10 واقعیت و نکته ای که هرگز در مورد uncharted 1 (آنچارتد 1)  نمی دانستید.

 ،Uncharted 1 آنچارتد یکیک موفقیت چشمگیر در بازی های ویدئویی در سبک اکشن ماجراجویی بود که توسط شرکت ناتی داگ ساخته شده است.  در این مقاله همه چیزهایی که باید در مورد این بازی بدانید آورده شده است.

10 واقعیت و نکته ای که هرگز در مورد uncharted 1 (آنچارتد 1)  نمی دانستید.

Uncharted: Drake’s Fortune در ابتدا به دلیل کپی کردن فرمول تام رایدر Tomb Raider به عنوان "Dude Raider" مورد تمسخر قرار گرفت.  خب، ببینید چه کسی اکنون به عنوان راه‌اندازی مجدد آن مجموعه در سال 2013 و سپس آنچارتد کپی شده است.  به هر حال نکته این است که این سری از زمانی که در سال 2007 برای PS3 عرضه شد، روی بسیاری از بازی های دیگر تأثیر گذاشته است.  هنوز هم یکی از بهترین بازی ها برای سبک ماجراجویی (Adventure) است.  شاید بهترین این سری نباشد، اما به آن خواهیم رسید به هر حال بازی هایی مانند ریبوت Tomb Raider و همچنین عناوین دیگر را الهام بخشید.  یعنی برای بسیاری از گیمرها یک فرنچایز مهم است.  بنابراین در جشن دوازدهمین سالگرد آن، بیایید به ابتدا برگردیم و حقایقی در مورد اولین Uncharted یاد بگیریم.

 

 - 10ریشه ها

اول از همه در مورد نام بازی  صحبت کنیم.  دلیل اینکه Naughty Dog با نام Uncharted همراه شد این است که این منطقه برای آنها به معنای واقعی کلمه ناشناخته بود.  دو فرنچایز بزرگ آنها قبل از این، Crash Bandicoot و Jak and Daxter، پلتفرم های فانتزی بودند.  آنها هنوز باید یک بازی واقعی تر را تجربه می کردند.  این بازی در سال 2004 به عنوان پروژه "بزرگ" شروع شد که سپس به Uncharted تبدیل شد.  به عنوان یک واقعیت برتر در مورد نام ها، ناتان دریک حروف اول را با Naughty Dog، ND به اشتراک می گذارد، که مطمئناً تصادفی نیست.

 

 - 9 ارجاع به گذشته ها 

ناگفته نماند که Naughty Dog ارجاعات زیادی به عناوین قبلی خود داشته است.  لباس مرطوب Drake در شرکت Ottsel تولید شده است.  Ottsel موجودی است که داکستر در Jak and Daxter به آن تبدیل می شود.  ارجاع دیگری از آن به شکل گنج پنهانی است که به عنوان یادگار عجیب شناخته می شود.  این در واقع یک precursor orb است.  در نهایت هواپیمای سالی Hog Wild نامیده می شود که نام یک مرحله  Crash Bandicoot  کرش بندیکت است.

 

- 8راز مرگ

یک انیمیشن مرگ مخفی وجود دارد که فقط در ابتدای بازی فعال می شود.  اگر ناتان در حین مبارزه با  دزدان دریایی به داخل آب بپرد، یکی از آنها او را از پشت گرفته و برای مرگ  به زیر می کشد.

این ممکن است اشاره ای به کوسه Lurker باشد، که در اولین جک و داکستر، بازیکنان را در صورتی که خیلی دور از ساحل شنا می کردند، می خورد.  این ممکن است فقط یک علامت در فلسفه طراحی آنها باشد، اما به هر حال ما آن را در بین نکات گنجانده ایم.

 

- 7تغییر النا

زمانی که النا برای اولین بار شخصیت سازی شد، او موهای قهوه ای داشت و اهل اسپانیا بود.  در این زمان تیم می خواست کلودیا بلک نقش او را بازی کند، اما پس از طراحی مجدد این نقش به امیلی رز داده شد.  اکنون تصور کردن نقش به عقب سخت است.  به هر حال کلودیا بلک در نهایت به عنوان کلوئه در قسمت دوم انتخاب شد.  شاید به همین دلیل است که Naughty Dog بازی خودش را در قالب The Lost Legacy به کلویی داد.

 

 - 6 تروفی پلاتینیوم Platinum Trophies

هنگامی که Xbox 360 در سال 2005 راه اندازی شد، جهان را با مفهوم Achievements آشنا کردند.  حتی با وجود اینکه طرفداران آن را برای PS3 درخواست کردند، سونی تا سال 2009، سه سال پس از شروع اولیه این سیستم، آن را راه اندازی  نکرد.  آنها اجبار کردند که همه بازی‌های آینده از ژانویه به پشتیبانی Trophy نیاز دارند، اما بازی‌های منتشر شده قبل از این نیازی به اصلاح ندارند.  با وجود این، بسیاری از بازی‌ها به عقب برگشتند و تروفی از جمله Uncharted را اضافه کردند که اولین بازی پلاتینیوم است.  فقط به عنوان یک مرجع جدول زمانی انتشار سیستم تروفی ،  این اتفاق دو سال پس از اولین انتشار آن بود.

 

 5 - پیراهن

آنچارتد اگرچه کار در سال 2004 آغاز شده بود، اما تا E3 2006 به دنیا معرفی نشد. در این تریلر ناتان با پیراهنی سفید با آستین‌های قرمز نشان داده می‌شود که بعداً به یک تی شرت سبز تغییر یافت.  در اینجا تریلر فوق نیز مشاهده می شود.  همه چیزهای دیگر به جز پیراهن بسیار نزدیک به نسخه نهایی هستند.  ناتی داگ برای بازی سوم پیراهن اصلی را پس گرفت.  این همان چیزی است که ناتان جوان در ابتدای بازی در بخش های فلاش بک می پوشد.

 

4 - میزان فروش

در ده هفته اول Uncharted به بیش از یک میلیون فروش رسید.  این میزان فروش بسیار بالا  بود زیرا PS3 در چند سال اول تلاش برای موفقیت داشت.  این یک موفقیت بزرگ برای سونی و ناتی داگ بود که به نوبه خود به پشتوانه بیشتر ساخت دنباله کمک کرد و آن را به بهترین ورودی در فرنچایز تبدیل کرد.  خوب، به این معناست که به خوبی به عنوان یکی از بهترین شروع ها در نظر گرفته می شود.  با توجه به Metacritic هنوز هم بالاترین امتیاز را دارد.

 

3- پرهیز از نشان دادن خون

در اینجا اطلاعات عجیب و غریبی وجود دارد.  وقتی بازی در ژاپن منتشر شد، تمام خون حذف شد.  حور تفنگ همچنان مثل همیشه قوی بود، اما هیچ خونی وجود نداشت.

با توجه به اینکه خشونت Uncharted آنچارتد حتی آنقدر هم سنگین نیست، عجیب است.  مطمئناً ناتان می تواند با چیزهای قرمز آغشته شود، اما هیچ گونه ردی  وجود ندارد.  ما مخالف سانسور خشونت نیستیم، اما آن را عجیب می‌دانیم.

 

2- بیشتر درباره دریک Drake

بیایید کمی بیشتر در مورد ناتان دریک صحبت کنیم.  هنگامی که او را تصور کرد، Naughty Dog می خواست یک نوع قهرمان "مرد" را خلق کند.  آنها یک ابرقهرمان یا به عبارت دیگر یک سرباز جان سخت نمی خواستند.  در بازی اول او سی ساله بود و با ادامه سریال پیر می شود.  حتی موهایش سفید می شود.

 

- 1 بالا رفتن از فضاها و هدف گیری

بیایید این مقاله را با نگاه کردن به مشکل پرش به سمت  هدف به پایان برسانیم.  Uncharted اثبات خوبی از این مفهوم بود، یعنی بازگشت به آن خوب است و همچنان سرگرم کننده است، اما دنباله ها همه بهتر هستند.  بنابراین ممکن است تعجب آور نباشد که این یک بازی فوق العاده پر از باگ است.  همانطور که در این ویدیو از A+Start مشاهده می‌شود، او نشان می‌دهد که چقدر آسان است که در محیط‌ها کلیپ کنید و با استفاده از میان‌برها سرعت بازی را طی کنید.  انجام آن حتی آنقدرها هم سخت نیست.  پیش بروید و آن را امتحان کنید.

 

منبع وب سایت: www.thegamer.com//

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

مقالات پیشنهادی >

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه