انتخاب و خرید ساعت هوشمند مناسب (راهنمای خرید اسمارت واچ)

بهترین ساعت های هوشمند و اسمارت واچ مناسب برای فعالیت های ورزشی و بهترین اپلیکیشن های ساعت هوشمند باید چه ویژگی هایی داشته باشند؟

 انتخاب و خرید ساعت هوشمند مناسب (راهنمای خرید اسمارت واچ)

اگر فکر می کنید وقت آن رسیده است که  ، ساعت سنتی خود را ارتقا دهید و بسیاری امکانات را بر روی مچ دست خود داشته باشید همانند امکان پاسخ به تماس ها ، خواندن پیغام ها ، کنترل پخش موسیقی ..؟  در اینجا ویژگی هایی که باید جستجو کنید به همراه ساعت های هوشمند دارای رتبه برتر که آزمایش کرده ایم وجود دارد و ما آنها را به شما معرفی میکنیم ، اما در نهایت بی شک انتخاب نهایی با شماست. 

 

بهترین ساعت های هوشمند مناسب برای فعالیت های ورزشی
Apple Watch Series 5 هیچ تغییر چشمگیری ندارد ، اما یک نمایشگر همیشه روشن باعث می شود بهترین ساعت هوشمندی که می توانید بخرید باشد.

ساعت های بدریخت دیجیتال موسوم به ماشین حسابی از دهه 1970 وجود داشته است ، اما سرانجام ساعت های دیجیتال به نقطه ای رسیده اند که بسیار هوشمند هستند.  از اجرای برنامه ها ، نمایش نوتیفیکیشن برنامه های گوشی های هوشمند ، تا نظارت بر ضربان قلب ، جدیدترین محصول ساعت های هوشمند کارهای زیادی غیر از نشان دادن زمان قادرند که انجام دهند.  اما کدام یک از مدل ها مناسب کارهای روزمرهذشما و بودجه ای است که در نظر گرفته اید؟  ما گزینه های دارای بالاترین امتیاز را برای کمک به شما در تصمیم گیری جمع آوری کرده ایم.  همچنین مهم است که بدانید به دنبال چه چیزی بگردید ، بنابراین توصیه های زیر را هنگام خرید بخاطر داشته باشید.


 1. ساعتی را انتخاب کنید که با تلفن هوشمند شما سازگاری دارد.
طبیعتاً اولین چیزی که باید هنگام خرید ساعت هوشمند در نظر بگیرید سازگاری آن با مدل و برند گوشی هوشمندتان است.  برای مثال .اپل واچ همانطور که انتظار دارید کاملاً به دستگاه های مجهز به iOS متصل می شود ، بنابراین فقط مخصوص آیفون است.
سیستم عامل ساعت هوشمند گوگل ، Wear OS ، در حال حاضر با تلفن های دارای Android 6.0 و بالاتر و همچنین iOS 13 و بالاتر کار می کند.  پشتیبانی می تواند در سیستم عامل متفاوت باشد ، بنابراین اگر می خواهید از دستگاه Wear OS با iPhone استفاده کنید ، مطمئن شوید که ویژگی های مورد نظر شما و آپشن هایی که مد نظرتان هست را پشتیبانی می کند.

همانطور که احتمالاً می دانید ساعت هوشمند به مراتب بیشتر از یک ساعت است.  این یک مینی کامپیوتر بر روی مچ دست است که می تواند شما را - از طریق اتصال بی سیم - از تماس های دریافتی ، پیامک ها ، پیام های فوری و به روزرسانی های شبکه اجتماعی مطلع کند.

  برخی از مدل ها با اتصالات شبکه خود همراه هستند و به آنها امکان می دهد بسیاری از کارهای پیشرفته را بدون اتصال به تلفن هوشمند انجام دهند.
 این ساعت ها  اغلب از حسگرهای داخلی - از جمله شتاب سنج ها ، فشارسنج ها و دستگاه های اندازه گیری ضربان قلب - برای پیگیری فعالیت بدنی شما استفاده می کنند.
در جاهایی  که از فناوری های بی سیم مانند ارتباطات میدانی نزدیک (NFC) استفاده می کنند ، به شما امکان می دهند از ساعت هوشمندتان برای انجام پرداخت های تلفن همراه هنگام خرید  استفاده کنید.
فناوری ساعت هوشمند در حال تکامل است.  مدل ها از سایزهای بزرگ و  زمخت به نازک  تر  ، شیک تر و باهوش تر تبدیل شده اند.  و آنها به طور مداوم نازک تر می شوند.  همچنین می توانید از ساعت های هوشمند انتظار داشته باشید که سیستم عامل های در حال ظهور و اکوسیستم های برنامه را با هم ادغام کنند که می تواند به طور چشمگیری قابلیت های آنها را افزایش دهد.

 

 2. بهترین اپلیکیشن های ساعت هوشمند
چه چیزی ساعت هوشمند را از ساعت آنالوگ و غیر هوشمند متمایز می کند؟  بسیاری از موارد ، اما همانطور که تلفن های هوشمند به ما آموخته اند ، اپلیکیشن های رابط کاربری ممکن است مهمترین نقطه تمایز باشند.
بیشتر ساعتهایی که در بازار موجود است از فروشگاههای اپلیکیشن گوگل و اپل استور پشتیبانی می کند  و همه چیز را از Uber و Yelp گرفته تا ماشین حساب به روی مچ دست شما به ارمغان می آورند.  تقریباً مانند تلفن های هوشمند ، در دسترس بودن برنامه روش خوبی برای انتخاب محصول است ، بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید و انتخاب ساعت از برنامه هایی که پشتیبانی می کند و انطباق آن با خواسته ها و نیازهای خود مطمئن شوید. 

اگر به دنبال برنامه(اپلیکیشن ) هستید ، Apple بهترین انتخاب برای شماست.  ساعت اپل تاکنون بیشترین تعداد برنامه های با کیفیت و توسعه دهندگان معروف را داشته است.  Wear OS آندروید نیز خوب توسعه ، اما به نظر می رسد توسعه دهندگان قطعاً علاقه بیشتری به ایجاد اپلیکیشن های ساعت  اپل دارند.
 به محض ادغام شدن با تایزن  Wear Os ممکن است بیشتر به علاقه مندی توسعه دهندگان اپلیکیشن منجر شود.  گوگل می گوید پلت فرم جدید Wear Osامکان دسترسی به "برنامه های بیشتر و بهتر" ، از جمله "برنامه های جدید و به روز رسانی شده  از توسعه دهندگانی مانند اگر به دنبال برنامه هستید ، Apple بهترین شرط شماست.

اپل واچ تاکنون بیشترین تعداد برنامه های با کیفیت و توسعه دهندگان معروف را دارد.  Wear OS نیز سهم منفی خود را دارد ، اما به نظر می رسد توسعه دهندگان قطعاً علاقه بیشتری به ایجاد پوشیدنی های اپل دارند.

 به محض ادغام شدن با تایزن ، Wear ممکن است بیشتر به توسعه دهنده علاقه مند شود.  گوگل می گوید پلت فرم جدید متحد Wear امکان دسترسی به "برنامه های بیشتر و بهتر" ، از جمله "برنامه های جدید و بازسازی شده از توسعه دهندگان مانند Strava ، adidas Running ، Bitmoji و بسیاری دیگر را فراهم می کند.

۳ . ساعت های هوشمند و سنسورهای فعالیت ورزشی
اگر نیاز به ساعت هوشمندی دارید که توانایی رصد کردن فعالیت ورزشی شما را داشته باشد ، امروزه ساعت های هوشمند در مدل های متنوع دارای سنسورهای مختلفی هستند که می تواند انواع حرکت های ورزشی شما را رصد کنند و آمار فعالیت های گوناگون شما را از قدم زدن ، دویدن ، حرکت های بدنسازی برای شما نمایش دهند و این اطلاعات را ذخیره سازی کنند. و بسیاری اپلیکیشن های ورزشی برای کنترل برنامه ورزشی و نظارت بر صحت انجام آن پدید آمده است. کنترل ضربان قلب و اکسیژنذخون که این روزها برای کنترل کرونا مورد توجه قرار گرفته از دیگر امکانات این دست ساعت هاست که امروزه مورد توجه قرار گرفته. 

 

قابلیت های که باید در نظر گرفته شود:

 برخی از ساعت های هوشمند دارای کاستی های عجیب و غریب مانند شارژرهای سخت استفاده می شوند.  برخی از آنها را می توان فقط با تعداد برندهای  محدودی از دستگاه تلفن همراه (موبایل) متصل کرد.  در اینجا چند ملاحظه مهم وجود دارد:

 مهمتر از همه ، مطمئن شوید که ساعت هوشمند با تلفن هوشمند موجود یا دستگاه هوشمندی که قصد دارید با آن متصل شود سازگار خواهد بود.

 •پوشیدن ساعت هوشمند باید راحت باشد.  بعضی از آنها بزرگ هستند و می توانید ساعت   نازک تر و ظریف تر را انتخاب کنید.  بسیاری از مدل های جدید گرد هستند و برخی از آنها حجیم ترند و مستطیل  و ممکن است راحت تر باشند.

 دوام باتری از یک روز تا چند روز متفاوت است ، بسته به نحوه استفاده از ساعت ، میزان انرژی مورد نیاز و پیچیدگی فن آوری ساعت مصرف باتری متغیر می باشد. 

 مقاومت در برابر آب: اکثر ساعت های هوشمند حداقل تا حدودی در برابر آب مقاوم هستند.  اما فقط مدل های خاصی می توانند غوطه وری در استخر را تحمل کنند.  مشخصات این ویژگی  اگر برای شما مهم است ، آن را در هنگام خرید مد نظر قرار دهید.
 شارژ: برخی از ساعت های هوشمند دارای شارژرهای بی سیم مناسب هستند.  برخی دیگر با استند و شارژر مگنتی  شارژ همراه هستند.  برخی دیگر نیز به کابلی نیاز دارند که به خود ساعت وصل شود.

منبع: www.consumerreports.org

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه