معرفی لیست کامل معروف ترین کمیک بوک ها و رمان های مصور و منتشر شده (قسمت سوم)

در مقاله سوم و آخر، 30 تا از معروف ترین کتاب های مصور ، کمیک های تک شماره ای و رمان های مصور ، برخی از مهمترین موضوعات ، مجموعه ها و نسخه های جمع آوری شده در تاریخ کتاب های کمیک را بررسی می کنیم.

معرفی لیست کامل معروف ترین کمیک بوک ها و رمان های مصور و منتشر شده (قسمت سوم)

71) Black Hole (Kitchen Sink & Fantagraphics)

ورودی دیگری به لیستی  که در رده محبوب ترین های من قرار ندارد.  سیاه چاله یک مجموعه کمیک دوازده شماره ای است که توسط چارلز برنز نوشته و تصویرسازی شده و در اصل توسط Kitchen Sink Press و بعدا توسط Fantagraphics منتشر شده است.  این مجموعه در سال 2005 توسط Pantheon Books منتشر شد.  داستان به پیامدهای بیماری مقاربتی می پردازد که باعث ایجاد جهش های گروتسک در نوجوانان می شود.  برنز گفته است که جهش ها می توانند به عنوان استعاره ای برای نوجوانی ، بیداری جنسی و گذار به بزرگسالی خوانده شوند.  این مجموعه در سال 2006 جوایز متعددی را دریافت کرد.

72) Criminal (Icon & Image)

مجموعه ای  جنایی از نویسندگان اد بروباکر و هنرمند شان فیلیپس است که در ابتدا توسط Marvel Comics 'Icon imprint و بعدا توسط Image Comics منتشر شده است.  هر قسمت از این  داستان جنایی مستقل هستند و بر شخصیت های مختلف تمرکز می کنند ، اما این شخصیت های اصلی در یک جهان زندگی می کنند و در مرکز شهر بزرگ شده اند ، در یک نوار تکرار می شوند و دارای سابقه مشترک جنایت هستند.  تامی پترسون با شریک خود ایوان ، ماهرترین گروه جیب بری شهر را اداره می کرد و این حرفه را به پسر هشت ساله اش ، لئو ، آموزش می داد.


73) DC The New Frontier (DC Comics)

من عاشق این مجموعه کمیک بوک فوق العاده هستم.  من آن را بسیار بالاتر در لیست شخصی "بهترین کمیک بوک ها" قرار می دادم.  DC: The New Frontier یک مجموعه محدود شش شماره ای برنده جایزه آیزنر ، هاروی و شوستر است که توسط مرحوم داروین کوک نوشته و کشیده شده است.  این کتاب توسط DC Comics در سال 2004 منتشر شد. داستان بر اساس یک فیلم متحرک ، Justice League: The New Frontier ، که در 26 فوریه 2008 منتشر شد ، اقتباس    شده است. DC The New Frontier تحت تأثیر Kingdom Come ، The Golden Age ، Watchmen قرار گرفت.  و شوالیه تاریکی برمی گردد.  بسیار شبیه به عصر طلایی ، New Frontier عمدتا در دهه 1950 اتفاق می افتد و ابرقهرمانان عصر طلایی سوپرمن ، بتمن و زن شگفت انگیز را با شخصیت های عصر نقره ای The Flash ، Green Lantern و Marsh Manhunter رو در رو .  داستان فاصله بین پایان عصر طلایی و آغاز عصر نقره در دنیای DC را پر می کند.

 

74) Incredible Hulk (Peter David run 331-400) (Marvel Comics)

اجرای فوق العاده جذاب  بر روی کمیک بوک شگفت انگیز هالک توسط پیتر دیوید.  پیتر دیوید در طول دوازده سال فعالیت خود در هالک ، موضوعات مربوط به اختلال شخصیت چندگانه هالک ، تغییرات دوره ای خود بین هالک سبز و هالک خاکستری را مورد بررسی قرار داد.  دیوید با تعدادی از هنرمندان که مورد علاقه طرفداران این مجموعه قرار گرفتند ، از جمله تاد مک فارلین ، دیل کیون و گری فرانک ، همکاری کرد.  از جمله شخصیت های جدیدی که او در طول اجرای خود در این سریال ایجاد کرد ، گروه شورش و پانتئون بودند.

 

75) Sin City (Dark Horse)

تعداد زیادی از کتاب های کمیک دهه 1990 در این لیست وجود ندارد (و به دلایل خوب) ، اما اوایل دهه 1990 این اثر  کلاسیک فرانک میلر- Sin City برای ما به بازار عرضه شد .  این کمیک سبک نوآر (که تا حدی در کمیک گلچین Dark Horse Presents ارائه شد) بعداً به عنوان یک فیلم اقتباس شد ، و مورد علاقه منتقدین بود و بعداً مجموعه ای از فیلم ها از آن اقتباس گردید.

 

76) New Avengers (Jonathan Hickman Vol. 3 2013) (Marvel Comics)

New Avengers در ژانویه 2013 به عنوان جلد سوم شماره گذاری شد ، توسط جاناتان هیکمن نوشته شده و در ابتدا توسط استیو اپتینگ تصویرسازی  شده است.  جلد جدید بر گروهی موسوم به Illuminati متمرکز بود که شامل Black Bolt ، Captain America ، Doctor Strange ، Iron Man ، Mister Fantastic و Namor می شود که برای مقابله با تهدید حمله تجمع می کنند.  در شماره 3 ، پلنگ سیاه ، که قبلاً با وجود ایلومیناتی مخالف بود ، به این گروه پیوست و هیولا برای پر کردن جای خالیی بوجود آمده با مرگ پروفسور ایکس خلق شد.


77) Essex County (Top Shelf)

شهر  اسکس برنده جایزه های متعددی از جمله جایزه هاروی شده است.  سه گانه شهر اسکس مجموعه ای از سه داستان کوتاه است که در شهرستان اسکس ، انتاریو توسط جف لمیر در سال 2011 توسط Top Shelf Productions منتشر شده است.  سه داستان کوتاه عبارتند از "قصه هایی از مزرعه (2008) ،" داستانهای ارواح (2008) "و" پرستار کشور (2009) ".  دو داستان کوتاه دیگر با عنوان "باشگاه بوکس شهراسکس" و "زندگی غم انگیز و تنهایی گوش های فیل ادی" نیز  در آن گنجانده شده است.

 

78) Gotham Central (DC Comics)

Gotham Central یک مجموعه کتاب کمیک سبک پلیسی  است که توسط DC Comics منتشر شده است.

این نوشته توسط اد بروباکر و گرگ روکا تصویر سازی شده  ،  در ابتدا توسط مایکل لارک نوشته شده است.  داستان بر اداره پلیس شهر گاتهام و مشکلات افسران آن که در شهر گاتهام ، خانه بتمن زندگی و کار می کنند ، متمرکز بود.  این سری کمیک بوک ها نقدهای  خوبی از جانب منتقدان دریافت داشت اما فروش کم سرانجام این مجموعه کمیک  را از ریل خارج کرد.

 

79) Suicide Squad (1987) (DC Comics)

در حالی که در سال 2017 به دلیل فیلم بیشتر شناخته شده بود ، Suicide Squad یک کتاب کمیک است که به دهه 1950 باز می گردد.  با این حال ، این سری 1987 است که اغلب مورد استقبال گسترده  منتقدان قرار می گیرد.  گروه خودکشی در مینی سریال Legends با نویسنده جان اوستراندر در راس آن احیا شد.  مفهوم تجدید شده شامل دولت می شود که گروهی از افراد فوق شرور را برای انجام مأموریت های خودکشی به کار می گیرد ، مفهومی که برای مجموعه ای در حال انجام با عنوان "تیم خودکشی " بسیار محبوب است.


80) Shade, The Changing Man (Vertigo)

در ژوئیه 1990 ، سایه توسط پیتر میلیگان و کریس باچالو بازسازی شد و بخشی از اصطلاح "تهاجم بریتانیایی" شد ، در کنار مرد شنی نیل گیمن و مرد حیوانی گرانت موریسون که هر دو قبلاً در لیست 100 کمیک برتر فهرست شده بودند.  سری جدید هنوز در جهان DC اتفاق می افتد: جان کنستانتین برای یک قوس داستان سه شماره ای ظاهر شد.  با این حال ، این کمیک به سرعت از اصل خود خارج شد.  میلیگان و باچالو Rac Shade را بعنوان یک شاعر عاشق سرخ که به زمین فرستاده شد تا جلوی موج فزاینده دیوانگی را از سیاره بگیرد ، دوباره خلق  کردند ، و جلیقه MVتبدیل به جلیقه جنون شد که می تواند واقعیت را مخدوش کند.

 

81) Wicked + Divine (Image Comics)

یکی دیگر از کتاب های کمیک هنری واقعاً در میان لیست مورد علاقه های من نیست ، اما Wicked + Divine در بسیاری از برترین و بهترین لیست هایی که برای رتبه بندی این کمیک ها استفاده می شود قرار گرفته است.  The Wicked + The Divine یک مجموعه طنز فانتزی معاصر است که توسط Kieron Gillen نوشته شده ، و توسط Jamie McKelvie تصویرسازی شده است و ماهانه توسط Image Comics منتشر می شود.  این سریال تا حد زیادی تحت تأثیر موسیقی پاپ و خدایان مختلف اساطیری است.  الهام اصلی ژیلن برای این سریال پس از آنکه پدرش مبتلا به سرطان پیشرفته تشخیص داده شد و شامل مضامین زندگی و مرگ در داستان است.

 

82) A Contract With God (Baronet Books)

اسطوره کتاب های کمیک ویل آیزنر با داستان یک قرارداد با خدا و سایر داستانهای وام گرفته از این داستان  که در سال 1978 منتشر شد ، در لیست قرار می گیرد. چرخه داستان کوتاه کتاب حول شخصیت های فقیر یهودی که در یک خانه در نیویورک زندگی می کنند می چرخد.  اگرچه اصطلاح کمیک بوک از آیزنر سرچشمه نگرفته است ، اما محبوبیت این کتاب در میان کتاب های کمیک شناخته شده است.  چهار داستان مستقل کتاب را تشکیل می دهند: در "قرارداد با خدا" یک مرد مذهبی پس از مرگ دختر خوانده خردسالش از ایمان خود دست می کشد.  در "خواننده خیابانی" یک دیوای سابق سعی می کند یک خواننده جوان و فقیر خیابانی را اغوا کند ، که سعی می کند به نوبه خود از او سوء استفاده کند.  یک نژادپرست قلدری پس از اتهامات دروغین به پدوفیلی در "سوپر" منجر به خودکشی می شود.  و "کوکالاین" داستان چندین شخصیت را در تعطیلات در کوه های Catskill روایت می کند.

 

83) Superman All Seasons (DC Comics)

سوپرمن برای همه فصول یک مجموعه محدود چهار شماره ای بود که توسط جف لوئب با هنرنمایی تیم Sale نوشته شد و در ابتدا توسط DC Comics در سال 1998 منتشر شد. این اثر هنری شامل تأثیرات زیادی از آثار نورمن راکول است.  این داستان همچنین با رویدادهای داستان اصلی سوپرمن در فیلم مرد فولادی جان بیرن موازی است ، اگرچه می تواند به تنهایی خوانده شود.

 

84) Justice League International (1987) (DC Comics)

پس از وقایع کراس اوورهای DC Comics Crisis on Infinite Earths and Legends ، نویسنده Justice League of America J. M. DeMatteis با نویسنده Keith Giffen و هنرمند Kevin Maguire در یک سری جدید Justice League همکار شدند..  با این حال ، در آن زمان ، اکثر شخصیت های اصلی Justice League در دسترس نبودند.  در نتیجه ، تیم اولیه شامل: بتمن ، بلک کاناری ، گای گاردنر ، سوسک آبی ، کاپیتان مارول ، دکتر سرنوشت ، جناب معجزه و مارتین منهانتر بود.


85) Superior Spider-Man (Marvel Comics)

مرد عنکبوتی برتر یک مجموعه کمیک ابرقهرمانی بود که توسط مارول کامیکس بین ژانویه 2013 و ژوئن 2014 منتشر شد. این مجموعه توسط دن اسلات با آثار هنری رایان استگمن ، هومبرتو راموس و جوزپه کامونکولی نوشته شده است.

در این کمیک اوتو اکتاویوس اصلاح شده (دکتر اختاپوس) که بدن پیتر پارکر را در اختیار گرفته است ، و با اجازه دادن به مرگ پیتر در بدن اکتاویوس اما تحت تأثیر قرار دادن خاطرات پیتر ، تصمیم گرفته است مرد عنکبوتی بهتری از پیتر باشد ،  و مردی بهتر از اتو اکتاویوس

 

86) Alias (Marvel Comics)

این مجموعه کتاب های کمیک است که شخصیت مبهم جسیکا جونز را سرلوحه کمیک های مارول قرار داد.  یک داستان پلیسی شامل جونز که بعداً همسر لوک کیج (AKA: Powerman) می شود و حتی سرانجام سریال موفق خود Netflix.  این شخصیت توسط نویسنده برایان مایکل بندیس و هنرمند مایکل گایدوس خلق شده است.

 

87) New Mutants (Chris Claremont) (Marvel Comics)

اولین تیم شخصیت های New Mutants توسط کریس کلارمونت و هنرمند باب مک لئود ایجاد شد.  آنها برای اولین بار در شماره 4 کمیک بوک مارول 1982 ظاهر شدند و متعاقباً در عنوان خود از 1983 تا 1991. در عنوان اصلی خود ، The New Mutants ، درگیری بین فردی و گروهی و همچنین اکشن و ماجراجویی را برجسته کرد و گروه بازیگران گروه بزرگی را به نمایش گذاشت.  با پایان اولین سری ، شخصیت ها دوباره به عنوان X-Force در سری جدید کمیک های مارول معرفی شدند.

 

88) Immortal Iron Fist (Marvel Comics)

به نظر من این بزرگترین برداشت برای شخصیت مشت آهنین بود و این مجموعه کمیک های مارول بسیاری از عناصر جدید را در اسطوره های مشت آهنین وارد کرد ، از جمله افشای قهرمانان گذشته Iron Fist و معرفی یک هنرپیشه رزمی جالب و پیچیده.  همچنین ما را با چندین شخصیت کمیک بوک مبتنی بر هنرهای رزمی مانند Fat Cobra و دیگران آشنا کرد.

 

89) Green Lantern (Geoff Johns era) (DC Comics)

پرفروش ترین سریال نیویورک تایمز توسط جف جان نوشته شده است.  سالها از مرگ هال جردن و پایان سپاه فانوس سبز می گذرد.  اما به عنوان مشعل دار ، کایل راینر در حال پی بردن است ، ماجراجویی ابعاد حماسی و اسطوره ای در حالی آغاز می شود که فانوس سبز سابق به سرزمین زنده ها باز می گردد تا کفاره گناهان خود را بدهد.  و کیهان هرگز  جنگ مشابهی به خود نخواهد دید که  در آن سینسترو جنگ خود را با فانوس های سبز با سپاه Sinestro تازه تاسیس خود آغاز می کند!  داستان های جف جانز جان تازه ای به یک ارتش فانوس سبز تا حدودی کهنه بخشید.

 

90) Strangers in Paradise (Self Published)

غریبه ها در بهشت   یک کتاب طنز سیاه و سفید طولانی مدت و عمدتا بصورت مستقل منتشر شده بود که توسط تری مور نوشته و کشیده شده است.  اولین شماره در 1 ژانویه 1993 منتشر شد. این مجموعه در سال 2007 با شماره 90 از جلد 3 به پایان رسید. این مجموعه در طول پخش دائماً مورد انتقاد قرار گرفت.  داستان عمدتا بر رابطه دو زن ، هلن فرانسیس پترز (در طول مجموعه به عنوان فرانسیس نامیده می شود) و کاتینا ماری "کچو" چووانسکی و دوست آنها دیوید کین متمرکز است.  فرانسین کچو را بهترین دوست خود می داند.  کچو عاشق فرانسین است.  دیوید عاشق کچو است.

 

91) Deadpool (Joe Kelly era) (Marvel Comics)

در سال 1997 جو کلی با برداشتن شخصیت کوچک کمیک مارول ددپول دنیای کامیک ها را به طرز فجیعی تحت تأثیر قرار داد.  بلافاصله ، نوشتن جو کلی او را به یک احساس مورد علاقه طرفداران تبدیل کرد و در نهایت منجر به نوشتن فیلم نامه Daredevil شد.  شخصیت ددپول ، به سرپرستی جو کلی ، یکی از محبوب ترین شخصیت های مارول شد و سرانجام یک فیلم متحرک  نیز از آن ساخته شد.


92) Annihilation (Marvel Comics)

یکی دیگر از اکتشافات فوق العاده در گوشه کیهانی مارول در جهان.  این مجموعه رویداد که توسط دو نفر خلاق دن ابنت و اندی لنینگ طراحی شده بود ، ما را با تفسیر عصر مدرن نگهبانان کهکشان آشنا کرد و Silver Surfer و Nova را دوباره به جریان اصلی کمیک های مارول رساند.  این مجموعه شامل برخی از شگفت انگیزترین هنرهایی است که در دوران مدرن کمیک ها مشاهده خواهید کرد.

 

93) Hawkeye - My Life as a Weapon (Marvel Comics)

این یکی از طرفداران مت فراکشن مورد علاقه مارول کامیکس است.  این داستان در شماره های 1-5 Hawkeye و Young Avengers Presents شماره 6 روی داد. یک منتقد آمازون گفت: "کتاب سبک ، ملایم است ، به خوبی در تداوم واقعی انتقام جویان جهان مناسب است ، اما نیازی به دانش و توجه به چنین مواردی ندارد.  (شعار اصلی این است که این کتاب کاری است که کلینت بارتون انجام می دهد وقتی که قصد انتقام جویی ندارد) ، و دیدن آن بسیار زیباست. "

 

94) Star Wars - Darth Vader (First Series) (Marvel Comics)

Marvel Comics که بین جنگ ستارگان: امید جدید و جنگ ستارگان: امپراتوری به عقب برمی خیزد ، تصویری تازه (و از پیش تعیین شده) از دارک ویدر ، ارباب دارک سیت ها ارائه کرد.

مجموعه جنگ ستارگان: دارث ویدر به چندین نکته و رمز و راز کوچک در افسانه های جنگ ستارگان پاسخ داد و همچنین با عنوان کمیک اصلی جنگ ستارگان به نام "Vader Down" روبرو شد.


95) The Vision (Marvel Comics)

داستانی شگفت انگیز درباره معنای انسان بودن.  مجموعه ویژن از مارول کامیکس نگاهی به قهرمان کلاسیک انتقام جویان دارد که در حال حاضر در یک زندگی عادی با همسر ، بچه ها و سگ زندگی کرده است.  با این حال ، هم از نظر شرایط غم انگیز و هم از نظر خطا ، جهان ایده آلیستی او متلاشی می شود.  طرفداران مجموعه جریان WandaVision این کتاب کمیک را دوست خواهند داشت.

 

96) 300 (Dark Horse Comics)

300 پیش از آنکه یک فیلم پرفروش باشد ، مجموعه ای کمیک بوک تاریخی 1998 بود که توسط فرانک میلر تصویر سازی رنگی  شده  و ابتدا توسط لین وارلی نوشته و تصویرسازی خطی شده بود.  300 بازخوانی داستانی نبرد ترموپیل و وقایع منتهی به آن از دیدگاه لئونیداس اسپارت است.  300 به طور خاص از فیلم 300 Spartans در سال 1962 الهام گرفت ، فیلمی که فرانک میلر زمانی که یک پسر جوان بود تماشا کرد.

 

97) Planet Hulk (Marvel Comics)

بسیاری از عناصر مجموعه مورد علاقه طرفداران "سیاره هالک" در فیلم Thor Ragnarok Marvel Cinematic Universe زنده شدند.  "Planet Hulk" یک داستان مارول کامیک بود که در شماره های  هالک خارق العاده The Incredible Hulk از سال 2006 شروع شد. این فیلم به تصمیم قهرمانان مارول در ارسال  هالک از زمین ، عادت او و تسخیر سیاره ای که در آن فرود آمده بود و  تلاش او برای بازگشت به زمین برای گرفتن انتقام.

 

98) Avengers Disassembled (Marvel Comics)

در حالی که داستان Marvel's Avengers Disassembled در آن زمان به دلیل برخی خطاهای مداوم واکنش های انتقادی متفاوتی را به همراه داشت ، خط داستانی به اندازه کافی لیست "بهترین" و "کمیک های برتر" را در لیست 100 کمیک برتر قرار داد و خوشحالم  مورد علاقه شخصی  من نیز  هست. داستان اصلی "هرج و مرج" در شماره های انتقام جویان 500-503 و یک پایان نامه ویژه "انتقام جویان نهایی" اجرا شد.  "انتقام جویان جدا شدند" یک رویداد متقاطع بود که شامل انتقام جویان ، چهار شگفت انگیز ، کاپیتان آمریکا ، مرد عنکبوتی و ثور بود.  "انتقام جویان جدا شد" آغاز اجرای انتقام جویان برایان مایکل بندیس با تخریب فهرست "سنتی" موجود و تبعید چند نفر از اعضای اصلی تیم بود.

 

99) Scalped (Vertigo)

Scalped یک مجموعه کمیک بسیار تحسین برانگیز در حین انتشار بود.  موضوعات فردی اغلب توسط پادکست و وب سایت کمیک iFanboy بسیار مورد توجه قرار گرفت.  Scalped یک مجموعه کتاب کمیک جنایی وسترنی 60 شماره ای بود که توسط جیسون آرون نوشته شده و توسط RM Guéra تصویر سازی شده و ماهانه توسط Vertigo Comics با شماره 1 در 3 ژانویه 2007 منتشر شد.  داستان این کمیک در داکوتای جنوبی امروزی که با جنایت سازمان یافته ، فقر گسترده ، اعتیاد به مواد مخدر و الکل ، سیاست محلی و حفظ هویت فرهنگی خود دست و پنجه نرم می کند می گذرد.  

 

100) Supreme - Story of the Year (Maximum - Awesome Comics

من فکر می کنم مناسب است که 100 کمیک برتر تمام لیست ها با یکی دیگر از آثار آلن مور به پایان برسد ، زیرا بارها در لیست ظاهر شده است.  با توجه به اختیار آزاد بر جهان عالی و وسیع ترین افراد (بعدهای عالی) ، آلن مور یک داستان پیچیده برای آغاز حیات  جهان ایجاد کرد.  با استفاده از سوپرمن عصر نقره و ابداعات هنرمندان کمیک عصر نقره ای مانند جولیوس شوارتز ، کرت سوان و مورفی اندرسون ، مور آخرین داستان سوپرمن عصر نقره ای را نوشتت. که قبلا در این لیست آمده است.

منبع: وب سایت www.whenitwascool.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه