جامع ترین لیست موجود از مشهورترین کمیک بوک ها و رمان های مصور که تا کنون چاپ شده (قسمت دوم)

در مقاله دوم 40 تا از بزرگترین کمیک ها، کتاب های مصور ، کمیک های تک شماره ای و رمان های مصور ، برخی از مهمترین موضوعات ، مجموعه ها و نسخه های جمع آوری شده در تاریخ کتاب های کمیک را معرفی می کنیم.

جامع ترین لیست موجود از مشهورترین کمیک بوک ها و رمان های مصور که تا کنون چاپ شده (قسمت دوم)

در مقاله دوم 40 تا از بزرگترین کمیک ، کتاب های مصور ، کمیک های تک شماره ای و رمان های مصور ، برخی از مهمترین موضوعات ، مجموعه ها و نسخه های جمع آوری شده در تاریخ کتاب های کمیک را بررسی می کنیم.

31) Jimmy Corrigan- The Smartest Kid on Earth (Pantheon)

جیمی کوریگان: باهوش ترین بچه روی زمین ، رمانی مصور از کاریکاتوریست کریس ور است.  انتشارات Pantheon Books این کتاب را در سال 2000 پس از انتشار در مجموعه Newcity and Ware's Acme Novelty Library منتشر کرد.  کوریگان مردی نجیب و سی و شش ساله است که برای اولین بار با پدرش در شهر خیالی واوکوشا ، در میشیگان ملاقات می کند.  این مجموعه به مفاهیمی مانند بی حوصلگی اجتماعی و خانوادگی می پردازد.  این مجموعه جوایز متعددی از انجکمن منتقدان  دریافت کرده است.

 

32) Transmetropolitan (DC Comics)

من اعتراف می کنم که Transmetropolitan (ترنس متروپولیشن) یک مجموعه کتاب کمیک است که در کتابخانه اتاق  من نیست.  من این مجموعه را قبلاً خوانده ام اما به هیچ وجه با آن هم  ذات پنداری نکرده ام.  با این حال ، این سریال با استقبال قابل توجه منتقدان روبرو شد.  Transmetropolitan ترنس مترو پولیشن)یک مجموعه کمیک سایبر-پانک انسان دوستانه است که توسط وارن الیس نوشته شده و توسط داریک روبرتسون ایجاد و طراحی و تصویرسازی شده  و توسط DC Comics در سالهای 1997-2002 منتشر شده است.  Transmetropolitan (ترنس متروپولیشن)نبردهای عنکبوت اورشلیم ، روزنامه نگار گناهکار منفور آینده ، ادای احترام به بنیانگذار روزنامه نگاری گونزو هانتر اس تامپسون را شرح می دهد.

 

33) Legion of Superheroes (Paul Levitz era) (DC Comics)

پل لویتز در اوایل دهه 1980 برای نوشتن لژیون ابرقهرمانان با شماره 284 بازگشت.  این عنوان پس از "حماسه تاریکی بزرگ" که از شماره 287-294 منتشر شد ، محبوبیت جدیدی به دست آورد.  و سالنامه  شماره 3 ، شامل حمله کامل به سیارات متحد توسط Darkseid.  لژیون شماره 300 (ژوئن 1983) را با تجدید نظر در "لژیون بزرگسالان" در مجموعه ای از جهان های موازی شکل گرفت.  یک کمیک جدید Legion of Super-Heroes در آگوست 1984 راه اندازی شد. سری موجود Legion ، که با شماره 314 به Tales of the Legion of Super-Heroes تغییر نام داد ، به مدت یک سال به پخش مطالب جدید ادامه داد ، سپس شروع به چاپ مجدد داستانهای لژیون جدید ابر قهرمان کرد.  -مجموعه کتاب های کمیک قهرمانان.

 

34) Love & Rockets (Fantagraphics)

عشق و راکت ها یک کمیک جایگزین نمادین از برادران هرناندز بود: گیلبرت ، جیمی و ماریو.  این یکی از پایه های جنبش کمیک های جایگزین در دهه 1980 بود.  برادران هرناندز داستانهایی را در این مجموعه مستقل از یکدیگر نوشتند که گیلبرت و جیمی بیشتر مطالبی را تهیه کردند که بر گروه خاصی از شخصیتها و تنظیمات از جمله روستای داستانی پالومار آمریکای مرکزی متمرکز بود.  داستانهای لوکاس جیمی با محوریت یک گروه اجتماعی در لس آنجلس ، به ویژه دوستان آمریکای لاتین و گاهی دوستداران مگی و هوپی بود.  Love & Rockets واقعاً نوع کمیک یا سریال طنز من نیست ، اما از نظر منتقدان بسیار تحسین می شود و تقریباً در هر رتبه بندی را که برای این لیست استفاده کردم ، در فهرست قرار دارد.

 

35) Daredevil (Bendis 26-81 2001) (Marvel Comics)

این کتاب کمیک مارول یکی از بهترین آثار برایان مایکل بندیس محسوب می شود.  این سریال با موضوعات جنایی-درام سنگین ، با عناصر داستانی گانگستری مانند راکت که سعی می کرد Kingpin را تصاحب کند ، هویت مخفی Dardevil (داردویل)فاش می شود ، Milla Donovan (میلا داناوان)، زن نابینایی که همسر Dardevil شد ، The Owl تلاش کرد تا مسئولیت را بر عهده بگیرد. 

 

36) Animal Man (Grant Morrison era) (DC Comics) 

گرانت موریسون ، بخشی از شروع طوفانی بریتانیایی ها به کمیک ها و کتاب های مصور بود، چندین طرح طولانی مدت را در صفحات Man Animal ایجاد کرد که مورد استقبال فوق العاده منتقدان قرار گرفت.  گرانت موریسون Animal Man را تبدیل به یک شخصیت کاملا  مردانه کرد.  این سریال از گیاه خواری و حقوق حیوانات دفاع کرد.  گرانت موریسون از سال 1988 تا 1990 روی این کتاب کار کرد.

 

37) The Mighty Thor (Walt Simonson era) (Marvel Comics)

والت سیمونسون نویسندگی و طراحی هنری  را در The Thighty Thor با شماره 337 (نوامبر 1983) به عهده گرفت.  داستانهای سیمونسون تأکید بیشتری بر ریشه های اسطوره ای خدایگان ثور داشت و فعالیت وی به عنوان نویسنده و هنرمند تا شماره 367 (مه 1986) ادامه داشت ، اگرچه او به نوشتن و گهگاه ترسیم و تصویر سازی کتاب تا شماره 382 (اوت 1987) ادامه داد.  سیمونسون همچنین شخصیت بتا ری بیل را معرفی کرد.

 

38) Wolverine 1-4 (Vol. 1 1982) (Marvel Comics)

اولین سری محدود Wolverine توسط کریس کلارمونت با تصویر سازی مداد توسط فرانک میلر ، تصویر سازی  توسط جو روبینشتاین ، و تایپوگرافی  توسط تام اورژچوسکی و رنگ پردازی  توسط گلیسیس واین نوشته شد.  مارول کامیکس جلد اول ولورین را از سپتامبر تا دسامبر 1982 منتشر کرد. این داستان وقایع منجر به نامزدی ولورین با ماریکو یشیدا را پوشش می دهد.

 

39) The Ultimates (Vol. 1) (Marvel Comics - Ultimate Imprint)

جلد اول The Ultimates توسط مارک میلار نوشته شد و توسط برایان هیچک تصویر سازی شد و در قالب سری محدود برای سیزده شماره ، با تاخیر در تولید ، از مارس 2002 تا آوریل 2004 منتشر شد.  نسخه جهان مملو  از انتقام جویان با برداشت جدیدی از هر یک از شخصیت های اصلی از جمله کاپیتان آمریکا ، ثور و هالک منتشر گردید.


40) League of Extraordinary Gentlemen (America's Best Imprint)

ورودی دیگر آلن مور در لیست.  اتحادیه آقایان فوق العاده توسط نویسنده آلن مور و هنرمند کوین اونیل در سال 1999 خلق  شد. این مجموعه شامل دو مجموعه محدود شش شماره ای ، جلد اول ، جلد دوم ، و یک رمان گرافیکی از بهترین کمیک های آمریکا است.  اثر DC Comics.  به گفته آلن مور ، مفهوم این مجموعه در ابتدا "لیگ عدالت انگلستان ویکتوریایی" بود اما او به سرعت آن را به عنوان فرصتی برای ادغام عناصر بسیاری از آثار داستانی در یک جهان از جمله کاپیتان نمو ، آلن کواترمین ، دکتر جکیل ، توسعه داد.  مرد نامرئی ، فو منچو ، پروفسور موریارتی و مینا موری.

 

41) Hellboy - Seed of Destruction (Dark Horse)

Hellboy: Seed of Destruction  (پسر جهنمی)اولین مینی سری کتاب کمیک Hellboy (پسر جهنمی) بود که توسط Dark Horse Comics منتشر شد. خلق  و تصویرسازی آن توسط مایک مینیولا انجام شده است.  Hellboy - Seed of Destruction در سال 1944 با گزارش یکی از مقامات ارتش ایالات متحده به نام جورج ویتمن ، که دستور داده شده است تیمی از کماندوها را به روستای ایست برومویچ در میدلندز انگلیسی هدایت کند ، شروع می شود.  داستان اساساً از تولد پسر جهنمی می گوید.

 

42) 100 Bullets (Vertigo)

100 گلوله یک مجموعه مفهومی است که برای 100 شماره با مفهوم اصلی اجرا می شود و بر اساس سئوالی از افرادی است که مایلند در صورت تمایل به انتقام خشونت آمیز در صورت داشتن امکانات ، فرصت و شانس معقول برای موفقیت اقدام کنند.  بسیاری از مسائل مربوط به این است که مامور مرموز گریوز به شخصی نزدیک می شود که قربانی یک اشتباه وحشتناک شده است.  گریوز به آنها این فرصت را می دهد تا با ارائه یک اسلحه کمری ، 100 گلوله و اسناد مربوط از هدف اصلی و مسئول تمام مشکلات خود ، انتقام بگیرند.  وی به داوطلب اعلام می کند که هیچگونه تحقیقات مربوط به اجرای قانون نمی تواند آنها را ردیابی کند ، و به محض یافتن آنها در صحنه جنایت ، تحقیقات بلافاصله متوقف می شود.  100 گلوله با استقبال منتقدان زیادی روبرو شد و در اکثر لیست های "بهترین کمیک" که برای مقاله ما ارجاع داده شده بود به خوبی عمل کرد و در رتبه های بالا قرار گرفت.

 

43) Batman Arkham Asylum (DC Comics)

گرنت موریسون و بتمن هم در این فهرست 100 نفره ثابت هستند.  بتمن- Arkham Asylum اولین داستان بتمن بود که توسط گرنت موریسون قبل از تبدیل شدن به یک نویسنده متداول در عناوین بتمن نوشته شد.  موریسون داستان را با رویکرد متفاوت خودش با شخصیت ، با استفاده از مراجع نمادین سنگین مصور  کرد.  داستان بتمن را دنبال می کند ، که از او خواسته می شود شورشی را که در Arkham Asylum در شهر Gotham رخ می دهد ، خاموش کند.  بتمن با بسیاری از گالری اشرار  سرکش خود ، مانند جوکر ، دو چهره و قاتل روبرو می شود.  در حالی که بتمن عمیق تر تلاش می کند ، منشا نحوه تأسیس پناهگاه ، تاریخچه سازنده آن Amadeus Arkham و رمز و راز ماوراء طبیعی ، و روحی و روانی را که این منطقه را درگیر کرده است ، کشف کند.

 


45) X-Men - God Loves, Man Kills (Marvel Comics)

خدا دوست دارد ، انسان می کشد در ابتدا به عنوان یک داستان مردان ایکس غیر متعارف برداشت می شد.  فیلمنامه اولیه مرگ مگنتو را به تصویر کشید.  هنگامی که نیل آدامز پروژه را ترک کرد و فیلمنامه در نسخه چاپ شده بازنویسی شد ، مرگ مگنتو متوقف شد.  مردی که می کشد در سال 1982 منتشر شد ، و سالها وضعیت متعارف خدا را دوست دارد ، انسان می کشد در حالت تهاجمی وجود داشت.  تا سال 2003 ، هنگامی که دومین فیلم مردان ایکس (که از رمان مصور  وام گرفته بود) در سینماها اکران شد و مجموعه دنباله ای که خدا دوست دارد انسان می کشد II در X-Treme X-Men #25- به طور رسمی مورد توجه زیادی قرار نگرفت. 

 

46) Astonishing X-Men (2004) (Marvel Comics)

مجموعه مردان شگفت انگیز ایکس توسط جاس ویدون نوشته شده و جان کاسادای تصویرگری آن را بر عهده داشته است.

این عنوان در ادامه عنوان جدید مردان ایکس Grant Morrison است و دارای ترکیب مشابهی از شخصیت ها ، از جمله Cyclops و اما فراست (به عنوان رهبران تیم) ، Beast ، Kitty Pryde ، Colossus ، Lockheed و Wolverine است.  مردان ایکس شگفت انگیز تعدادی شخصیت اصلی را وارد دنیای مارول کردند از جمله کاویتا رائو ، مارک عامل ویژه ، S.W.O.R.D. ، هیساکو ایچیکی ، Ord of the Breakworld و Blindfold.

 

47) Punisher MAX (Garth Ennis) (Marvel Comics)

در حالی که قهرمانان کتاب های کمیک به صورت تاریک و ریز در می آیند یکی از عناصر نگارش بسیار زیاد در کمیک ها ابر قهرمانان هستند ، The Punisher به خوبی به این سبک می آید و به ندرت کمیک بوکی این کار را بهتر از Punisher MAX توسط Garth Ennis انجام داده است.  گارت انیس شماره های 1-60 اولین کتاب چاپ Punisher MAX را نوشت.  پس از لغو آن مجموعه پس از شماره 75 ، تیم خلاق جدید نویسنده جیسون آرون و هنرمند تصویر ساز استیو دیلون برای راه اندازی مجدد سری با 1 شماره جدید روی کار آمدند.

 

48) Crisis on Infinite Earths (DC Comics)

من انتظار داشتم بحران و تنش در زمین های بی پایان  به دلیل تأثیر دائمی در خط داستانی رتبه بالاتری داشته باشد اما فکر می کنم ماهیت پیچیده داستان به آن لطمه زده.  بحرانی که در بحران و تنش زمین های بی  پایان به درستی انجام شد ، مطمئناً برای خوانندگان جدید هیچ نقطه عطفی نداشت.  Crisis on Infinite Earths توسط DC Comics بین سالهای 1985 تا 1986 منتشر شد که شامل یک مجموعه 12 شماره ای ، محدود و چندین کتاب پیوندی بود.  این کتاب  توسط DC Comics تولید شد تا تداوم آن ساده شود.  Crisis on Infinite Earths توسط Marv Wolfman نوشته شده و توسط George Pérez ، Mike DeCarlo ، Dick Giordano و Jerry Ordway تصویر سازی شده است.  بحران در زمین های بی پایان  مفهوم چندجهانی را از دنیای DC حذف کرد و مرگ شخصیت های قدیمی سوپرگرل و تجسم بارس آلن از فلش را به تصویر کشید.  تداوم در دنیای DC به دوره های قبل از بحران و پس از بحران تقسیم می شود.

 

49) Amazing Spider-Man - Kraven’s Last Hunt (Marvel Comics)

"آخرین شکار کراون" ، که با نام "تقارن ترسناک" نیز شناخته می شود ، یک خط داستانی توسط J.M. DeMatteis و Mike Zeck بود که در سال 1987 منتشر شد و آخرین نبرد بین Kraven the Hunter و Spider-Man (اسپایدرمن )را نشان می دهد.  این داستان در ابتدا در وب مرد عنکبوتی 31-32 ، مرد عنکبوتی(اسپایدرمن) شگفت انگیز 293-294 و مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)دیدنی 131-132 منتشر شد.

 


50) Civil War (2006-2007 Marvel Comics Event) (Marvel Comics)

من از دیدن سریال های محدود Marvel Comic's Civil War و رویداد متقابل بین 2006-2007 و همچنین بهترین لیست کمیک بوک تعجب کردم.  من به خاطر دارم که نظر انتقادی در آن زمان به شدت مخلوط شده بود.  جنگ داخلی شامل یک مجموعه محدود هفت شماره ای بود که توسط مارک میلر  نوشته شده و استیو مک نیون آن را با تصویرسازی خطی کرد و کتابهای مختلف دیگری نیز توسط مارول در آن زمان منتشر شد.  به دلیل فرض مرگ کاپیتان آمریکا در این سریال ، توسط برخی از مطبوعات اصلی مورد توجه قرار گرفت.  همچنین باعث ایجاد مجموعه کمیک های ناموفق و تفرقه انگیز کمتری شد.


51) Ghost World (Fantagraphics)

باز هم می گویم ، این کتاب مورد علاقه من در میان کمیک بوک ها نیست ، اما Ghost World بارها و بارها در لیست "بهترین کمیک ها" ظاهر می شود.  دنیای روح توسط دنیل کلوس نوشته شده است.  این کتاب در شماره های 11-18 (ژوئن 1993 - مارس 1997) از مجموعه کتاب های کمیک Clowes Eightball به صورت سریالی منتشر شد و در سال 1997 توسط Fantagraphics Books به شکل کتاب منتشر شد.  این یک موفقیت تجاری و مهم بود.  Ghost World زندگی روزمره بهترین دوستان (انید کلسلو)Enid Coleslaw و Rebecca Doppelmeyer (ربکا داپلمیر)را دنبال می کند.  این دو دوست در شهر آمریکایی بدون نام خود سرگردان هستند و از فرهنگ عامیانه و افرادی که با آنها برخورد می کنند انتقاد می کنند.


52) Nextwave Agents of HATE (Marvel Comics)

Nextwave Agents of HATE یک مجموعه طنز از وارن الیس و استوارت ایمونن است که توسط مارول از سال 2006 تا 2007 منتشر شده است. مجموعه Nextwave مجموعه ای از ابرقهرمانان کوچک مارول را شامل می شود: السا بلادستون ؛  مونیکا رمبو ، تبیتا اسمیت ، آرون استک و شخصیت جدید کاپیتان)

 


53) Infinity Gauntlet (Marvel Comics Event) (Marvel Comics)

یکی از رویدادهای سری محدود و پر برخورد  Marvel Comics مورد علاقه شخصی من.  با تمرکز قوی بر روی بسیاری از شخصیت های کیهانی مارول مانند Silver Surfer ، Adam Warlock و Thanos.

Infinity Gauntlet داستان ثانوس را روایت می کند  که گوهرهای جاودانه  را به دست آورد هو قدرت های خدای گونه  را به دست می آورد تا بتواند با کشتن نیمی از حیات جهان ، دوستی خدای  مرگ را به دست آورد.  این سریال متقاضیان  متعددی را به دنبال داشت.  این سریال الهام بخش بود و به طور کلی داستانی که در فیلم پرفروش Avengers: Infinity War بیان شد از آن الهام گرفته بود.


54) The Kree-Skrull War (Marvel Comics)

"جنگ Kree-Skrull" یک مجموعه داستانی بود که توسط روی توماس نوشته شد و توسط Sal Buscema ، Neal Adams و John Buscema کشیده شد.  این داستان در اصل در شماره انتقام جویان 89-97 (ژوئن 1971 - مارس 1972) منتشر شد.  این داستان شامل گروه بزرگی از شخصیت ها بود و شاهد معرفی عاشقانه Vision (ویژن) و Scarlet Witch (اسکارلت ویچ)بود.

 

55) Usagi Yojimbo (Dark Horse Comics, Fantagraphics, others)

باز هم ، Usagi Yojimbo لزوماً چیزی نیست که خودم بخوانم ، اما مطمئناً تأثیر و محبوبیت فرهنگی آن را درک می کنم.  Usagi Yojimbo توسط Stan Sakai ایجاد شده است.  این فیلم در ابتدای دوره ادو در تاریخ ژاپن تنظیم شده است و دارای حیوانات انسان شناختی جایگزین انسان است.  شخصیت اصلی یک خرگوش رونین به نام میاموتو اوساگی است که تا حدی شخصیت آن بر اساس شمشیرزن معروف میاموتو موسیاشی ساخته شده است.

 

56) V for Vendetta (DC Comics)

ورودی دیگر آلن مور در لیست.  V for Vendetta یک رمان مصور  بریتانیایی بود که توسط آلن مور نوشته شد و توسط دیوید لوید تصویرسازی شد (با دستیاری هنری  توسط تونی ویر).  در ابتدا به صورت سیاه و سفید به عنوان یک سریال مداوم در گلچین کوتاه مدت بریتانیایی Warrior منتشر شد ، و تبدیل به یک مجموعه محدود ده شماره ای شد که توسط DC Comics منتشر شد.  V for Vendetta نسخه تاریخچه آینده و پسا آخرالزمانی انگلستان در دهه 1990 را نشان می دهد ، قبل از آن یک جنگ هسته ای در 1980s که بیشتر بقیه جهان را ویران کرده بود.  برادران وارنر اقتباسی سینمایی از V for Vendetta را در سال 2006 منتشر کرد.

 

57) Superman - Whatever Happened to the Man of Tomorrow (DC Comics)

آلن مور باز هم مخاطب خود را شوکه می کند.  "چه اتفاقی برای مرد فردا افتاده است؟"  یک داستان 1986 بود که توسط DC Comics منتشر شد و توسط آلن مور با سردبیر بلند مدت داستان سوپرمن، جولیوس شوارتز از شماره 423 سوپرمن شروع شد و به شماره اکشن کمیک 583 ختم شد ، هر دو در سپتامبر 1986 منتشر شد. داستان توسط هنرمند قدیمی کرت ترسیم شده است.  سوان توسط جورج پرز شکل گرفت.  این داستان یک داستان خیالی بود که داستان نهایی سوپرمن عصر نقره و تاریخ او را بازگو می کرد ، که پس از وقایع بحران در زمین های بی انتها ، قبل از معرفی مدرن او در سریال جان برن ، مرد فولادی ، راه اندازی مجدد می شد.

 

58) G.I. Joe: A Real American Hero issue 21 (Marvel Comics)

خوشحال شدم که دیدم شماره مجله شخصی کمیک مورد علاقه شخصی من در لیست قرار دارد.  G.I.  شماره 21 جو (کمیک های مارول در عصر قهرمان واقعی آمریکا) بیشتر به عنوان "مسئله خاموش" یا به درستی "وقفه خاموش" شناخته می شود و یک کتاب کمیک است که فاقد هرگونه اضافه کاری  است که داستان طوفان نینجا (سایه او) را بیان می کند.  اولین ظاهر) گرفتن اسکارلت از GI  تیم جو که توسط Snake Eyes نجات می یابد با نشان دادن آخرین صفحه ارتباط بین Storm Shadow (سایه طوفان )و Snake Eyes (چشمان مار)که بازتاب های مهمی در سراسر G.I. داشت.  این شماره توسط لری هاما نوشته شده است.


59) Starman (DC Comics)

من سریال استارمن دهه 1990 از DC Comics را از دست دادم ، اما به طور مداوم در لیست ها و رتبه بندی های "بهترین کمیک" فهرست شده است.  گوردون فلگگ در مورد DC Comics Starman چنین می گوید: "از میان کمیک های ابرقهرمانی واقع بینانه تر و با هدف جذب بزرگسالان که در پی نگهداری از  ژانر آلن مور ظاهر شد ، Starman بدون شک بلندپروازانه ترین و متفکرترین است. جک نایت  پسر یک جنگجوی جنایتکار دهه 1940 که از استوانه  کیهانی استفاده کننده انرژی استفاده می کرد. در ابتدا میراث خانوادگی را رد کرد ، او با اکراه جنگ را پس از کشته شدن برادر بزرگتر خود  دیوید در جنگ که توسط دشمن پدر خود کشته شد آغاز کرد...  این طنز قبلاً در جلد شومیز جمع آوری شده بود و مورد توجه خوانندگان قرار نگرفته بود. "

 


60) Superman - Red Son (DC Comics)

برای کسانی که به دوران جنگ سرد علاقه دارند این کمیک در لیست بهترین ها قرار دارد  ، ما در اینجا به آن پرداختیم.  سوپرمن: پسر قرمز یک مجموعه کوتاه سه شماره ای بود که توسط DC Comics منتشر شد و تحت اثر Elseworlds در سال 2003 منتشر شد.

نویسنده مارک میلار این کمیک را ایجاد کرد که موضوع آن این بود "اگر سوپرمن در اتحاد جماهیر شوروی پرورش یافته بود؟"  این فیلم با استقبال منتقدان روبرو شد و نامزد جایزه آیزنر 2004 برای بهترین سریال کوتاه شد.

 

61) Locke & Key (IDW Publishing)

طرح لاک و کی خیلی پیچیده است که در یک پاراگراف خلاصه نمی شود.  Locke & Key یک کتاب کمیک نوشته جو هیل است که توسط گابریل رودریگز تصویر سازی شده و توسط انتشارات IDW منتشر شده است و جوایز مهم متعددی از جمله نامزدی جوایز آیزنر 2009 برای "بهترین سریال کوتاه " و جو هیل نامزد "بهترین نویسنده" شده است.  این داستان در سال 2009 برنده جایزه فانتزی بریتانیا برای بهترین رمان طنز یا مصور شد.  جایزه آیزنر 2011 برای بهترین نویسنده (جو هیل) ، و نامزد بهترین تک شماره ، بهترین مجموعه ادامه دار و بهترین تصویرسازی و جایزه فانتزی بریتانیا 2012 برای بهترین رمان طنز یا مصور .

 

62) Blankets (Top Shelf)

برنده جوایز متعدد و فتح کننده کوه های افتخار منتقدان .  Blankets یک رمان گرافیکی زندگی نامه از کریگ تامپسون بود که در سال 2003 توسط Top Shelf Productions منتشر شد.  Blankets که یک زندگی نامه رو به رشد است ، داستان کودکی تامپسون در خانواده مسیحی انجیلی است ، اولین عشق او و بزرگسالی اولیه وی  را روایت می کند.  این کتاب مورد استقبال گسترده قرار گرفت و حتی مجله تایم آن را در لیست بهترین کمیک های 2003 در رتبه 1 و در بهترین کمیک های دهه ۲۰۰۰ در رتبه 8 قرار داد.

 


63) Fourth World (Jack Kirby) (DC Comics)

"جهان چهارم" اصطلاحی است که مجموعه شخصیت های جک کربی را توصیف می کند تا یک داستان یا کتاب کمیک.  "جهان چهارم" یک مجموعه متا از عناوین کمیک به هم پیوسته است که توسط جک کربی نوشته و تصویرسازی  شده و توسط DC Comics از 1970 تا 1973 منتشر شده است. اگرچه آنها تا شماره های آگوست-سپتامبر 1971 از خدایان جدید و تحت این عنوان به بازار عرضه نشدند.  واژه "جهان چهارم" یا "جهان چهارم جک کربی" برای همیشه در این سالها استفاده می شود.  سبک هنری چشمگیر و لباس ها و شخصیت های نمادین خدایان جدید ، دارک ساید ، و افسانه های آپوکولیپس به مخاطب تعریف می کنند که "جهان چهارم" چیست.

 

64) The Authority (DC Comics)

تغییر شکل از ویژگی های Wildstorm Stormwatch به Authority مجموعه Warren Ellis یک موفقیت بزرگ بحرانی بوده است.  The Authority توسط DC Comics منتشر می شود و توسط Warren Ellis و Bryan Hitch ایجاد شده است و ماجراهای Authority ، یک تیم ابرقهرمانی متشکل از شخصیت های ساخته شده توسط الیس از Stormwatch را دنبال می کند.  در سال 1999 ، وارن الیس و برایان هیچک Authority را ایجاد کردند.  ترکیب اصلی شامل جنی اسپارکس ، جک هاکسمور ، سوئیفت ، آپولو ، مهندس و دکتر بود.

 

65) Invincible (Image Comics)

Invincible توسط Image Comics منتشر شده و به خاطر ابرقهرمانش "Invincible" ("Mark Grayson") نامگذاری شده است.  Invincible که توسط نویسنده رابرت کرکمن و هنرمند کوری واکر ایجاد شده است ، برای اولین بار در شماره نشریه 1 Tech Jacket در نوامبر 2002 ظاهر شد و در سال 2003 مجموعه ای با عنوان خود را دریافت کرد.پسر نوجوان شکست ناپذیر Omni-Man ، یک ابرقهرمان فرازمینی نژاد Viltrumite است.  شکست ناپذیر دارای قدرت و توانایی فوق بشری برای پرواز است و قسم خورده است که از زمین در برابر تهدیدات محافظت می کند.  او برای سازگاری با قدرت های جدید خود و کنار آمدن با واقعیت ریشه های خود دچار مشکل شده است.

 

66) Daytripper (Vertigo)

کمیک دیگری که به طور مداوم در رتبه بندی های مختلف "بهترین کمیک" ظاهر شد.  Daytripper بسیاری از تأثیرات برزیلی را در مورد زبان ، ادبیات و فرهنگ ارائه می دهد.  بیشترین تأثیر در کتاب ، شخصیت اصلی Bras است که می تواند به عنوان مرجع برزیل ، جایی که سازندگان Daytripper متولد شده اند ، دیده شود.  Daytripper در سال 2011 چندین جایزه از جمله جایزه آیزنر را از آن خود کرد.

 

67) JSA (Geoff Johns run)

اجرای فوق العاده در انجمن عدالت آمریکا (JSA) که واقعاً تیم عصر طلایی را زنده کرد.  یکی از منتقدان آمازون در بررسی JSA Geoff John 'Omnibus ، "... انجمن عدالت آمریکا (JSA). اولین تیم ابرقهرمانی در کمیک ها از زمان ظهور خود در عصر طلایی کمیک در سال 1940 به طور کامل معرفی شد  موجی از قصه گویی و نسل های بعدی که باید دنبال شوند و از ...  ، جف جانز ، نویسنده فوق ستاره ، اولین آثار خود را در این مجموعه بدست آورد که مجموعه ای مناسب برای طرفداران هر دو نویسنده و شخصیت های خوب مدرن در عصر حاضر است. "  من از طرفداران بزرگ شخصیت Captain Marvel (Shazam) (کاپیتان مارول ) هستم که در این مورد به خوبی نمایان شد.

 

68) Doom Patrol (1989 19-63 Grant Morrison) (DC Comics)

گرانت موریسون نیز در حال تبدیل شدن به یک فرد ثابت در این لیست است و بازی او در Doom Patrol در سال 1989 یک موفقیت مهم بزرگ بود.  گرانت موریسون در سال 1989 با شماره 19 وارد Doom Patrol شد و پل کوپربرگ با نوشتن کاراکترهایی که موریسون نمی خواست از آنها استفاده کند موافقت کرد تا به گرانت موریسون کمک کند.  نویسنده جدید شخصیت های جدیدی را به تیم معرفی کرد ، از جمله دیوانه جین مبتلا به شخصیت چند قطبی .

 

69) Batman (Grant Morrison run) (DC Comics)

گرانت موریسون با بازی در بتمن رکورد فوق العاده ای را ثبت کرد.  برخی از داستانهای سنگین او عبارتند از "بتمن و پسر" (بتمن شماره 655-666) ، "دستکش سیاه" (بتمن شماره  667-675) ، "Batman R.I.P." و "بتمن و رابین".  برخی از بهترین و سازگارترین داستان های کمیک بتمن در دوران مدرن که تا کنون نوشته شده است.

 

70) Batman - Court of Owls (DC Comics) 

یکی دیگر از بزرگترین داستانهای بتمن در دوران مدرن.  Batman: The Court of Owls یک داستان است که به عنوان بخشی از The New 52. منتشر شده است. پس از راه اندازی مجدد جدول زمانی در Flashpoint ، تداوم بتمن را در عصر جدید 52 ایجاد می کند.  این اولین مجموعه  اسکات اسنایدر و گرگ کاپولو در عنوان جدید بتمن است.  خط داستانی در کنار سه نسخه دیگر ، "به دنیا آمده ام تا بکشم" ، "چهره های مرگ" و "وحشت شوالیه" منتشر می شود.  ایجاد اساطیر جدید که مستقیماً به کراس اوور "شب جغدها" منتهی می شود.

منبع: وب سایت https://www.whenitwascool.com/

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه