بیوگرافی و دیسکوگرافی گروه موسیقی راک Fleetwood mac فلیت وود مک

 فلیت‌وود مک در سال 1967 توسط گیتاریست پیتر گرین و درامر فلیت‌وود با گیتار باس جان مک‌وی در بریتانیا ایجاد شد، در طول دهه‌ها گروه چرخشی از استعدادها را تجربه کرد.

بیوگرافی و دیسکوگرافی گروه موسیقی راک  Fleetwood mac   فلیت وود مک

وقتی بودجه هنگفت ضبط را با سکس، مواد مخدر و راک اند رول ترکیب می کنید، سپس حسادت، خیانت و طلاق را به آن اضافه می کنید این عناصر به سختی دستور العمل یک آلبوم موفق به نظر می رسد.  این واقعیت که Rumours، آلبوم موفق فلیت‌وود مک، به پایان رسید، چه رسد به اینکه به مدت 31 هفته در صدر جدول بماند، جایزه گرمی را برای آلبوم سال برد و به یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تمام دوران تبدیل شد (بیش از 45 میلیون نسخه).  ، گواهی بر هنر افراد تشکیل دهنده گروه است - و به این تصور اعتبار می بخشد که از طریق ناملایمات، چیزهای بزرگ می توانند ظاهر شوند.
کار بر روی این آلبوم در سال 1976 آغاز شد. گروه بریتانیایی-آمریکایی به تازگی از یک تور موفق و در عین حال طاقت فرسا شش ماهه آمریکایی خارج شده بود که استعداد اعضای جدید استیوی نیکس و لیندسی باکینگهام را در کنار میک فلیت وود، کریستین مک وای و جان مک وای به نمایش گذاشت.

گروه برای تولید آلبوم موفق دیگر تحت فشار بود

 فلیت‌وود مک در سال 1967 توسط گیتاریست پیتر گرین و درامر فلیت‌وود با گیتار باس جان مک‌وی در بریتانیا ایجاد شد، در طول دهه‌ها گروه چرخشی از استعدادها را تجربه کرد و جان مک‌وی و فلیت‌وود تنها اعضای گروه بودند که در هر نسخه از آلبوم های این گروه ظاهر می‌شدند.  کریستین پرفکت، نوازنده کیبورد و خواننده، با جان مک وی ازدواج کرد و در سال 1970 به گروهی که در آن زمان متمرکز بر بلوز بود، پیوست. چهار سال بعد، نیکس خواننده و باکینگهام، خواننده/نوازنده اصلی گیتاریست، سبک های فولک/راک/پاپ خود را اضافه کردند تا پایه و اساس اولین موفقیت بزرگ گروه را ایجاد کنند.  آلبوم: انتشار همنام در سال 1975 با تک‌آهنگ‌های موفق «Over My Head»، «Say You Love Me» و «Rhiannon».
انتشار چنین آلبوم بسیار موفقی در گذشته  و تور مورد ستایش، فشار را بر گروه برای تولید چیزی خارق‌العاده به‌عنوان آلبوم دنباله اضافه کرد.  از نظر حرفه ای، آنها در اوج بودند، اما به صورت خصوصی  همه چیز در حال فروپاشی بود.  سریال‌های راک اند رول به اندازه ماه‌هایی که برای ضبط و میکس شایعات صرف می‌شود، دراماتیک‌تر نیستند.  وقتی این پنج نفر برای شروع ضبط در نزدیکی سانفرانسیسکو جمع شدند، همه اعضا در میان یک گرداب عاطفی بودند.

درام رابطه بین اعضا گروه را در حین ضبط آلبوم آزار داد

 کریستین و جان که تقریباً هشت سال با هم ازدواج کرده بودند، در مرحله طلاق وارد استودیو شدند.  با پایبندی به مفهوم اخلاق کاری  بریتانیایی، این زوج سابق در اطراف یکدیگر سکوت کردند و از تماسی غیر از جلسات کاری اجتناب کردند.  زمانی که کریستین آشکارا با مدیر تور گروه آشنا شد، وضعیت بدتر شد.
نیکس و عاشق و شریک قدیمی موسیقی باکینگهام نیز اخیراً آن را کنار گذاشته بودند.  در مقابل McVies، گزارش شده بود که درگیری اعلام شده بین اعضای سابق آمریکاییی وجود داشت که تنها با روشن شدن چراغ ضبط متوقف شد.
درست قبل از شروع ضبط، فلیت وود متوجه شده بود که همسر و مادر دو فرزندش با یک دوست صمیمی رابطه دارند و به زودی طلاق خواهد گرفت.  اگر روابط درون گروهی از قبل پیچیده نبود، باید این را اصافه کرد فلیت وود و نیکس تا پایان سال وارد یک رابطه کوتاه مدت می شوند.

آشفتگی عاطفی به آهنگ‌های موفق زندگی‌نامه تبدیل شد

چنین حجم تنش های عاطفی بالایی در نهایت منجر به آهنگ‌های موفقی با اشعار بی‌رحمانه صادقانه می‌شود، اعترافاتی که روی وینیل ضبط شده و درونی‌ترین افکار و احساسات گروه را نشان می‌دهد.  «راه خودت برو» پاسخ تند باکینگهام به از هم گسیختگی رابطه اش با نیکس بود.  «متوقف نشو» سرود کریستین برای نگاه کردن به آینده در زندگی بود، در حالی که «شما را عاشقانه سرگرم می کنید» جشنی بود برای عشق تازه پیدا شده او به دور از همسر سابق جان.  "زنجیره" سرود مشترک این گروه در مورد خیانت بود.

 کریستین در مورد آن زمان گفت: «همه خیلی عجیب و غریب بودند.  "به نحوی میک آنجا بود، شخصیت اصلی: "ما باید ادامه دهیم... بیایید در این 
مورد بالغ باشیم، آن را مرتب کنیم."

بلافاصله پس از انتشار آلبوم در سال 1977، نیکس صادقانه  به رولینگ استون گفت: «برایش مهم نیست که همه من را بشناسند و کریس، جان و لیندسی همگی از هم جدا شدند.  چون ما کار خود را انجام دادیم.  پس این یک واقعیت است.»  نیکس اضافه کرد که اکثر آهنگ‌هایی که او برای این آلبوم نوشته است «قطعاً درباره افراد گروه است….  روابط کریس، رابطه جان، رابطه میک، لیندزی و من.  همه آنها آنجا هستند و بسیار صادق هستند و مردم دقیقاً می دانند که من در مورد چه چیزی صحبت می کنم ... مردم واقعاً از گوش دادن به آنچه از آخرین آلبوم گذشته رخ داده لذت خواهند برد.
گروه از مواد مخدر و الکل برای کنار آمدن با محیط پرآشوب استفاده می کرد

 از آنجایی که احساسات به خروجی خلاقانه آلبوم دامن می زد، الکل، دیگ و کوکائین به نیاز فیزیکی گروه برای متمرکز ماندن، ساعات طولانی کار و حرکت در منظره پرآشوب و تنش آلود فزاینده کمک کرد.  نیکس در سال 2012 به MOJO گفت: «شما نسبت به اتفاقی که در حال رخ دادن بود احساس بدی داشتید که برای شاد کردن خود یک خط زدید.
کن کیلات، تهیه کننده و مهندس شایعات، مصرف مواد مخدر را در گروه همچون شکافی در اقیانوس اطلس توصیف کرد که پس از انتقال اعضا آمریکایی گروه بروز کرد .  کایلات در سال 2012 به هافینگتون پست گفت: فلیت‌وود مک بلوز از انگلیس وجود داشت – آنها مشروب‌خور بودند و این تقریباً همان کاری بود که آنها انجام می‌دادند.  با لیندزی و استیوی  سپس کوکائین وارد تصویر شد.  بنابراین واقعاً مشروب در مقابل قابلمه بود، با کمی کوکتل کوکائین.»

 استفاده از کوکائین به حدی بود که گروه حتی به این فکر کرد که از فروشنده خود در تیتراژ آلبوم تشکر کند، اما چنین کاری هرگز محقق نشد. متأسفانه او در یک سانحه از بین رفت. نوشته شده در کتاب خاطرات فلیت وود در سال 1990 با نام: زندگی و ماجراهای من در فلیت وود مک.

"Rumours" به یکی از موفق ترین آلبوم های گروه تبدیل شد

 اگرچه Rumors در اواخر دهه 70 به یک اثر بین المللی و مجری موسیقی راک با عظمت تبدیل شد، باکینگهام به یاد می آورد که احساسات متفاوتی در مورد خلق چنین قصیده تلخ و شیرینی برای عشق گم شده و پیدا شده داشت.  او در سال 1984 به رولینگ استون گفت: «وقتی شایعات دیوانه شدند، نمی‌توانستم خودم را به شدت نسبت به آلبوم وابسته احساس کنم.» «در نقطه‌ای، همه چیزهای پیرامون آن شروع به تبدیل شدن به تمرکز اصلی کردند.  شکافی بین آنچه که من احساس می‌کردم از نظر درونی مهم است و آنچه از نظر موسیقی به آن دست یافته بودم و تحسین عمومی وجود داشت.

 پنج عضو اصلی Fleetwood Mac به تولید آلبوم‌های استودیویی و تورهای بیشتری ادامه دادند و منحل شدند و سپس در طول دهه‌ها دوباره متحد شدند.  Rumors که توسط بسیاری از طرفداران و منتقدان به عنوان بهترین نسخه گروه در نظر گرفته شد، در سال 2018 برای حفظ در ثبت ملی ضبط انتخاب شد.  رولینگ استون آن را در فهرست 500 آلبوم برتر تمام دوران خود در رتبه 26 قرار داد و گروه را به عنوان تبدیل کننده  "آشفتگی خصوصی به هنر عمومی درخشان و ملودیک" توصیف کرد.

 کریستین به رولینگ استون توضیح داد: «شایعات بسیار قدرتمند باقی می‌مانند، زیرا به‌طور بی‌رحمانه‌ای در مورد بحران، به جای اینکه آن را هموار کنند، به وضوح نگاه می‌کنند.  "پس از تمام عصبانیت ها و شکست ها و گریه ها، آلبوم با استیوی نیکس به پایان می رسد که از شما می پرسد: "الان تمام شد؟ آیا می دانید چگونه قطعات را بردارید و به خانه بروید؟"  اگر پاسخ‌ها «نه» و «نه» هستند، ضبط را برگردانید و دوباره آن را پخش کنید.

منبع وب سایت : www.biography.com

 

► آهنگ معروف  Abatross 

 

► آهنگ معروف Dont Stop!

 

► آهنگ معروف The Chain

 

► آهنگ معروف Going Back to Me

 

► آهنگ معروف Hold Me

 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه