بازیهای ویدیویی استراتژیک برتر کامپیوتر (قسمت دوم)

سبک استراتژیک یکی از سبک‌های بسیار متفاوت و جذاب در دنیای بازی های ویدیویی است. لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک RTS را در این مقاله ارائه می کنیم.

بازیهای ویدیویی استراتژیک برتر کامپیوتر (قسمت دوم)

عناوین RTS :

Iron Harvest

اگر Company of Heroes را بازی کرده باشید حتما با خود فکر کرده اید که : "چیزی که این بازی واقعاً بهش احتیاج داره ، چند تا ربات غول پیکره" ، Iron Harvest ممکن است جوابی به این درخواست شما در سبک RTS  باشد. داستان بازی روایت گر گروه هایی ست که در نسخه ساختگی اروپای دهه 1920 قرار دارند ، همراه با پیاده نظام ، تانک ها و جذابیت اصلی این عنوان یعنی ربات های استیم پانک. شکل های زیادی از آنها وجود دارد ، از رباتهایی به شکل لباسهای پوشیدنی کوچک تا غول های عظیم الجثه ی دودزا ، و پیشبرد بازی از طریق همه آنها بسیار سرگرم کننده است.

Iron Harvest انفجارهای خود را به رخ میکشد. وقتی گرد و غبار پس از یک درگیری بزرگ نشست ، شما به سختی منطقه را تشخیص خواهید داد. به لطف خمپاره ها ، مخزن های سوخت و ربات هایی که می توانند از روی ساختمان ها عبور کنند ، انتظار می رود پس از رویدادن یک درگیری ، چیز کمی از منطقه مانند سابق باقی بماند. سطح تخریب محیطی واقعا چشمگیر است. همچنین برای داشتن لحظاتی مفرح می توانید جنگ یک خرس را با یک رباتتماشا کنید. هر جناح یک قهرمان دارد که هر کدام با حیوان دست آموز خودش همراه است. همه آنها توانایی های منحصر به فردی دارند که در میانه نبرد کاربردی خواهند بود و البته ، می توانند با ماشین های جنگی عظیم سرشاخ شوند.

 

Battlefleet Gothic: Armada 2

نبردهای کیهانی Armada 2 واقعا تماشایی است. سه کمپین پویای سبک 4X در این عنوان وجود دارد که با پیروی از 3 جناح عنوان  Warhammer 40K شکل میگیرد: Imperium ، Necron Empire و Tyranid Hives . اما اگر بخواهید می توانید آنها را کلا نادیده بگیرید و فقط در زد و خوردهای شلوغ پر از بناهای عظیم و هیولاهای عظیم شرکت کنید.

نبرد تاکتیکی Real time در این عنوان حتی وقتی کنترل تنبل ترین آرماداها را بر عهده دارید هیجان انگیز خواهد بود. شما باید یک ناوگان کامل را مدیریت کنید و در حالی که حملاتی سنگین بر نیروهای شما وارد می شود ، دشمنانتان تجهیز میشوند و در همین زمان خدمه شما ممکن است شورش کنند. با وجود همه جناح های موجود ، می توانید با تنظیمات بی شماری ناوگان های مختلف را آزمایش کنید و با انواع سلاح های عجیب و غریب مبارزه کنید.

 

Northgard

Northgard یک استراتژی RTS با مضمون وایکینگ ها مسیر عناوین Settlers و Age of Empires را پیش گرفته ، اما بازیکن را با سیستم های توسعه هوشمندانه خود به چالش می کشد و او را مجبور می کند با دقت و برنامه ریزی در رشد خود را به مناطق جدید برساند. در این بازی حتی آب و هوا نیز مهم است. شما باید با دقت خود را برای زمستان آماده کنید ، اما اگر فناوری خود را پیشرفت دهید ، ممکن است تجهیزات بهتری برای دوام آوردن در سرمای زمستان تدارک ببینید و با داشتین برتری تکنولوژیک نسبت به دشمنان ، یک مزیت مهم استراتژیک به دست بیاورید.اگر از داستان کسل کننده این بازی بگذریم ، از ماموریت های داستان اصلی که استادانه طراحی شده اند لذت خواهید برد و پس از آن ، نبرد واقعی در حالت Skirmish در انتظار شماست.

 

Homeworld

از نظر مکانیکی ، Homeworld یک بازی استراتژیک سه بعدی خارق العاده است ، و در میان اولین بازی هاییست که با موفقیت سبک RTS را از سطح یک زمین ثابت جدا می کنند. هرچند نام این بازی شایسته افتخاراتی بیشتر از این است: دستاورد بزرگ این عنوان در شبیه سازی اتمسفر و طراحی صدا است ، خواه موسیقی Adagio for Strings” باشد که برای مأموریت های افتتاحیه بازی پخش میشود یا کوبیدن طبل ها در حالی که فضاپیما ها درگیر یک نبرد چند نفره هستند.

به لطف  Homeworld Remastered Collection ، ظاهر این عنوان بسیار بهتر شده. این ریمستر ها فضای باورنکردنی Homeworld و دنباله های آن را همراه با سایر موارد ستودنی این بازی ها ، با فناوری هنری به روز ، بافت ها ، صدا ها و رابط کاربری مناسب ، به خوبی حفظ می کنند. همه چیز مطابق با روح اصلی است اما اینبار دلنشین تر دیده و شنیده میشود.

 

Command & Conquer: Red Alert 2

بیشتر عناوین سری Command & Conquer خارق العاده است - اما Red Alert 2 بهترین مبارزات ، جالب ترین واحدها ، نقشه ها و البته سکانس های ویدئویی عالی را دارد. جناحهای مختلف بازی بسیار متمایز هستند و از پرداخت بهتری نسبت به بازی اصلی برخوردارند منظور ماهی های مرکب شوروی و دلفین های متفقین است. تعادل مناسبی بین هیجان و صمیمیت در میان پرده ها وجود دارد ، آنها بیشتر برای سرگرمی پخش می شوند ، اما با این حال لذت بخش و درگیر کننده هستند.

 

Homeworld: Desert of kharak

این نسخه از سری Homeworld در ابتدا یکجور بچه ناخلف به نظر می رسید. با گذشت بیش از یک دهه از آخرین بازی Homeworld ، بازی ای  که قرار بود به خاطر سفینه های فضایی و حرکت سه بعدیش در فضا در ذهن مانده باشد ، به یک RTS زمینی با تانک تبدیل شد ، واقعا ؟ و تازه این پیش درآمد بود؟ با وجود همه راه هایی که ممکن است به طرز وحشتناکی اشتباه پیش بروند ، این نسخه تقریباً از هر نظر موفق بود. این بازی نه تنها یک RTS فوق العاده است و خود را از بقیه بازی های اخیر این ژانر نیز متمایز می کند ، بلکه همچنین یک نسخه عالی از Homeworld است که این سری را مجددا متحول می کند و در عین حال بازیکن را با جادوی خود مسخ می کند.

 

Superme Commander

فقط Total War می تواند با مقیاس نبردهای "ریل تایم" Supreme Commander رقابت کند. بسیار هیجان انگیز است که برای سر زدن به نقاط مختلف نقشه و پیدا کردن یونیت مورد نظر ، باید حسابی اسکرول ماوس را بچرخانید و از نمایی به وسعت کل نقشه میدان نبرد به روی یک مهندس جنگ تنها زوم کنید ، سپس دوباره آن را بچرخانید تا پرواز کنید و به واحد دیگری کیلومترها دورتر فرمان دهید. هنگامی که ارتش ها در ستونهای متراکم صدها نفره درگیر می شوند با شکوه ترین آتش سوزی هایی که یک CPU می تواند رندر کند را شاهد خواهید بود. این یکی از معدود بازی های RTS است که می تواند نبردهای هوایی ، زمینی و دریایی را همزمان با برخوردهای فردی قرار دهد ، اما SupCom با استفاده از توپخانه ها ، جنگ افزارهای هسته ای دوربرد و سلاح های رباتیک عظیم ، پا را از این هم  فراتر میگذارد.

 

Starcraft 2

علاوه برقرار گیری در صدر فهرست بازی های استراتژیک رقابتی دهه گذشته ، StarCraft 2  برای شکل دهی به تفکری دوباره برای ساختار کمپین یک بازی استراتژیک استاندارد هم شایسته تقدیر است. “Heart of the Swarm” مثال خوبی برای این موضوع است ، اما قسمت انسان محور “Wings of Liberity” جاییست که بازی را در آن شروع میکنید : یک ماجراجویی مبتکرانه که فرمول های آشنای پیشین را در هر مرحله با هم ترکیب می کند. از سناریوهای دفاع در برابر زامبی گرفته تا بازی در سیاراتی که هر چند دقیقه یکبار با گدازه پر می شوند ، شما مجبور هستید که عناصر اصلی StarCraft را یاد بگیرید و تمرین کنید.

در سال 2020 ، بلیزارد سرانجام تصمیم گرفت پشتیبانی از StarCraft 2 را خاتمه دهد ، و اعلام کرد که جدای از مواردی مانند بالانس نیروها ، هیچ مورد جدیدی اضافه نخواهد شد. با این وجود صحنه رقابت هنوز زنده است و کماکان کمپین های تک نفره خوبی را در این مسابقات پیدا خواهید کرد.

 

Warcraft 3

Warcraft III که امروزه به دلیل اینکه مبدأ تمام عناوین ژانر MOBA است ، مورد توجه قرار گرفته است ، در نوع خود یک بازی استراتژی مبتکر و جاه طلبانه است که این ژانر را به چیزی فراتر از عناوین کوچک ناشناس تبدیل کرد و پای داستان سرایی این سبک را به قلمروهای فانتزی سینمایی باز کرد. گنجاندن پیشگامانه عناصر RPG در قالب قهرمانان و هیولاهای بیطرف ، درجه ای از عمق داستان را که در دیگر همقطاران علمی-تخیلی آن وجود ندارد به این بازی اضافه می کند ، و مبارزات گسترده ای را در قالب یک داستان فانتزی را ارائه می دهد که ، اگر کاملاً بدیع هم نباشد ، هیجان انگیز و خوش آیند است. این عنوان همچنین دارای بهترین واکنش های یونیت هاست به کلیک های مکرر بر روی آنها. نکته تاسف آور این است که  Shame about Warcraft 3: Reforged ، تمام رویاپردازی ما درباره بازسازی این شاهکار یگانه را نابود کرد.

 

Company of Heroes

بعضی از بازی ها سعی می کنند از جنبه احساسی جنگ ، که در حافظه تاریخی هنوز زنده است فاصله بگیرند. اما Company of Heroes اینگونه نیست. این بازی نشان دهنده سختی ، خشونت و خوی وحشیانه جنگ است. مطمئناً ، روش های آن هالیوودی محض است، مانند گلوله باران توپخانه در فضای گل آلود و شلوغ میدان جنگ که مستقیماً از نجات سرباز رایان بدست آمده است ، اما نتیجه به دست آمده یکی از صریح ترین RTS هاییست که تاکنون ساخته شده است .

 

Rise of Nations

Age of Empires به ما این فرصت را داد تا پیشرفت های نظامی چندین قرن را در طول نیم ساعت زمان گذاشتن تجربه کنیم ، اما Rise of Nations این کار را بهتر انجام داد و توانست عناصر بازی های استراتژی نوبتی مانند Civilization را با روشی هوشمندانه در عنوان خود معرفی می کند. به جای اینکه نیروهای خود را از یک پایگاه حرکت دهید ، برای رشد مرزهای کشور خود باید شهرهای جدیدی در سطح نقشه ایجاد کنید. مرزها با گذشت زمان رشد کرده و با یکدیگر برخورد می کنند و سعی می کنند در یک جنگ پنهان برای نفوذ ، از برتری فن آوری علیه یکدیگر استفاده کنند و همه اینها در حالی است که کشورها سعی می کنند با استفاده از نیزه ها گرفته تا جت های جنگنده ضربه های نظامی کاری بر پیکر رقیب وارد کنند. بازی های زیادی وجود ندارد که به شما اجازه دهد لشگر کمانداران پیاده را با تانک های "آبی-خاکی" و بمب افکن های مخفی کار در هم بکوبید.

 

Warhammer 40,000: Dawn of War 2

قرار دادن اولین نسخه Dawn of War در این لیست واقعا وسوسه بر انگیز بود. در عوض ، این قدر دانی باید از دنباله آزمایشی آن صورت بگیرد که در آن با موجودات فضایی سخت پوستی طرفیم که هرکدام از آنها یک قاتل خطرناک به حساب می آید. در طول نبرد کنترل نیروهای ویژه توانمند را در دست دارید ، زمانبندی حملات هوایی تفنگداران را تنظیم میکنید و با استفاده از دقت تک تیر اندازان و قدرت آتش مسلسلهای سنگین خود انبوه Ork ها را شکست میدهید.همچنین حالت دونفره Last Stand هم نقش بسزایی در سرگرم کنندگی این بازی دارد.

بخش دوم مقاله " بهترین بازیهای استراتژیک PC " در اینجا به پایان میرسد.

بخش سوم و پایانی مقاله را با لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک تاکتیکال ، نبرد محور ، بازی هایی که باید منتظر عرضه آنها باشیم و بهترین ماد ها ادامه خواهیم داد میدهیم.

 

لینک بخش اول : بهترین بازیهای استراتژیک برای کامپیوتر

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه