بهترین دوربین های مدیوم فرمت ​​در سال 2022

عکاسی مدیوم فرمت ، تجربه ایست به کل متفاوت در دنیای عکاسی. چه در دوران عکاسی آنالوگ و چه اکنون در عصر دیجیتال ، این قطع یک نیاز اساسی برای ورود به سطح جدیدی از عکاسی حرفه ای محسوب می شود.

بهترین دوربین های مدیوم فرمت ​​در سال 2022

 دوربین هایی با  سنسور بزرگ برای متخصصان و حرفه ای های دنیای عکاسی

بهترین دوربین های مدیوم فرمت ، اکنون کوچکتر و بهتر از همیشه در دسترس شما هستند و حتی دوربین های فول فریم را از نظر قیمت به چالش می کشند.

بهترین دوربین های  مدیوم فرمت کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه می دهند و معماری و ساخت مدیوم  فرمت ​​های قدیمی را تداعی  می کنند.  سنسورهای بزرگ آن‌ها عمق و محدوده دینامیکی فیلم‌هایی با اندازه مشابه را ارائه می‌ دهند  و از نظر کیفیت عکس از فول فریم پیشی می‌گیرند.  برای سال‌ها، این دوربین‌ها از محبوبیت و  شهرتی چشمگیر برخوردار بودند، اما به طرز وحشتناکی حجیم و بسیار گران بودند.  با این حال اکنون بازی تغییر کرده است.

 با قراردادن سنسورهای بزرگتر و میزان مگاپیکسل بیشتر ، دوربین های هوشمندی مانند Fujifilm GFX 100s یا Hasselblad X1D II 50C را می توان به صورت قابل استفاده برای عکاسی بر روی دست و با ارگونومی بهتر از همیشه استفاده کرد. این ها تنها دوربین هایی نیستند که دارای شاسی کوچک به نسبت دوربین های مدیوم فرمت قدیمی باشند ، دراین  لیست دوربین سبک شبه DSLR لایکا با نام 3S و همچنین برخی از گزینه های Big-pixel واقعا تخصصی از Phase One همچنان قرار خواهند داشت.

 همیشه شایعات زیادی در مورد آینده وجود دارد .برخی از طرفداران لایکا متقاعد شده اند که یک مدل بدون آینه مدیوم فرمت ​​را در قالب  Leica HQ به زودی مشاهده کنند و همچنین صحبت هایی وجود دارد که DJI سازنده هلی شات ، مجموعه ای که با Hasselblad همکاری لذت بخش و موفقی  داشته اند، ممکن است وارد فرایند ساخت یک دوربین مدیوم فرمت ​​شوند.

بهترین دوربین های مدیوم فرمت​​= بهترین کیفیت تصویر

 دلیلی وجود دارد که دوربین های مدیوم فرمت ​​از جمله بهترین دوربین ها برای حرفه ای ها در نظر گرفته می شوند.  اندازه سنسورها و کیفیت تصویری که این دوربین ها ارائه می‌دهند کاملاً بی‌نظیر است و حتی از دوربین‌های فول فریم مانند Sony A7R IV ، نیکون Z7 و Canon EOS R5 پیشی می‌گیرد که بهترین حسگرها را روی یک سنسور 35 میلی متری ارائه می دهند.  فرمت متوسط (مدیوم فرمت)  ​​به سادگی می توان گفت که در سطح دیگری قرار دارد.

شایان ذکر است که سنسورهای فرمت متوسط ​​در دو اندازه اصلی تولید می شوند.  اندازه فرمت متوسط ​​"فول فریم" توسط دوربین های Phase One و سری H Hasselblad استفاده می شود و با فرمت فیلم قدیمی 645 مطابقت دارد.  همچنین یک اندازه کوچکتر، در میانه راه بین این ابعاد و سنسور فول فریم وجود دارد که توسط دوربین های Hasselblad X-D، Fujifilm، Pentax و Leica استفاده می شود.

 مقدمه کافی است.  بیایید به بهترین دوربین های مدیوم فرمت که می توانید همین الان بخرید نگاه کنیم!

 

بهترین دوربین های مدیوم فرمت در سال ۲۰۲۲

1. Fujifilm GFX 100s

بهترین ترکیب قیمت، کیفیت و قابلیت استفاده برای مدیوم فرمت

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

​​رزولوشن: 102  مگاپیکسل

پایه: Fujifilm GF

LCD: صفحه نمایش لمسی شیب دار 3.2 اینچی دو محوره، دارای  2.36 میلیون نقطه

منظره یاب : 0.5 اینچ 3.69 میلیون نقطه EVF، بزرگنمایی 0.8 برابر

حداکثر سرعت تصویربرداری پیاپی: 5 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلمبرداری: 4K  3op

سطح کاربری: حرفه ای

 

دلایل خرید

کیفیت فوق العاده

بدنه ای با قابلیت جابجایی بالا

قیمت مناسب

 

دلایل اجتناب از خرید

وزن بالا

محدودیت لرزش گیر تصویر

 

 GFX 100s با اصلاح فرمولی که برای فوجی‌فیلم فوق‌العاده خوب عمل کرده است، با قرار دادن یک حسگر بزرگ در یک بدنه نسبتاً کوچک، همچنان مدیوم  فرمت ​​را برای عموم به ارمغان می‌آورد.  در ظاهر، چیز زیادی برای متمایز کردن Fujifilm GFX 100s از هر دوربین بدون آینه فول فریم دیگری وجود ندارد.  اما در داخل بدنه داستان متفاوت است. با وجود یک سنسور 102 مگاپیکسلی BSI-CMOS 43.8x32.9 میلی‌متری مدیوم فرمت.

وقتی Fujifilm GFX 100s را برای بررسی کامل آزمایش کردیم، متوجه شدیم که سطح جزئیات ثبت شده توسط دوربین واقعا باورنکردنی است.  محدوده دینامیکی نیز عالی است، و همه اینها با فوکوس خودکار بهبود یافته و تثبیت تصویر درون بدنه هم به زیبایی کار می کند.  این نوع تثبیت کننده داخل بدنه IBIS” برای ولاگ در حین حرکت یا عکاسی دستی در 1/8 ثانیه به اندازه کافی خوب نیست، اما همچنان چشمگیر به نظر می رسد.  حالت‌های شبیه‌سازی فیلم فوق‌العاده فوجی‌فیلم نیز ظاهر اجباری خود را نشان می‌دهند و برخی از امکانات عکس‌برداری سرگرم‌کننده و توانایی آزمایش با ظاهرهای مختلف را ایجاد می‌کنند.

 این دوربین کوچکتر، سبک تر و ارزان تر از هر دوربین دیگری است که در حال حاضر 100 مگاپیکسل ارائه می دهد.  Fujifilm GFX 100s یک دستاورد برجسته و یک نگاه اجمالی هیجان انگیز به آینده مدیوم  فرمت ​​است.

 

 

2. Hasselblad 907X 50C

 

یک دوربین مدولار درخشان که هوشمندانه طراحی شده و مقرون به صرفه است.

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

​​رزولوشن: 50 مگاپیکسل

پایه: Hasselblad X

LCD: صفحه نمایش لمسی 3.2 اینچی، 2.36 میلیون نقطه

منظره یاب: فاقد منظره یاب (اختیاری اضافی)

حداکثر سرعت عکاسی پیاپی: 1 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلمبرداری: 2.7K 30p

سطح کاربر: حرفه ای

 

دلایل خرید

هزینه کم برای سیستم مدولار

 CFV II 50C با 500CM قدیمی مچ می شود

 

دلایل اجتناب از خرید

صفحه نمایش در نور تند به سختی دیده می شود

 AF کند و پر سر و صدا

 

 

 Hasselblad 907X 50C ممکن است مانند X1D همان وضوح 50 مگاپیکسلی و محدوده لنزهای XCD را ارائه دهد ، اما از طراحی ماژولار هوشمندانه ای برخوردار است.  همراه با بک دیجیتال CFV II 50C که ضبط تصویر را انجام می دهد، بدنه جدید 907X وجود دارد که آنقدر نازک است که شبیه آداپتور لنز به نظر می رسد.  این پل فیزیکی و الکترونیکی بین بک دیجیتال و لنز است، اما چیزی که واقعاً چشمگیر است این است که CFV II 50C می تواند جان تازه ای به هاسلبلاد قدیمی شما بدهد (اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یکی از آن ها را داشته باشید).

 یک صفحه نمایش لمسی بزرگ 3.2 اینچی به شکل شیب دار در عقب وجود دارد، اما بدون EVF و عملکرد AF هم ممکن است کمی کند باشد.  با این حال، کیفیت پرداخت، از جمله تزئینات زیبای چرم مشکی و لبه‌های کرومی، همان فرمت کلاسیک Hasselblad بوده و نتیجه هم فوق‌العاده شده است.  همانطور که در بررسی خود گفتیم، Hasselblad 907X 50C یک ابزار کند و بی دست و پا به نظر می رسد ، اما برای استفاده دقیق و درست طراحی شده است و دروازه ای را به یک سیستم ماژولار برای کاستن از هزینه ای که ممکن است انتظار داشته باشید ارائه می دهد.

 ممکن است دوربین X1D II 50C یا دوربین Fujifilm GFX به بسیاری از افراد کمک کند، اما این شاهکار باورنکردنی مهندسی دوربین تا آنجا که به ما مربوط می شود یک برگ برنده است.

به‌روزرسانی: برای جشن هشتادمین سالگرد هسلبلاد ، Hasselblad با 907x Anniversary Edition Set عرضه شد .  این نسخه ویژه یک نسخه کاملاً زیبا از 907X در رنگ خاکستریی به جای کروم است که در کنار لنز 30 میلی‌متری f/3.5 ارائه شده است. این مجموعه کاملاً شکیل است و همچنین با قیمتی در حدود 15000 دلار به فروش می رسد، بنابراین برای خریدنش باید واقعاً آن را بخواهید. فقط 800 عدد از این مجموعه ساخته شده است، پس باید سریع عمل کنید.

 

3. Fujifilm GFX 50S II

 

یک دوربین مدیوم فرمت ​​با قیمت مقرون به صرفه

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت ​​(43.8 x 32.9 میلی‌متر)

رزولوشن: 51.4 مگاپیکسل

پایه: Fujifilm G

صفحه نمایش: LCD لمسی 3.2 اینچی، 2.36 میلیون نقطه ای

منظره یاب: 0.5 اینچ OLED، 3.69 میلیون نقطه

حداکثر سرعت عکاسی پیاپی: 3 fps

حداکثر وضوح فیلم برداری: Full HD

سطح کاربری: حرفه ای

 

 دلایل خرید

بدنه و کنترل ارگونومیک

نسبتاً مقرون به صرفه

کیفیت تصویر بی عیب و نقص

 

دلایل اجتناب از خرید

AF کند در مقابل سایر دوربین های بدون آینه

فاقد ویدیو 4K

سنگین وزن  برای استفاده طولانی مدت

 فوجی فیلم به سنت خود در سهولت حمل و نقل و مقرون به صرفه بودن در دوربین های فرمت متوسط ​​خود ادامه می دهد و GFX50S II را به یکی از وسوسه بر انگیزترین پیشنهادات تبدیل کرده است.  این پنجمین مدل از سری GFX است و روی کاغذ به نظر نمی‌رسد تفاوت زیادی بین Mark II و مدل قبلی آن وجود داشته باشد . فوجی از سنسور 51.4 مگاپیکسلی GFX 50S مجددا استفاده می‌کند، اما سنسور قدیمی اکنون در بدنه جمع‌وجورتری جای گرفته است. فوجی‌فیلم تثبیت‌کننده تصویر درون بدنه را به میزان 6.5 استاپ اضافه کرده‌ است - اولین مورد برای یک مدل GFX.

بعلاوه ، فوجی این مجموعه را با قیمت ارزان‌تری نسبت به GFX 50S اصلی عرضه می‌کند، که GFX 50S II را به گزینه‌ای جدی برای عکاسانی که می خواهند تجهیزات خود را به مدیوم فرمت ​​ارتقا دهند تبدیل می‌کند. وقتی Fujifilm GFX 50S II را بررسی می کردیم، فکر کردیم که این گام حیاتی بعدی برای فرمت متوسط ​​در تبدیل شدن به یک جریان واقعی است، و ما هنوز هم فکر می‌کنیم که همینطور است. این دوربین ها مدیوم فرمت ​​غیرقابل مقایسه را برای شما به ارمغان می‌آورد، با قیمتی که با فول فریم قابل مقایسه است.

 GFX 50S اصلی هنوز در برخی از خرده‌فروشی ها به شکل نو یافت می‌شود، اما اغلب با پولی بیشتر از GFX 50S II با قابلیت های برتر، بنابراین دلیل کمی برای فکر کردن به خرید مدل قدیمی در حال حاضر وجود دارد.

 

4. Phase One XT

شگفت‌انگیز است که چیزی به این کوچکی می‌تواند این همه گران باشد.

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

 ​​رزولوشن: 151 مگاپیکسل

پایه لنز: فاز یک XT

LCD: 3.2 اینچی

منظره یاب:  ندارد

سرعت عکسبرداری پیوسته:  ندارد

وضوح فیلم برداری:  ندارد

سطح کاربری: حرفه ای

 

دلایل خرید

بسیار جمع و جور و قابل حمل

بک دیجیتال سفارشی سیاه و سفید

 

دلایلی اجتناب از خرید

فوق العاده گران قیمت

انتخاب لنز محدود

 

 Phase One XT یک دوربین فوق العاده است.  Phase One نمی‌خواهد آن را یک دوربین فنی یا یک دوربین میدانی بنامد، اما این نزدیک‌ترین توصیف است.  این یک سیستم ماژولار بسیار جمع و جور است که همان بک های دیجیتال IQ4 را مانند سیستم Phase One XF استفاده می کند ، اما برای حمل و نقل و سفر طراحی شده است.  این مجموعه دارای لنزی با حرکات مختص به خود برای تصحیح پرسپکتیو است و برای ثبت تصاویر به صفحه نمایش LCD بر روی بک دیجیتال خود متکی است.  همچنین از پایه لنز و لنزهای خود استفاده می کند، بنابراین هزینه خرید بدنه XT تازه شروع قضیه است.

ما با Phase One XT کار کرده‌ایم، و این یک دوربین بسیار ساده برای چیزی با این سطح از وضوح است.  این دوربین  برای همه مناسب نیست، اما عکاسان منظره و معماری که قدرت عکاسی زیادی را در یک کیت آماده برای کار می‌خواهند، کاملاً عاشق آن خواهند شد.

 

5. Fujifilm GFX 50R

 

یک پیشنهاد قدیمی‌تر ، اما مدیوم فرمتی شگفت‌انگیز با قابلیت ها و قیمت ​​باورنکردنی

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

​​رزولوشن: 51.4 مگاپیکسل

 پایه: Fujifilm G

LCD: صفحه نمایش لمسی 3.2 اینچی، 2.36 میلیون نقطه

 منظره یاب: 0.5 اینچ OLED، 3.69 میلیون نقطه

 حداکثر سرعت عکاسی پیاپی: 3 فریم در ثانیه

 حداکثر وضوح فیلم برداری: Full HD

سطح کاربری: حرفه ای

 

دلایل خرید

 کنترل های بالایی به سبک Range finder

 بدنه فشرده مقاوم در برابر شرایط سخت  آب و هوا

 

 دلایل اجتناب از خرید

عدم وجود قابلیت ضبط 4K

حالت عکاسی پیاپی متوسط ​​و فوکوس خودکار کند

 GFX 50R که اولین بار در سال 2018 رونمایی شد، اکنون به طور رسمی خط تولیدش متوقف شده است و به طور غیرمستقیم با GFX 50S II جایگزین شده است.  با این حال، 50R هنوز به طور گسترده ای برای خرید در دسترس است، و دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید این کار را انجام دهید!  "R" در مدل 50R فوجی مخفف "Rangefinder" است، اگرچه در واقع به معنای “Rangefinder Style” است (چون در واقع فوکوس از طریق فاصله یاب ندارد).

 مانند S50 اصلی قبل از آن، 50R در برابر شرایط سخت آب و هوایی مقاوم سازی شده و دارای سنسور تصویر با فرمت متوسط ​​51.4 مگاپیکسلی است.  با این حال، فوجی فیلم موفق شده است این بار 50R را 25 میلی متری باریک تر و 145 گرم سبک تر کند.  ما GFX 50R را دوست داریم زیرا نسبتا جمع و جور است، بسیار شبیه یک دوربین معمولی برای استفاده است، قیمت مناسبی دارد، و دارای طراحی، کیفیت ساخت و پکیجی کاملا درجه یک است.  پیدا کردن آن در برخی مناطق سخت‌تر می‌شود، اما اگر یکی را با قیمت مناسب پیدا کنید ارزش بررسی دارد.

 

6. Hasselblad X1D II 50C

 

جدید، بهبود یافته، سریع‌تر و نرم‌تر از قبل. یک بدون آینه خوش استایل از Hasselblad

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت ​​

رزولوشن: 50 مگاپیکسل

 پایه: Hasselblad X

صفحه نمایش: LCD لمسی 3.6 اینچی، 2.36 میلیون نقطه

منظره یاب: الکترونیکی، 3.69 میلیون نقطه

حداکثر سرعت عکاسی پیوسته: 2.7 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلم برداری: 2.7K

سطح کاربری: حرفه ای

 

 دلایل خرید

 ساخت بسیار سبک وزن و در عین حال مستحکم

 تصاویر با جزئیات خیره کننده

EVF و صفحه نمایش بهبود یافته

 

دلایلی اجتناب از خرید

فوکوس خودکار کند

 

اکثر حرفه ای ها عملکرد را به جای استایل انتخاب می کنند، اما به نظر می رسد X1D بازاری کاملا متفاوت و آگاهانه را هدف قرار می دهد.  علیرغم اینکه ابعاد و مشخصات سنسور مشابهی دارد، این دوربین بسیار مینیمال‌تر از Fujifilm GFX 50R است و همچنین گران تر است.با این حال، لنزهای Hasselblad و کیفیت تصویر آن فوق‌العاده هستند .به خصوص محدوده دینامیکی.

 ما به تازگی آزمایش آخرین X1D II 50c را به پایان رسانده‌ایم که با مجموعه‌ای از بهبودهای عملکردی و عملیاتی، از جمله راه‌اندازی سریع‌تر، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر با وضوح بالاتر و منظره یاب الکترونیکی بهبودیافته مواجه شدیم. با این حال، فوکوس خودکار مبتنی بر کنتراست هنوز کند باقی مانده است در حالی که کیفیت تصویر بسیار عالی است. می‌توانید از حسگر و لنزهای عالی Hasselblad احساس رضایت کنید. این دوربین ، انتخابی نیست که با آن احساس سرعت کنید. با این حال، رسیدگی به آن و صادقانه بگویم، دیدن آن لذت بخش است!

 

7. Fujifilm GFX 100

 

این دوربین تصویربرداری بدون آینه مدرن را به دنیای مدیوم فرمت ​​می آورد

مشخصات فنی

 سنسور: فرمت متوسط

​​رزولوشن: 102 MP

پایه: Fujifilm G

صفحه نمایش: LCD لمسی 3.2 اینچی، 2.36 میلیون نقطه

منظره یاب: الکترونیکی 5.76  میلیون نقطه

حداکثر سرعت عکسبرداری پیاپی: 5 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلم برداری:  4K 30p

سطح کاربری: حرفه ای

 

  دلایل خرید

قدرت پردازش باور نکردنی

فیلمبرداری 4k

 

دلایل اجتناب از خرید

 

هنوز با استانداردهای معمولی گران است

تثبیت کننده داخل بدنه بی‌خطا نیست

 

 در مقایسه با دوربین های معمولی گران است، اما در دنیای عکاسی مدیوم فرمت ​​خرید ​​این  دوربین یک معامله خوب است.  همچنین این یک دوربین پیشگامانه است که انتظارات ما را در مورد آنچه دوربین های مدیوم فرمت ​​می توانند انجام دهند تغییر می دهد.  رزولوشن 100 مگاپیکسلی آن، روش‌های تست ما را به چالش می‌کشد، تثبیت‌کننده درون بدنه آن از موارد ابتدایی یک مدیوم فرمت ​​است، و AF ترکیبی آن (به لطف به‌روزرسانی اخیرنرم افزار بهبود هم پیدا کرده است ) یک گام بزرگ به جلو است.

این پیشنهاد بسیار کاربردی‌تر برای عکاسی دستی نسبت به Hasselbad 907x است، اگرچه گران‌تر نیز هست. وقتی GFX 100 را آزمایش کردیم، عملکرد درخشانی از خود ارائه داد. اما البته، از آن زمان توسط رقیب واقعی خود، از خود فوجی‌فیلم، یعنی GFX 100s فوق العاده که در جایگاه شماره یک این لیست قرار گرفته ، تحت‌الشعاع قرار گرفته است.

 

 

8. Hasselblad H6D-100c

 

با 100 میلیون پیکسل (اما با سنسور بزرگتر)، اینجا صحبت از دوربین  H6D-100c است.

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

رزولوشن: 100 مگاپیکسل

پایه: Hasselblad

صفحه نمایش: LCD لمسی 3 اینچی، 920 هزار نقطه

منظره یاب: اپتیکال، قابل تعویض

حداکثر سرعت عکسبرداری پیوسته: 1.5 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلم برداری: 4K

سطح کاربری: حرفه ای

 

 دلایل خرید

 سیستم مدولار حرفه ای

 کیفیت فوق العاده

 

 دلایل اجتناب از خرید

 گران قیمت!

 به طور عمده برای استفاده در استودیو و همراه سه پایه طراحی شده

 

 کانن و نیکون سال‌هاست که این نوع رقابت را در بازار DSLR عرضه کرده‌اند، اما در دنیای فرمت‌های متوسط، فاز وان در مقابل هاسلبلاد است.  H6D-100c جدیدترین سیستم فرمت مدیوم مدولار طولانی مدت هاسلبلاد است، و در حالی که Hasselblad نمی تواند بدون استفاده از مدل های چند شات مانند H6D-400c با فاز وان برای مگاپیکسل رقابت داشته باشد ، به جان آن از طریق وفاداری مشتریان برند و ترکیب فناوری های جدید با محصولات قدیمی بسیار محبوب خود بازار را حفظ کرده است.  این گزینه بهترین دوربین Hasselblad در بازار امروز برای عکاسی با فرمت متوسط ​​کامل است که به 100 مگاپیکسل می رسد.

 

9. Leica S3

 

فوق العاده به نظر می رسد، اما به عنوان یک دوربین  لایکا، بسیار گران قیمت است.

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

رزولوشن: 64 MPL

پایه: Leica S

صفحه نمایش: LCD 3 اینچ 921,600 نقطه

منظره یاب: پنتاپریسم با نوار LCD روشن

حداکثر سرعت عکاسی پیاپی: 3 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلم برداری: 4K 24fps

سطح کاربری: حرفه ای

 

 دلایل خرید

وضوح بالا

ساختار مقاوم در برابر پاشش و گرد و غبار

 

دلایل اجتناب از خرید

برچسب قیمت بسیار گران

سرعت عکسبرداری متوالی متوسط

 

ما Leica S3 را در Photokina 2018 امتحان کرده بودیم و فکر می کردیم فوق‌العاده است... اما باید تا مارس 2020 صبر می‌کردیم تا به طور رسمی در دسترس قرار گیرد.  اساساً ابعاد آن به اندازه یک DSLR معمولی است، اما این نسخه جدید دارای سنسور 64 مگاپیکسلی با ابعاد 30 در 45 میلی‌متر است که اگر GFX 100 یا GFX 100s نباشد، فوجی‌فیلم GFX 50S II و 50R را از نظر وضوح تصویر پشت سر می گذارد.

 Leica S3 نوید فیلمبرداری با کیفیت سینمایی 4K با صدای استریو از طریق میکروفون داخلی یا میکروفون جانبی اختیاری، حداکثر حساسیت ISO 50000، حالت Live View با نرخ بروزرسانی 60 فریم در ثانیه را می دهد. این دوربین گزینه بسیار زیبایی است، اما قیمت S3 به این معنی است که جذابیت آن به حرفه ای های سطح بالا و علاقه مندان لایکا محدود شده است.

 ممکن است لایکا در آینده یک دوربین بدون آینه با فرمت متوسط، به سبک GFX بسازد؟  مطمئناً ممکن است ، اما ما تا روزی که اعلامیه منتشر شود، شک و تردید خود را حفظ می کنیم.

 

10. Pentax 645Z

 

این دوربین مانند Pentax K DSLR بسیار بزرگ و مقرون به صرفه است

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

رزولوشن: 51 MPL

پایه: Pentax 645AF2

صفحه نمایش: 3.2 اینچ 1,037,000 نقطه 

منظره یاب: منشوری

حداکثر سرعت عکاسی پیوسته: 3 فریم بر ثانیه

حداکثر وضوح فیلم برداری: Full HD 30p

 سطح کاربری: حرفه ای

 

 دلایل خرید

 سنسور بزرگ با تعداد پیکسل بالا

 قابلیت تغییر زاویه صفحه نمایش فعال با نمای زنده

 

 دلایل اجتناب از خرید

 سنگین و حجیم (بیش از 1.5 کیلوگرم بدون لنز)

 8 سال از رونمایی آن گذشته و کمی مشخصاتش قدیمی شده

 

 سال 2014 زمانی بود که Pentax 645Z وارد بازار شد.  645Z انقلابی در زمان خود است، ساخت محکم و ضد آب و غبار ، آسان برای استفاده و در صدر بازار دوربین های مدیوم فرمت ​​مقرون به صرفه است.  علاوه بر این، تصاویر حتی با استانداردهای فعلی عالی هستند.

 به جای پنتاکس 645D قدیمی، 645Z دارای سنسور CMOS سونی در قلب خود است و وضوح آن از 40 به 51 میلیون پیکسل افزایش یافته است.  حداکثر سرعت عکسبرداری با سرعت 3 فریم در ثانیه، برای حداکثر 10 تصویر خام یا 30 عکس JPEG با بالاترین کیفیت، در ابتدا کم به نظر می رسد اما این میزان برای یک دوربین مدیوم فرمت ​​خوب است. با سیستم فوکوس خودکار مشابهی که در K-3 خود پنتاکس یافت می‌شود، این دوربین دارای 27 نقطه فوکوس خودکار است که 25 مورد از آن‌ها به نوع متقاطع حساس‌تر هستند و به آن امکان می‌دهند تا معادل 3-EV کار کند.

تنها نگرانی در مورد 645Z این است که همه چیز در دنیای پنتاکس به کندی پیش می رود، بنابراین پیش بینی اینکه چه لنزهایی و چه ارتقاهایی ممکن است در آینده وجود داشته باشد دشوار است.

 

11. PhaseOne XF IQ4 150MP Camera System

 

این دوربین بالاترین رزولوشن را در میان تمام دوربین های دیجیتالی که می توانید تهیه کنید دارد.

مشخصات فنی

 سنسور: مدیوم فرمت

رزولوشن: 151 مگاپیکسل

پایه:  PhaseOne

صفحه نمایش: LCD 3.2 اینچ

 منظره یاب: سفارشی برای تراز چشمی یا کمری

حداکثر سرعت عکسبرداری پیاپی: ندارد

حداکثر وضوح فیلم برداری:  ندارد

سطح کاربری: حرفه ای

 

دلایل خرید

 بالاترین وضوح موجود

 سنسور فول فریم “M” 53.4 × 40 میلی متر

 

 دلایل اجتناب از خرید

 بسیار گران قیمت

 عکاسی با سرعت کم

 در فروشگاه های آنلاین دوربین موجود نیست

 

 بدیهی است که سیستم PhaseOne IQ4 بسیار خارج از محدوده انتخاب عکاسان معمولی است، اما برای عکاسان تجاری سطح بالا با مشتریانی خوش سلیقه که بالاترین استانداردها را طلب می کنند، خرید یا اجاره این دوربین یک پیشنهاد تجاری بسیار مناسب است. XF IQ4 به مدیریت دقیق و سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارد. این یک دوربین برای عکاسی روی دست نیست که بتوانید آن را در یک کوله پشتی قرار دهید.  اما این دوربین و دوربین‌های مدیوم فرمت ​​سطح بالا مانند آن، می‌توانند به سطحی از کیفیت، دقت و کنترل دست پیدا کنند که باور نمی‌کنید.  Hasselblad (در زیر) می‌تواند با استفاده از چند شات H6D-400c ادعا کند که عکسبرداری 400 مگاپیکسلی دارد، اما PhaseOne XF IQ4 150MP بالاترین وضوح تک‌شات را در بین همه دارد.

 

12. Hasselblad H6D-400c

 

برای کسانی که شیدایی مگاپیکسلی دارند، این بهترین گزینه است

مشخصات فنی

 سنسور:فرمت متوسط ​​

رزولوشن: 400 مگاپیکسل (از سنسور 100 مگاپیکسلی CMOS)

پایه: سیستم Hasselblad H

صفحه نمایش: LCD 3.0 اینچ 920هزار نقطه

منظره یاب: سفارشی برای تراز چشمی یا کمری

حداکثر سرعت عکس‌برداری پیاپی: ندارد

حداکثر وضوح فیلم برداری :  25fps 4K

سطح کاربری: حرفه‌ای

 

 دلایل خرید

 بالاترین وضوح تصاویر موجود در بازار

 طراحی ماژولار 'دوربین سیستمی'

 

دلایل اجتناب از خرید

 قیمت چشمگیر

 سایز فایل های عظیم!

 

 با قیمت ده ها هزار پوند (حدود 40 هزار پوند در زمان نگارش)، بدیهی است که این دوربین نقطه ورود شما به عکاسی با فرمت متوسط ​​نخواهد بود. ما در اینجا این دوربین را به عنوان نمونه ای از اوج فعلی دنیای مدیوم فرمت ​​ و مقایسه هزینه عکاسی در این سطح ​، تا زمان عرضه آخرین دوربین در نظر می گیریم.  H6D-400c دارای یک سنسور CMOS 100 مگاپیکسلی است که حداکثر وضوح موثر آن 400 مگاپیکسل است که از طریق ثبت تصویر شش شات به دست می آید.  این فرآیند شامل حرکت دادن سنسور به اندازه یک پیکسل در هر مرحله برای ثبت چهار عکس اول است. این کار برای دستیابی به داده‌های رنگی واقعی - گرفتن اطلاعات رنگ های قرمز، سبز و آبی - قبل از بازگشت سنسور به نقطه شروع است. این دوربین برای عکاسی با اتصال شبکه با کمک مک یا رایانه شخصی طراحی شده است.

 

ما چگونه دوربین ها را تست می کنیم

 ما دوربین‌های بدون آینه و فرمت متوسط ​​DSLR را هم در سناریوهای عکاسی در دنیای واقعی و هم در شرایط آزمایشگاهی با دقت کنترل شده آزمایش می‌کنیم.  تست‌های آزمایشگاهی ما وضوح، محدوده دینامیکی و نسبت سیگنال به نویز را اندازه‌گیری می‌کنند.  وضوح با استفاده از نمودارهای وضوح ISO اندازه گیری می شود، محدوده دینامیکی با استفاده از تجهیزات تست DxO Analyzer و DxO Analyzer نیز برای تجزیه و تحلیل نویز در محدوده ISO دوربین استفاده می شود.  ما از نتایج آزمایش در دنیای واقعی و نتایج آزمایشگاهی برای اطلاع از نظرات خود در راهنمای خرید استفاده می کنیم.

 

منبع.وب سایت:  digitalcameraworld.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه