آیا سایلنت هیل بر اساس یک داستان واقعی شکل گرفته است؟

فرنچایز Silent Hill شامل دو فیلم و بازی‌های ویدیویی متعدد است که وقایعی نفس گیر در یک شهر با همین نام را روایت می کند. با وجود گذشت زمان زیادی از انتشار آخرین نسخه از بازی های این سری محبوب ، بحث و نظر پیرامون حواشی این سری همیشه داغ بوده است.

آیا سایلنت هیل بر اساس یک داستان واقعی شکل گرفته است؟

قبل از اینکه Silent Hill به یک فیلم ترسناک تبدیل شود، این عنوان یک بازی ویدیویی در سبک ترس - بقا بود که توسط تیمی در Konami به نام Team Silent برای پلی استیشن در سال 1999 ساخته شد. بازی از یک فضای مه آلود برای مهار کردن دید بازیکن استفاده می کرد (این کار علاوه بر فضاسازی عالی شهر و ایجاد حس ترس و ابهام در بازیکن ، محدودیت های پلی استیشن 1 در پردازش مدلهای همزمان را هم پوشش می داد) در حالی که آنها هری میسون را در جستجوی دختر خوانده گم شده اش کنترل می کردند. چشم انداز فراموش نشدنی و ویژگی های وحشتناک سایلنت هیل ، مجموعه ای کامل از فیلم ها و دنباله ها برای این بازی ویدیویی ایجاد کرد. در حالی که این عنوان میان بازی های ویدیویی ترسناک به خوبی شناخته شده است، داستان واقعی و مکان واقعی آن به ندرت شناخته می شود.

در سال 2006، کریستوفر گانز با اقتباس از بازی ، یک فیلم ترسناک روانشناختی با همین نام تولید کرد. فیلم به جای هری، داستان رز (رادا میچل) را دنبال می کند که دختر خوانده اش شارون (جودل فرلند) را به شهر سایلنت هیل، ویرجینیای غربی می برد. شارون دائما در خواب نام شهر را فریاد می زد ، چیزی که باعث می شود رز او را به آنجا ببرد. با رسیدن این دو، آنها در یک تصادف رانندگی درگیر می شوند و شارون ناپدید می شود.


در حالی که خاکستر و مه روی سایلنت هیل سایه افکنده و رز در این شهر به دنبال دخترش می گردد ، متوجه می شود که شهر توسط موجودات اهریمنی و یک فرقه تسخیر شده است. موفقیت فیلم اصلی در سال 2012 دنباله‌ای به نام Silent Hill: Revelation را ایجاد کرد که بر اساس سومین بازی این مجموعه ساخته شد. این فیلم داستان دختر رز، شارون، را به عنوان شخصیت اصلی روایت می کند. سایلنت هیل مانند سری Resident Evil، به عنوان یک بازی ویدیویی کلاسیک و ایده اصلی فیلم ها ، جای پای خود را در تاریخ وحشت محکم کرده است.

داستان واقعی سایلنت هیل

در حالی که سایلنت هیل به نظر می رسد که فقط می تواند در کابوس ها وجود داشته باشد، اما مکانی بسیار واقعی با تاریخچه ای ویرانگر است. سایلنت هیل در ویرجینیای غربی، در واقع شهر سنترالیا در ایالت پنسیلوانیا است. در ماه می 1962، شهردار دستور داد تا محل دفن زباله محلی را بسوزانند تا زباله ها پاکسازی شود. آتش از طریق تونل ها و روزنه های بدون آب بندی به معدن زغال سنگ متروکه سرایت کرد. حاصل این آتش سوزی ، شعله ای است که تا به امروز می سوزد.

آتش نشانان محلی نتوانستند آتش سوزی را متوقف کنند و دولت به سرعت تصمیم گرفت که برای ایمنی آنها شهر باید تخلیه شود. همانطور که در فیلم در مورد Silent Hill گفته میشود ، هوای Centralia هم پس از این حادثه خطرناک بود و توصیه می شد افراد خود را برای مدت طولانی در معرض آلودگی محیطی قرار ندهند. در حالی که اکثر مردم از شهر رفتند، تعداد کمی ماندند، به امید اینکه آتشسوزی متوقف شود. یکی از تنها ساختمان های باقی مانده کلیسایی است که هنوز قابلیت استفاده داشته است. سایلنت هیل از این نظر هم مشابه است، زیرا تنها تعداد کمی از شهروندان در این شهر باقی مانده اند و به شرکت در مراسم کلیسا ادامه می دهند.

در سال 2002، خدمات پستی ایالات متحده کد پستی شهر را به حالت تعلیق درآورد و تمام جاده های منتهی به Centralia از آن زمان مسدود شده اند. سایلنت هیل این تاریخ را تقریباً با جزئیات دنبال می کند. البته در واقع، Centralia توسط فرقه ای شیطانی ، جادوگران و هیولاها تسخیر نشده است. در حال حاضر، تنها دو فیلم در این فرنچایز وجود دارد، اما کریستوفر گانز اعلام کرده که احتمالاً فیلم سومی نیز در دست ساخت است. توجه چشمگیر به جزئیات حکایت از شدت این حادثه تاریخی دارد. استفاده سایلنت هیل از این شهر به عنوان منبع الهام بخش ، بر اتفاقات ترسناکی که در زندگی واقعی رخ می دهند تاکید بیشتری می کند.

آینده سایلنت هیل هنوز مبهم است
در حالی که خود سایلنت هیل، معادل فانتزی سنترالیا در ویرجینیای غربی، پنسیلوانیا، همچنان یک شهر ارواح مجازی باقی مانده است، متأسفانه، فرانچایز بازی های ویدیویی سایلنت هیل نیز به همین سرنوشت دچار شده است. آخرین بازی Silent Hill، Book of Memories، نزدیک به یک دهه پیش منتشر شد. از زمان لغو بحث برانگیز Silent Hills در سال 2015 به دلیل درگیری بین کونامی و تهیه کننده سوپراستار آن هیدئو کوجیما، هیچ عنوان دیگری در حال توسعه تایید نشده است.

البته هنوز این احتمال وجود دارد که شهر سایلنت هیل بالاخره بیدار شود، زیرا شایعات منتشر شده در اکتبر 2021 حاکی از آن است که کوجیما ممکن است روی یک بازی جدید سایلنت هیل کار کند. با توجه به جدایی سخت او از کونامی، مخاطبان واقعا نیاز دارند  برای رفع این عطش دوباره از سایلنت هیل دیدن کنند.

آیا فیلم سایلنت هیل درست عمل کرد؟
اولین فیلم سایلنت هیل در سال 2006 اکران شد و کارگردانی آن را کریستف گانز کارگردان فرانسوی بر عهده داشت. در حالی که این فیلم با نقدهای متفاوتی روبه‌رو شد، باز هم به اندازه‌ای خوب عمل کرده بود که دنباله آن Silent Hill: Revelation در سال 2012 ساخته شود ، اگرچه این بار زیر نظر کارگردان M.J. Bassett (کارگردان فیلم "خاکستر در برابر مردگان شیطانی"). فیلم اول، داستان رز داسیلوا با بازی رادا میچل را دنبال می کند که در راه است تا به یک متخصص در مورد مشکل راه رفتن دخترش در خواب مراجعه کند.

او در نهایت دچار یک تصادف رانندگی می شود و متوجه می شود که دخترش السا (جودل فرلند) گم شده است و اتفاقات پس از آن او را به شهر مرموز سایلنت هیل هدایت می کند. وقایع فیلم اول داستانی مشابه با بازی های Silent Hill، Silent Hill 2 و Silent Hill 3 دارد.

اولین فیلم قطعاً به عنوان یک اقتباس از بازی های ویدیویی خوب عمل می کرد، زیرا گانز تمام تلاش خود را کرد تا یکپارچگی مواد اولیه فیلم را حفظ کند. بسیاری از صحنه ها مستقیماً از بازی ویدیویی اقتباس شده‌اند و موجودات حاضر در فیلم سایلنت هیل طوری ساخته شده‌اند که دقیقاً شبیه همتایان خود به نظر رسیده و عمل می‌کنند. از سوی دیگر، Revelation زیاد به بازی نزدیک نبود.

در حالی که روایت آن سعی می کرد مستقلا وقایع Silent Hill 3 را دنبال کند، همان ظاهری که Gans در فیلم اول ایجاد کرده بود برای چیز دیگری استفاده می شد. ارتباط این دنباله با فیلم اصلی Silent Hill بسیار کم بود، و به نظر می رسید که روایت Basett بیشتر بر روی نمایش سه بعدی فیلم در زمان اکران متمرکز شده بود تا ساخت یک فیلم واقعی.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه