بدترین و عجیب ترین لوازم جانبی کنسولهای بازی

با همه گیری هدست های واقعیت مجازی مانند Oculus Rift و Samsung Gear VR، هرگز زمانی بهتر از این برای دیدن گیمر ها با ابزار عجیب بر روی سرشان وجود نداشته است.

بدترین و عجیب ترین لوازم جانبی کنسولهای بازی

نمی توان گفت که تاریخ چگونه این موج جدید از تجهیزات جانبی را به خاطر خواهد آورد، اما زمان خوبی است که به لوازم جانبی بازی ها در گذشته فکر کنیم. آماده باشید ، برخی از آنها واقعاً، واقعاً وحشتناک هستند.

 

1- R.O.B

شاید هیچ وسیله جانبی به اندازه R.O.B نینتندو که مخفف Robotic Operating Buddy است، سرگرم کننده نباشد. این وسیله در سال 1985 برای NES منتشر شد و تعداد حیرت انگیز دو بازی مخصوص به خود داشت. در این بازی ها موانع فیزیکی برای حرکت او ایجاد می‌شد در حالی که تلویزیون CRT مسیرها را به او نشان می‌داد. بر خلاف بسیاری از موارد دیگر در این لیست، R.O.B. به لطف تبدیل شدن به یک مبارز در سری Super Smash Bros نینتندو، حضور مجددی در تاریخ دریافت کرد.

 

2- The Sega Activator

سال 1993 دوران ساده ای بود ، اما ظاهرا سگا میخواست دائما آن را پیچیده تر کند. Activator  یک حلقه هشت ضلعی شکل برای سگا جنسیس است که از نور مادون قرمز برای پیگیری حرکات بازیکن در داخل محدوده خود استفاده می کند.  این ایده میتواند بازی‌های ویدیویی مبارزه‌ای مانند Mortal Kombat را بسیار جذاب تر کند و در واقع مشت های بازیکن را به حرکات مجازی مشابه تبدیل ‌کند. در واقعیت، زمان واکنش این حلقه به فعالیت بازیکن در مقایسه با یک کنترلر ساده بسیار کند بود و این دستگاه به سرعت از رده خارج شد.

 

3- The SNES Super Scope

Super Scope یک تفنگ سبک بازوکا است که برای SNES منتشر شده است و مانند NES Zapper همان عملکرد شلیک به اشیا روی صفحه را انجام میدهد، با این تفاوت که ، خوب.... بزرگ تر است. طول این وسیله فقط کمی کمتر از 60 سانتیمتر است که در مقایسه با Zapper بیش از حد بزرگ به نظر می رسد ، به خصوص که دقیفا همان کار را انجام می دهد. فهرست ناچیز بازی‌هایی که از Super Scope پشتیبانی می‌کنند نیز آن را محکوم به شکست کرده بود.

 

4- The Steel Battalion Controller

افراد زیادی وجود دارند که مخالف گنجاندن "گردان فولادین" در این لیست هستند. این وسیله فقط با دو بازی سازگار بود ، ظاهری مضحک داشتت، و در واقع این تعداد دکمه تنها برای کنترل یک مخزن متحرک لازم نبود. با این حال ، احتمالا تنها زمانی که این وسیله را در حال کار مشاهده می کنید، کنوانسیون مخصوص بازی های عجیب است.

 

5- The Aura Interactor

سال 1994 Aura Interactor به عنوان "پوشاک بازی واقعیت مجازی" به بازار عرضه شد. ایده دستگاه این بود که ضربات، مشت‌ها و شلیک‌ها در بازی‌های ویدیویی به گونه‌ای به Interactor منتقل شود که کاربر آن ها را حس کند. در واقع، جلیقه اساساً یک بلندگوی قوی بود که با استفاده از صدای بم لرزش ایجاد می کرد. استفاده از این وسیله ، مانند پوشیدن جلیقه ایست که غرش هم میکند ، خودتان تصمیم بگیرید که به آن احتیاج دارید یا نه!

 

6- The Guitar Hero Grip

همانطور که متوجه شده اید، عرضه تعدادی از این لوازم جانبی به دهه های 80 و 90 میلادی بازمی گردد. اما بدان معنا نیست که بعد از آن دیگر تصمیمات وحشتناکی در این زمینه اتخاذ نشده است. Guitar Hero: On Tour که در سال 2008 برای Nintendo DS عرضه شد هم شامل یک دستگیره چهار دکمه نامناسب بود.این وسیله به درگاه GBA در DS متصل می شد و از بازیکنان می خواست که برای استفاده، سیستم را در حالتی عجیب با دست باز نگه دارند. نواختن یک وسیله جانبی برای شبیه سازی گیتار به این شکل ، از نواختن گیتار واقعی سخت تر بود.

 

7- The Joyboard

Joyboard بیچاره که برای  Atari 2600 تدارک دیده شده بود فقط یک بازی داشت، Mogul Maniac، که در سال 1982 منتشر شد. این وسیله اساساً یک صفحه تعادل است که با خم شدن به یک جهت یا جهت دیگر کنترل می شود. البته ممکن است آن را با برد تعادل Wii مقایسه کنید، اما لوازم جانبی Wii واقعا پیشرفته تر بودند. این وسیله فقط یک بازی داشت ؛ چیزی بیش از یک جوی استیک با تبلیغات پر زرق و برق نبود و مانند بقیه وسایل این لیست ، Joyboard هم به زودی به سمت فراموشی پیش رفت.

 

8- The Game Gear TV Tuner

Sega Game Gear در واقع یک تیونر جانبی تلویزیون داشت که همانطور که از نامش پیداست ، به کاربران اجازه می داد، در کنار کنسول به یک تلویزیون دسترسی داشته باشند. اگرچه صفحه نمایش Game Gear اغلب مورد انتقاد قرار می گیرف، تلویزیون های قابل حمل آن زمان احتمالاً اگر بدتر نباشند ، در حد همین محصول بودند. این ابزار جانبی کوچک طرفدارانی داشت و همچنان دارد، اما در کنار یک کنسول عجیب و غریب ، حتی عجیب و غریب تر از قبل به نظر می رسد. همچنین تغییر روش از تلویزیون های آنالوگ به دیجیتال ، همه چیز این وسیله را بی فایده کرد.

 

9- The Power Glove

و در نهایت دستکش NES Power Glove. در حالی که استفاده از آن در واقع یک جور کابوس است، نوستالژی برای این دستگاه به اندازه‌ای قوی است که هنوز مقدار زیادی توجه نسبت به آن وجود دارد. این دستگاه که در سال 1989 با چند بازی مخصوص آن عرضه شد، علاوه بر دکمه های معمولی NES، تعدادی دکمه اضافه نیز دارد. ویژگی اصلی Power Glove این است که با استفاده از بلندگوها و حسگرهای ویژه موقعیت دست را ارزیابی می کند...البته نه چندان خوب. اما معروف ترین لحظه نمایش این محصول....!!!  فیلم/تبلیغات Nintendo The Wizard در سال 1989، هنگامی که مانند یک یادگار مقدس از جعبه بیرون کشیده می شود و جمله ای فاخر به این شکل گفته می شود: "من عاشق دستکش پاور هستم. این خیلی بده...!!!"

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه