راهنمای جامع خرید مانیتور گیمینگ (آشنایی با مشخصات و اطلاعات لازم جهت انتخاب بهترین مانیتور گیمینگ)

خرید مانیتور گیمینگ، اصطلاحات و تکنولوژی متداول صنعت ساخت صفحه نمایش های مخصوص بازی

راهنمای جامع خرید مانیتور گیمینگ (آشنایی با مشخصات و اطلاعات لازم جهت انتخاب بهترین مانیتور گیمینگ)

کیفیت خوب مانیتور در لذت بردن از بازی برای گیمرها تاثیر بسزایی دارد. لذا قبل از انتخاب و خرید بهترین مانیتور گیمینگ، با اصطلاحات تکنولوژی و اصلاحات مربوطه آشنا شوید:

 نرخ بروز رسانی تصویر (هرتز)         Refresh Rate (Hz)
 سرعتی که صفحه نمایش تصویرش با تصویر جدید جایگزین می شود.  به عنوان مثال ، 144Hz به این معنی است که صفحه نمایش 144 بار در ثانیه تصاویرش به روز می شود.  هرچه این عدد بیشتر باشد ، صفحه نمایش تصویر نرم و شفاف تر و حرکت های یکنواخت تری ارائه می دهد.


V-Sync
 فناوری Graphics که فریم بازی را با نرخ تازه سازی مانیتور شما همگام سازی می کند تا با همگام سازی میزان فریم GPU با حداکثر میزان تازه سازی صفحه نمایش ، از منقطع شدن تصویر مانیتور جلوگیری کند.  برای تجربه روان ترV-Sync را در بازی های خود روشن کنید اما اطلاعاتتان را از دست خواهید داد ، بنابراین آن را برای تیراندازانی که سرعت بالایی دارند خاموش کنید (و با پاره شدن زندگی کنید).  اگر صفحه نمایش مدل قدیمی دارید که نمی تواند با پردازنده گرافیکی جدید مطابقت داشته باشد ، مفید خواهد بود . 

  G-Sync
 فناوری همگام سازی قاب منحصر به فرد سخت افزار انویدیا که با پردازنده های گرافیکی انویدیا کار می کند.  در واقع این امکان را به مانیتور می دهد تا با GPU همگام شود.  این کار با نشان دادن یک قاب جدید به محض آماده شدن پردازنده گرافیکی انجام می شود.

 FreeSync

رویکرد همگام سازی فریم AMD از روشی مشابه G-Sync استفاده می کند که بزرگترین تفاوت آن در استفاده از فناوری Adaptive-Sync DisplayPort است که برای تولیدکنندگان مانیتور هیچ هزینه ای ندارد.


 Ghosting 
وقتی حرکت روی صفحه نمایش شما هنگام تماشای فیلم یا انجام یک بازی ، پیکسل هایی را پشت سر می گذارد.  این اغلب در نتیجه مانیتور است که زمان پاسخ کند دارد.

 Response Time
 مدت زمانی که یک پیکسل طول می کشد تا به رنگ جدیدی برگردید.  اغلب به عنوان G2G یا خاکستری به خاکستری معرفی می شود.  زمان پاسخ کند می تواند به شبح منجر شود.  دامنه مناسب برای مانیتور بازی بین 1-4 میلی ثانیه است.

 TN Panel
 Twisted-nematic رایج ترین (و ارزان ترین) صفحه نمایش بازی (مانیتور گیمینگ )است.  پانل های TN تمایل دارند که زاویه دید و تولید رنگ ضعیف تری داشته باشند اما از نرخ بروز رسانی تصویر و زمان پاسخ دهی بیشتری برخوردار هستند.

 IPS
 در صفحه سوئیچینگ پانل ها با وجود داشتن عمق سیاهی  ضعیف تر ، بهترین کنتراست و رنگ را ارائه می دهند.  پانل های IPS گران ترند و زمان پاسخ دهی  بالاتری دارند.

 VA
 صفحات Vertical Alignment زاویه دید مناسبی را ارائه می دهند و از کنتراست بهتری حتی نسبت به IPS برخوردار هستند ، اما باز هم کندتر از پنل های TN هستند.  آنها اغلب یک نوع انتخاب بین پنل TN و IPS هستند.

 HDR
 محدوده دینامیکی بالا  HDR دامنه رنگ وسیع تری نسبت به پنل های SDR معمولی فراهم می کند و روشنایی بیشتری را ارائه می دهد.  نتیجه نهایی رنگهای واضح تر ، دامنه سیاه عمیق تر ، و یک تصویر روشن تر است.

 Peak Brightness
 این به حداکثر روشنایی (اندازه گیری شده بر حسب ذره) یک مانیتور یا تلویزیون اشاره دارد.

 Ultrawide
 مختصر برای مانیتورهایی با نسبت ابعاد گسترده تر مانند 32: 9 یا 21: 9

 Resolution
 تعداد پیکسل هایی که صفحه نمایش یک مانیتور را تشکیل می دهند که براساس ارتفاع و عرض اندازه گیری می شوند.  به عنوان مثال: 1920 x 1080p ، 2560 x 1440p (2K) و 3840 x 2160p (4K).

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

چهارشنبه 10 خرداد 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 19 ارديبهشت 1402 0 دیدگاه
دوشنبه 28 فروردين 1402 0 دیدگاه