نقد و بررسی دوربین حرفه ای DSLR بدون آینه  Canon R5C کانن

‏دوربین کانن EOS R5C  همان چیزی است که کاربران جهت فیلمبرداری از دوربین کانن R5 انتظار داشتند. R5C  وقتی در حالت ویدیو قرار میگیرد،  بیشتر از R5 می تواند از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند.

نقد و بررسی دوربین حرفه ای DSLR بدون آینه  Canon R5C کانن

خلاصه

افزودن دریچه‌ها و یک فن خنک‌کننده گرمای بیش از حد را  با یک مدل پیش‌تولید حذف کرده، و این امکان را می دهد که تک‌کلیپ‌های طولانی را که فقط با حافظه یا قدرت محدود، ضبط کنیم.  همچنین دارای نمایشگرهای Waveform و Vectorscope است، می‌تواند صدا را با کلیپ‌های فریم 120p ضبط کند، ISO پایه دوگانه دارد و 8k RAW را برای پشتیبانی از نرخ فریم 50 یا 60p گسترش می‌دهد، البته 60p نیاز به منبع تغذیه خارجی دارد. شارژ جانبی کانن نیز وجود دارد که از آداپتورهای XLR، یک درگاه تای لایت و کد زمان پشتیبانی می کند.  همانطور که گفته شد، این هنوز اساساً یک R5 اصلاح شده است و در حالی که این بدان معناست که شما همچنین عکس‌های 45 مگاپیکسلی تا حداکثر 20 فریم بر ثانیه می‌گیرید، اما از تمام سخت‌افزارهای اختصاصی سینما که بدیهی هستند، مانند فیلتر ND داخلی، لذت نخواهید برد.  ، پورت HDMI با اندازه کامل و تعداد زیادی گزینه نصب.  به علاوه IBIS R5 را از دست می دهد.  در نهایت R5C نمی‌تواند بیشتر شبیه یک بدنه استاندارد EOS که برای ویدیو بهینه‌سازی شده است ظاهر و احساسی داشته باشد، اما این در قیمت منعکس شده است، که با توجه به قابلیت‌ها از نظر ویدیوی حرفه‌ای بسیار مقرون به صرفه است و همچنان بسیار ارزان‌تر از Sony Alpha 1 است.  بنابراین اگر R5 را به دلیل کیفیت ویدیو می‌خواستید اما نمی‌توانید محدودیت‌های آن را برطرف کنید، R5C دوربین مناسب شماست.

 

نظر نهایی Canon EOS R5C

 

‏‏دوربین کانن EOS R5C  همان چیزی است که کاربران جهت فیلمبرداری از دوربین کانن R5 انتظار داشتند.  افزودن دریچه‌ها و یک فن خنک‌کننده گرمای بیش از حد را در آزمایش‌های من با یک مدل پیش‌تولید حذف کرد، و به من اجازه می‌دهد تک‌کلیپ‌های طولانی را فقط با حافظه یا برق ضبط کنم - یک منبع USB PD مانند شارژر Apple MacBook را وصل کنید و حافظه تبدیل به تنها  محدودیت برای ضبط داخلی می شود.

 

R5C  وقتی در حالت ویدیو قرار میگیرد،  بیشتر از R5 می تواند از گرم شدن بیش از حد جلوگیری کند. منوهای کامل Cinema EOS Canon را به همراه نمایشگرهای قابلیت تغییر زاویه  و Vectorscope ارائه می‌کند.  از صدای اختیاری در کلیپ های 120p فریم پشتیبانی می کند، دارای ISO پایه دوگانه است و 8k RAW را برای پشتیبانی از نرخ فریم 50 یا 60p گسترش می دهد، البته 60p نیاز به منبع تغذیه خارجی دارد. منبع تغذیه جانبی کانن نیز وجود دارد که از آداپتورهای XLR پشتیبانی می کند، یک پورت تای لایت و کد زمان.

 

 همانطور که گفته شد، این هنوز اساساً یک R5 اصلاح شده است و در حالی که این بدان معناست که شما یک دوربین عکاسی بسیار قابل احترام با رزولوشن 45 مگاپیکسل و فیلمبرداری 20 فریم بر ثانیه نیز دارید، اما تمام سخت افزاری را که دوربین های اختصاصی سینما بدیهی می دانند، دریافت نخواهید کرد.  یک فیلتر ND داخلی، پورت HDMI با اندازه کامل، و تعداد زیادی از گزینه‌های نصب.  به علاوه، سنسور تثبیت کننده حرکت داخلی R5 را از دست می دهد، اگرچه اگر منصف باشیم، احتمالاً اکثر مخاطبان هدف آن را خاموش می کردند.

 در نهایت با تغییر بدنه موجود، R5C نمی‌تواند شبیه یک دوربین سینمایی باشد ، بلکه  بیشتر شبیه یک بدنه استاندارد EOS است که برای ویدیو بهینه‌سازی شده است، به جای یک دوربین اختصاصی سینما.  اما این در قیمت منعکس شده است، تقریباً 300 پوند یا 600 دلار نسبت به مدل اصلی، که با توجه به قابلیت‌ها، از نظر ویدیوی حرفه‌ای بسیار مقرون به صرفه است و همچنان بسیار ارزان‌تر از سونی آلفا 1 است. بنابراین اگر R5 را به دلیل کیفیت ویدیو می‌خواهید اما  نمی تواند محدودیت های خود را برطرف کند، R5C دوربین مناسب شماست.

 

منبع :   https://www.cameralabs.com/canon-eos-r5c-review/

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه