لیست کامل صد تا از برجسته ترین کمیک بوک ها و رمان های مصور که تا کنون چاپ شده (قسمت اول)

 در این فهرست 30 تا از بزرگترین کمیک ، کتاب های مصور ، کمیک های تک شماره ای و رمان های مصور ،برخی از مهمترین موضوعات ، مجموعه ها و نسخه های جمع آوری شده در تاریخ کتاب های کمیک را بررسی می کنیم.

لیست کامل صد تا از برجسته ترین کمیک بوک ها و رمان های مصور که تا کنون چاپ شده (قسمت اول)

(این مقاله در سه بخش ارائه شده است.)

این جدیدترین لیست ما از "100" بهترین "... است و نگاهی به یکی از سرگرمی های مادام العمر مورد علاقه همگان دارد- کمیک و مجموعه کتاب های کمیک.  من از کتابهای کمیک خواندن یاد گرفتم.  قبل از اینکه حتی وارد مدرسه شوم ، از بچه های دیگر مدرسه خیلی جلوتر بودم و این به خاطر کتاب های کمیک بود.  من به دلیل کمیک هایی که ساعت ها شادی بی شماری را برایم به ارمغان آورده است ، زندگی شادتر و خیالی برانگیزتری داشته ام.

 من از فهرست های متعدد وب سایت و رسانه های چاپی "کمیک های برتر" و "بهترین کمیک ها" برای جمع آوری 100 کمیک برتر در همه دوران ها استفاده کرده ام و آنها را به طور متوسط   جمع آوری کرده ام ، و اعتبار بیشتری به نظرات نویسندگان و سایت های معتبر و متخصص ،  و نشریات دادم.   من فهرستی از منابع را در انتهای این مقاله آورده ام.  همچنین پیشنهادات متعددی از بازدیدکنندگان کتاب از طریق نظر سنجی و شنوندگان پادکست از طریق نظرسنجی  دریافت کردم.

 فرآیند...
من به تعداد زیادی از محبوب ترین "100 کمیک برتر" یا "100 بزرگترین رمان مصور برتر" یا "بهترین کمیک های تاریخ" ارجاع دادم و رتبه بندی آنها را  انجام دادم .  سپس به موارد شخصی خود و مواردی که توسط شنوندگان پادکست When It Cool بود نیز پیشنهاد کردم.  تعداد فروش آنقدرها در فهرست بهترین کمیک ها تأثیر نگذاشت. زیرا کمیک های دوران مدرن تعداد کمتری نسبت به کمیک های قدیمی می فروشند و در بیست سال گذشته ناشران فروش کمیک ها را در خرده فروشان وادار کرده اند تا به طور مصنوعی اعداد را برای به دست آوردن فروش کتاب های طنز جذاب و موارد دیگر همانند کمیک بوک ها  افزایش دهند.

(این مقاله در سه بخش ارائه شده است.)

 بعد از اینکه میانگین تعداد زیادی از کتاب های کمیک و رتبه بندی ها با هم جمع بندی شد ، در اینجا 100 کتاب برتر کمیک  و مصور در همه دوران ها را مشاهده می کنید.  


1) Batman - The Dark Knight Returns (DC Comics)

Batman The Dark Knight Returns تقریباً در لیست بهترین کمیک بوک ها و کتاب های مصور این کتاب حضور دارد و در بیشتر لیست ها جزو پنج کتاب اول است.  بتمن: شوالیه تاریکی برمی گردد ، مینی سریال چهار شماره ای 1986 فرانک میلر بود که توسط میلر و کلاوس جانسون تصویرسازی شده بود و توسط DC Comics منتشر شد.  وقتی مجموعه کمیک در همان سال در یک نسخه واحد جمع آوری شد ، عنوان داستان برای کل مجموعه اعمال شد.  شوالیه تاریکی برمی گردد داستان بروس وین را روایت می کند که در 55 سالگی از دوران بازنشستگی برای مبارزه با جنایت باز می گردد و با مخالفت پلیس شهر گاتهام و دولت آمریکا روبرو می شود.  داستان کری کلی را به عنوان رابین جدید معرفی می کند و با رویارویی با سوپرمن به اوج می رسد.  باید اعتراف کنم که من به اندازه بسیاری از طرفداران از جمله طرفداران Batman The Dark Knight Returns نیستم ، زیرا من داستان را بسیار تاریک و تلخ می دانم و نوع کمیک و داستان مصور  واقعاً به دلخواه من نیست ، اما این از نظر من موضوعی است شخصی و استقبال گسترده منتقدان از  این داستان را نمی توان انکار کرد.

 

2) The Sandman (DC Comics / Vertigo)

فانتزی تاریک ، وحشت ، سوررئالیسم- همه این سبک ها در مجموعه کمیک های The Sandman تحسین برانگیز از Vertigo Comics (زیرنویس برجسته کمیک های DC) گرد هم می آیند.  نویسنده The Sandman توسط نیل گیمن نوشته شده است.  هنرمندان آن شامل سام کیت ، مایک درینگنبرگ ، جیل تامپسون ، شاون مک مانوس ، مارک همپل و مایکل زولی با حروف تاد کلاین و جلد های دیو مک کیان بودند.  این کتاب کمیک با شماره 47 شروع می شود و تحت اثر سرگیجه قرار می گیرد.  مرد شن و ماسه ای (سندمن)داستان رویای بی پایان را روایت می کند که بر دنیای رویاها حکومت می کند.  این مجموعه طنز از ژانویه 1989 تا مارس 1996 در 75 شماره پخش شد.

 

3) Watchmen (DC Comics)

قرارگیری این عنوان در اینجا تعجب آور نیست.  Watchmen یا در بالای هر یک از لیست "بهترین کمیک ها" یا نزدیک به صدر آن قرار دارد.  این رمان پرفروش ترین رمان مصور  در تاریخ کتاب های کمیک است و از یک فیلم انیمیشن اصلی و بعداً یک مجموعه تلویزیونی سرچشمه گرفته است.  Watchmen یک رمان گرافیکی بود که توسط DC Comics در سال 1986 و 1987 منتشر شد. این مجموعه با همکاری بریتانیایی متشکل از نویسنده آلن مور ، هنرمند دیو گیبونز و رنگ آمیزی جان هیگینز ایجاد شد.  Watchmen از پیشنهاد داستانی آلن مور به کمیک های DC ارائه شد که شامل شخصیت های ابرقهرمانی بود که این شرکت از Charlton Comics به دست آورده بود.

دیک جیوردانو ، سردبیر DC Comics ، مور را متقاعد کرد که به جای آن شخصیت های اصلی ایجاد کند.  شما آلن مور را چندین بار دیگر در این لیست خواهید دید.

 

4) Kingdom Come (DC Comics)

این انتخاب شخصی من برای شماره یک بود زیرا از Comic's Kingdom Come بسیار بیشتر از Dark Knight Returns ، The Sandman یا Watchmen لذت بردم.  Kingdom Come یک مینی سریال چهار شماره ای بود که در سال 1996 توسط DC Comics با اثر Elseworlds منتشر شد.  این اثر توسط مارک وید و الکس راس نوشته شده و توسط الکس راس تصویر سازی شده است.  داستان Kingdom Come در آینده ای اتفاق می افتد که با کشمکش فزاینده ای بین ابرقهرمانان "سنتی" ظاهراً خارج از دسترس مانند سوپرمن و زن شگفت انگیز و جمعیت فزاینده ای از هواداران جدید عمدتا غیراخلاقی و غیرمسئول  اتفاق می افتد، اغلب فرزندان  قهرمانان سنتی  بین این دو گروه بتمن قرار دارد که سعی می کند از فاجعه فزاینده جلوگیری کند ، توطئه های لکس لوثر را خنثی کند و از یک جنگ فوق بشری پایان دهنده جهان و آخر زمانی جلوگیری کند.  کاپیتان مارول و سوپرمن نیز نقش های اصلی را در این مجموعه کتاب های کمیک حماسی ایفا می کنند.

 

5) Fables (Vertigo)

Fables یک مجموعه کتاب کمیک بود که توسط بیل ویلینگهام ایجاد شد و توسط DC Comics منتشر شد.  ویلینگهام به عنوان تنها نویسنده به طور کامل خدمت کرد و مارک باکینگهام بیش از 110 شماره را با مداد نوشت.  Fables در جولای 2002 راه اندازی شد و در ژوئیه 2015 به پایان رسید. در Fables شخصیت های مختلفی از افسانه ها و فولکلور وجود دارد که خود را "افسانه" می نامند و قرن ها پیش در شهر نیویورک به نام Fabletown جامعه ای تشکیل داده اند.  این فیلم در دنیای مدرن اتفاق می افتد و چندین شخصیت Fabletown ، مانند کلانتر Bigby Wolf ، معاون شهردار سفید برفی ، خواهرش رز قرمز ، شاهزاده چارمینگ و پسر آبی را دنبال می کند ، زیرا آنها با افسانه های دردسرساز سر و کار دارند و سعی می کنند درگیری ها را در هر دو حل کنند.  فابل تاون و "مزرعه" ، شهری پنهان در شمال نیویورک برای افسانه ها که نمی توانند با جامعه انسانی ترکیب شوند.  مجموعه کتاب های کمیک خیالی بر اساس ویژگی های قدیمی کلاسیک است.

 

6) Y the Last Man (Vertigo)

Y: The Last Man یک سری کتاب کمیک فرا آخرالزمانی توسط برایان کی وان و پیا گوئرا بود که توسط Vertigo در سال 2002 منتشر شد. این سریال داستان تنها مردی است که از مرگ همزمان همه پستانداران نر دیگر روی زمین جان سالم به در برده است.  به جز میمون حیوان خانگی این مرد.  Y The Last Man در شصت شماره توسط کمیک های Vertigo منتشر شد و در مجموعه ای از ده رمان مصور  شومیز جمع آوری شد و با استقبال منتقدان بزرگ از جمله سه جایزه آیزنر روبرو شد.

 

7) Preacher (Vertigo)

در اینجا تعجب آور نیست زیرا Preacher از زمان انتشار  یکی از محبوب ترین کمیک های مورد علاقه بوده است.  من شخصاً هیچ وقت سری کتاب های مصور Preacher را دوست نداشتم و چندین بار سعی کردم آن را بخوانم.  با این حال ، تقریباً در هر لیست "بهترین کمیک" که برای جمع آوری این رتبه بندی ها استفاده می شود ، رتبه بالایی دارد.  واعظ (به انگلیسی: Preacher) یک مجموعه کتاب کمیک است که توسط Vertigo منتشر شده است ، اثری از DC Comics.  این مجموعه توسط نویسنده گارت انیس و هنرمند استیو دیلون با جلد های تصویرسازی  شده توسط گلن فبری خلق شده است.  مجموعاً 75 شماره از طرف Preacher منتشر گردید -66 شماره منظم ، ماهانه ، پنج نسخه ویژه و یک نسخه محدود برای چهار شماره Preacher: Saint of Killers.  ( قدیس قاتلان)آخرین شماره ماهانه ، شماره 66 ، در اکتبر 2000 منتشر شد. واعظ داستان جسی کاستر ، واعظی در شهر کوچک تگزاس ، آنویل را روایت می کند.  کاستر به طور تصادفی در اختیار یک موجود فوق طبیعی به نام جنسیس است.  این حادثه کلیسای کاستر را با خاک یکسان می کند  و تمام جماعت او را می کشد.

 

8) All Star Superman (DC Comics)

مورد علاقه طرفداران و منتقدان.  چند سال پیش وقتی all star سوپرمن را خواندم ، به یاد می آورم که مجموعه کتاب های کمیک بسیار عالی بود ، اما فکر نمی کردم میراث ماندگاری داشته باشد که به نظر می رسید.  در بسیاری از لیستهای مورد اشاره برای این مطالعه بسیار عالی عمل کرد.  All-Star Superman یک مجموعه کتاب کمیک دوازده شماره ای بود که توسط DC Comics منتشر شد.  All-Star Superman از نوامبر 2005 تا اکتبر 2008 اجرا شد. این مجموعه توسط گرانت موریسون نوشته شده ، توسط فرانک کویتلی ترسیم شده و توسط جیمی گرانت به صورت دیجیتالی کار شده است.  گرانت موریسون اظهار داشت که او علاقه ای به "بازسازی داستان های اصلی یا باز کردن روایت های کلاسیک" ندارد ، اما در عوض می خواهد "به روز رسانی کامل ، بارگیری مجدد و بازسازی" این اثر را انجام دهد.

با این حال ، موریسون به جای ایجاد یک به روزرسانی "تازه و مرتبط" برای خوانندگان جدید ، می خواست مجموعه ای  "جاودانه" بنویسد.

 

9) Saga of the Swamp Thing (Alan Moore era) (DC Comics)

یکی دیگر از منتقدان کتاب های کمیک آلن مور است.  در سال 1982 DC Comics Swamp Thing را احیا کرد و سعی کرد از اکران تابستانی 1982 فیلم Wes Craven Swamp Thing استفاده کند.  مجموعه جدید با نام Saga of the Swamp Thing در اولین سالانه خود اقتباسی از فیلم Craven را نشان داد.  این کتاب که اکنون توسط مارتین پاسکو نوشته شده است ، پس از حضور Swamp Thing در Challengers of the Unknown ، با شخصیتی که در باتلاق های لوئیزیانا سرگردان است ، افسانه ای شهری محسوب می شود و مردم محلی از آن می ترسند.  هنگامی که پاسکو مجبور شد به دلیل افزایش تعهدات تلویزیونی از کار روی این عنوان دست بکشد ، ویرایشگر لن واین این عنوان را به آلن مور ، نویسنده انگلیسی اختصاص داد.  به مور اختیار داده شد تا عنوان و شخصیت مورد نظر خود را تغییر دهد و اصل Swamp Thing را دوباره پیکربندی کرد تا از او به عنوان یک هیولا واقعی در مقابل انسانی که به یک هیولا تبدیل می شود ، تصویر شود . 

 

10) Marvels (Marvel Comics)

یک کتاب کامیک واقعاً زیبا با هنری فراموش نشدنی ، Marvels یک مجموعه کمیک چهار سری محدود بود که توسط کورت بوسیک نوشته شد ، توسط الکس راس تصویر شد و توسط مارکوس مک لورین ویرایش شد.  Marvels در بازه زمانی 1939 تا 1974 تنظیم شده است و جهان مارول ، محیط جمعی اکثر مجموعه های ابرقهرمانی مارول ، را از دید فیل شلدون عکاس خبری بررسی می کند.  Marvels با کسب جوایز متعدد موفقیت مهمی داشت.  به نظر من افزودن الکس راس به هر مجموعه ای فقط آن را بهتر می کند.

 


11) Maus (Pantheon)

ماوس یک رمان مصور بود که دنیای کمیک ها را به یک هنر عالی واقعی و به معنای واقعی کلمه پذیرفته تبدیل کرد.  کاریکاتوریست آرت اشپیگلمن داستان را از 1980 تا 1991 سریال کرد و در آن مصاحبه اشپیگلمن با پدرش در مورد تجربیات خود به عنوان یهودی لهستانی و بازمانده هولوکاست را نشان می دهد.  ماوس یهودیان را موش و دیگر آلمانی ها و لهستانی ها را گربه و خوک تصور کرد.  منتقدان به طور متناوب ماوس را به عنوان خاطرات ، بیوگرافی ، تاریخ ، داستان ، زندگی نامه ، رمان مصور و ترکیبی از ژانرها طبقه بندی کرده اند.  این اولین رمان مصوری  بود که در سال 1992 برنده جایزه پولیتزر شد. شما درست خواندید.  یک کتاب کمیک برنده جایزه پولیتزر شد.

 

12) Fantastic Four (Lee & Kirby 1-102) (Marvel Comics)

تعداد زیادی از 102 شماره اول کمیک مارول چهار شگفت انگیز  وجود داشت که می توانستند در این لیست قرار بگیرند به طوری که تصمیم گرفته شد کل 102 شماره توسط استن لی و جک کربی در شماره 12 القا شود. این اجرا تعداد زیادی از فضاهای فانتزی را خلق کرد.   لحظات افسانه ای کتاب کمیک از اولین کار دکتر Doom در شماره پنج تا داستان Galactus and the Silver Surfer.  چهار شگفت انگیز عصر مدرن کمیک های مارول و هنر جک کربی را راه اندازی کردند و ایده های داستان استن لی این اجرا را به یکی از نمادین ترین آثار در ادبیات مصور تبدیل کرد.

 


13) Amazing Spider-Man (Lee & Ditko - Amazing Fantasy 15- Amazing Spider-Man 100) (Marvel Comics)

یکی دیگر از نمادهای کمیک Silver Age Silver ، یکی توسط استن لی و استیو دیتکو ، که جهان را در صفحه های فانتزی شگفت انگیز 15 با مرد عنکبوتی (اسپایدرمن)شگفت انگیز آشنا کرد و سپس در شماره 100 در صفحات مرد عنکبوتی شگفت انگیز اجرا شد.  اجرای کار  توسط Ditko چشمگیر است و طراحی لباس مرد عنکبوتی یکی از شناخته شده ترین در کمیک ها است.  با این حال ، چیزی که به نظر می رسد واقعاً بر خوانندگان تأثیر گذاشته است ، داستان روشنفکر و  قلدر پیتر پارکر است که خود را با قدرت های شگفت انگیز اما مسئولیت های سنگین می بیند.  استن لی و استیو دیتکو که روی مرد عنکبوتی شگفت انگیز اجرا می شوند ، زمان را به عنوان یکی از بهترین فیلم های کمیک در تمام دوران محکوم کرده است.

 

14) Uncanny X-Men (Chris Claremont 94-279) (Marvel Comics)

بازی کریس کلارمونت در فیلم مردان شگفت انگیز از 1975 تا 1991 ادامه داشت و اغلب به عنوان یکی از بهترین آثار این  نویسنده در تاریخ کمیک بوک شناخته می شود.  در این زمان بود که کمیک های مردان ایکس بر اساس قصه گویی های عمیقاً کلمات دار کلارمونت و نمایش شخصیت های قوی ، به ویژه شخصیت های قوی زن ، به محبوبیت خود رسیدند.  کلارمونت در طول هفده سال خود به عنوان نویسنده مردان ایکس ، بسیاری از داستانهای کلاسیک مردان ایکس را نوشت ، مانند "حماسه تاریک ققنوس" و "روزهای گذشته و آینده" که هر دو به طور مستقل در این لیست قرار می گرفتند.  به سادگی کل اجرا را به عنوان یک ورودی شامل می شود.

به همین ترتیب ، مردان ایکس: خدا دوست دارد ، انسان می کشد نیز در دوران کریس کلارمونت نوشته شده بود ، اما از آنجا که یک داستان مستقل بود ، به طور جداگانه در این لیست گنجانده شده است.

 


15) Bone (Cartoon Books / Image)

Bone یک مجموعه کمیک مستقل بود که توسط جف اسمیت از سال 1991 تا 2004 نوشته و تصویرسازی شده بود. Bone  یک مجموعه طنز سیاه و سفید بود که از کارتون های متحرک و کمیک استریپ ها الهام گرفته بود. Bone جوایز متعددی دریافت کرد ، از جمله ده جایزه آیزنر و یازده جایزه هاروی  .Bone  بر سه پسر عموی استخوانی متمرکز است: Phoncible P. "Phoney" Bone ، Smiley Bone و Fone Bone که پس از مبارزات انتخاباتی برای شهردار شدن ، از شهر خود در Boneville فرار کرده اند.

 

16) Batman - Year One (DC Comics)

دومین ورودی بتمن ما در این لیست ، Batman: Year One یک داستان کمیک بود که توسط DC Comics منتشر شد و از اولین سال بتمن به عنوان یک مبارز علیه جرم و جنایت می گوید.  این اثر توسط فرانک میلر نوشته شده ، توسط دیوید مازوچلی تصویرسازی شده است ، ریچموند لوئیس رنگ آمیزی کرده و تاد کلاین آن را تایپو گرافی کرده  است.  بتمن: سال اول در شماره های 404-407 بتمن در سال 1987 ظاهر شد. همچنین داستان زندگی افسر پلیس جیمز گوردون را روایت می کند.

 

17) Captain America (Ed Brubaker 1-50) (Marvel Comics)

این یکی از داستانهای شخصی مورد علاقه من در تاریخ کمیک بوک است.  به خاطر دارم که برای اولین بار آن را خواندم و نمی توانستم منتظر بمانم تا به شماره بعدی برسم.  من تصور می کنم که به طور رسمی به عنوان Captain Americaکاپیتان آمریکا  (جلد 5) شناخته می شود ، به مدت چهار سال از ژانویه 2005 تا ژوئیه 2009 توسط مارول کامیکس منتشر شد.  پس از پنجاهمین شماره (ژوئیه 2009) ، این شماره مجدداً شماره گذاری شد تا با همه جلد عنوان (454 ، 13 ، 50 ، 32 ، و 50) مطابقت داشته باشد ، و جلد 1 با شماره 600 انتشار مجدد را آغاز کرد و اد بروبکر به عنوان نویسنده کاپیتان آمریکا همچنان باقی ماند. جلد 5 بیشتر به خاطر احیای باکی بارنز ، شریک کاپیتان آمریکا در جنگ جهانی دوم ، به عنوان سرباز زمستان ، مرگ فرض شده استیو راجرز ، و باکی به عنوان هویت کاپیتان آمریکا شناخته شد.

 

18) Astro City (Vol. 1) (Image)

«شهر آسترو» کورت بوسیک یک مجموعه کتاب کمیک گلچین ابرقهرمانی فوق العاده است که بر شهر خیالی آمریکایی به نام آسترو سیتی متمرکز شده است.  این مجموعه طنز که توسط کورت بوسیک خلق شده است ، بیشتر توسط برنت اندرسون ، با طراحی شخصیت ها و جلدهای نقاشی شده توسط الکس راس ، تصویرسازی شده است.  آسترو سیتی در آگوست 1995 شروع به کار کرد و توسط Image Comics منتشر شد و در نهایت به کمیک Homage منتقل شد.  اولین سری Astro City در سالهای 1995-1998 منتشر شد.  آسترو سیتی به بررسی نحوه واکنش و تعامل مردم عادی و قهرمانان و اشرار در دنیای آسترو سیتی می پردازد.

 

19) Batman The Killing Joke (DC Comics)

بسیاری بتمن کشتن جوکر را داستان نهایی جوکر می دانند.  Batman: The Killing Joke (به انگلیسی: Batman: The Killing Joke) یک رمانمصور  تک شماره DC Comics در سال 1988 بود که توسط آلن مور نوشته شد و توسط برایان بولند تصویرگری شد.  کشتن جوکر یک داستان اصلی برای جوکر ارائه می دهد و جوکر را به تصویر می کشد که سعی می کند جیم گوردون را به جنون برساند و تلاش بتمن برای متوقف کردن او.  این داستان بر تداوم جریان اصلی بتمن به دلیل تیراندازی و فلج باربارا گوردون (معروف به Batgirl) تأثیر گذاشت.  این رمان مصور در بین خوانندگان بسیار محبوب شد.

 

20) The Walking Dead (Image Comics)

مردگان متحرک کتاب های کمیک را به یک پدیده فرهنگ پاپ تبدیل کرده است.  مجموعه تلویزیونی محبوب توسط The Walking Dead ایجاد شد ، یک مجموعه کمیک سیاه و سفید مداوم که توسط نویسنده رابرت کرکمن و هنرمند تونی مور ایجاد شده است.  این تا حدی داستان ریک گریمز ، معاون است که در حین انجام وظیفه به ضرب گلوله کشته می شود و در آخرالزمان زامبی از حالت کما بیدار می شود.  گریمز همسر و پسرش و دیگران را پیدا می کند که گروهی تشکیل می دهند و بعداً یک جامعه را شکل می دهند.  اولین بار در سال 2003 توسط Image Comics منتشر شد.  مردگان متحرک در سال 2007 و 2010 جایزه ایزنر را برای بهترین مجموعه کمیک سریالی دریافت کردند.

 

21) Daredevil (Frank Miller era) (Marvel Comics)

در مورد برخی از کتاب های کمیک که قبلاً ذکر شد ، چندین موضوع و کمان فردی در فرانک میلر در Marvel Comics Daredevil وجود دارد که می تواند به طور مستقل در این لیست قرار گرفته باشد.  فرانک میلر اولین بازی خود را در Dardevil با Daredevil 158 (مه 1979) انجام داد.

با شماره 168 (ژانویه 1981) ، فرانک میلر وظایف کامل نویسندگی و تصویرسازی  را بر عهده گرفت.  در شماره 168 نیز اولین حضور Elektra ، شخصیتی که مورد علاقه طرفداران محبوب قرار گرفت ، مشاهده شد.  فرانک میلر همچنین جنبه هنرهای رزمی را به مهارت های جنگی Dardevil افزود و شخصیت های جدیدی مانند Stick را معرفی کرد.  دوران فرانک میلر در بازی Daredevil با داستانهای تاریک مشخص شد.  در Daredevil 181 (آوریل 1982) میلر قاتل Bullseye را کشت Elektra.  میلر دوره Daredevil خود را با شماره 191 (فوریه 1983) به پایان رساند.

 

22) Fantastic Four (Jonathan Hickman era) (Marvel Comics)

از سال 2009 تا 2012 ، جاناتان هیکمن برخی از خیال انگیزترین و جالب ترین داستان های کمیک چهار شگفت انگیز را از روزهای اولیه این مجموعه نوشت.  پس از چندین سال که چهار شگفت انگیز  در حالت راکد بودند ، هیکمن با قرار دادن خانواده در نقش خیال انگیزتر "کاوشگر" نسبت به سالهای گذشته ، این کتاب کمیک را احیا کرد.  این اولین خانواده مارول کامیکس را به سمت جالب تر از دعواهای یک مشت ابر قهرمان معمول با دشمنانی متداول  و خشونت آمیز ماه پیش برد.  چهار شگفت انگیز در حال حاضر دامنه وسیع تری از جهان چندگانه را بررسی کردند که باعث ایجاد برخی از خارق العاده ترین داستانهایی شد که در اعصار نوشته شده اند.  یکی از انتخاب های شخصی مورد علاقه من.

 

23) Ultimate Spider-Man (1-111 Brian Michael Bendis era) (Marvel Comics - Ultimate Imprint)

من معمولاً طرفداری  زیادی از داستان های اصلی ندارم که برای میلیونمین بار بازخوانی می شوند ، اما برایان مایکل بندیس با سری کمیک های Marvel Ultimate Universe Ultimate Spider-Man در خانه به موفقیت رسید.  Ultimate Spider-Man در سالهای 2000 تا 2009 توسط Marvel Comics منتشر شد و در کنار سایر عناوین Ultimate Marvel از جمله Ultimate X-Men ، Ultimate Fantastic Four و The Ultimates در Universe وجود داشت.  Ultimate Spider-Man برای اولین بار در سال 2000 با هنرمند پیشکسوت مرد عنکبوتی مارک باگلی و نویسنده برایان مایکل بندیس راه اندازی شد ، که داستان اصلی 11 صفحه ای را به یک قوس داستانی 180 صفحه ای و هفت شماره ای گسترش داد.  این دو نفر تا شماره 111 به همکاری خود ادامه دادند ، هنگامی که مارک باگلی کتاب را ترک کرد و استوارت ایممون جای او را گرفت.

 


24) New Teen Titans (Wolfman & Perez era) (DC Comics)

گاهی اوقات یک نویسنده و یک هنرمند با همزمانی کامل کار می کنند.  این در مورد Marv Wolfman و George Perez و اجرای آنها در New Teen Titans صادق بود.  The New Teen Titans #1 (نوامبر 1980) با نویسنده مارو ولفمن  و هنرمند جورج پرز و پسر هیولا  را دوباره به عنوان Changeling معرفی کردند و Cyborg ، Starfire و Raven را معرفی کردند.  دشمنان تیم شامل Deathstroke the Terminator مورد علاقه طرفداران بودند.  یکی از محبوب ترین داستان های جدید Teen Titans "قرارداد یهودا" در سال 1984 بود که در قصه های تیتان های نوجوان 42-44 و سالانه شماره 3 نوجوان تیتان برگزار شد.  "قرارداد یهودا" جایزه طرفدار راهنمای خریدار کمیک را برای "داستان کمیک مورد علاقه طرفداران" در سال 1984 دریافت کرد.

 

25) Miracleman / Marvelman (Multiple Publishers)

مارولمن که در اصل نامزد بریتانیایی کاپیتان مارول (Shazam) بود ، با راه اندازی مجدد تاریک و پست مدرن 1982 توسط آلن مور ، مورد استقبال منتقدان قرار گرفت.  باید اعتراف کنم که من نه طرفدار مارولمن هستم و نه از طرف قانونی که به اجبار به Miracleman تغییر نام داده است.  با خواندن بیشتر آن کتابهای طنز خودم فکر کردم که آنها چیزهای زیادی را رها گذاشتند و با گذشت زمان خیلی خوب ماندگار نشدند.  با این حال ، آنها به اندازه کافی منتقدان را به خود جلب کردند تا در اکثر "بهترین کتاب های کمیک" لیست شوند.  آلن مور در اجرای داستان های مارولمن به موضوعات تاریک از جمله ابرقهرمان به عنوان منبع وحشت می پردازد ، یک مجموعه طنز که در دوران مدرن بارها تکرار شده است.

 

26) Hellblazer (Vertigo)

Hellblazer طولانی ترین کمیک در حال چاپ DC Comics Vertigo بود ، یک سری کتاب های کمیک ترسناک  که در مارس 1993 شروع به چاپ کرد. شخصیت اصلی آن جان کنستانتین است ، یکی دیگر از شخصیت های آلن مور ، که برای اولین بار به عنوان شخصیت فرعی در The Saga of the Swamp Thing ظاهر شد.  شماره 37 (ژوئن 1985).  در سال 2013 ، مجموعه با شماره 300 به پایان رسید. معروف به تفسیر سیاسی و اجتماعی Hellblazer این مجموعه باعث اقتباس از آن برای فیلم و مجموعه تلویزیونی شد.


27) Planetary (Wildstorm)

سیاره ای به نام طوفان وحشی (به انگلیسی: Planetary) یک مجموعه کتاب کمیک است که توسط نویسنده وارن الیس و هنرمند جان کاسادای ایجاد شده و با نام اثر طوفان وحشی تحت انتشارات  DC Comics منتشر شده است.  این سریال از آوریل 1999 تا اکتبر 2009 برای 27 شماره اجرا شد. من هرگز شخصاً این مجموعه را نخوانده ام ، اما در اکثر لیست های مهم مورد استفاده برای جمع آوری این رتبه بندی ، به طور مداوم از رتبه بالایی برخوردار بوده است.  داستان آن درباره"باستان شناسان خارق العاده ای " ، سیاره ای سازمانی است که در جستجوی تاریخ مخفی جهان هستند.


28) Saga (Image)

یکی از قصه های عجیب در شمارش معکوس ما برای بهترین کتاب های کمیک در تمام دوران ، مجموعه بسیار تحسین شده Saga از Image Comics است.  Saga یک اپرای فضایی حماسی و مجموعه کمیک فانتزی است که توسط برایان کی وان نوشته شده و توسط فیونا استپلز تصویرسازی شده است.  این فیلم شامل یک زن و شوهر ، آلانا و مارکو ، از نژادهای جنگی فرازمینی است ، که از دست مقامات دو طرف جنگ کهکشانی فرار می کنند ، زیرا آنها برای مراقبت از دخترشان ، هازل ، که در ابتدای سریال متولد شده است و گاهی اوقات داستان را روایت می کند ، فرار می کنند. سریال برای بزرگسالان تدوین نشده.

 

29) Batman - The Long Halloween (DC Comics)

بتمن در یک هالووین طولانی در ادامه بتمن که قبلاً ذکر شد - سال اول ، بتمن: هالووین طولانی یک مجموعه طنز محدود 13 شماره ای است که توسط جف لوب با هنرنمایی تیم فروش نوشته شده است.  این فیلم در سالهای 1996 و 1997 توسط DC Comics منتشر شد. The Long Halloween که در روزهای اولیه مبارزه با جرم و جنایت در بتمن اتفاق می افتد ، داستان قاتلی به نام هالیدی را روایت می کند که در تعطیلات مردم را می کشد.  بتمن با تقویم مسابقه می دهد تا بفهمد هالیدی کیست قبل از اینکه قربانی بعدی خود را بگیرد.  داستان همچنین به رویدادهایی مرتبط می شود که هاروی دنت را به دشمن بتمن ، دو چهره تبدیل می کند.  مترسک ، جوکر ، کلاه بردار دیوانه ، Poison Ivy و Riddler نیز ظاهر می شوند.

 

30) Scott Pilgrim (Oni Press)

یکی دیگر از مجموعه های کمیک و مجموعه رمان های گرافیکی اقتباس شده از یک فیلم است ، Scott Pilgrim مجموعه ای از داستان های گرافیکی برایان لی اومالی است.  این سریال درباره اسکات پیلگریم کانادایی ، موسیقی دان تنبل و نیمه وقت است که در تورنتو ، انتاریو زندگی می کند و در گروهی گیتار باس می نوازد.  او عاشق یک دختر فروشنده  آمریکایی رامونا فلاورز می شود ، اما برای ملاقات با او باید هفت همسر سابق شرور او را شکست دهد.  منتشر شده بین اوت 2004 و ژوئیه 2010 ، توسط ناشر مستقل کمیک مستقر در پورتلند ، Oni Press.  بعداً توسط Fourth Estate ، اثری از هارپر کالینز ، بازنشر شد.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه