لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک تاکتیکال و نبرد محور (قسمت سوم)

لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک تاکتیکال ، نبرد محور ، بازی هایی که باید منتظر عرضه آنها باشیم و بهترین ماد ها را در این مقاله ادامه خواهیم داد.

لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک تاکتیکال و نبرد محور (قسمت سوم)

تاکتیکال ها:

Battletech

مانند اقتباسی از یک بازی رومیزی که با الگوی طراحی XCOM تلاقی داشته است ، BattleTech یک بازی نوبتی عمیق و پیچیده با یک سیستم مبارزاتی چشمگیر است. شما یک گروه از مزدوران را کنترل می کنید و باید سعی کنید تجهیزات و سلاح های خود را در سطح بازی به روز و کاربردی نگه دارید. در طول نبرد ، شما با در نظر گرفتن مشخصات زره پوش دشمن ، زاویه ، سرعت و محیط اطراف آن ، قسمتهای خاصی از ماشین دشمن را هدف قرار می دهید ، و در صورتی که جنگ مطابق میل شما پیش نرفت ، گزینه های دشوارتر را انتخاب می کنید. این عنوان میتواند واقعا طاقت فرسا باشد و به شکل غیرقابل انکاری یک بازی حرفه ایست ، اما اگر این چیزی است که شما از بازی های استراتژیک خود می خواهید یا در کل جهان های اینچنینی را دوست دارید ، این بازی یک انتخاب عالی است.

 

Into the Breach

این بازی یک تجربه زیبا و عالی "اکشن تاکتیکی مکانیکال" از سازندگان Faster than Light .این عنوان ما را با از بین بردن فوج های هیولاهای "وِک" در تایل های 8 در 8 و انجام یک سری ماموریتهای جانبی به چالش می کشد . بدیهی است که در ابتدا توان خود را بر روی نابود کردن دشمنان با استفاده از ضربات مستقیم و حملات توپخانه ای بگذارید ، اما بازی بیشتر شما را به منحرف کردن نیروی دشمنان از پایگاه های خودی و کشاندن آنها به اطراف نقشه سوق میدهد.

ساختمانهای غیرنظامی انرژی شما را تأمین می کنند ، که به عنوان یک نوار سلامتی برای شما کاربرد دارد. هر بار که یک ساختمان غیرنظامی ضربه می خورد ، شما یک قدم به از دست دادن جنگ نزدیک می شوید. پس از اتمام انرژی ، تیم شما در طول زمان به عقب برمیگردد تا تلاش مجددی برای نجات جهان ترتیب دهد. این عنوان چالش برانگیز ، جمع و جور و پویاست. همانطور که در طول بازی انواع جدیدی از ماشین های جنگی ها و ارتقاء های آنها را کسب میکنید ، روش های ابتکاری جدیدی برای مبارزه با دشمنان به دست می آورید.

 

XCOM 2

این بازی به طور هوشمندانه ای ، از کمبود منابع برای مجبور کردن شما به حل معضلات دشوار استفاده می کند. در هر زمان امکان حرکت فقط در شش تایل را دارید و در حالی که مبارزات بازی در مناطق وسیعی طراحی شده اند ، عملی که در هر نوبت انتخاب می کنید با این طیف محدود گزینه ها بسیار مهم است. شما برای نبرد نیاز به استخدام نیروهای جدید دارید ، برای برقرار کردن ارتباط با مناطق مختلف نیاز به ساختمان های مخابراتی داری و تجهیز کردن آنها به استخدام نیروهای مهندس نیاز دارد. برای به روزرسانی سلاح های خود به آلیاژ هایی نیاز دارید که در سرزمین بیگانه ها یافت میشوند. در طول بازی نمی توانید همه اینها را با هم داشته باشید ، بلکه احتمالاً فقط می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید و بر روی به دست آوردن آن تمرکز کنید. در سال 1989 سید مایر بازی ها را "یک سری تصمیمات جالب" توصیف کرد. XCOM 2 در میان تولیدات Firaxis ناب ترین توضیح است برای آن مطلبی که گفته شده.

بسته الحاقی “War of the Chosen” توان بیشتری برای ایجاد حد اکثر آشفتگی به خرج میدهد. دشمنانی بی پایان و پر سر و صدا که از سرار نقشه به شما هجوم می آورند و نمسیس هایی به یادماندنی که در زمان های مختلف در طول مبارزات با ویژگیهای تصادفی ظاهر می شوند ، هدایایی هستند که این بسته برای افزودن به میزان هرج و مرج این بازی برای شما به ارمغان می آورند.

 

Invisible Inc.

مخفی کاری های تاکتیکال زیادی وجود ندارند که بتوان ادعا کرد بهتر از Invisible Inc ، این ساخته اعجاب انگیز Klei عمل کرده اند وجود ندارد. این نسخه به عنوان یک بازی جاسوسی سایبرپانکی فوق العاده که شما را با چنان تنش بالایی روبرو میکنند که در حالی پایگاه ها را با تلاش برای گیر نیفتادن طی میکنید ، که سر تا پا خیس عرق شده اید. این بازی پر از حقه است ، گاهی اوقات دلهره آور است ، اما حد اقل فرصتی وجود دارد که می توانید با برگرداندن زمان ، اشتباهات وحشتناک خود را اصلاح کنید.

 

عناوین نبرد محور:

Defcon

نقشه جهانی شوم و آبی رنگ DEFCON پایگاه مناسبی برای این روایت دهشتناک جنگ سرد از شروع جنگ هسته ای است.در ابتدا ، شما ذخیره انبارها را مدیریت کرده و سایت های موشکی و زیردریایی های هسته ای را برای وقوع آرماگدون هسته ای در موقعیت قرار میدهید. این مرحله سازماندهی تسلیحات به خودی خود یک چالش استراتژیک جالب است ، اما DEFCON در هنگام پرواز موشک ها بر فراز نقشه در بیشترین کارایی خود قرا دارد. انفجار های عظیم  و با تعداد تلفاتی که هر یک بیانگر یک شهر ویران شده هستند ، همزمان میشوند. هنگامی که گرد و غبار جنگ فرو نشست ، پیروزی یک طف صرفاً یک عبارت فنی است. تجربه این بازی در حالت چند نفره هم کابوس وار و همزمان فوق العاده است.

 

Unity of Command 2

Unity of Command در همان زمان هم بهترین نقطه ورود به دنیای پیچیده بازی های جنگی بود ، اما Unity of Command 2 علاوه بر اینکه موفق به حفظ این حالت می شود ، مجموعه ای از ویژگی های جدید را هم برای این عنوان ایجاد می کند. این بازی یک عنوان معمایی تاکتیکی است ، اما در عین حال شما می توانید آزادانه راه حل های مختلفی را برای حل چالش های نظامی آن امتحان کنید.این عنوان نه تنها یک مکان عالی برای شروع بازی های جنگی استراتژیک ، که به راحتی یک بازی جنگی درخشان هم است.

 

Hearts of Iron 4

Hearts of Iron 4 یک استراتژی بزرگ ترکیبی نظامی است که به همان اندازه که در دیپلماسی و ویژگی های سندباکسی آن راحت است ، از نظر تدارکات و برنامه های دقیق جنگی نیز بهینه است. این عنوان که ظاهراً در مورد جنگ جهانی دوم روایت میشود ، به شما امکان می دهد که هر لحظه که بخواهید از وقایع تاریخی این دوران دور شوید. آیا می خواهید جهان را از طرف انگلستان کمونیست تسخیر کنید؟ میتوانید این کار را انحام دهید.ممکن است در روایت شما از این جنگ آلمان زودتر از دور جنگ خارج شود و ایتالیا را برای اداره نبرد ها تنها بگذارد. حتی می توانید تا زمانی که بخواهید نبردها را ادامه دهید و باعث شوید که جنگ ها تا  دهه 50 یا 60 ادامه یابد. با بسته های گسترش دهنده ، جنگ های دریایی ، جاسوسی و سایر ویژگی ها به بازی افزوده می شود ، و از طریق این بسته های الحاقی تقریباً بر همه جنبه های جنگ تسلط خواهید داشت.

 

Steel Division: Normandy 44

Division Steel: Normandy 44 هویت خود را از سری استثنایی Wargame ، ساخته پیشین استودیو سازنده همین عنوان یعنی یوژن سیستم گرفته و توانسته ترکیب موفقی از عناوین پیشین با سبک RTS به دست آورد. نرماندی 44 بازیکن را به جنگ جهانی دوم برمی گرداند ، زمانی که فرانسه با نبردهای عظیم از پاشیده بود. این بازی شامل مبارزاتی RTS مملو از انفجار است ، اما در مقیاسی بهت آور همراه با پیچیدگی های تاکتیکی ، از زمین گیر کردن دشمن گرفته تا مکانیک های مربوط به روحیه نیروها و تاکتیک های غافلگیری.

دنباله ، Steel Division 2 ، پیشرفت هایی را نیز با خود به همراه آورده است ، اما متأسفانه تجربه تک نفره این نسخه آنچنان که باید چالش برانگیز نیست اما در عین حال در بخش چند نفره بسیار عالی عمل میکند. اگر هم جنگ جهانی 2 از علاقه مندی های شما محسوب نمیشود ، سری های قدیمی تر Wargame هنوز هم ارائه دهنده دهنده بهترین تجربه های RTS و بازی های نبرد محور است ، بنابراین قطعا ارزش آن را دارد که یکی از آنها را تجربه کنید.

 

عناوینی که منتظر عرضه آنها هستیم:

Company of heroes: 3

Relic سرانجام در حال بازگشت به عنوان جنگ جهانی دوم RTS خود است ، اما در این مسیر تغییرات قابل توجهی ایجاد کرده است. در Company of Heroes 3 ، تمرکز بر روی مناطق مدیترانه ای است و نبردها در سراسر آفریقای شمالی و ایتالیا انجام می شود. همچنین یک کمپین نوبتی هم وجود دارد که در آن شما می توانید تقریبا همه کارهایی را که در حالت RTS انجام میشود تجربه کنید ، از حملات توپخانه ای را به دشمن گرفته تا اعزام مهندسین برای غیرفعال کردن مین ها.

همچنین سیستم تخریب بهبود یافته بازی به اشیا، اعم از ساختمان ها یا شاخ و برگ درختان ، به شکل های مختلف آسیب وارد می کند ، بنابراین قبل از تخریب کامل بنا ها ، شاهد فرسایش داده و چند قطعه شدن آنها خواهید بود. موارد جذاب دیگری که به این عنوان افزوده شده شامل گروهان ها و دسته های کاملاً قابل شخصی سازی هستند ، شما می توانید یک گروه پزشکی به یک گروهان اضافه کنید و سپس یک کامیون امدادی را در میانه نبرد احضار کنید. این عنوان تا سال 2022 عرضه نمیشود ، اما می توانید با ثبت نام در Games2Gether  شانس خود را برای شرکت در عرضه آلفا و بتا امتحان کنید.

 

Total war: Warhammer 3

پایان بندی سه گانه Warhammer محصول Creative Assembly در سال جاری میلادی ارائه می شود و به نظر می رسد که شاهد عنوانی عظیم خواهیم بود. این مجموعه در حال آماده شدن برای رویارویی بزرگ با نیروهای Chaos است ، بنابراین Total War: Warhammer 3 به ما یک گروه چهارگانه از ارتش های شیطانی برای جنگ ارائه خواهد داد و یک میدان جنگ کاملا متفاوت به نام Realm of Chaos برای ما تدارک دیده است. سرزمین های شرقی ، Kislev و Cathay نیز به این ترکیب اضافه می شوند و Creative Assembly از الآن به "مقیاس بی سابقه ای" که وسعت این سرزمین خواهد داشت افتخار میکند. طبق اعلام استودیو باید انتظار هیولاهای عظیم و کمپینی با دو برابر اندازه کمپین Eye of the Vortex در بازی  Warhammer 2 را داشته باشیم.

 

Homeworld 3

Deserts of Kharak خارق العاده بود ، به همین دلیل آن را بالاتر مرور کردیم ، اما چه کسی بود که آرزوی دنباله واقعی Homeworld را نداشته باشد؟ ساخته جدید Blackbird Interactive's، عنوان  Homeworld 3 دارای نبردهای سه بعدی با نبردهایی در مقیاس گسترده است که به شما امکان می دهد همه چیز ، از رهگیرهای کوچک گرفته تا کشتی های عظیم فضایی را کنترل کنید ، درست همانطور که انتظار دارید.

این استودیو هنوز چیزهای زیادی در مورد این دنباله ارائه نکرده است ، گرچه دیدگاه این نسخه این است که حس و نمای بازی های اصلی را منتقل کند درست مانند چیزی که این استودیو حتی با Deserts of Kharak هم موفق شد انجام دهد ، با وجود اینکه این عنوان یک RTS زمینی بود. اما انتظار استودیو این است که تمام این کارها با "بهبود های معنی دار" انجام شود. یک نمونه از تغییرات نحوه عملکرد سیستم بالستیک بازی است. هنوز فاصله زیادی تا انتشار مانده است و اما انتظار نمی رود زودتر از سال 2022 شاهد این عنوان باشیم.

 

Humankind

پس از سالها کار بر روی فهرستی بی پایان از بازیها ، که بهترین آنها را پیش از این معرفی کردیم ، اکنون Amplitude توجه خود را به یک بازی 4X با مضمون تاریخی معطوف کرده است. بازی "بشریت" برداشت Amplitude از عنوان “Civilization” است که شامل تمدنهای پویایی میشود که از ترکیب فرهنگ ها به وجود می آیند. شما ممکن است بازی را در دوران اول با "هیتی" شروع کنید و بعداً رومی ها را انتخاب کنید و سپس آلمانی ها را با تمدن خود ترکیب کنید. با دوره های جدید ، فرهنگ های جدیدی بوجود می آیند که می توانید با افزودن آنها به مکانیزم فرهنگی بازی ، مزایای جدید "فرهنگی" را به دست آورید.

همچنین این مکانیزم از طریق شهرها نیز بیان می شود ، شهرهایی که در طول تاریخ رشد می کنند و زمینهای اطراف خود را می بلعند. بعضی از مکان ها ویژگی های تاریخی خود را حفظ می کنند ، مانند محله های قدیمی شهرهای مدرن ، و مناطق دیگر با پیشرفت زمان سازگار می شوند. احتمالا از اواخر 2021 می توانید ساخت تمدن خود را در این بازی شروع کنید.

 

ماد ها:

Third Age: Total War

تا زمان Total War: Warhammer ، ما مجبور بودیم برای تجربه سبک فانتزی در سری Total War به مادها اتکا کنیم ، اما اگر ماد هایی به خوبی Third Age وجود میداشتند ، عرضه این عنوان دیگر لازم نبود. این بازی یک بازسازی اساسی است برای Medieval 2  که سومین دوران در سرزمین میانه را همراه با شهرها ، اماکن مهم آن و همه انت ها و اورک هایی که می توانید با آنها بجنگید یا متحد شوید ، نمایش میدهد. Lord of the Rings برای تعداد بی شماری از ماد ها منبع الهام بوده است ، اما این عنوان قطعا یکی از بهترین ها است.

 

XCOM: Long War

XCOM: Long War می توانست یک بسته الحاقی باشد. این عنوان همه چیز را بهبود میدهد و محتوای زیادی به بازی اضافه میکند ، اما این بازی هرگز تهدیدی برای موفقیت بازی اصلی که بر مبنای آن ساخته شده محاسبه نمیشود. XCOM تجربه ای عالی بود ، اما این نسخه نسبت به چشم انداز طراح اصلی X-COM جولیان گولوپ از این سری ، ساده تر بود. Long War آن نسخه ها را ادغام کرد و به طرفداران بازی های قدیمی چیزی پیچیده و بهبود یافته برای بازی کردن داد که در عین حال احساس مدرن بودن بودن داشته باشد. توسعه دهندگان Firaxis مشغول به کار شدند و برای XCOM 2 حتی پیش از عرضه Long War 2 یک سری ماد های رسمی را ایجاد کردند.

 

Crusader Kings 2: A Game of Throne

Crusader Kings 2 بستری مناسب برای یک بازی استراتژیک Game of Thrones است. این عنوان با دسیسه ها ، اشراف متخاصم و سلاطین دیوانه ای که پادشاهی را از هم گسیخته اند در هم تنیده. البته این بدان معنا نیست که سازندگان CK2's A Game of Thrones بازی را دستخوش تغییر نکرده اند. این ماد یک بازنگری اساسی است که فراتر از تغییرات نقشه و دادن نام هایی مناسب محتوای جدید به مردم است. بیشترین تمرکز بر روی تخت سلطنتی است که تمام نبرد ها بر سر آن اتفاق می افتد ، بنابراین ساختار بازی متناسب با شرایط جدید تغییر کرده است. همچنین پیش از اینکه Paradox این کار را انجام دهد ، چند سیستم جدید در ازن ماد معرفی شده است ، مانند دوئل بین شخصیت های بازی. هیچ بازی رسمی ای نتوانسته است مضمون کتاب ها و یا سریال  را مانند این ماد در یک بازی نمایش دهد.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه