آشنایی مختصر با خدمات NHTSA "مدیریت ملی امنیت حمل و نقل جاده ای" امریکا به ایمنی ترافیکی جهان

NHTSA پیشگام چندین دهه فعالیتهای مهم و تاثیر گذار شامل ترویج استفاده از کمربند ایمنی ، صندلی ایمنی کودک و کیسه هوا تا بازدهی مصرف سوخت بوده است.

آشنایی مختصر با خدمات NHTSA "مدیریت ملی امنیت حمل و نقل جاده ای" امریکا به ایمنی ترافیکی جهان

با ما در طول زمان همراه شوید و با برخی از دستاوردهای بزرگ و پیشرفت های ایمنی در تاریخ خودرو از سال 1878 تا 2015 آشنا شوید.

 

1878 - اولین دوچرخه امریکایی

اولین دوچرخه آمریکایی در کارخانه شرکت چرخ خیاطی "وید" در هارتفورد تولید شده بود. این دوچرخه که "کلمبیا" نام داشت در حقیقت یک دوچرخه نامتقارن همراه با یک چرخ 150 سانتی متری است که در آن زمان 125 دلار فروخته می شد در حالی که یک چرخ خیاطی تولیدی این کارخانه به قیمت 13 دلار فروخته می شد.

 

1885 - اولین کمربند ایمنی

اولین طرح ثبت کمربند ایمنی ، در نیویورک توسط فردی به نام “Edward J. Claghorn” به ثبت رسید.

 

1901 – قوانین ترافیکی ایالتی

کانکتیکات اولین قوانین راهنمایی و رانندگی در سراسر ایالت را ایجاد می کند. قوانین جدید ، وسایل نقلیه موتوری را دسته بندی می کند و سرعت آنها را در شهرها به 12 مایل در ساعت و در جاده های روستایی به 15 مایل در ساعت محدود می کند.

1910 - رانندگی در مستی

نیویورک اولین قوانین مربوط به رانندگی در حالت مستی را وضع کرد و مجازاتی برای رانندگی تحت تاثیر الکل در نظر گرفت.

1930 – ایست ، آهسته ، حرکت

چراغ راهنمایی سبز ، زرد و قرمز در ایالات متحده معرفی شد.

1950 – عرضه اولین کمربند ایمنی در خودروهای ساخت امریکا

نش موتورز مدل محبوب خود Airflytes”  را تغییر داد تا اولین کمربندهای ایمنی موجود در یک خودرو آمریکایی را ارائه دهد.

1951 – ایمنی مضاعف

کیسه هوا برای محافظت از رانندگان و مسافران در برابر تصادف اتومبیل اختراع شد.

1953 – کلاه ایمنی موتور سواران

در نتیجه افزایش تعداد فوتی های راکبین موتور سیکلت ، پروفسور دانشگاه کالیفرنیای جنوبی لومبارد یک کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی کرد که برای جذب شوک ضربه طراحی شده بود. او سپس برای ثبت اختراع کلاه خود اقدام کرد و تائیدیه دریافت نمود.

1958 – برچسب شیشه

در این سال قانون اعلام اطلاعات خودرو تصویب شد و همه خودروساز های جدید را ملزم کرد با نصب برچسبی روی شیشه خودرو (برچسب مونرونی) اطلاعات مهم در مورد خودرو ، از جمله قیمت خرده فروشی پیشنهاد شده توسط سازنده ، مشخصات موتور و گیربکس و تجهیزات استاندارد و جزئیات گارانتی را درج کنند.

1966 – بوجود آمدن "دپارتمان حمل و نقل"

کنگره ، "دپارتمان حمل و نقل ایالات متحده" (DOT) را ایجاد کرد که مأموریت آن این است: "خدمت به ایالات متحده با اطمینان از ایجاد یک سیستم حمل و نقل سریع ، ایمن ، کارآمد ، در دسترس و راحت که منافع حیاتی ملی ما را برآورده می کند و کیفیت زندگی مردم آمریکا را در امروز و تا آینده افزایش می دهد."

1968 – نظم تجاری

اولین استانداردهای ایمنی فدرال برای خودروها از 1 ژانویه 1968 اجرایی شد. این استانداردهای جدید به رانندگان در برابر خطرات غیر منطقی تصادفاتی که در نتیجه طراحی ، ساخت یا عملکرد وسایل نقلیه موتوری رخ می دهد ، کمک می کند.

1970 – اول ایمنی!

NHTSA به طور رسمی برای انجام وظایف ایمنی بزرگراه ها تأسیس شد. NHTSA مسئول کاهش مرگ و میر ، جراحات و خسارات اقتصادی ناشی از تصادفات وسایل نقلیه موتوری است. این امر با تنظیم و اعمال استانداردهای عملکرد ایمنی برای وسایل نقلیه موتوری و تجهیزات وسایل نقلیه موتوری و همچنین اعطای کمک های مالی به دولت های ایالتی و محلی به منظور انجام برنامه های موثر ایمنی بزرگراه ها انجام می شود.

علاوه بر این ، NHTSA نقایص ایمنی در وسایل نقلیه موتوری را بررسی می کند ، استانداردهای مصرف سوخت را تنظیم و اجرا می کند ، به ایالات متحده و دولت های محلی کمک می کند تا تهدید رانندگان مست را کاهش دهند ، استفاده از کمربند ایمنی ، صندلی های ایمنی کودک و کیسه های هوا را ترویج می کند ، تقلب در کیلومتر شمار را بررسی می کند ، مقررات ضد سرقت خودرو را اجرا می کند و اطلاعات مورد نیاز مصرف کننده را در مورد موضوعات ایمنی وسایل نقلیه موتوری ارائه می دهد.

1974 – مایل بر ساعت

بیشینه سرعت مجاز به شکل ملی ، میزان 55 مایل بر ساعت تعیین میشود.

1977 – معرفی " ستاره زندگی "

NHTSA ستاره زندگی را بنیان نهاد ، نمادی که به عنوان راهی برای شناسایی آمبولانس ها ، تجهیزات پزشکی اضطراری ، نشان لباس و یا پوشاک ارائه دهندگان خدمات درمانی اضطراری شناخته می شود. قبل از ایجاد آن هیچ نماد یکنواختی وجود نداشت که نشان دهنده خدمات فوریت های پزشکی (EMS) باشد.

1978 – ایمنی کودکان

اولین قانون ایمنی کودک در تنسی وضع شد ، که از والدین می خواهد فرزندان خردسال خود را در یک سیستم مهار کودک تأیید شده قرار دهند.

تست برخورد از جلو

اولین برنامه اطلاعات مصرف کننده در مورد ایمنی وسایل نقلیه ایجاد شده و آزمایش تصادفات از قسمت جلو خودرو با سرعت 35 مایل در ساعت برگزار شد.

1984 – کمربند ایمنی

ایالت نیویورک اولین قانون ایالات متحده مبنی بر استفاده از کمربند ایمنی در خودروهای سواری را تصویب کرد.

جلوگیری از دزدی

در این سال ، کنگره قانون سرقت خودروها را به منظور کاهش میزان سرقت وسایل نقلیه موتوری و تسهیل در ردیابی و بازیابی وسایل نقلیه سرقت شده و قطعات آنها تصویب کرد.

1985 – از عروسک ها میتوان یاد گرفت

برای ترویج استفاده از کمربند ایمنی ، NHTSA وینس و لری ، عروسک های تست تصادفات را معرفی کرد. شعار کمپین این بود که "شما می توانید چیزهای زیادی از یک آدمک یاد بگیرید".

1991 – We Have a Little Emergency

Connie Day ، یک امدادگر از ویرجینیا ، W.H.A.L.E ، یک برنامه ایمنی صندلی ماشین را توسعه داد ، برای اطمینان از این که رانندگان از ابزارهای لازم برای کمک به تیم های واکنش اضطراری برای شناسایی کودکان در مواقع اضطراری که آنها یا هر مسافری را ناتوان می کند ، استفاده می کنند. این برنامه به برچسب هایی نیاز داشت که در پنجره های عقب خودرو و در دو طرف صندلی ایمنی کودک نصب شده است تا پرسنل بتوانند کودک را به راحتی شناسایی کنند.

 

1993 – ایمنی خودرو 5 ستاره

برنامه رتبه بندی ایمنی 5 ستاره توسط NHTSA برای کمک به انتقال اطلاعات ایمنی خودرو به صاحبان و خریداران خودرو در ایالات متحده معرفی شده است. خودرویی که پنج ستاره دریافت می کند بالاترین رتبه را کسب می کند در حالی که خودرویی که یک ستاره دریافت می کند کمترین رتبه بندی ایمنی را داراست.

1996 – تست برخورد جانبی

به عنوان بخشی از برنامه رتبه بندی ایمنی 5 ستاره ، NHTSA آزمایش و رتبه بندی خودروها را برای حفاظت از ضربه جانبی آغاز کرد.

1998 – تحمل صفر

همه 50 ایالت و ناحیه کلمبیا قوانین "تحمل صفر" برای رانندگان زیر 21 سال را اجرا کردند. قانون جدید شامل رانندگان وسایط نقلیه موتوری زیر 21 سال می شود که غلظت الکل در خون آنها میزان 0.02 گرم در دسی لیتر یا بیشتر باشد.

 

1999- کیسه هوای دوگانه

با شروع مدل 1999 ، دولت فدرال از خودروسازان خواست کیسه های هوای راننده و سرنشین را برای محافظت ضربه های از قسمت جلو خودرو در همه اتومبیل ها ، کامیون های سبک و کامیونت ها نصب کنند.

2000 – گسترش برنامه 5 ستاره ایمنی

NHTSA با آزمایش و رتبه بندی مقاومت خودروها در برابر واژگونی بر اساس عرض موثر خودرو بر روی جاده و ارتفاع نقطه ثقل آن ، برنامه اطلاعات مصرف کننده خود را گسترش داد.

پایش فراخوان ها

قانون افزایش ، پایش و مستندسازی فراخوان های حمل و نقل (TREAD) در این سال تصویب شد. این قانون سازندگان خودرو را ملزم می کند تا فراخوان ایمنی و اطلاعات مربوط به نقص ، جراحت یا مرگ ناشی از ایرادات محصولات خود را به NHTSA گزارش دهند.

 

2001 – واژگونی

NHTSA اولین رتبه اجتناب از تصادف را برای خودروها اضافه کرد. این آزمون یک آزمایش استاتیک است برای اندازه گیری خطر واژگونی یک وسیله نقلیه در تصادف با یک وسیله نقلیه دیگر.

2003 – کمربند را ببند یا جریمه شو!

برنامه اجباری کردن استفاده از کمربند ایمنی با نام “Click it or Ticket” ، برای افزایش استفاده از کمربند ایمنی در هر 50 ایالت اجرا شد.

2005 – توجیهی نیست ، کلاه ایمنی استفاده کنید

لوئیزیانا قانون کلاه ایمنی خود را که همه موتورسواران ، سوارکاران و مسافران را ملزم می کند در هنگام حرکت با موتورسیکلت در جاده همیشه از کلاه ایمنی استفاده کنند ، مجددا برقرار کرد.

قانون 0.08 BAC

در سال 2000 ، رئیس جمهور قانون اختصاص تسهیلات مربوط به بخش حمل و نقل را امضا کرد. این قانون مقررات برجسته ای را وضع میکرد شامل این که ایالتها یا باید تا سال 2004 قوانین مربوط به حد مجاز 0.08 BAC (میزان الکل در خون) را به خودی خود تصویب کنند و یا جذب بودجه فدرال ساخت بزرگراه را از دست بدهند. تا سال 2005 ، همه ایالت ها ، همراه با واشنگتن و پورتوریکو ، قانون 0.08 BAC را تصویب کردند.

2006 – اطلاعات امنیت عمومی

NHTSA در راستای تداوم در دسترس قرار دادن اطلاعات ایمنی خودرو برای خریداران ، قانونی را به تصویب رساند که از تولیدکنندگان خودرو می خواهد ، برچسب رتبه ایمنی خودرو را درج کرده و تا 1 سپتامبر 2007 آن را با برچسب جدید قیمت خودرو جدید (معروف به برچسب Monroney) ترکیب کند.

 

2007 – نجات جان انسانها توسط فناوری

کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) بر اساس مقررات فدرال برای همه خودروهای سواری و سبک الزامی شد. این فن آوری از ترمزهای کنترل پذیر توسط کامپیوتر برای توقف وسیله نقلیه استفاده می کند تا به رانندگان برای کنترل خودرو ای که ممکن است از مسیر خارج شود کمک کند. NHTSA تخمین می زند که ESC تنها از سال 2008 تا 2010 جان 2202 نفر را نجات داده است.

ناهماهنگی تایر ها

ابداع سیستم کنترل فشار باد تایر (TPMS) ، یک سیستم الکترونیکی که برای نظارت بر فشار هوا هنگامی که یک یا چند تایر خودرو به طور قابل توجهی کم باد می شود ، طراحی شده است.

2008 – تغییرات اساسی برنامه رتبه بندی امنیتی 5 ستاره

NHTSA با انتشار اطلاعیه ای تغییرات عمده در برنامه رتبه بندی ایمنی 5 ستاره را اعلام کرد. این تغییرات با شروع تولید مدل های 2011 آغاز می شد.

2009 – مبارزه با حواس پرتی رانندگان

ری لاهود ، وزیر حمل و نقل ایالات متحده یک سری اقدامات مشخص را اعلام کرد که وزارت حمل و نقل ایالات متحده (DOT) و دولت اوباما برای پایان دادن به حواس پرتی رانندگی باید انجام دهند. این اقدامات شامل یک فرمان اجرایی است که توسط رئیس جمهور باراک اوباما امضا شده است و به کارکنان فدرال دستور می دهد هنگام رانندگی با وسایل نقلیه دولتی از ارسال پیام متنی خودداری کنند.این فرمان شامل رانندگان دولتی هنگام استفاده از تجهیزات الکترونیکی ارائه شده توسط دولت در حین رانندگی ؛ یا هنگام رانندگی وسایل نقلیه خصوصی در مشاغل رسمی دولتی میشود.

 

2010 – تقویت سیستم رتبه بندی امنیتی 5 ستاره

U.S. DOT و NHTSA از برنامه تقویت شده ایمنی 5 ستاره برای خودروهای جدید رونمایی کردند. این برنامه ارتقاء یافته نیاز به آزمایشات دقیق تری دارد ، شامل تست های تصادف جانبی جدید ، عروسک های تصادف پیشرفته تر بوده و شامل فناوری های پیشگیری از تصادفات جدیدتری مانند کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) است. همچنین ، خودروها اکنون نمره کلی تست را پس از ترکیب نمرات نتایج آزمایش تصادف از جلو ، دو تست تصادف جانبی و آزمایش مقاومت در برابر واژگونی کسب می کنند.

تالار افتخارات

آدمک های تست تصادف وینس و لری به طور رسمی بخشی از مجموعه موزه ملی تاریخ آمریکا "اسمیتسونین" شدند.

2011 – کمترین میزان تلفات رانندگی

ری لاهود ، وزیر حمل و نقل ایالات متحده اعلام می کند که تعداد و میزان مرگ و میر تصادفات در سال 2010 به رغم افزایش قابل توجه مسیر طی شده آمریکایی ها در طول سال به کمترین میزان از سال 1949 رسیده است.

 

به روز رسانی قوانین ایمنی کودکان

NHTSA توصیه های ایمنی مسافران کودک خود را برای طبقه بندی بر اساس سن و نه بر اساس نوع صندلی کودک به روز کرد تا با آخرین تحقیقات علمی و پزشکی و توسعه فناوری های جدید در مهار کودکان همگام باشد.

2013 – اپلیکیشن های ایمنی

NHTSA برنامه تلفن همراه SaferCar را برای ارائه اطلاعات ایمنی خودرو به مصرف کنندگان راه اندازی کرد. این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا رتبه های ایمنی 5 ستاره را جستجو کنند ، راهنمای نصب صندلی خودرو را پیدا کرده و اطلاعات فراخوان و شکایات را بیابند.

2014 – پشتیبانی بر اساس VIN

وزارت حمل و نقل ایالات متحده از ابزار جستجوی آنلاین رایگان جدید برای فراخوان با استفاده از شماره شناسایی خودرو (VIN) را رونمایی کرد.

2015 – افزایش استفاده از کمربند ایمنی

استفاده از کمربند ایمنی به بالاترین میزان خود در تاریخ ، به میزان 87 درصد رسیده است.

رتبه بندی ایمنی 5 ستاره برای آینده

NHTSA اعلام کرد که آژانس برنامه ایمنی 5 ستاره خود را وارد دوران ایمنی جدیدی کرده و خودروسازان را تشویق می کند تا خودروهایی با حفاظت بهتر از تصادف و نوآوری های جدید در فناوری تولید کنند که ایمنی افراد را بیش از پیش حفظ میکند. این آژانس انقلابی در نحوه آزمایش تصادف اتومبیل ها و رتبه بندی خودروها براساس ارتقاء سطح ایمنی ایجاد کرد.

 

منبع:   NHTSA.GOV

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه