بهترین بازیها با جهان اشتراکی ( با توجه به نمره نقدها)

بازیهای جهانِ باز واقعا سرگرم کننده هستند . خلاقیت بازیکنان با این بازیهای زنده بیش از بازیهای خطی به چالش کشیده میشود.

بهترین بازیها با جهان اشتراکی  ( با توجه به نمره نقدها)

عاملی که این بازیهای تک نفره را حتی بیش از پیش جذاب میکند این است که بتوان فضای آن را با باقی بازیکنان تقسیم کرد. این قابلیت باعث میشود بازیکنان با یکدیگر در تمام محتوایی که بازی برای عرضه در اختیار قرار داده غرق شوند.

10- Elder Scrolls Online ( متا 71 ، امتیاز کاربران 5.8 )

این عنوان مانند قبل در سبک RPG عرضه شده ، همراه با جهانی زیبا و غنی برای بازیکنان . کسانی که اسکایریم را بازی کرده باشند و از خلاقیتی که این بازی در اختیار بازیکن قرار میدهد لذت برده باشند ، قطعا در این دنیای نوین الدر اسکرولز آنلاین غرق در لذت میشوند. این بازی بسیار شبیه اسکایریم است ، اما به صورت چند نفره.

به جای انجام ماموریت با NPC ها ، در این بازی میتوان همراه با دیگر بازیکن ها درگیر این ماموریتها شد. در جهان Tamriel کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد و اتفاقا خیلی هم متنوع است. البته باگهای زیادی هم در جایجای بازی وجود دارد ، بالاخره با بتسدا طرفیم ، اما این مشکلات جزئی میتواند نادیده گرفته شود ، چون به تجربه اصلی بازی آسیبی نمیزند.

 

9- Far Cry 5 ( متا 82 ، امتیاز کاربران 6.7 )

در کنار داستان شگفت انگیز و شرارت بیپایان ، این نسخه از فارکرای دارای فضای محیطی زیبا ، مسیرهای باز ، حیوانات وحشی و جنگلهای انبوه است. یک جهان کاملا باز که میتوانید از ابتدا در آن گردش کنید. فارکرای 5 به بازیکنان اجازه میدهد داستان و جهان بازی را به صورت کو-آپ تجربه کنند.با اینکه فارکرای 3 بهترین نسخه این سریست ، با این حال دوست داران بازیهای اشتراکی قطعا نمیتوانند از فارکرای 5 دل بکنند.

 

8- Destiny 2 ( متا 87 ، امتیاز کاربران 4.4 )

بازی Detiny 2 مخصوصا پس از رایگان شدن ، دنیای بازیهای لوتر-شوتر را تحت سلطه دراورد. البته هر MMORPG هم هنگام انتشار با عرضه جهانی عظیم پر از جزئیات و اتفاقات ، مخاطبان زیادی جمع میکند. اما Destiny 2 در ورطه نقش آفرینی صرف گرفتار نشد. این بازی با داشتن سیستم کلاس بندی ، مکانیکهای اکشن و شخصی سازیهای مربوط به عناوین نقش آفرینی ، راهی جدید در پیش گرفت.

در این میان ، Destiny 2 در کرات مختلف جریان میابد که هر یک دارای چشم انداز مخصوص به خود ، به همراه محیط ها ، دشمنان و زیست بوم منحصر به فردی است. البته سواری گرفتن برروی Hoverbike ها هم در محیط های بازی به تنهایی لذت بخش است.

 

7- Monster Hunter: World ( متا 90 ، امتیاز کاربران 7.1 )

جهان این بازی با هیولاهای بزرگ و شرور در هم آمیخته است. هر ماموریت در بازی Monster Hunter برای از پا دراوردن یک غول عظیم طراحی شده. بازیکن میتواند آیتم هایی از بدن دشمنان کشته شده به دست آورد و از آنها برای ساخت سلاح های قویتر استفاده کند.

جهان Monster Hunter مملو از شگفتی است و میتواند با دیگر بازیکنان تجربه شود. بازیکن میتواند با استایل God of War به صورت تکی وارد مبارزه شود یا با ماکزیمم 3 نفر دیگه تیم تشکیل دهند و هیولاها را سلاخی کند.

 

6- Borderlands 2 (متا 91 ، امتیاز کاربران 8.2 )

Borderlands با استایل و حس و حال هنری خود ، راهی متفاوت در صنعت گیم پی گرفت. دنیای پانک Borderlands 2 به نام پاندورا ، به همراه دشمنان دیوانه وار و فضای معماری از میان رفته محیط بازی ، فضایی بسیار عالی برای شلوغی و آشفتگی بازی در دسترس قرار میدهد. همانقدر که این بازی برای یک بازیکن لذتبخش است ، شرکت 4 نفر در روند داستانی بازی ، این آشوب و لذت حاصل از آن را چهار برابر میکند.

با وجود 6 کلاس برای انتخاب ، Borderland 2 بسیار سیال است و قابلیت بازی مجدد بالایی دارد. وسایل نقلیه مسلح این بازی در حقیقت زرادخانه های متحرک برای شخم زدن دشمنان هستند. کاراکتر های ملوّن بازی و مهم تر از آن روایت داستان آن ، تجربه ای ساخته اند که فقط میتوان با Borderland بودن کیفیت آن را تشریح کرد.

 

5-   Forza Horizon 4 (متا 92 ، امتیاز کاربران 8.1)

بازی فورتزا هورایزن 4 در نسخه ساختگی بریتانیا با گرافیکی خارق العاده جریان دارد. این عنوان مخلوطیست از یک بازی آرکید با میزان زیادی اکشن و شبیه ساز مسابقه ای.

جهان باز این عنوان در اصل یک هاب برای بازیکنان است که بتوانند در کنار یکدیگر مسابقه بدهند و در مسیرهای آزاد بازی برانند. با وجود پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی متنوع در بازی ، راندن در محیط بازی واقعا مانند سفر درون جاده های باز است. علاوه بر زیبایی چشم انداز بازی ، دقت در مکانیزمهای خودروها و گیمپلی ، میتوانید فیلمهای Fast & Furious را درون این بازی تجربه کنید.

 

4- World of Warcraft ( متا 93 ، امتیاز کاربران 7.4 )

WoW یکی از اصلی ترین پیشتازان سبک MMORPG بوده و از سازندگان برجسته این سبک محسوب میشود. این بازی در کنار اینکه یکی از بهترین بازیهای RPG حال حاضر است ، همچنین یکی از بهترین تجارب جهان های اشتراکی را به همراه دارد. در جهان اساطیری آزراث ، بازیکن میتواند در مسیر داستان پیش برود ، ماموریتها را انجام دهد و با دیگر بازیکنان به غارت مشغول شود.

با بیش از 12 کلاس برای انتخاب کاراکتر ، ویژگیهای یک تیم از بازیکنان بسیار منعطف و متغیر است. با این حال با توجه به اینکه این بازی برای علاقه مندانش تبدیل به فرهنگ و یک روش زندگی شده ، سبک بازی بیشتر متمایل به انجام ماموریتها و مشغول شدن در انجمنهاست تا توجه به دنیای بازی.

 

3- Minecraft ( متا 93 ، امتیاز کاربران 7.9 )

جهان ماینکرفت همانچیزیست که بازیکنان میسازند. مدرسه جادوگری هاگوارت ، دروازه هادس ، انگلستان قرون وسطی ، یک عمارت مسکنی بزرگ یا هرچیز دیگری که قادر به تصور آن باشید. ماینکرفت خلاقیت بازیکنان را با در اختیار قرار دادن یک جهان منعطف و قابل ساخت شکوفا میکند. جهانی که بازیکن در آن قادر است ساختار و محیط مورد نظر خود را اجرا کند.

حتی میتوان در این بازی سلاح ساخت ، مینهای زیرسطی با قابلیت عملکرد واقعی تهیه کرد ، گیاه کاشت و خیلی موارد دیگر. بهترین مورد درین بازی این است که تا 30 نفر میتوانند همزمان در یک جهان مشغول بازی شوند و هر روز با یک تجربه متفاوت روبرو شوند. هرچند داشتن تعداد زیادی ابزار مانند تی ان تی در کوله کاربر ، میتواند تجربه یک بازی دوستانه را به کل خراب کند.

 

2- GTA V ( متا 97 ، امتیاز کاربران 7.8 )

حالت آنلاین GTA V یک قسمت ویژه است با فضای شهری به همراه گانگسترهایی که شهروندان این محیط هستند. GTA V جهانی است که هر کس در آن میتواند تمام کارهایی که در زندگی روزمره امکان انجام آن وجود ندارد را تجربه کند. فعالیتهایی بسیار گسترده ، که بخش کوچکی از آنها شامل سرقت خودرو ، راندن با سرعت بالا در اتوبانها ، سرقت از بانک ، حمله به عابران و ایجاد آشوب در ترافیک شهری است.

نکته جذاب درمورد GTA Online قابلیت انجام تمام این کارها در فضای ساختگی San Andreas به همراه بازیکنان دیگر است. ایجاد آشوب و بلوا در یک شهر مدرن ، یک جورهایی نیازی است که امروزه هرکسی آن را به شدت احساس میکند! اما از آنایی که این تبهکاری در یک جهان مجازی انجام میشود ، خطر و احساس گناهی هم وجود ندارد.

 

1- Red Dead Redemption 2 ( متا 97 ، امتیاز کاربران 8.4 )

تنها سازنده ای که میتواند سلطان بازیهای جهان باز را از تخت سلطنت پایین بکشد ، خود همان سازنده یعنی Rockstar است...! اینجا هم مانند GTA Online که در دنیای مدرن امریکایی اتفاق می افتد ، بخش آنلاین Red Dead Redemption 2  هم در همان فضا اما بیش از یک قرن قبل صورت میگیرد. بازیکن در عصری درست پس از عصر صنعتی مشغول بازی میشود. در این تجربه مشترک ، بازیکنان خلافکارانی هستند که مشغول شرارت و راندن پشت اسب ها هستند.

نسخه آنلاین RDR 2 کاملا فضای غرب وحشی را به درستی پیاده کرده ، از شهرهای کوچک با تنها یک سالن ، تا شهرهای صنعتی پر رفت و آمد. از آنجایی که ماشینها هنوز در آن زمان به تولید انبوه و عرضه عمومی نرسیده بودند ، مردم هنوز با اسبها ، کالسکه و قطار در این فضا گردش میکنند. این بازی به عنوان برجسته ترین عنوان در فضای غرب وحشی ، یکی از بهترین عناوین جهان باز و همچنین یک بازی ارزنده با جهان اشتراکی شناخته میشود.

 

منبع: gamerant.com

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه