آموزش تنظیمات امنیتی اینستاگرام

نکات مهم اینستاگرامی برای حفظ امنیت، در طول سالهای گذشته ، اینستاگرام تعدادی ابزار و منابع را برای اطمینان از اینکه در یک فضای امن هستیم ، منتشر کرده است. از امنیت حساب پیشرفته گرفته تا ابزار نظردادن 

آموزش تنظیمات امنیتی اینستاگرام

ما نکات و نکات برتر را چه در اینستاگرام و چه در خارج از اینستاگرام گردآوری کرده ایم تا حساب شما و ارتباطات تان ایمن باشد.

1- برای ورود بی خطر به اینستاگرام از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید

احراز هویت دو عاملی یک ویژگی امنیتی جدید است که با نیاز به چیزی که می دانید (نام کاربری و رمز ورود حساب خود) و چیزی که دارید (تلفن همراه) هر بار که از دستگاه ناشناخته ای وارد حساب اینستاگرام خود می شوید ، از حساب شما محافظت می کند. یعنی اگر کسی رمز ورود شما را داشته باشد اما تلفن شما را نداشته باشد ، نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند. در اینجا دستورالعمل های گام به گام آورده شده است.

2- انتخاب کنید چه کسی پست های شما را با یک حساب خصوصی ببیند

به طور پیش فرض ، هر حساب اینستاگرام برای کل انجمن قابل مشاهده است. تغییر به یک حساب خصوصی به شما امکان می دهد افرادی را که محتوای شما را می بینند کنترل کنید. با یک حساب خصوصی ، می توانید بدون مسدود کردن پیروان نیز آنها را حذف کنید (به نکته شماره 3 مراجعه کنید). تنظیم حساب خود به حالت خصوصی ساده است - از صفحه نمایه خود به چرخ دنده "تنظیمات" بروید و "حساب خصوصی" را به موقعیت "روشن" تغییر دهید. از آنجا ، شما باید هر درخواست پیگیری را که به جلو حرکت می کند تأیید کنید.

3- هر کسی را که نمی خواهید پست های خود را ببینید مسدود کنید

حتی اگر حساب خصوصی ندارید ، با استفاده از ابزار مسدود کردن همچنان می توانید افرادی را که می توانند شما را در اینستاگرام پیدا و دنبال کنند کنترل کنید. برای مسدود کردن یک حساب ، به نمایه آن حساب بروید ، منوی "…" را در گوشه بالا سمت راست باز کنید و روی "مسدود کردن کاربر" ضربه بزنید. کاربر حساب اعلانی دریافت نمی کند که شما او را مسدود کرده اید. در حالی که کاربر همچنان می تواند نام کاربری شما را در اینستاگرام ذکر کند ، این ذکر در فعالیت شما نشان داده نمی شود. اگر نام کاربری خود را پس از مسدود کردن تغییر دهید ، تا زمانی که نام کاربری جدید شما را نشناسند ، نمی توانند از شما نام ببرند.

4- نظراتی را که می خواهید مشاهده کنید کنترل کنید

نظرات جایی است که اکثر مکالمات در اینستاگرام اتفاق می افتد ، بنابراین برای شما مهم است که با نظرات در مورد پست های خود احساس راحتی کنید. سال گذشته ما توانایی فیلتر کردن نظرات را بر اساس کلمات کلیدی انتخاب شده یا کلمات کلیدی پیش فرض که شناسایی کردیم اضافه کردیم. نحوه فیلتر کردن نظرات خود را در اینجا بررسی کنید. چند نکته دیگر:

اگر نظری را در مورد پست خود نمی خواهید ، می توانید با کشیدن انگشت به چپ و ضربه زدن روی نماد سطل زباله ، آن را حذف کنید.
اگر می خواهید همه نظرات مربوط به یک پست را غیرفعال کنید ، قبل از ارسال روی "تنظیمات پیشرفته" ضربه بزنید و "خاموش کردن نظر" را به موقعیت "روشن" تغییر دهید. آیا می خواهید نظر در مورد پست قدیمی را خاموش کنید؟ پس از ارسال پست ، با ضربه زدن روی منوی "" وضعیت نظرات را در هر پست و در هر زمان تغییر دهید. 


5-یک رمز عبور قوی انتخاب کنید و آن را ایمن نگه دارید

 رمز عبوری را انتخاب کنید که حدس زدن آن با استفاده از ترکیبی از حداقل شش عدد ، حرف و نماد (مانند! و & amp؛) دشوار باشد و مطمئن شوید که منحصر به اینستاگرام است.
هرگز گذرواژه خود را با کسی که به آن اعتماد ندارید از جمله برنامه شخص ثالث ارسال یا به اشتراک نگذارید. اینستاگرام بررسی های امنیتی خودکار را انجام می دهد و در صورت به خطر افتادن رمز عبور ، از شما می خواهد رمز عبور خود را تغییر دهید. اگر این اتفاق برای شما افتاد ، بلافاصله با تغییر رمز ورود به اعلان اینستاگرام پاسخ دهید.
هنگامی که رایانه یا تلفنی را با دیگران به اشتراک می گذارید ، به یاد داشته باشید که از اینستاگرام خود خارج شوید و مطمئن شوید که کادر "به خاطر بسپار" را علامت نزنید! برای امنیت بیشتر ، از یک کد قفل بر روی تلفن خود استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت گم شدن تلفن شما ، کسی نمی تواند به حساب شما دسترسی پیدا کند.


6-هرگونه سو  استفاده ، قلدری ، آزار و اذیت یا جعل هویت را گزارش دهید

ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که تمام مطالب موجود در اینستاگرام قانونی هستند و از دستورالعمل های انجمن ما پیروی می کنند. اگر دیدید مورد مشکوکی وجود دارد یا پستی فکر می کنید رهنمودهای ما را نقض می کند ، آن را گزارش دهید! نحوه کار:

برای گزارش یک نظر ، صفحه را به سمت چپ بکشید و روی پیکان ضربه بزنید.
برای گزارش یک پست یا حساب خاص ، روی منوی "" و سپس "Report" ضربه بزنید.
یا می توانید این فرم را بصورت آنلاین پر کنید و تیم بررسی اینستاگرام تعیین می کند که آیا نظر ، پست یا حساب کاربری باید حذف شود.
سرانجام ، اگر فکر می کنید شخصی در اینستاگرام هویت شما یا شخصی را می شناسد ، این فرم را پر کنید.

6-از یک دوست نیازمند حمایت کنید

اگر می بینید شخصی در حال دادن محتوای مربوط به خودکشی یا خودزنی است و فکر می کنید باید اقدامات فوری انجام شود ، بلافاصله با اجرای قانون محلی تماس بگیرید اگر تهدید به خطر جسمی فوری نیست ، با ضربه زدن روی منوی "…" در کنار هر پستی و ضربه زدن روی "نامناسب است" ، محتوای موجود در برنامه را گزارش دهید. گزینه "خودزنی" را انتخاب کنید. برای ورود به سیستم با دوست خود از طریق تلفن ، پیام مستقیم یا شخصاً تماس بگیرید. منابع بیشتری را در مرکز راهنمایی اینستاگرام مشاهده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی حفظ ایمنی فضای اینستاگرام به عنوان مکانی امن و پشتیبانی شده، مرکز ایمنی جدید اینستاگرام را بررسی کنید ، جایی که افراد می توانند به سرعت به تمام ویژگی های ایمنی ساخته شده دسترسی پیدا کنند و با برنامه ها و منابع دیگری که کار میکند، ارتباط برقرار کنند.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه