10 شهر برتر برای مشاغل حوزه فن آوری: مکان های برتر برای مشاغل فن آوری اطلاعات در سراسر جهان

بهترین شهرها برای مشاغل حوزه  فن اوری کدام هستند؟ اگر در حوزه امنیت سایبری ، توسعه نرم افزار ، علوم زیستی، تضمین کیفیت ، طراحی یا هر چیز دیگری مشغول به کار هستید!

10 شهر برتر برای مشاغل حوزه فن آوری: مکان های برتر برای مشاغل فن آوری اطلاعات در سراسر جهان

آیا می دانید  بهترین شهرها برای مشاغل حوزه  فن اوری کدام هستند؟ اگر در  حوزه امنیت سایبری ، توسعه نرم افزار ، علوم زیستی ، تضمین کیفیت ، طراحی ، AI/ML ، داده های بزرگ یا هر چیز دیگری مشغول به کار  هستید ، لیست ما بهترین ها شهرها که در این حوزه ها فعال هستند را بررسی کردیم و اطلاعات خود را برای بررسی در اختیار شما قرار می دهیم.

آیا در نظر گرفته اید که که می خواهید حرفه ای در زمینه فن اوری داشته باشید اما هنوز نمی دانید در کجا ساکن شوید؟

 در لیست ما از بهترین شهرها برای مشاغل  فن اوری ، شما را با یک تور سریع در سراسر جهان می بریم تا شهرهای شناخته شده  فن اوری اطلاعات و ستاره های در حال ظهور را بهتر بشناسید. 

 در حالی که بحران ویروس کرونا تقریباً هر صنعتی را در هر مکانی تحت تأثیر قرار داده است.، قطب های فناوری زیر مطمئناً در صورت بازگشت  به حالت عادی زنده خواهند ماند و رشد خواهند کرد.

چه چیزی باعث ایجاد یک شهر عالی در زمینه مشاغل و زیرساخت های فن آوری اطلاعات می شود؟

 از بنگالورو تا پکن تا بوگوتا تا منطقه خلیج و فراتر از آن ، هیچ معیار خاصی وجود ندارد که این انتخاب ها را به "بهترین شهرها برای مشاغل فناوری" تبدیل کند.

 بنابراین ، چگونه باید میان گزینه های موجود تصمیم بگیریم؟

  شهرهای برتر فناوری اطلاعات که ما در نظر گرفته ایم موارد متعددی را در بر دارند :

 آنها ممکن است شهرهای بین المللی با بیشترین مشاغل فن اوری اطلاعات باشند.
 این شهرهای فناوری اطلاعات محیطی مناسب برای مشاغل فن اوری را ارائه می دهند.
 آنها طیف وسیعی از فناوری ، از توسعه دهنده نرم افزارها و اپلیکیشن ها  تا امنیت سایبری تا QA و QC و موارد دیگر را در بر می گیرند.
 دانشگاه های معتبر ؛  به ویژه با برنامه های سطح بالای فناوری اطلاعات ، آن را به واقع باید خانه فن آوری بنامید.
 گزینه های حمل و نقل عمومی عالی و خدمات مشترک ؛
 مارک ها ، استارتاپ ها و نمایندگی های مشهور جهان قبلاً در آنجا مستقر شده اند.
 برای اعتبار بخشیدن به انتخاب های ما ، ما همچنین رتبه بندی شهرهای Savills Tech Cities هر شهر را فهرست بندی می کنیم ، رتبه بندی که بهترین شهرهای فناوری را در سه طبقه گروه بندی می کند:

 Megacities Tech - "ارتباط جهانی ، صنایع تکمیلی و استخر استعدادهای درخشان ، Teg Megacities را برای شرکتهای مقیاس پذیر و تأسیس شده بسیار جذاب می کند."
 شهرهای سبک زندگی تکنولوژیک ،  شهرهای سبک زندگی تکنولوژیکی به شهرها اجازه می دهند تا تمام فعالیت های خدماتی و سیستماتیک شهری را در قالب فن آوری های جدید ببرند.  این به معنای سفرهای کوتاهتر برای کار و بازی است ، بدون قربانی شدن فضایی بزرگ به نام مرکز شهر. تمرکز فعالیت مبتنی بر خدمات الکترونیک است.. "
 افزایش مدعیان  فن اوری جهانی - "افزایش مدعیان فناوری جهانی شهرهای فناوری هستند که باید تماشا کرد.  رشد اقتصادی در این شهرها با رشد بخش های فن اوری تقویت می شود. "

بهترین شهرها برای مشاغل فن اوری اطلاعات

1. San Francisco / Silicon Valley, US

۱ . سانفرانسیسکو . سیلیکون ولی ایالات متحده

افزودن سان فرانسیسکو ، منطقه خلیج و به طور کلی سیلیکون ولی به لیستی از بهترین شهرهای فناوری  ، یک خبر قدیمی به نظر می رسد.  اما ، همانطور که احتمالاً می دانید ، دلیلی وجود دارد که در هر لیست گذاری حوزه تکنولوژی این شهر معمولاً در رتبه 1 قرار دارد.

 برخی از بزرگترین شرکت های فن اوری جهان این منطقه را خانه می نامند و من مرکز اصلی برخی شرکت های حوزه فن آوری اطلاعات را نام می برم: فیس بوک ، اپل ، گوگل ، تسلا ، اینتل ، EA ، Netflix ، Robinhood ، Airbnb ، Uber و ده ها شرکت دیگر - و اینها فقط شرکت های حوزه فن اوری هستند  تک شاخ ها  اگر هر شرکت مرتبط با فن اوری در هر صنعت (به عنوان مثال ، هوافضا ، ارتباطات ، بیوتکنولوژی) را حساب کنید ، این لیست تقریباً بی پایان خواهد بود.
علاوه بر انتخابهای بی حد و حصر برای کارکنان فن آوری ، منطقه خلیج سان فرانسیسکو میزبان برخی از برجسته ترین دانشگاه های فن اوری جهان از جمله دانشگاه استنفورد ، دانشگاه کالیفرنیا برکلی و دانشگاه کالیفرنیا سان فرانسیسکو است.

2. New York City, US
 2. شهر نیویورک  ، ابر شهر تکنولوژی آمریکا

شهر نیویورک بر اساس اکثر نظرسنجی ها رتبه دوم را در رتبه بندی بهترین شهرها برای مشاغل فناوری اطلاعات در جهان دارد ، اما بسیاری آن را به عنوان شماره 1 قبول دارند.  در سال 2019 ، نیویورک ، که اغلب با نام مستعار "سیلیکون الی" شناخته می شود ، در شاخص Savills از سانفرانسیسکو پیشی گرفت و نظرسنجی سالانه نوآوری جهانی صنعت فناوری KPMG نشان می دهد که شهر نیویورک به احتمال زیاد تا سال 2023 برترین مرکز فناوری اطلاعات جهان خواهد بود.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا نیویورک یکی از بهترین مکان ها برای کار در صنعت فناوری است.  برای اولین بار ، به لطف اکوسیستم قدرتمند VC ، بسیاری از استارتاپ ها بودجه مورد نیاز خود را برای رشد دریافت می کنند.  طبق گزارش استارتاپ ژنوم ، "شهر نیویورک دارای بالاترین تعداد موقعیت های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در یک منطقه مترو است."  این شهر همچنین بهترین شهر برای مشاغل فناوری در علوم زیستی  است ، "نیویورک دارای نه مرکز پزشکی دانشگاهی ، 50+ بیمارستان و 100+ بنیاد تحقیقاتی است.


3. London, UK
 3. لندن ، بریتانیا

اگر به مشاغل فین تک علاقه دارید ، واقعاً نمی توانید لندن را شکست دهید.  لندن با Revolut ، Transferwise ، Starling ، Monzo و دیگران در پایتخت انگلستان عنوان بهترین شهر برای مشاغل فین تک را کسب کرده است.

 اما ، خدمات  مالی تنها فن اوری نیست که این شهر بزرگ ارائه می دهد ، البته.  صحنه استارتاپ در لندن با نیویورک سیتی رقابت می کند و در بسیاری از رده بندی ها در پشت سیلیکون ولی مقام دوم را کسب کرده است.  شرکت های تحقیقات دانشگاهی یکی دیگر از صنایع بزرگ لندن است ، با بیش از 500 شرکت در منطقه بزرگ.  لندن با داشتن 40 موسسه  آموزش عالی و بیش از 400000 دانشجوی دانشگاه ، روزهای روشن تری را پیش رو دارد.

4. Tel Aviv, IL
 4. تل آویو

پس از سیلیکون ولی ، تل آویو دارای بیشترین استارتاپ های سرانه (نسبت به جمعیت )در جهان است.  برخی از اسامی بزرگی که در مرکز مالی و فناوری اسرائیل تاسیس شده اند عبارتند از Monday.com ، Wix ، Appsflyer و Arbe Robotics.  این مکان عالی برای مشاغل در زمینه هوش مصنوعی ، یادگیری ماشین ، داده های بزرگ ، تجزیه و تحلیل و امنیت سایبری است و حتی اولین کشور در جهان بود که در زمینه امنیت سایبری دکتری ارائه کرده است.


5. Melbourne, AU
 5. ملبورن . استرالیا

ملبورن ممکن است بزرگترین شهر استرالیا (سیدنی) و پایتخت آن (کانبرا) نباشد ، اما قطعاً می تواند ادعا کند که مرکز فناوری استرالیا است.  به عنوان مقر ایالت ویکتوریا ، LaunchVic ملبورن با ارائه یک نهاد استارتاپی اختصاصی برای ارائه پشتیبانی ، دسترسی به سرمایه گذاران و استعداد یابی برای شرکت ها ، به کسب و کارهای محلی مزیت می دهد.  در حالی که این شهر عالی برای مشاغل فناوری در طیف فناوری اطلاعات است ، افرادی که به دنبال حرفه ای در بخش علوم زیستی هستند از مزایای قابل توجهی برخوردار هستند ، زیرا "تنها یکی از سه شهر جهان است که دارای 20 دانشگاه برتر در زمینه زیست پزشکی جهانی است. 

6. Beijing, CN
 6. پکن ، جمهوری خلق چین

اگرچه مطمئناً رقابت زیادی در داخل و خارج از این کشور وجود دارد ، اما ممکن است پکن بهترین شهرهای  جهان برای مشاغل حوزه فن آوری اطلاعات باشد.  برای اولین بار ، این شهر دارای دو دانشگاه دارای رتبه برتر در منطقه آسیا و اقیانوسیه است ، دانشگاه Tsinghua و دانشگاه پکن ، و 91 دانشگاه عظیم در محدوده شهر به طور کلی.  به عنوان پایتخت چین با بیش از 21 میلیون نفر ، همه چیز در حوزه فن آوری  را  در خود دارد ، از زیرساخت ها گرفته تا حمل و نقل تا فرهنگ - ترکیبی عالی برای حمایت از خواسته ها و نیازهای کارکنان  جوان حوزه فن اوری اطلاعات (فقط از 200،000 فارغ التحصیل سالانه کالج در این شهر می توانید  بپرسید!).  با نام های تولید داخل  مانند Baidu ، DiDi ، Xiaomi و JD ، قطعاً این شهر در خون خود DNAموفقیت دارد.


7. Tallinn, EE
 7. تالین . استونی

برای کسانی که می خواهند زندگی آرام تری نسبت به شهرهای شلوغ که در بالا ذکر گردید داشته باشند ، تالین ، پایتخت استونی ، مکانی عالی برای کار برای متخصصان امنیت سایبری و کارشناسان فناوری اطلاعات است.  در سرتاسر اروپا ، هیچ شهر دیگری به اندازه این شهر دارای استارت آپ های متعدد نیست ، همچنین این شهر  محل آژانس فن اوری اطلاعات اتحادیه اروپا است.  و با ابتکارات بلندپروازانه و آینده نگرانه خود مانند E-Residency ، تالین ضربه ای بسیار بالاتر از وزن خود می زند.


8. Berlin, DE
 8. برلین ، دولت فدرال آلمان

پایتخت آلمان برلین مکانی مناسب برای دانشجویان و متخصصان جوان در هر زمینه است ، با فرهنگ ، هزینه های نسبتاً کم ، سیستم حمل و نقل عالی، زندگی شبانه و زیرساخت ها ی خوب ، اما به ویژه برای کسانی که در مشاغل فناوری اطلاعات هستند.  می توانید مشاغل fintech (به عنوان مثال ، N26 ، SumUp) ، فناوری رسانه (به عنوان مثال ، SoundCloud) ، نرم افزار (به عنوان مثال ، SAP) و حتی استارت آپ های غذایی (به عنوان مثال ، HelloFresh) را پیدا کنید.  نیکو گرامنز ، مدیرعامل Factory Berlin ، می گوید: "برلین به طور ارگانیک به مرکز اروپا برای IoT و Blockchain تبدیل شده است ، جایی که استعدادهای فناوری و غول های صنعت به طور مشترک مشکلات را برای رشد فناوری و اقتصادی حل می کنند..

9. Bengaluru, IN
 9. بنگلور . هند

بنگالور (بنگلور) شهری در جنوب هند با جمعیت لندن است.  و مانند لندن ، این مرکز فعالیتهای فناوری است.  این شهر مکانی عالی برای مشاغل در زمینه فناوری اطلاعات ، به ویژه در شرکت های مشهور جهان است.  بنگالور خانه نام هایی مانند Infosys ، Mindtree ، Tata Elxsi است


10. Cape Town, ZA
کیپ تاون ، آفزیقای جنوبی

کیپ تاون ، پایتخت قانونگذاری آفریقای جنوبی و دومین شهر بزرگ این کشور است، در جمع 10 شهر برتر ما برای مشاغل فن اوری اطلاعات قرار دارد.  هیچ مکان دیگری در آفریقا آمیزه ای از استعدادهای فناوری ، استارتاپ ها ، دانشگاه ها و زیرساخت ها ر ا به اندازه کیپ تاون ندارد و کیپ تاون محل شرکت های فناوری داخلی و چند ملیتی از جمله آمازون ، ووداکوم ، دلویت ، KPMG ، Media24 و PwC است.

منابع:  goodwall.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه