مروری بر زندگی نامه و آثار گروه موسیقی کوئین Queen

گروه موسیقی راک کوئین در سال 1971 در لندن تشکیل شد و در سال 1973 اولین قرارداد ضبط خود را برای EMI امضا کرد. خوانندهٔ اصلی گروه فردی مرکوری بیش از دو دهه در عرصهٔ موسیقی راک درخشید.

مروری بر زندگی نامه و آثار گروه موسیقی کوئین Queen

گروه موسیقی راک کوئین در سال 1971 تشکیل شد و در سال 1973 اولین قرارداد ضبط خود را برای EMI امضا کرد.  در آن سال آنها اولین آلبوم خود را با نام Queen منتشر کردند.  در همان سال اولین تور اصلی خود را در بریتانیا برگزار کردند و در سال 1974، Queen II را منتشر کردند و همچنین اولین تور اصلی خود را در بریتانیا برگزار کردند.  آنها اولین تور ایالات متحده خود را انجام دادند و در ماه نوامبر Sheer Heart Attack را منتشر کردند که در هر دو طرف اقیانوس اطلس موفقیت آمیز بود.

 

اگر به شنیدن موسیقی آنالوگ علاقمند هستید، برای خرید صفحه گرام کوئین Queen به لینک زیر وارد شوید :

Queen - The Platinum Collection Box Set-6LP

 

 1975 شاهد انتشار آلبوم جدید آنها، A Night At The Opera، و - بطور قابل توجهی - تک آهنگ Bohemian Rhapsody بودیم.  در 5' 55 اینچی باید برای پخش موفق رادیویی خیلی طولانی باشد، اما تبدیل به یکی از بهترین تک‌آهنگ‌های تمام دوران شد و به مدت 9 هفته در رتبه اول جدول بریتانیا ماند.  این ویدیو که توسط بروس گورز کارگردانی شده است، اولین ویدیوی تبلیغاتی واقعی است.  این آهنگ مرتباً در همه نظرسنجی های مهم پاپ حضور داشته است و اخیراً دوباره به عنوان بهترین تک آهنگ تمام دوران نامگذاری شده است.  موفقیت A Night At The Opera به همان اندازه خیره کننده بود و اولین آلبوم پلاتینیوم را به گروه داد.

 در سال 1976 آنها تورهای ایالات متحده و ژاپن را برگزار کردند و تا بهار هر چهار آلبوم در لیست بیست آلبوم  برتر بریتانیا ماندگار شدند.  بعداً در همان سال آنها A Day At The Races را منتشر کردند و یک کنسرت رایگان در هاید پارک برای جمعیتی متشکل از 200000 طرفدار برگزار کردند.  این آلبوم موفقیت بزرگی بود، تنها سفارشات اولیه بیش از 500000 بود.  سال بعد شاهد دو تور بزرگ در ایالات متحده بودیم، ششمین آلبوم گروه، News Of The World و تک آهنگ افسانه ای دوگانه A side، We Will Rock You و We Are The Champions.

 

در سال 1978 شامل یک تک آهنگ موفق دیگر در Bicycle Race بود و کوئین در ایالات متحده و کانادا تور برگزار کرد.  آنها بیشتر سال 1979 را در تور اروپا و ژاپن گذراندند و همچنین اولین آلبوم زنده خود را با نام Live Killers منتشر کردند.  همچنین با آنها تماس گرفته شد تا موسیقی فیلم بلند بعدی به نام فلش گوردون را بنویسند.  قبل از آن آنها بازی را در سال 1980 منتشر کردند که تنها در کانادا پنج برابر پلاتین شد!  Another One Bites The Dust به پرفروش ترین تک آهنگ آمریکایی گروه تبدیل شد.  در اواخر همان سال موسیقی متن فلش گوردون منتشر شد و تا پایان سال کوئین بیش از 45000000 آلبوم در سراسر جهان فروخت.

 

 در سال 1981 آنها در شرق دور تور برگزار کردند و اولین گروهی بودند که تور استادیوم را در آمریکای جنوبی برگزار کردند.  آنها برای 131000 نفر در سائوپائولو نواختند، بزرگترین مخاطب کنسرت برای هر گروه در سراسر جهان.  Greatest Hits، Greatest Flix و Greatest Pix به طور همزمان در اواخر سال منتشر شدند و Greatest Hits از آن زمان به ندرت از جدول آلبوم های بریتانیا خارج شده است.  Greatest Flix اولین مجموعه از ویدئوهای تبلیغاتی بود که توسط هر گروهی به صورت تجاری منتشر شد.  سال بعد دوازدهمین آلبوم گروه به نام «فضای داغ» در حالی که در میانه تور اروپایی بودند، منتشر شد.

 در سال 1984 The Works و تک آهنگ Radio Ga Ga به یک موفقیت جهانی تبدیل شد و در 19 کشور به رتبه اول رسید.  یکی دیگر از موفقیت های بزرگ I Want To Break Free بود که یکی از معروف ترین ویدیوهای آن ها را به نمایش می گذاشت که همگی لباس درگ پوشیده بودند.  در سال 1985، آنها در راک در ریو، بزرگترین جشنواره ای که در هر نقطه از جهان برگزار می شود، تیتر اول بودند.  آنها دوباره در آن سال با اجرای نمایشی دزدی در Live Aid از استادیوم ومبلی، تاریخ ساز شدند، که ثابت کرد نقطه عطفی برای گروه بود، وان ویژن اولین انتشار Live Aid بود.

در سال 1986 چهاردهمین آلبوم آنها به نام A Kind Of Magic که موسیقی متن فیلم راسل مولکاهی، هایلندر بود، دید.  آهنگ عنوان یکی دیگر از سر و صدا در سراسر جهان شد و آلبوم در نمودار بریتانیا در شماره 1 وارد شد.  بعداً در سال، دومین آلبوم زنده، Live Magic، در جدول شماره 3 قرار گرفت. بین سال‌های 1988 و 1991، کوئین سه آلبوم دیگر منتشر کرد، The Miracle در سال 1989 و در سال 1991 Innuendo و Greatest Hits II.  هر سه به عنوان تک آهنگ Innuendo وارد نمودارهای بریتانیا در رتبه 1 شدند.

در 23 نوامبر 1991، فردی مرکوری به دنیا اعلام کرد که به ایدز مبتلا شده است و روز بعد در خانه خود در محاصره خانواده و دوستان در آرامش درگذشت.  او همچنان بالاترین فقدان ناشی از این بیماری در دنیای سرگرمی و موسیقی است و این خبر طرفداران را در سراسر جهان شوکه کرد.  به عنوان ادای احترام Bohemian Rhapsody / This Are The Days Of Our Lives به عنوان یک تک آهنگ دو طرفه A برای جمع آوری سرمایه برای ترنس هیگینز تراست منتشر شد.  در جدول بریتانیا در رتبه 1 قرار گرفت، جایی که به مدت پنج هفته ماندگار شد و بیش از 1,000,000 پوند برای خیریه جمع آوری کرد و کوئین اولین گروهی شد که یک آهنگ مشابه را دو بار در صدر جدول بریتانیا قرار داد.  در دسامبر همان سال، کوئین 10 آلبوم در 100 آلبوم برتر بریتانیا داشت. در سال 1992، فردی پس از مرگ جایزه "مشارکت برجسته در موسیقی بریتانیا" را از بریتانیا دریافت کرد و Days Of Our Lives برنده بهترین تک آهنگ شد.  در 20 آوریل، بسیاری از ستاره‌های برتر جهان به برایان، راجر و جان روی صحنه در ومبلی پیوستند تا به فردی مرکوری ادای احترام کنند.

 در سال 1995 آهنگ هایی که کوئین در سال 1991 شروع کرده بود توسط برایان، راجر و جان تکمیل شد و آهنگ مورد انتظار Made In Heaven در سراسر جهان منتشر شد.  این پایان یک دوران بود.  از آن زمان به بعد، پدیده کوئین همچنان با فروش ادامه یافته برای خروجی ضبط شده آنها بر روی سی دی و ویدئو باقی مانده است.  باله ای از موسیقی آنها توسط موریس بژارت طراح رقص مشهور فرانسوی در سال 1997 در تئاتر ملی پاریس به نمایش درآمد و در می 2002 موزیکال موفق We Will Rock You در وست اند لندن برای تماشاگران پرفروش افتتاح شد و همچنان در خانه های شلوغ اجرا می شود.  هر شب ایستاده تشویق می کنند  اولین دی‌وی‌دی Queen's Greatest Video Hits Vol.1 در پایان اکتبر 2002 منتشر شد، و قطعه دیگری از محصول کوئین در رتبه 1 جدول بریتانیا قرار گرفت. اکتبر 2002 همچنین شاهد دریافت ستاره خود توسط Queen در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود، لس آنجلس بودیم، پیوستن به بیتلز به عنوان تنها یکی از تعداد انگشت شماری از گروه های غیرآمریکایی که افتخار بسیار مورد علاقه را دریافت کردند.  سال گذشته، 2004، آنها به پیاده‌روی مشاهیر راک اند رول راه یافتند، و در بریتانیا توسط مردم به اولین تالار مشاهیر موسیقی بریتانیا راه یافتند.

 موزیکال کوئین از آن زمان در استرالیا، اسپانیا، لاس وگاس، ایالات متحده آمریکا، روسیه، آلمان و ژاپن افتتاح شد و همچنان به تولیدات تور در سراسر جهان ادامه می دهد.

 برایان و راجر همچنان سفیران مرکوری فینیکس تراست، موسسه خیریه HIV/AIDS هستند که پس از مرگ فردی در سال 1991 تأسیس شد. تا به امروز این موسسه خیریه به بیش از 800 پروژه در سراسر جهان کمک کرده و بیش از 16 میلیون دلار در مبارزه با این بیماری جمع آوری کرده است.

 

 برایان و راجر برای اولین بار از سال 1986 در سال های 2005 و 2008، کوئین را به دور تور برگرداندند. پل راجرز، خواننده، ترانه سرا و نوازنده سابق Free/Bad Company به همراه آنها در سراسر بریتانیا و سراسر اروپا کنسرت می گذارد.

 

 از سال 2012، کوئین از همکاری مثمر ثمری با آدام لمبرت خواننده/ترانه سرای آمریکایی لذت برده است و تورهای گسترده ای در سراسر آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا، بریتانیا، آسیا و استرالیا و نیوزلند داشته است.

 

اگر به شنیدن موسیقی آنالوگ علاقمند هستید، برای خرید صفحه گرام کوئین Queen به لینک زیر وارد شوید :

Queen - The Platinum Collection Box Set-6LP

 

منبع وب سایت رسمی کوئین: www.queenonline.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه