جیمز نچوی عکاس مشهور ژانر مستند اجتماعی و جنگ James Nachtwey

جیمز نچوی.     James Nachtwey
حرفه : عکاس ژانر مستند اجتماعی و جنگ
متولد ۱۴ مارچ ۱۹۴۸ نیویورک ، آمریکا

جیمز نچوی عکاس مشهور ژانر مستند اجتماعی و جنگ James Nachtwey

جیمز نچوی در ماساچوست بزرگ شد و در همان جا به کالج دارتموث رفت و در رشته های تاریخ هنر و علوم سیاسی به تحصیل پرداخت. Nachtwey در ماساچوست بزرگ شد و از کالج دارتموث فارغ التحصیل شد ، و در آنجا به تحصیل در رشته تاریخ هنر و علوم سیاسی پرداخت (1966–70).
وی فعالیت کاری خود را به عنوان عکاس نشریه در سال ۱۹۷۶ در مجله Albuquerque آغاز کرد. در سال ۱۹۸۰ به نیویورک نقل مکان کرد و کار خود را به عنوان یک عکاس مستقل شروع کرد و در سال ۱۹۸۱ برای پوشش دادن جنگ داخلی ایرلند شمالی به این کشور رفت و مجموعه ای از عکس ها رو در ارتباط با این جنگ داخلی در ایرلند خلق کرد و در اختیار مطبوعات گذاشت.

او پس از غرق شدن در دنیای عکاسی مجموعه عکس های فراوانی از جمله در آفریقای جنوبی ، اسرائیل ، بوسنی و هرزگوین ، شوروی سابق ، کشورهای اروپای غربی بخش های فلسطینی نشین کرانه باختری ، آمریکای جنوبی و از فجایع جنگ های مختلف تهیه کرده، نچوی بارها در طول عکاسی مجروح شده از جمله در درگیری های ضد آپارتاید در آفریقای جنوبی به شدت مجروح شد، همچنین در جریان جنگ اول خلیج فارس وقتی سوار خودروی هاموی ارتش آمریکا بودند یک نارنجک به داخل ماشین حامل آنها پرتاب شد که بر اثر انفجار دو خبرنگار و یک سرباز آمریکایی کشته شدند، و جیمز نچوی در پی این حادثه به شدت مجروح شد، اما تا حادثه سونامی اندونزی توانست سلامتی خود را بازیابد و برای پوشش این حادثه به شرق آسیا رفت.

وی در جریان عکسبرداری از اعتراضات سیاسی تایلند هم یک بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت. وی به عنوان عکاس قراردادی با مجله تایم داشت ، در آژانس عکس مگنوم نیز که خود نیز یکی از بنیان گذاران آن بود پروژه های زیادی را انجام داده است، وی به صورت اتفاقی در زمان حملات یازده سپتامبر  ۲۰۰۱ در نیویورک حضور داشت و عکس های بسیار تأثیر گذاری از این رویداد بزرگ ثبت کرد،  در سال ۲۰۰۱ کریستین فزی فیلمی با نام war photographer از چند پروژه کاری عکاسی جنگ جیمز نچوی تهیه کرد که کاندید دریافت اسکار بهترین فیلم مستند شد،  جیمز نچوی نگاه بسیار عمیق و سیاه به مصائب جنگ و درگیری های بشر دارد، و خود را به عنوان شاهدی بی طرف در به تصویر کشیدن درد های بشری می داند، با این امید که مجدد این صحنه های دردناک تکرار نگردد، هر چند شاید این امیدی واهی باشد ، تصویر گر درد و رنج بشر بودن بی شک سخت و دردناک است، همین شاید روحیه وی را سخت تحت تأثیر قرار داده به نحوی که دوره طولانی از افسردگی و بیماری روحی را پشت سر گذاشته و سبب گردیده تا بدون تشکیل خانواده و به تنهایی در آپارتمانش در نیویورک روزگار بگذراند. شما را به دیدن عکس های تأثیر گذار و کادر بندی ها خاص وی دعوت میکنیم. 


منابع: دایرة المعارف عکاسی
آژانس عکس مگنوم

سایت: www.jamesnachtwey.com

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

مقالات پیشنهادی >

معرفی و بررسی فیلم فارنهایت 451 با کارگردانی فرانسوا تروفو فیلم ساز موج نو فرانسه
دوشنبه 20 ارديبهشت 1400 0 دیدگاه
پلی استیشن 5 در ژاپن بیش‌از چهار برابر ایکس باکس سری ایکس فروش داشته است
چهارشنبه 28 آبان 1399 0 دیدگاه
10 دلیل که چرا بزرگسالانی که بازی ميکنند نسبت به آنها که بازی نميکنند شادترند
دوشنبه 01 دي 1399 0 دیدگاه
پیکسل سوختگی مشکلی که در تلویزیون‌های بالارده‌ سامسونگ برای همیشه حل شده است
چهارشنبه 14 آبان 1399 0 دیدگاه
فروش گلکسی نوت ۲۰ در ماه اکتبر کمتر از انتظار بوده است
چهارشنبه 14 آبان 1399 0 دیدگاه
بهترین دوربین های عکاسی DSLR سال ۲۰۲۱ برای حرفه ای و آماتورها
سه شنبه 18 خرداد 1400 0 دیدگاه
ده حقیقتی که احتمالا درباره Fromsoftware ، استودیو سازنده Dark Souls و Blooborne نمیدانستید.
دوشنبه 15 دي 1399 0 دیدگاه
شب روی زمین، Night on the earth اثر جیم جارموش کارگردان مستقل سینمای آمریکا در ژانر کمدی
دوشنبه 13 ارديبهشت 1400 0 دیدگاه
معرفی 10 عدد از بهترین نرم افزارهای ویرایش و مدیریت فایل Word برای آیپد ipad
چهارشنبه 06 بهمن 1400 0 دیدگاه

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه