بازیهای ویدیویی که نباید در مقابل کودکان بازی کنید

لیست بازی های ویدیویی پرطرفدار، که برای کودکان نامناسب و مضر است. شامل بازی های خشونت آمیز، قانون شکنی، مواد مخدر، الفاظ رکیک و بازی هایی با صحنه های مثبت 18 می باشد.

بازیهای ویدیویی که نباید در مقابل کودکان بازی کنید

هیچ چیز مانند بازی های جمع و جور خانوادگی نمیتواند به شما کمک کند با فرزندان خود (اگر آنها هم علاقه به بازیهای ویدئویی داشته باشند) ارتباط برقرار کنید ، به شرطی که این بازی شرایطی داشته باشد که همه بتوانند از آن لذت ببرند. اکثر نوجوانان قادر به کنترل خشونت و سایر محتواهای بزرگسالانه در بازی ها هستند ، اما برای بچه های کوچکتر باید در زمان بازی کنترل بیشتری روی آنها داشته باشید. اگر فرزند شما 12 ساله یا کمتر از این است ، احتمالاً نباید به او اجازه دهید Call of Duty را بازی کند.

 

اما وقتی به آنها اجازه می دهید بازی شما را تماشا کنند چطور؟ محققان هنوز هیچ ارتباط قطعی بین بازی های ویدئویی خشونت آمیز و رفتار کودکان پیدا نکرده اند ، اما اگر کودک شما هنوز از فیلم های دیزنی هم می ترسد ، احتمالاً نیازی به تماشای بازی شما در حالی که بی رحمانه سربازان دشمن را می کشید ندارد. حتی اگر فکر می کنید آنها خیلی کوچک هستند و نمی توانند آنچه را که می بینند درک کنند ، در اینجا چند بازی را معرفی خواهیم کرد که قطعا باید هنگام بازی کردن ، فرزندان را از تماشای آن منع کنید.

 

South park-1

اگر در دو دهه گذشته  را زیر صخره ها نگذرانده باشید ، احتمالاً حداقل یک یا دو قسمت از انیمیشن کمدی South Park  را دیده اید. اگر چنین است ، پس حتما می دانید که این مجموعه طنز محبوب "سرگرمی مطلوب خانواده" را ارائه نمی دهد. ادبیات بزرگسالانه ، موقعیت های جنسی و خشونت در اکثر قسمت ها به طور برجسته مشهود است و ارائه این گونه محتوی برای نسخه بازی ویدئویی این سری هم به هیچ وجه کاهش نیافته است.

شما به عنوان یک بچه جدید در شهر بازی می کنید که با بقیه بچه ها در یک بازی نقش آفرینی فانتزی همراه می شود. اما تلاش شما برای یافتن Stick of Truth افسانه ای به زودی از کنترل خارج میشود و بقای کل شهر را تهدید می کند. با وجود حضور شخصیت های کم سن و سبک کارتونی ، خط داستانی The Stick of Truth شامل تعدادی از عناصر است که برای کودکان مضر است.

 

2- GTA V

حضور این فرانچایز در بحث های گوناگون تازه نیست ، مانند کاری که ماد  "Coffee Hot" از Grand Theft Auto: San Andreas  انجام میدهد تا بازیکنان بتوانند از فایل های بازی برای باز کردن یک صحنه جنسی پنهان استفاده کنند. در حالی که Rockstar Games  و شرکت مادرآن  Take-Two میلیون ها دلار هزینه کرد تا پرونده را حل و فصل کنند و نسخه اصلی این عنوان را مجددا به یادها بیاورند ، سری GTA هنوز هم همانند سال 2004 برای بچه ها نامناسب است.

این بازی جهان باز به بازیکنان نگاه عمیق تری به دنیای جنایی ، جنسی و مواد مخدر از طریق سه شخصیت اصلی که بازی در طول روایت داستان بین آنها سوییچ میکند ، می دهد.  در یک سناریوی بسیار خشونت آمیز ، شما با بیرون کشیدن دندان ها ، کشیدنشان به وسیله قایق روی آب و برخی روش های بدتر که نمی توانیم در اینجا به آنها اشاره کنیم ، شخصیت دیگری را شکنجه می کنید. همراه با حالت داستانی سنتی مبتنی بر ماموریت که عموما بر انجام جنایات متمرکز است ، حالت چند نفره آنلاین شامل تعدادی گزینه خشونت آمیز برای ماموریت های انفرادی یا بازی های تیمی است. اگرچه نوجوانان شما احتمالاً مدتها قبل از رسیدن به 18 سالگی استاد GTA V خواهند بود ، اما این قطعاً یکی از بازیهایی است که وقتی بچه های کوچکتر در اطراف شما پرسه میزنند ، نباید بازی کنید.

 

3- HuniePop

مگر اینکه شما یک بازیکن رایانه شخصی باشید که دائما در دسته بزرگسالان Steam حضور داشته باشد ، احتمالاً هرگز درباره HuniePop چیزی نشنیده اید. یک قسمت پازل و قسمتی پورنوگرافی ، HuniePop  در نگاه اول کمی شبیه به بازیهای Bejeweled  به نظر می رسد که تصویز زنانی هم در کنار تخته اصلی بازی نمایش داده میشود. اما HuniePop در حقیقت یک بازی پازل در سبک Tile-Matching است که دارای یک شبیه ساز دوستیابی داخلی هم هست. همه تلاش های شما در بازی شامل جمع آوری کاشی های کوچک است. در ابتدا با کاراکتر مورد نظر قرار میگذارید ، او را ملاقات میکنید و باید تعدادی از این کاشی ها را قبل از اتمام زمان به او بدهید. همچنین می توانید ارز "Hunie" را بدست آورید ، که از آن برای خرید هدایای مربوط به قرار ها استفاده کنید و روابط خود را به سطح بعدی ببرید. در مورد ارتقاء سطح در این بازی بیشتر از این توضیح نمیدهیم!

اگرچه HuniePop در دو نسخه سانسور شده و بدون سانسور ارائه می شود ، اما شما قطعا نمی خواهید فرزندانتان به تماشای بازی هر کدام از این نسخه ها توسط شما بنشینند.

 

4- Mortal Kombat

Mortal Kombat بیش از 25 سال است که وجود دارد و هرگز دوستانه ترین بازی خانوادگی نبوده است ، اما کمی خون 16 بیتی هرگز به کسی صدمه ای وارد نکرده است.  در دهه 90 ، والدین به خون و خونریزی اعتراض کردند ، اما بازی با خیال راحت در سالن های بازی به نمایش درآمد.  وقتی این تهدید خشونت آمیز از طریق کنسولهای "دوستدار خانواده" پیشین یعنی نینتندو و سگا به خانه ها رخنه کرد ، این وحشت اخلاقی واقعیت پیدا کرد. کنگره درگیر موضوع شد و Mortal Kombat با تمام شکوه و جلالش اکنون می تواند یکی از بازی هایی نام برده شود که موجب ایجاد برچسب رتبه بندی سنی بازی های رایانه ای شد.

با گذشت زمان ، Mortal Kombat   با کشتارهای خون بار مشهور خود "فیتالیتی ها" ، به یک مجموعه بحث برانگیز تبدیل شد ، اما اکنون دیگر "بدون هیچ سانسوری" به طور واضح یک عنوان "بالغ" برچسب گذاری شده است. هرچه گرافیک نسل ها بهتر شد ، گرافیک Mortal Kombat هم بهتر شد. از شکستن استخان جمجمه تا برش عمودی بدن به دو قسمت ، نشان میدهد که بازنده بودن در مسابقات مورتال کمبت احساس خوبی ندارد. به نظر نمی رسد Mortal Kombat سنت ارتقاء گرافیک را متوقف کند.

 

5- Saints Row IV

با کمال تعجب ، Grand Theft Auto V نامناسب ترین بازی سال 2013 نبود. این عنوان در واقع به Saints Row IV ، یک ماجراجویی اکشن جهان باز از Volition می رسد. قبل از شروع این بازی ، شما فقط رهبر قدیسین خیابان سوم بودید. اکنون شما رئیس جمهور ایالات متحده هستید ، قدرت های فوق العاده ای دارید و این به عهده شما و گروه شماست که با حمله بیگانگان که تهدید کننده جهان هستند مبارزه کنند. Saints Row IV بازی طنازانه فوق العاده ای به بازیکنان ارائه می دهد ، با دوز بالایی از خشونت ، رابطه جنسی ، مواد مخدر و سایر محتواهای بزرگسالانه.

فحاشی و خونریزی زیادی در این بازی مهیا ست ، اما Saints Row IV در اینجا متوقف نمی شود. با این حال ، منتقدین اعتقاد داشتند که Saints Row IV زیاده روی کرده و از دادن امتیاز به بازی خودداری کردند. پس از آن ، Volition  مجبور شد بازی را سانسور کند و باعث شود نسخه استرالیایی بازی با حالتهای همکاری بین المللی ناسازگار شود. هرچند هر دو نسخه برای کودکان بسیار نا مناسب است.

 

6- Silent Hill: Homecoming

مانند Saints Row IV ، بازی ترسناک Silent Hill: Homecoming در سال 2008 هنگام انتشار برای اولین بار با مقامات استرالیایی دچار مشکل شد. "بازگشت به خانه" بر داستان سرباز سابق الکس شپرد متمرکز است ، که برمی گردد و شهر خود را غیرقابل تشخیص می بیند در حالی که برادر کوچک محبوبش هم گم شده است. وقتی او در مورد ناپدید شدن برادرش و فرقه سایه ای که ممکن است مسئول آن باشد تحقیق می کند ، همه چیز بسیار ترسناک تر می شود ، و البته روایت داستان کاملاً گرافیکی است به شکلی که هیچ بچه ای نمی تواند یا حداقل نباید آن را ببیند.

Silent Hill: Homecoming  تمام وحشت یک فیلم ترسناک پرفروش را به بازیکنان ارائه می دهد: خون ، خونریزی ، اجساد تکه تکه شده ، سر بریده ، شکنجه و حتی محتوای تصویری جنسی. هیئت رتبه بندی استرالیا به توسعه دهندگان Double Helix Games اعلام کرد که اگر می خواهند بازی را در آنجا بفروشند ، این مزخرفات را کنار بگذارند ، و توسعه دهندگان با رعایت احترام ، برخی از گرافیکی ترین قسمت ها را برای سنجش رتبه MA15+ سانسور کردند. با این حال ، حتی این میزان کاهش هم برای جدول رده بندی آلمان کافی نبود ، به شکلی که دستور داده شد همه نسخه های وارداتی بازی ضبط شده و از بین برود.

 

7- Heavy Rain

مگر اینکه بخواهید هزینه درمان کودک خود را در 20 سال آینده بپردازید ، اجازه ندهید او بازی شما در “Heavy Rain” را تماشا کند. این ماجراجویی اکشن تعاملی که در سال 2010 منتشر شده ، به شما امکان می دهد با قاتل وحشی اوریگامی ، قاتل سریالی که قربانیان خود را زیر باران غرق می کند ، آشنا شوید و رد پای او را پیگیری کنید. در حالی که سبک گیم پلی بیشتر یک پازل تعاملی دوستدار خانواده است ، اما طرح “Heavy Rain” قطعاً برای بچه ها مناسب نیست. خشونت های گرافیکی بالا ، رابطه جنسی ، فحاشی و مصرف مواد مخدر در این بازی به وفور وجود دارد، اما این ها تنها جنبه از آن چیزی نیست که باعث می شود “Heavy Rain” چنین ایده بدی برای بازی در کنار بچه های شما ایجاد کند. آیا به این هم اشاره کردیم که همه قربانیان قاتل اوریگامی کودک هستند؟

این بازی از ابتدا تا انتها بسیار تاریک است و حتی اگر بیش از 20 نتیجه احتمالی بر اساس اقدامات شما در طول بازی وجود داشته باشد ، تنها یکی از آنها مثبت است. انتهای دیگر احتمالاً شما (و هر کسی که بازی شما را تماشا می کند) را روزها افسرده می کند.

 

8- The Bining of Isaac:Rebirth

وقتی صحبت از افسردگی می شود ، بیایید در مورد خزنده سیاه چال سیاه معروف The Binding of Isaac: Rebirth صحبت کنیم. این عنوان مستقل در سال 2011 به عنوان یک بازی فلش شروع شد و به سرعت مورد استقبال قرار گرفت و در نهایت یک نسخه کامل برای کنسول ها و رایانه های شخصی منتشر شد. Binding of Isaac داستان را از کتاب مقدس و داستان اسحاق وام می گیرد و یک پیچ و تاب بسیار تاریک به آن می بخشد. در بازی ، ایزاک جوان توسط مادر آشفته و بدرفتارش برهنه شده و در زیرزمین حبس می شود. ایزاک در ادامه برای کشف پیچ و خم گذرگاهها و یافتن راهی برای فرار از چنگال مادرش تلاش می کند.

راهروها و اتاقهای تصادفی The Binding of Isaac گیم پلی دگیر کننده و لذت بخشی را ارائه می دهند. با این حال ، بچه های کوچکتر ممکن است وقتی آسیب ببینند که در نهایت متوجه شوند که ایزاک بیچاره توسط مادرش در این سیاه چال قرار داده شده است و هیچ چیزی جز اشکهایش برای محافظت از او در برابر هیولاها باقی نمانده است. بدیهی است که بزرگترین هیولا از همه آنها مادر ایزاک است که سعی می کند او را در هنگام نبرد نهایی با او بکشد. اگر بچه های کوچکی دارید ، احتمالاً باید صبر کنید تا کمی بزرگتر شوند تا راه های مبارزه با The Bloat را به آنها بیاموزید.

 

9- Hatred

اگر شما یک انسان گریز ، با خشم عمیق به بشریت و علاقه مند به بازی های ویدئویی بسیار خشن هستید ، پس "نفرت" شاید همان بازی ای باشد که تمام این مدت به دنبال آن بوده اید. این عنوان یک بازی ایزومتریک محصول 2015 است با یک شخصیت اصلی "روانپریش" ، که پس از اینکه به نتیجه میرسد که این سیاره از "لاشخور های بوگندو" و "انسان های کرم صفت" پر شده است ، تصمیم میگیرد از شر آن ها خلاص شود. پس از اینکه صبرش تمام میشود ، یک کشتار جمعی را در شهر نیویورک آغاز می کند و سپس دست به نسل کشی در مقیاس وسیع می زند.

انگیزه های او را میتوان به شکل های مختلف تفسیر کرد ، اما “Hatred” حتی بدون اینکه به شخصیت اصلی داستان یا ایده واقعی او بپردازد ، بسیار نگران کننده است. این بازی شما را تشویق می کند که نسبت به افرادی که در این راه با آنها روبرو می شوید ، رحم نکنید: تنها راه بازیابی سلامتی ، کشتار وحشیانه افرادی است که ناتوان شده اند. جای تعجب نیست که Hatred از زمان انتشار آن جنجال زیادی ایجاد کرده است.  این بازی در ابتدا توسط Steam منتشر شد تا بعد ها توسط پلتفرم Greenlight هم ارائه شود. مدیرعامل/انیماتور Hatred  بعد ها با ادعاهایی مبنی بر اعتقادات نئونازی و ضد اسلامی روبرو شد. حتی اگر هر چند وقت یک بار هم با بازی “Hatred” از بازی کردن لذت می برید ، اطمینان حاصل کنید که کودکان در آن اطراف نباشند تا شما را خندان حین کشتار غیرنظامیان بی گناه ببینند.

 

10- بازیهای دارای "لوت باکس"

وقتی صحبت از بازی با بچه ها می شود ، باید از بازی هایی که لوت-باکس به فروش می رسانند خودداری کنید. شما می توانید این صندوق های گنج مجازی را با بازی طولانی مدت تا زمان به دست آوردن آن ها یا خرید آنها با پول واقعی دریافت کنید. فقط یک مشکل وجود دارد: شما نمی دانید داخل آن ها چیست. یک لوت-باکس می تواند حاوی یک مورد فوق العاده نادر باشد ، اما به احتمال زیاد اینطور نیست. در بسیاری از بازی های محبوب ، شما می توانید هر تعداد از این موارد مرموز مصرفی را که می خواهید تنها با فشار یک دکمه (و کارت اعتباری متصل شده خود) باز کنید. لوت-باکس شبیه دستگاه های قمار ، بدون هیچگونه پرداخت ضمانت شده است.

عناوین حاوی لوت باکس ها (مانند Overwatch ، FIFA 17 و Star Wars: Battlefront 2 ) در جهان خبر ساز شده اند، از آنجا که مقامات هنوز در مورد این که آیا این آیتم ها شامل معاملات غیر قانونی هستند مشغول تبادل نظرند. لوت باکس ها مانند قمار می تواند مشکلات اعتیاد عمده ای را برای برخی ایجاد کنند. فقط از مردی که ، که بیش از 17000 دلار برای خریدهای درون بازی صرف کرده است این مطلب را بپرسید ، تا شما را راهنمایی کند.  برای کودکی که هیچ کنترل هیجانی ای ندارد ، اعتیاد به لوت-باکس ها می تواند فاجعه بار باشد (گذشته از فاجعه ای که میتواند برای حساب شما رقم بزند.

 

11- Five Minutes to Kill (Yourself)

امروزه والدین باید نگران ترندهای خطرناکی باشند که میتواند به فرزندان آنها آسیب برساند ، مانند چالش های نهنگ آبی یا سایر چالش های مرگبار. "پنج دقیقه برای کشتن خود" هم یکی از این موارد به نظر می رسد. تبلیغات زیادی برای این بازی فلش از شبکه های مختلف تلویزیونی پخش شد و این عامل اصلی محبوبیت و سرشناس شدن این عنوان در میان بازیهای فلش دیگر بود.

این بازی ، که امروزه در قالب های مختلف آنلاین و موبایل یافت می شود ، دارای یک هدف مشخص است: در اسرع وقت خودکشی کنید. این بازی نسبتاً مینیمال ، یک دفتر کار معمولی را به محل کشتاری تبدیل می کند که در آن هر چیزی می تواند یک سلاح مرگبار باشد. تبلیغ آزادانه چنین بازی ای که امروزه در دسترس بچه های کنجکاو هم قرار گرفته است ، غیرقابل تصور است.

احتمالا به یاد دارید که هنگام تلاش برای بیدار ماندن و تماشای یک قسمت دیگر از انیمه های محبوب ، با تبلیغات فراوان بازی “Five Minutes to Kill” بمباران میشدیم. مطمئناً چنین بازی هایی هیچ تأثیر منفی بر ذهن پویای ما ندارد ، درست است؟

 

12- Conan Exiles

می توان انتظار داشت که یک جهان بربر ، بسیار وحشی باشد ، اما “Conan” این عبارت را به سطح کاملاً ناخوشایند و جدیدی برد. بازیهای بقاء محور بازیکنان خود را ملزم به بازگشت به بدترین غرایز خود می کند ، زیرا زنده ماندن اغلب به قوانین خشن و صریح ، "بکش یا کشته شو" ارجاع میدهد. بازیکنان باید حیوانات را برای غذا و یکدیگر را برای دفاع بکشند ، اما جنگیدن برای بقا هنگامی که برهنه شده اید ، کمی خجالت آور است.

Conan Exiles  به بازیکنان اجازه اعمال خلاقیت زیادی در مورد خلق شخصیت بازی می دهد ، از جمله انتخاب اینکه بازی را برهنه شروع کند یا نه.

حتی اگر بازیکنان تمام تلاش خود را برای فروتن بودن و انتخاب لباس پوشیدن انجام دهند ، Conan Exiles  هیچ کمبودی در تباهی ندارد. ادیان موجود در بازی ، که می توانند مزایای خاصی را به طرفداران خود هدیه دهند ، به شیوه های عجیبی مانند تجاوز یا آدم خواری جشن گرفته می شوند. درکتو ، الهه باروری ، از باورمندان خود میخواهد "هفته ها به عیاشی و میگسازی بپردازند و مشغول وحشیگری و نکروفیلیا شوند".  برده داری نیز در بازی وجود دارد ، بنابراین حتی اگر بازیکن تمام تلاش خود را برای خود داری از اعمال غیر اخلاقی انجام دهد ، قطعاً این بازی ، بازی ای نیست که بتوان در مقابل کودکان حساس انجام داد.

 

13- Manhunt 2

بازی Manhunt محصول Rockstar Games در سبک وحشت و بقا که در سال 2004 منتشر شد ، به دلیل خشونت و وحشت آفرینی بالای خود ، جنجال هایی را در سرتاسر جهان به راه انداخت. این مناقشه پس از پیوند این بازی با قتل در انگلستان ، ممنوعیت در استرالیا و مصادره توسط مقامات آلمان به اوج خود رسید. اما اگر این بازی را خیلی بد حساب کنیم ، دنباله آن در سال 2007 ، Manhunt 2  به شکل خارق العاده ای بدتر است.

شما در بازی Manhunt 2 نقش یکی از این دو شخصیت را بازی می کنید: دانیل لمب ، بیمار روانی فراموشی یا قاتل روانی لئو کسپر. این بازی در ابتدا توسط ESRB دارای رتبه "فقط برای بزرگسالان" بود ، که به طور موثری فروش آن را در ایالات متحده محدود می کرد. برای انتشار  Manhunt 2 ، Rockstar  مجبور شد میزان آشکار بودن جزئیات خشونت خود را با تاری صفحه در هنگام کشتار و حذف سیستم امتیازدهی اصلی بازی بر مبنای قتلهای وحشیانه شخصیت ها ، کاهش دهد. حتی با وجود سانسور ، Manhunt 2  همچنان رتبه "بالغ" را دریافت کرد ، به طوری که برخی از گیمرها آن را خونین ترین بازی تاریخ می دانند.

اگر نمیخواهید روان فرزندان خود را به شکل مادام العمر تحت تاثیر قرار دهید ، این بازی را تا زمان طولانی پس  از به خواب رفتن آنها اجرا نکنید.

 

14- Outlast

یک بازی ترسناک خوب می تواند برای همه سنین مناسب باشد ، اما وحشت Outlast ممکن است حتی برای مشتاق ترین طرفداران این سبک هم مناسب نباشد. مهم ترین مطلب این است که این بازی بدترین تاثیر را برای کسانی خواهد داشت که از مشکلات بهداشت روانی رنج می برند. دشمنان در این داستان بیماران روانی هستند و روایت این بازی در یک تیمارستان مشکوک دنبال میشود.البته   ارواح هم در این بازی حضور شاخصی دارند.

عناصر ماوراء طبیعی را کنار بگذاریم ، آنچه بازیکن در پناهگاه Mount Massive Asylum به عنوان روزنامه نگار تحقیقی مایلز آپشور تجربه می کند چیزی جز نقض جدی حقوق بشر نیست. بازی پر از شخصیت های وحشتناک و نفرت انگیز است که می خواهند بازیکن را بکشند و سپس بخورند (یا بخورند و سپس بکشند!!!).  دوقلوها دو موجود دهشتناک هستند که با آرامش در مورد خوردن مایلز صحبت می کنند و البته برهنه هم هستند. هنوز هیچ نوع درمانی نتوانسته آن ها را از ذهن ما حذف کند.

 

15- The Forest

این عنوان ممکن است برای والدین هم کمی آسیب زا باشد ، زیرا شخصیت اصلی خودش هم از والدین است. شما شاهد این هستید که پسرش ، تیمی ، پس از وقوع یک سانحه هوایی ، توسط کسی که فقط می توان آن را "مردی عجیب" توصیف کرد ، گرفتار شده است.

سپس بازیکن باید از هواپیمای نصف شده خارج شود ، مانند Lost زنده بماند و در جستجوی پسر گمشده اش ، اسرار جزیره را کاوش کند.  به طور طبیعی ، The Forest در معمولی ترین جزیره ممکن اتفاق می افتد. اما این شهر مملو از آدم خوارانی است که گاهی اوقات فقط کنجکاو هستند و گاهی هم پس از ایجاد یک پایگاه ، مشغول درگیری با بازیکن میشوند.  آنها برهنه هستند و هر لحظه می توانند حمله کنند. بازیکن می تواند حصار و تله بسازند ، اما اگر مایل باشد کمی عقلانیت خود را هم فدا کنند ، راه دیگر برای دور نگه داشتن آدم خواران ، ساختن پیکره با اعضای بدن آنها است.

در جزیره ، معلوم می شود که آدم خواران ترسناک ترین موجودات جزیره نیستند. جهش یافته هایی که دارای بازوها و پاهای فراوان هستند و در تاریک ترین غارها زندگی می کنند. جزیره این موجودات را بوسیله آزمایشاتی با عناصر باستانی به منظور زنده کردن مردگان ایجاد کرده بود ، اما آنها تنها با قربانی کردن یک کودک می توانند فعال شوند. تیمی برای بازگرداندن مگان ، دختر یک دانشمند استفاده می شود ، اما او دیگر خود سابقش نیست. به عنوان باس نهایی ، او به توده ای خونین از بازوها و پاها تبدیل می شود. پس از شکست هم ، بازیکن با تصمیم وحشتناکی روبرو می شود: آیا آنها باعث سقوط هواپیمای دیگری میشوند تا فرزندی را برای بازگرداندن تیمی پیدا کنند؟

 

16- My Summer Car

این عنوان فقط در مورد خودروها است. هدف اصلی بازی ارائه یک تجربه واقعی و قابل اعتماد از فنلاند است. البته فنلاندی ها هم حق دارند از عرضه این بازی ناراحت شوند ، زیرا شخصیت هایی که نقش آن ها را در “My Summer Car” بازی می کنید، بهترین مدل برای ایفای این نقش نیستند. آنها بد دهن ، بی روح، الکلی و بی پروا هستند ؛ دقیقا مخالف شخصیتی دیگری که در پشت فرمان یک ماشین نیاز است.

این بازی حول محور ساخت یک ماشین از ابتدا متمرکز شده است ، اما بسیاری از عوامل دیگر وجود دارد که شخصیت اصلی را در طول مسیر بازی از این هدف منحرف می کنند، مانند این واقعیت که آنها اصلا نمی دانند چگونه باید یک ماشین بسازند. یا اینکه آبجو نوشیدن، و نوشیدن آن به میزان زیاد، یکی از ایده های اصلی این بازی است. بازیکنان باید با دقت مراقب میزان تشنگی و یا پر بودن مثانه خود باشند. اگر قسمت دوم این مثال به سطح بحرانی برسد، بازیکنان قادر است در میان دید عموم ، کار خودش را راه بیندازد. سقوط و مرگ کاراکتر تمام پیشرفت هایی که بازیکن انجام داده است را از بین میبرد تا این بازی بیش از پیش به زندگی روزمره شبیه باشد.

همچنین مانند زندگی واقعی، گزینه های متعددی برای اقدامات تهاجمی وجود دارد ، مانند فریاد زدن بر سر همسایگان. البته بر خلاف زندگی واقعی، این اقدامات عواقبی در پی ندارد، بنابراین اطمینان حاصل کنید که دنیای مستی “My Summer Car” را از واقعیت زندگی جدا کنید.

 

17- P.T.

معمولا، ترسیدن توسط یک بازی ترسناک تا حدودی سرگرم کننده است.مثلا بازی “Five Nights at Freddy’s”، مجموعه ایست از جامپ-اسکر ها که در نهایت می تواند به خنده تبدیل شود. یا در “Slender” می توانید از تجربه بازی با گروهی از دوستان که بازی شما را تماشا میکنند لذت ببرید. بازسازی Resident Evil 2 هم در نهایت باعث ایجاد تعداد زیادی محتوای ویدیویی و میم شده است.

اما قضیه در مورد “P.T.” به شدت متفاوت است. حتی با وجود چند جامپ-اسکر خوش ساخت ، شما احتمالا پس از دیدن آنچه که در آن راهروی بیپایان در حال وقوع است ، به این زودی ها نخواهید خندید. این بازی به راحتی یکی از وحشتناک ترین تجربه های روانشناختی  است که تا کنون بازی کرده اید. این عنوان چه با استفاده از صوت و چه تصویر ، بازیکن را به دنیای کوچک اما جنون آوری وارد می کند. راهروهای حلقه وار ، صدای رادیو با اخبار غم انگیز، چراغ های چشمک زن و درهای لرزان همه طراحی شده اند تا بازیکن را بر روی لبه روان پریشی قرار دهند و عقلانتش را زائل کنند. و البته موفق هم میشوند. اگر بتوانید موفق به ادامه مسیر و پایان مراحل شوید، شاهد بدترین چیزی خواهید بود که ذهن Hideo Kojima  میتواند به شما ارائه دهد.

 

منبع:  SVG.com

1
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

چهارشنبه 10 خرداد 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 19 ارديبهشت 1402 0 دیدگاه
دوشنبه 28 فروردين 1402 0 دیدگاه