چگونه کارت گرافیک ها را تست کنیم؟

روش های تست کارت گرافیک، هنگام خرید یک کامپیوتر کیفیت کارت گرافیک برای گرافیست ها و برای گیمیرها و ... اهمیت بسیار بالایی دارد. نکات مهم در تست کیفی یک کارت گرافیک:

چگونه کارت گرافیک ها را تست کنیم؟

تعیین عملکرد خالص کارت گرافیک بهتر است با حذف تمامی محدودیت های سخت افزاری دیگر انجام شود، حداقل تا آنجا که ممکن است می بایست بستر آزمایش کارت گرافیک فعلی ما شامل یک پکیج سخت افزاری همانند لیست پردازنده مرکزی Core i9-9900K ، مادربرد MSI MEG Z390 Ace ، حافظه 32 گیگابایتی Corsair DDR4-3600 CL16 و یک SSD XPG SX8200 Pro 2TB باشد، ما در سه وضوح رایج بازی ، 1080p ، 1440p و 4K ، در تنظیمات متوسط   و فوق العاده کارت های گرافیکی ذکر گردیده را تست کردیم.
در صورت امکان ، برای همه این تست ها مانند مدل های Founders Edition انویدیا از کارت های "مرجع" استفاده می کنیم.  با این حال ، بیشتر پردازنده های گرافیکی میان رده و پایین مدل های مرجعی ندارند و در برخی موارد فقط کارت های اورکلاک کارخانه برای آزمایش داریم که به ما برای تست داده شده است.  ما تمام تلاش خود را می کنیم تا در چنین مواردی کارتهایی را انتخاب کنیم که نزدیک به مشخصات مرجع باشند.

مجموعه آزمایشی کنونی ما شامل نه عنوان است.  داده های نمودارهای زیر مربوط به آزمایشاتی است که طی چند ماه گذشته انجام شده است.  توجه داشته باشید که ممکن است چند بازی (Red Dead Redemption 2 و The Division 2) در همه پردازنده های گرافیکی اجرا نشوند و ما داده های مربوط به امتیاز کلی را برای حفظ ثبات نمودارها در هم آمیخته ایم.  شما برای کارت 1080p فوق العاده در RDR2 حداقل یک کارت 4 گیگابایتی و برای 4K فوق العاده 6 گیگابایت یا بیشتر نیاز دارید.  (حذف نتایج برای RDR2 نمودار عملکرد متوسط   را کمی کج می کند ، به همین دلیل نتایج را درون یابی کردیم). نمودارهای زیر شامل رایج ترین پردازنده های گرافیکی سه یا چهار سال گذشته است.  ما شامل مواردی از RTX 3090 به پایین GTX 1650 و RX 6800 به پایین از طریق RX 5500 XT و تقریباً هر آنچه در این بین است قرار داده ایم.  ما مجبور شدیم GPU های قبلی و کارت های Titan را از نمودارها جدا کنیم تا همه چیز قابل کنترل باشد.  

(اگرچه همه داده های آزمون را داریم ، بدین صورت که نمرات و مرتب سازی برای جدول بالا تولید می شود ، که از سلسله مراتب معیارهای GPU ما حاصل می شود).  نمودارها به صورت رنگی با AMD به رنگ قرمز / خاکستری و Nvidia با رنگ آبی / مشکی کدگذاری شده اند تا درک اینکه چه اتفاقی می افتد آسان تر شود.

The following charts were all updated as of March 19, 2021.

1080p Medium

 

1080p Ultra

 

1440p Medium

 

1440p Ultra

 

4K Medium

 

4K Ultra

علاوه بر عملکرد ، ما همچنین مصرف برق کارت گرافیک را آزمایش می کنیم. ما اخیراً تمام GPU های فعلی را با استفاده از تجهیزات و نرم افزار Powenetics مجدداً آزمایش کردیم و دریافتیم که Nvidia به طور کلی بازده کارایی را حفظ می کند. در اینجا نمودارهای اصلی قدرت از آزمایش ما ، همراه با سرعت ساعت ، دما و سرعت فن آورده شده است.

 

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه