فیلم پدرخوانده و 18 درس ارزشمند زندگی از این فیلم حماسی

پدرخوانده چیزی فراتر از یک فیلم است.  این فیلم بیشتر یک راهنمای زندگی است ، و درس های بی پایان در مورد چگونگی کنترل هر موقعیتی را که ممکن است با آن روبرو شوید ارائه می دهد.

فیلم پدرخوانده و 18 درس ارزشمند زندگی از این فیلم حماسی

- مردی که وقت خود را با خانواده خود سپری نمی کند ، هرگز نمی تواند یک مرد واقعی باشد.

متن:  دون ویتو کورلئونه (مارلون براندو) این توصیه را به جنی فونتانه ، فرانک سیناترا ، می کند..  [پدر خوانده]

 درس زندگی: وظیفه شماست که صرف نظر از شرایط در کنار خانواده خود باشید.  این به شما کمک می کند تا زمانی که زنده هستید از آنها محافظت کنید و پس از رفتن میراث معناداری از خود برجای بگذارید.

 

- اسلحه رو رها کن ، کاننویل ( نوعی شیرینی خانگی) را بردار.

متن : پیتر کلمنزا (ریچارد اس. کاستلانو) پس از نظارت بر اعدام یک موش خانوادگی ، این را می گوید.  کاننیول (شیرینی خانگی ) دستپخت همسر کلمنزا بود.  [پدر خوانده]

 درس زندگی: اولویت های خود را مستقیم حفظ کنید.  و فراموش نکنید که پس از انجام یک کار خوب و درست ، به خود یک جایزه بدهید. 

 

- اگر دوست دارید می توانید جواب من را بشنوید .  پیشنهاد نهایی من این است: “هیچ چیز. "

متن: مایکل کورلئونه (آل پاچینو) به سناتور فاسد پاتریک گیری در مقابل خواستش برای دریافت باج می گوید که هیچ چیز به او نمی دهد.  

 درس زندگی: هرگز تصمیمی را که با آن موافق نیستید مورد بررسی قرار ندهید  ، حتی اگر این به معنای آزردن کسی باشد که می خواهد شما را بترساند.

 

- در میان مردان معقول ، مشکلات تجاری همیشه حل می شود.

متن : دون ویتو در رمان این جمله را بیان می کند تا خواننده / بازیگر بیش از حد احساسی فونتانه را آرام کند قبل از اینکه به او دستور دهد برای یک ماه در خانه کورلئونه بماند.  [پدرخوانده ، رمان]

 درس زندگی : وقتی می خواهید یک مشکل اساسی را حل کنید ، آن را تنها بگذارید ، کمی به آن فکر کنید و بعداً به آن بازگردید.  یک راه حل همیشه خودش را نشان می دهد.

 

- "دوستی و پول. همانند در هم آمیختن روغن و آب است."

متن: پاسخ مایکل کورلئونه هنگامی که اسقف اعظم گلیسا به او گفت "دوستان" کلیسا مبلغ هنگفتی را از دست دادند .نزدیک به 800 میلیون دلار!  

 درس زندگی: تصور نکنید که دوستان (یا خانواده ) وقتی پولشان در خطر است رفتار منطقی از خود نشان می دهند.  تمام دارایی های مالی خود را حساب کنید و در نظر داشته باشید  ، شاید حتی یک وصیت نامه تنظیم کنید و مطمئن شوید که همه آن به درستی در وصیت نامه شما تخصیص داده شده است تا پس از رفتن شما سردرگمی ایجاد نشود.

 

- "ما به سراغ تشک ها می رویم."

متن: سانتینو "سانی" کورلئونه (جیمز کان) هنگام بحث درباره جنگ با یک خانواده رقیب ، این را می گوید.  این عبارت وقتی بیان می شود که سربازان یک خانواده مافیایی مخفی می شوند - به معنای واقعی کلمه یک آپارتمان پیدا می کنند و تشک ها را روی زمین می گذارند - و تا زمان رسیدن به وقت بیرون آمدن منتظر می مانند  [پدر خوانده]

 درس زندگی: وقتی با یک مشکل یا تهدید قریب الوقوع روبرو شدید ،با آن کلنجار نر‌ید .  آتش رو کم کنید تا وقتی که به یک راه حل برسید.

 

-"پدر من چیزهای زیادی به من آموخت ... به دوستانت نزدیک باش اما به دشمنانت نزدیک تر”

متن : مایکل پس از یک تلاش ناموفق برای ترورش ، نقشه انتقام خود را برای دوست خانوادگی دیرینه توضیح داد.Frankie Pentangeli (Michael V. Gazzo)  

 درس زندگی : اگر کاملاً با نکات منفی زندگی خود آشنا باشید ، می توانید آنها را پیش بینی کرده و بر اساس آن برنامه ریزی کنید.  شیطان همیشه در جزئیات است.

-"آقای کورلئونه هرگز پس از آنکه با درخواست اولش مخالفت بشه بار دوم تقاضا نمیکنه ، فهمیدید؟"
متن: کنسلیلر تام هاگن (رابرت دووال) این را به تهیه کننده سرسخت فیلم جک ولتس می گوید ، که از بازی فونتانهFontane در یک فیلم بزرگ آینده هالیوود امتناع می ورزید.  [پدر خوانده]
 درس زندگی: درخواست کمک برای بسیاری از افراد آسان نیست ، بنابراین وقتی کسی این کار را انجام می دهد باید تمام تلاش خود را برای برآورده کردن آن انجام دهید.  و نه فقط به این که زور بالای سرتان هست تقاضای کسی را اجابت کنید. 

 

- "این یک پیام سیسیلی است. این بدان معنی است که لوکا برازی با ماهیها می خوابد."

متن فیلم: وقتی سانی  یک ماهی را که در یک جلیقه ضد گلوله قرار دارد دریافت می کند ، بسیار بهت زده  می شود.  این کار نشان از كشته شدن یكی از معتمدترین مجری های خانواده است، و کار  كلمنزا است.

 درس زندگی: نمادگرایی می تواند هوشمندانه باشد ، اما به یاد داشته باشید: همیشه شفاف باشید.  مگر اینکه بخواهید رمز و راز  در کلام تان داشته باشید و با صراحت صحبت نکنید. 


- "سلامتی مهمترین چیز است. بیشتر از موفقیت ، بیشتر از پول ، بیشتر از قدرت".

متن : هیمن راث (لی استراسبرگ) به مایکل پند می دهد.  

 درس زندگی: فقط به این دلیل که همیشه باید برای آینده برنامه ریزی کنید ، به این معنی نیست که در زمان حال از خود مراقبت نکنید.  با خود خوب باشید: خوب بخورید ، ورزش کنید و سعی کنید برای همیشه زندگی کنید.


- "هرگز  به كسی خارج از خانواده نگویید كه به چه فكر می كنید”

متن: دون ویتو کورلئونه سانی را سرزنش می کند که در جلسه ای خارج از نوبت صحبت می کند.  [پدر خوانده]

 درس زندگی: هرگز با خیالی راحت برنامه ها یا اطلاعات شخصی خود را با کسی که کاملاً به او اعتماد ندارید به اشتراک نگذارید.

 

- "ثروتمندترین مرد کسی است که دارای قدرتمندترین دوستان است."

متن: دوست خانوادگی کورلئونه ، دون آلتابلو (الی والاچ) این توصیه فرزانه گونه را به وینسنت مانچینی (اندی گارسیا) ارائه می دهد.  

 درس زندگی: دوستان خود را عاقلانه انتخاب کنید زیرا یک دوست وفادار در صورت نیاز بسیار به کار می آید.

 

- "برای من هیچ فرقی نمی کند که یک خانواده برای امرار معاش چه کاری انجام می دهد ، شما این موضوع را می فهمید."

متن: دون ویتو مودبانه پیشنهاد ورود به تجارت مواد مخدر را رد کرد.  [پدر خوانده]

 درس زندگی: جایگاه  شما نیست که قضاوت کنید یا درگیر موضوعی  شوید در حالی که چیزی مربوط به شما نیست.  محترم باشید و بهترینها را برای آنها آرزو کنید در حالی که راه های جداگانه خود را دنبال می کنید.

 

- یک وکیل با کیف می تواند بیش از هزار مرد با اسلحه بدزدد.

متن: تام به سانی توضیح می دهد که چرا ظرافت بعضی اوقات از زور و خشونت  برتر  است.  [پدرخوانده ، رمان]

 درس زندگی: این جمله  یک دلیل است که شما باید از قبل برای خانواده و عزیزانتان برنامه ریزی کنید.  یک وکالت خوب در آینده می تواند سالها از درد سر خانواده شما بکاهد.  اما اگر اوضاع به سمت درگیری و اختلاف پیش رود و وراث شما با یکدیگر اختلاف داشته باشند ، هزار وکیل وجود دارد که خوشحال خواهند شد که وارد عمل شوند و املاک و ا‌موال شما را  غصب کنند.

 

- هرگز از دشمنانت متنفر نباش، زیرا این نفرت ممکن است بر قضاوت شما تأثیر بگذارد.

متن: مایکل این را به وینسنت می گوید ، که التماس می کند رئیس جرم و جنایت جوئی زاسا (جو مانتگنا) را بکشد.  

 درس زندگی: اجازه ندهید احساسات شما اساس تصمیمات شما


 - "این تجارت است.  شخصی نیست. "

متن : تام در تلاش بود تا خانواده را از اعلام جنگ همه جانبه پس از تیراندازی به دون ویتو کورلئونه باز دارد.  [پدر خوانده]

 درس زندگی: هنگام تصمیم گیری که می تواند عواقب ویرانگر داشته باشد خیلی احساساتی یا احساسی نباشید.  

 

- "با این حال ، او فکر کرد ، اگر من می توانم بمیرم و می گویم ،" زندگی خیلی زیباست "، هیچ چیز دیگری مهم نیست.  اگر بتوانم اینقدر به خودم ایمان داشته باشم ، هیچ چیز دیگری مهم نیست.

زمینه: مونولوگ درونی دون ویتو از آنچه او فکر می کند یک زندگی که به خوبی سپری شده است.  [پدرخوانده ، رمان]

 درس زندگی: ثروت و دارایی معیار زندگی یک شخص نیست.  این توانایی برقراری ارتباط با احساسات و عشق به خانواده و دوستانتان است که بزرگترین ثروت زندگی محسوب می شود.  هرگز فرصتی را برای انتقال خرد و تجربه زندگی خود از دست ندهید تا افرادی که ترک می کنید بتوانند همان لذت شما را از زندگی داشته باشند.

 

- "من امیدوارم که ما بتوانیم به اینجا بیاییم و با هم استدلال کنیم.  و به عنوان یک مرد منطقی ، من مایل هستم هر کاری لازم باشد برای یافتن راه حل مسالمت آمیز برای این مشکلات انجام دهم.

متن: دون ویتو کورلئونه با سران پنج خانواده صحبت می کند.  [پدر خوانده]

 درس زندگی: در Everplan ، ما سعی کرده ایم همه کارهایی را که می توانیم انجام دهیم پیش بینی کنیم تا به شما کمک کنیم برنامه ای را تنظیم کنید.  

منبع:  www.everplans.com 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه