستان شما پر است مانند زمانی که در حال آشپزی هستید ، راهی عالی باشد برای اجرای برخی دستورات ساده. اما عملکرد ضعیف آن ، "Hey Siri" را بیش از هر چیز دیگری به تمرین بیهودگی تبدیل می کند. برای مثال، نمی‌توانید «Hey Siri» را هنگامی که آیفون شما موسیقی پخش می‌کند، فعال کنید، زیرا تداخل صدا بسیار زیاد است. همچنین، اگر به طور کلی یک موسیقی در حال پخش باشد، نمی‌توانید «Hey Siri» را فعال کنید. میکروفون های آیفون به اندازه کافی حساس نیستند تا صداها را حتی در اتاق هایی با سطح صدای متوسط ​​تشخیص دهند.

حتی اگر خانه شما در سکوت کامل باشد، "Hey Siri" در بهترین حالت فعال میشود اما باز ممکن است دریافت دستور مختل شود. همچنین، آیا می‌دانستید که «Hey Siri» زمانی که آیفون شما رو به پایین باشد غیرفعال می‌شود؟ حتی اگر هم آن را در تنظیمات تغییر دهید، "Hey Siri" اغلب کار نمی کند مگر اینکه به آیفون خود نزدیک باشید. در آن صورت هم می توانید سیری را تنها با یک دکمه فعال کنید. اگرچه راه‌هایی برای بهبود عملکرد «Hey Siri» در آیفون شما وجود دارد، اما اکثرا ترجیح می‌دهند به‌کلی از Siri استفاده نکنند.

1- سیری هنوز به قابلیت های بیشتری نیاز دارد

کارهای زیادی وجود دارد که سیری می تواند انجام دهد، اما برخی از آن ها هنوز برای استانداردهای امروزی مناسب نیستند. یکی از شگفت‌انگیزترین چیزها در مورد سیری این است که هنوز نمی‌تواند بیش از یک درخواست یا سؤال را در یک زمان درک کند. اگر از سیری زمان یا پیش‌بینی آب‌وهوا را بخواهید، سیری می‌تواند بدون مشکل از پس آن برآید. اما اگر هر دو را به طور همزمان از سیری بخواهید، و پاسخ درستی برای هر کدام دریافت کنید،واقعا خوش شانس هستید.

در بسیاری از مواقع، سیری بیشتر شبیه یک ماشین جستجوی گوگل است تا یک دستیار هوش مصنوعی قابل اعتماد. گیج کردن سیری و دریافت "این چیزی است که من در گوگل پیدا کردم" به عنوان پاسخ فوق العاده آسان است.

صحبت از گوگل شد، حالت مترجم دستیار Google حتی می‌تواند گفتار را از 27 زبان مختلف به صورت بلادرنگ ترجمه کند، ابزاری ارزشمند برای سفر و برقراری ارتباط با مردم از فرهنگ‌های دیگر. راه‌های زیادی برای استفاده از Google Assistant برای آسان‌تر کردن زندگی‌تان وجود دارد، و به نظر می‌رسد که در بیشتر مواقع، سیری نمی‌تواند با آن رقابت کند.

لطفا سیری را بهبود دهید

سیری در سال 2011 انقلابی بود، اما امروز اپل در حال رقابت با دیگران است. اگرچه این شرکت کوپرتینویی در زمینه دستیارهای صوتی یک شروع فوق العاده داشت، اما رقبایی مانند الکسای آمازون ناگهان سر راه سبز شدند تا سیری را از دور خارج کنند.

سیری هنوز پتانسیل زیادی برای بهبود تجربه آیفون دارد، اما مایه شرمساری است که به نظر می رسد بهبود دادن سیری در انتهای لیست اولویت های اپل قرار دارد. اپل مایل است آیفون را به عنوان لبه فناوری تلفن همراه به بازار عرضه کند، اما سیری ثابت می کند که حتی محصولی به قدرتمندی آیفون هنوز نقاط ضعفی دارد که نیاز است تا بهبود پیدا کند.

 

منبع:  Makeuseof.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه