هوشمندسازی خانه با یک دستگاه موبایل سامسونگ قدیمی

ایده جدید سامسونگ، برای استفاده از گوشی های قدیمی سری گلکسی با برنامهUpcycling at Home  و هوشمندسازی خانه

هوشمندسازی خانه با یک دستگاه موبایل سامسونگ قدیمی

اگر یک گلکسی سامسونگ قدیمی دارید که بدون کاربرد باقی مانده است ، از برنامه Upcycling at Home برای تبدیل آن به یک دستگاه هوشمندساز خانه استفاده کنید.

اگر یک گلکسی سامسونگ قدیمی دارید که بدون کاربرد باقی مانده است ، از برنامه Upcycling at Home برای تبدیل آن به یک دستگاه "خانه هوشمند" استفاده کنید.

اگر شما هم مجذوب جدیدترین فناوری های تلفن های هوشمند باشید ، احتمالا به محض ورود مدلهای جدید به بازار ، آنها را خریداری می کنید. با این حال ، با خریدن یک تلفن جدید ، گوشی قبلی به یک معضل تبدیل میشود.

بعضی اوقات با هدیه دادن این گوشی های قدیمی به خانواده یا دوستانمان ، میتوانیم از دستشان خلاص شویم ، اما در بیشتر موارد این گوشی ها در کشویی میمانند تا بپوسند ، که البته این روش هدر دادن منابع هم کمی شرم آور است.

در تلاش برای حفظ محیط زیست  و حفظ ارزش های محصولات ، سامسونگ به مشتریان خود این فرصت را می دهد تا گوشی های قدیمی خود را از طریق برنامه Galaxy Upcycling at Home به دستگاه های هوشمند خانگی تبدیل کنند.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که این برنامه چیست و چگونه باید از آن استفاده کنید.

 

برنامه Upcycling سامسونگ دقیقا چیست؟

در آوریل 2021 ، سامسونگ برنامه Galaxy Upcycling at Home” خود را اعلام کرد.

برنامه Galaxy Upcycling at Home ابتکاری است که به کاربران گوشی های سامسونگ گلکسی اجازه می دهد تلفن های قدیمی خود را به دستگاه های خانه هوشمند تبدیل کنند. این برنامه طول عمر گوشی های گلکسی را افزایش می دهد ، اما کارکرد آنها را هم تغییر میدهد.

به گفته سامسونگ ، این ابتکار ایجاد شده تا به کاربران اجازه دهد گوشی های قدیمی را مجدداً مورد استفاده قرار دهند و مراقب تأثیر آنها بر محیط باشند. به جای دور انداختن تلفن ها ، از آنها در خانه استفاده خوبی می شود.

این ابتکار سامسونگ برای افزایش پایداری تولیدات خود ، با عرضه مدل Galaxy از سال 2017 هنگامی که اولین بار برنامه Upcycling Galaxy را معرفی کرد ، در حال اجرا است. پس از چند سال آزمایش این روند ، تولید کننده کره ای با برنامه Galaxy Upcycling at Home آن را یک درجه ارتقا داده.

متأسفانه ، همه مدلهای مدل Galaxy واجد شرایط دریافت این برنامه نیستند. مدل های پشتیبانی شده شامل سری Galaxy S ، Note و Z هستند که در سال 2018 یا بعد از آن عرضه شده اند. همچنین دستگاه ها باید بر روی Android 9 یا بالاتر اجرا شوند اگرنه این ویژگی کار نخواهد کرد.

چگونه دستگاه قدیمی سامسونگ را به یک دستگاه مرتبط با هوشمندسازی خانه تبدیل کنیم؟

تبدیل یک تلفن قدیمی سامسونگ گلکسی ، به یک دستگاه هوشمند خانگی از طریق برنامه Galaxy Upcycling در خانه و توسط خود کاربر انجام میشود.

تنها کاری که برای شروع باید انجام دهید این است:

 

1- برنامه SmartThing را نصب کنید

اولین قدم برای تبدیل گوشی قدیمی Galaxy به یک دستگاه خانه هوشمند نصب برنامه SmartThings بر روی گوشی است.این برنامه را میتوانید با همین نام در Google Play Store پیدا کنید و فرایند نصب برنامه را ادامه دهید.

 

2- گوشی خود را به روز کنید

گوشی های گلکسی سامسونگ مانند Galaxy S ، Note و سری Z که واجد شرایط برای استفاده طی این برنامه هستند در اصل برای این برنامه طراحی نشده اند ، بنابراین باید برای عملکردهای آن به روز شوند.

می توانید تلفن قدیمی خود را از طریق قسمت SmartThings Labs در برنامه SmartThings به روز کنید. این به روز رسانی سنسورهای داخلی گوشی شما را تقویت کرده و ویژگی های کنترل صدا و نور آن را تقویت می کند.

چگونه این گوشی را به شکل یک دستگاه خانه هوشمند استفاده کنیم:

تبدیل فناوری قدیمی به چیزی جدید و قابل استفاده بخشی از انگیزه برنامه Galaxy Upcycling at Home است.

با ارتقاء موفقیت آمیز گوشی قدیمی Samsung Galaxy خود ، می توانید از آن برای اجرای چندین عملکرد جدید و تجربه برخی از مزایای فناوری خانه هوشمند استفاده کنید.

  • گوشی خود را به دستگاه های مختلف متصل کنید:

استفاده موفقیت آمیز از گوشی قدیمی سامسونگ گلکسی به عنوان یک دستگاه خانه هوشمند مستلزم اتصال تلفن شما به یک دستگاه خاص در خانه است.

شما می توانید چندین گزینه را انتخاب کنید ، از جمله مانیتور کودک ، کنترل کننده دما ، کنترل روشنایی ، کنترل از راه دور تلویزیون و غیره. این سیستم که با ویژگی های پیشرفته هوش مصنوعی (AI) و حسگرهای تشخیص حرکت طراحی شده است ، سیگنال هایی را در محیط دریافت و ارسال می کند.

اما همانطور که قبلاً ذکر شد ، فقط مدلهای گلکسی که در سال 2018 یا بعد عرضه شدند واجد شرایط هستند. سامسونگ قصد دارد در آینده مدلهای بیشتری را به لیست اضافه کند تا افراد بیشتری بتوانند در این برنامه شرکت کنند.

 

  • اعلان های صوتی را فعال کنید:

اعلان ها بخشی جدایی ناپذیر از یک سیستم خانه هوشمند هستند. آنها سیگنال هایی را برای اتصال دستگاه ها ارسال می کنند و اطلاعات ارزشمندی را برای ایمنی و راحتی شما به شما می دهند. تلفن تبدیل شده شما می تواند شما را در جریان اتفاقات محیط خانه شما قرار دهد.

در نتیجه بهبود راه حل هوش مصنوعی ، سیستم می تواند صداهای مختلف را تشخیص داده و ضبط کند. هر صدای ضبط شده همراه با پخش اعلان های مربوط به خود ، به گوشی شما ( که به کنترل کننده سیستم هوشمند سازی خانه تبدیل شده است ) ارسال می شود.

بعد ها می توانید به آن ها گوش دهید تا بفهمید صدا از کجا نشأت گرفته است. نمونه هایی از صداهایی که توسط سیستم قابل تشخیص و ضبط هستند عبارتند از: گریه نوزاد ، در زدن ، پارس سگ ، صدای گربه و غیره.

 

  • کنترل خودکار دستگاه ها:

یکی از مزیت های تبدیل یک گوشی قدیمی به یک سیستم خانه هوشمند ، کنترل خودکار یا از راه دور است. درست مانند دستیارهای صوتی خانگی مانند Google Assistant ، این سیستم به شما امکان می دهد دستگاه های متصل به هوشمندسازی خانگی مانند لامپ ها ، ترموستات ها ، سیستم صوتی و تلویزیون ها را کنترل کنید.

به عنوان مثال ، قسمت “Lighting Hub” در نرم افزار به شما امکان می دهد روشنایی خانه خود را کنترل کنید. ابتدا باید با تنظیم آستانه مشخص کنید که چه زمانی می خواهید چراغ ها روشن و یا خاموش شود. هنگامی که اتاق به آستانه تاریکی و روشنایی مشخص شده برسد ، نور به طور خودکار روشن و خاموش می شود.

 

  • بهینه سازی برای بیشترین عمر باتری:

برای اینکه تلفن تبدیل شده واقعاً در تشخیص و انتقال سیگنال های صوتی و نوری ، فعال باشد ، سیستم باید عملکردی 24 ساعته داشته باشد. این نوع عملکرد ، خود باعث از بین رفتن سریع باتری می شود.

به گفته سامسونگ ، این سیستم با روش های بهینه سازی باتری تقویت شده است تا برای مدت طولانی کار کند. با غیرفعال بودن عملکردهای اصلی تلفن ، کل قدرت آن به عملیات "هوشمندسازی خانه" آن منتقل می شود. هنوز هم این دستگاه نیاز به شارژ شدن دارد ، اما تعداد شارژ کردن ها کاهش یافته و با هر بار شارژ ، دستگاه میزان بیشتری دوام می آورد.

 

تبدیل گوشی قدیمی گلکسی سامسونگ

با توجه به تقاضای روزافزون برای فناوری های مربوط به هوشمند سازی خانه ، برنامه Galaxy Upcycling at Home موقعیتی برد-برد برای سامسونگ و مشتریان آن ایجاد می کند.

صاحبان خانه به دنبال فرصت های بیشتری برای ایجاد رفاه در خانه هستند. تبدیل یک گوشی قدیمی سامسونگ گلکسی به یک دستگاه خانه هوشمند به شما کمک می کند تا مقدار زیادی پول ذخیره کنید.

با تشخیص این نیاز ، سامسونگ بازار خود را افزایش داده و به جذابیت محصولات خود در بین مشتریان افزوده است. افراد بیشتری علاقه مند به خرید مدل های واجد شرایط گلکسی هستند با این امید که پس از سپری شدن عمر مفید این تلفن ها ، آنها را به دستگاه های "هوشمند سازی خانه" تبدیل کنند.

برنامه Samsung Upcycling at Home” در حال حاضر در ایالات متحده ، بریتانیا و کره جنوبی در دسترس است. با این حال ، سامسونگ قصد دارد در آینده نزدیک این برنامه را در کشورهای دیگر نیز عرضه کند.

 

منبع:    www.makeuseof.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه