بهترین بازیهای استراتژیک برای کامپیوتر (قسمت اول)

بهترین بازیهای استراتژیک پی سی کدام است؟ از بازی های کلاسیک همزمان گرفته تا بازی های مدرن نوبتی ، این ها بهترین بازی های استراتژیک در رایانه هستند:

بهترین بازیهای استراتژیک برای کامپیوتر (قسمت اول)

استراتژی ژانر رایج رایانه شخصی است که ما را از همان روزهای ابتدایی بازی های رایانه شخصی در نقشه ها ، لیست های ارتش و ساخت و ساز غرق می کند. این ژانر یکی از متنوع ترین ها است که از خوره های بازی تا افرادی که فقط می خواهند در معماری شهر ها سیاحت کنند را سرگرم می کند.

در این لیست ، همه چیز ، از بازی های سریع و رقابتی RTS گرفته تا بازیهای فرسایشی نوبتی را پیدا خواهید کرد. اگر به سبک های تاریخی علاقه دارید ، در این فهرست وجود دارند. علمی تخیلی؟ بله ، چند تایی هست. فانتزی هم هست. در مورد مجموعه هایی با چندین نسخه ، آنچه را که بهترین نسخه برای بازی در حال حاضر است ، انتخاب کرده ایم. اگر فکر کنیم که نسخه ها به اندازه کافی متفاوت هستند و شما ممکن است از بازی هر دو لذت ببرید ، ممکن است بیش از یک عنوان از همان مجموعه را داشته باشیم.

استراتژی های عظیم:

 

Crusader Kings 3

Crusader Kings 3 ، بهترین بازی استراتژیک سال 2020 ، جای تعجب نیست که رتبه قبلی خود را در این لیست حفظ کند. این نسخه یک RPG استراتژی بزرگ است ، از جلا و انسجام بیشتری نسبت به CK2 برخوردار است و از نظر بصری نیز بسیار ساده تر است. در نگاه اول شاید کمی آشنا به نظر برسد ، اما تمرکز حتی بیشتر روی نقش آفرینی و شبیه سازی سبک زندگی اشراف قرون وسطا ، همراه با یک پک بزرگ از ویژگی های جدید و تجدید نظر شده ، باعث می شود ارزش تجربه این نسخه جدید را داشته باشد.

به دلیل انباشته شدن DLC های غیر قابل اجتناب ، این نسخه مدام بزرگتر و بلند پروازانه تر خواهد شد ، اما حتی در این شکل هم CK3 یک داستان سرای فوق العاده است که توسط سیستم های پیچیده بی شماری پشتیبانی می شود که البته نیاز به بازبینی و اصلاح دارند. به لطف یک سیستم راهنمای مفید تو در تو و راهنمایی های فراوان ، کنار آمدن با این عنوان خوشبختانه این بار بسیار ساده تر است. روایت دراماتیک خاندان های قرون وسطی ، با روانی لذتبخشی انجام میشود و شما را با خود همراه می کنند. شما می توانید بدون هیچ برنامه ریزی بزرگی در زندگی پیش روی کرده و همچنان خود را درگیر فتنه های بی شمار ، جنگ و چالش ها کنید.

 

Total War: Three Kingdoms

Total War: Three Kingdoms ، آخرین نسخه این سری تاریخی ، این بار چند ویژگی را هم از عنوان Warhammer وام گرفته. این عنوان ما را به دل جنگ های داخلی چین می برد که به وسیله شخصیت های متمایز آن ، چه در داخل و چه در خارج از صحنه نبرد روایت می شود. هر یک از آنها بخشی از یک شبکه پیچیده از روابط است که از دیپلماسی گرفته تا عملکرد در جنگ همه چیز را تحت تأثیر قرار می دهد ، و این بار مانند برادر خود “Warhammer” ، همه آن کاراکتر ها جنگجویانی فوق بشری هستند.

این یک جهش برای سری توتال وار است همان طور که نسخه رم در ابتدا انجام داد و با خود تغییرات اساسی در نحوه کار دیپلماسی ، تجارت و جنگ ایجاد کرد. درگیری بر سر چین همچنین مبارزاتی جذاب را ایجاد می کند ، همراه با نوعی پویایی که قبلاً در این سری مشاهده نکرده ایم. از زمان عرضه این عنوان، از برخی DLC های عالی نیز بهره مند شده است.از جمله یک پک جدید که وقایع  تاریخی آن دوره را معرفی می کند و رویدادهای مختلف آن دوران را واضح تر بیان میکند.

 

Total War : Warhammer 2

اولین Total War: Warhammer نشان داد که دنیای فانتزی این سری میزبان بستری مناسب برای نبردهای گسترده طراحی شده توسط سازنده است. Total War: Warhammer 2 هم چین میزبان پیشرفت های زیادی در رابط کاربری ، شخصیت ها و ارتشهای بازی شده است که همین تغییرات باعث میشوند ، ژانرها توسط این بازی باهم ترکیب شوند. چهار جناح بازی ، Skaven ، High Elves ، Dark Elves و Lizardmen همه با یکدیگر تفاوت معناداری دارند و در گوشه و کنار افسانه های قدیمی Warhammer ریشه دوانده اند. اگر به دنبال یک نقطه شروع با بازی های Warhammer هستید، اکنون این بازی برای شما ارائه شده است .

 

Europa Universalis 4

این بازی از Paradox که مدت زیادی هم از عرضه آن گذشته است ، به عنوان پرچمدار این سری شما را از اواخر قرون وسطی تا دهه 1800 در نقش هدایت گر یک ملت قرار میدهد. شما به عنوان رهبر، استراتژی سیاسی آن را تعیین می کنید ، در اقتصاد دخالت می کنید ، بر ارتش فرماندهی می کنید و یک امپراتوری  می سازید.

از همان آغاز ، Europa Universalis 4 به شما امکان را می دهد تا تاریخ را تغییر دهید. شاید انگلیس در جنگ 100 ساله فرانسه را خرد کرده و یک امپراتوری عظیم در این قاره بنا کند. شاید Iroquois استعمارگران اروپایی را شکست دهند ، کشتی بسازند و به دنیای قدیم حمله کنند. این عنوان بسیار عظیم ، پیچیده و در طی پشتیبانی سالهای متمادی فقط در حال رشد است.اینگونه بازی های  شبیه سازی ممکن است گاهی اوقات انقدر پیچیده باشند که سر درد بگیرید ، اما واقعا ارزش آن را دارد که زمان بگذارید ، در آن غوطه ور شوید و فقط ببینید که این تاریخ موازی جهان شما را به کجا می برد.

عناوین 4X :

Old World:

تعداد کمی از بازی های 4X سعی دارند Civilization را به چالش بکشند ، اما Old World به لطف رابطه قبلی طراح خود سورن جانسون با این مجموعه ، پا به عرصه وجود گذاشت. او طراح اصلی عنوان Civilization 4 بود و میراث این بازی در Old World کاملاً مشهود است. اما این بازی چیزی بیش از یک برداشت دیگر از Civilization است. برای مثال ، این عنوان انحصاراً بر روی دوران باستان متمرکز شده است نه بر روی ترسیم مسیر تاریخ بشر ، و این تغییر در دید بازی ، همچنین به آن اجازه می دهد تا به اندازه امپراطوری به  مردم هم توجه کند.

شما به جای بازی در مسیر یک خط کش بی پایان ، نقش کسی را بازی می کنید که واقعاً زندگی می کند ، ازدواج می کند ، بچه دار می شود و در نهایت می میرد. سپس شما می توانید نقش وارث آنها را بازی کنید. شما درباریان ، همسران ، فرزندان و رقبا را دارید که باید نگرانشان باشید و با این کاوش در جنبه انسانی امپراطوری انبوهی از حوادث ، توطئه ها و شگفتی ها به وجود می آید. حتی ممکن است توسط یکی از اعضای خانواده خود کشته شوید.

 

Civilization 6

بدون حداقل یکی از عناوین Civilization نمی توانید لیستی از بهترین بازی های استراتژیک را داشته باشید. Civilization 6 در حال حاضر بازی انتخابی ما در این مجموعه است ، مخصوصاً اکنون که چندین بسته گسترش دهنده دریافت کرده است. بزرگترین تغییر این بار در سیستم مناطق شهری است .در این نسخه شهرها به سمتی گسترش میابند که جمعیت قبلا در آن نواحی سکنی یافته است. اکنون شهرها هویتی پویا و پر از مناطق تخصصی هستند که شما را مجبور می کنند هنگام توسعه نواحی ، واقعاً به آینده فکر کنید.

بسته های گسترش دهنده برخی ویژگی های جدید را اضافه کرده اند که بسیار مورد استقبال قرار گرفته ، اما با این حال در مدت کوتاهی ، انقلاب این سری دوست داشتنی متوقف شده است. آنها مفهوم عصر طلایی و دوره های تاریکی را معرفی می کنند ، بهمچنین سته به پیشرفت تمدن شما در طول سالها و همچنین تغییرات آب و هوا و فاجعه های زیست محیطی ، به شما پاداش میدهند و یا شما را مجازات میکنند. به هر حال این یک Civilization مدرن آینده نگر است.

 

Sins of a Solar Empire

Sins of a Solar Empire برخی از ویژگیهای یک بازی استراتژی 4X را به تصویر می کشد اما به طریقی که در چارچوب RTS کار کند. این یک بازی در مورد امپراتوری های ستارگان است که در طول زمان یک بعد از ظهر ظهور میکنند ، تثبیت می شوند و سقوط می کنند: و به ویژه در مورد لحظه ای است که کشتی های عظیم سرمایه به جا مانده از آن امپراتوری ها را از ورای این جهان نیمه ویران به تاراج میبرند. البته دیپلماسی نیز یک گزینه است ، اما همچنان سفینه های فضایی غول پیکر مایه اصلی هیجان این بازی هستند. بسته الحاقی Rebelion را هم بازی کنید تا بتوانید این کشتی های فضایی را در تناسبات لجام گسیخته تجربه کنید.

 

Stellaris

Stellaris رویکرد "همه چیز رو با خودت بار بزن" را در فضای 4X نشان می دهد. این بازی شبیه به یک دوز از بازی بزرگ Europa Universalis 4 است که به شکل یک عنوان علمی تخیلی روایت میشود می شود و شامل همه چیز از خیزش های رباتیک گرفته تا بیگانگان ساکن سیاهچاله ها است. مسلماً وقتی تلاش می شود بسیاری از کارهای ممکن را انجام دهد ، خبری از تمرکز بر روی محصول ارائه شده مانند دیگر بزرگان این سبک نیست، اما به عنوان یک پارتی علمی تخیلی بین ستاره ای هیچکدام از آنها نزدیک این عنوان هم نمیشوند. Stellaris یک سند باکس است که برای تولید هزاران داستان طی هدایت گونه ها و امپراطوری شما درفضای کهکشان طراحی شده. در طول این مسیر هم سرگرمیهای فراوانی برای شما وجود خواهد داشت ، از دخالت در کد ژنتیکی نژاد خود گرفته تا به بردگی گرفتن بیگانگان یا بلعیدن یک کهکشان مانند یک دسته حشره وحشی.

 

Endless Legend

Endless Legend دقیقا اثبات این است که شما برای ساخت یک بازی جذاب 4X نیازی به فدا کردن داستان ندارید. هر یک از داستانهای آن از همه ویژگی های منحصر به فرد و غیرمعمولی که از یک بازی داستان سرا انتظار میرود برخوردار است . داستان بازی با وجود ماموریتهایی که یکی از بهترین نویسندگی ها در میان آثار استراتژیک به شمار میروند ، قدرت یافته است. به عنوان مثال ، Broken Lords ، داستان ارواح خون آشامیست که با لباس زره پوش زندگی می کنند و بر مبنای طبیعت خطرناک خود با شما مبارزه می کنند. در حالی که Necrophage یک نیروی بی امان طبیعت است که فقط می خواهد هر مانعی را بر سر تسلط کامل خود از بین ببرد و در این راه دیپلماسی را به نفع تسخیر کامل سرزمین ، مطلقا نادیده می گیرد. با احتساب بسته های الحاقی ، در مجموع 13 جناح در این بازی وجود دارد ، که هرکدام با توجه به پیشینه خود طراحی شده اند. شاید طراحی نژادی بهتر از این عنوان وجود نداشته باشد.

 

Alpha Centauri

کوتاهترین توضیح برای این بازی ، "یک Civilization در فضاست" اما این عبارت هم واقعا کمی کم لطفیست. سفر جاه طلبانه 4X "برایان رینولدز" ما را به دنیایی مسحور کننده کشانده و کشورها و امپراتوری ها را به شکل جناح های ایدئولوژیکی چیدمان کرده که مصمم هستند می توانند بشریت را به سمت تکامل بعدی خود هدایت کنند.

فن آوری ها ، تقابل ها و شخصیت ها  مشابه هیچ یک از معاصران آن نبود و پس از آن نیز به استثنای عناوین معدودی ، هیچ کس در تلاش برای تکرار آن نبود. حتی وقتی Firaxis به معنای واقعی کلمه Civilization را در فضا ساخت ، آن هم چنگی به دل نزد. "آلفا قنطورس" اکنون هم به همان اندازه جذاب و شگفت آور است که در سال 99 بود . آن زمان که ما برای اولین بار طعم کوبیدن هواپیماهای بدون سرنشین را به نیروهای دشمن می چشیدیم و درگیر جنگ دیگری با "خواهر میریام" شده بودیم.

با گذشت بیش از 20 سال ، برخی از ما هنوز به انتشار Alpha Centauri 2 امیدوار هستیم.

 

Age of Wonders: Planetfall

Age of Wonders را برای بازی کردن انتخاب کنید و مطمئن باشید که اشتباه نکرده اید. اگر علمی-تخیلی ژانر مورد علاقه شما نیست که Age of Wonders 3 را امتحان کنید ، اما این Age of Wonders: Planetfall است که در حال حاضر همه ما را وابسته این عنوان کرده است. داستان این بازی در یک کهکشان اتفاق می افتد که پس از یک دوره طولانی زوال بیدار شده و شما باید با جهانی زنده ستیز کنید که جناح های دیگری هم سعی در سلطه بر آن دارند. از آمازون های دایناسور سوار گرفته تا اشکالات فنی بازی.

نحوه ساخت روشمند امپراطوری پیشرفت بزرگی نسبت به اسلاف خارق العاده خود دارد و از تغییرات بزرگی در ساختار و سرعت بهره مند شده است .نبرد ها در این عنوان شامل جنگ های تاکتیکی نوبت محور میان واحدهاییست که اتفاقا بسیار قابل شخصی سازی هستند. میتوانید سلاح های لیزری را روی مارمولک های غول پیکر نصب کنید ، همه واحد ها را با جت پک ارتقا بدهید و قهرمانان خود را مانند عناوین RPG پرورش دهید. دست شما برای نبرد در این بازی واقعا باز است و کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

بخش اول مقاله " بهترین بازیهای استراتژیک PC " در اینجا به پاین میرسد.

   بخش بعدی مقاله را با لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک RTS ادامه میدهیم.   

لیست بهترین بازی های استراتژیک PC در سبک تاکتیکال و نبرد محور

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

مقالات پیشنهادی >

پلی استیشن 5 در ژاپن بیش‌از چهار برابر ایکس باکس سری ایکس فروش داشته است
چهارشنبه 28 آبان 1399 0 دیدگاه
پیکسل سوختگی مشکلی که در تلویزیون‌های بالارده‌ سامسونگ برای همیشه حل شده است
چهارشنبه 14 آبان 1399 0 دیدگاه
معرفی و بررسی فیلم فارنهایت 451 با کارگردانی فرانسوا تروفو فیلم ساز موج نو فرانسه
دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 0 دیدگاه
معرفی 10 عدد از بهترین نرم افزارهای ویرایش و مدیریت فایل Word برای آیپد ipad
چهارشنبه 06 بهمن 1400 0 دیدگاه
بهترین دوربین های عکاسی DSLR سال ۲۰۲۱ برای حرفه ای و آماتورها
سه شنبه 18 خرداد 1400 0 دیدگاه
ده حقیقتی که احتمالا درباره Fromsoftware ، استودیو سازنده Dark Souls و Blooborne نمیدانستید.
دوشنبه 15 دي 1399 0 دیدگاه
فروش گلکسی نوت ۲۰ در ماه اکتبر کمتر از انتظار بوده است
چهارشنبه 14 آبان 1399 0 دیدگاه
10 دلیل که چرا بزرگسالانی که بازی ميکنند نسبت به آنها که بازی نميکنند شادترند
دوشنبه 01 دي 1399 0 دیدگاه
شب روی زمین، Night on the earth اثر جیم جارموش کارگردان مستقل سینمای آمریکا در ژانر کمدی
دوشنبه 13 ارديبهشت 1400 0 دیدگاه

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه