فهرست ده تا از نوستالژیک ترین بازی های ویدئویی

امروز ۱۰ مورد از نوستالژیک‌ترین بازی های ویدیویی را بر می‌شماریم که مطمئناً شما را به روزهای باشکوه بازی‌های قدیمی بازمی‌گردانند.

فهرست ده تا از نوستالژیک ترین بازی های ویدئویی

بازی‌های ویدیویی بیش از هر زمان دیگری پیشرفته‌تر شده‌اند و از زمانی که برای اولین بار در جامعه معرفی شدند، راه طولانی را پیموده‌اند.  آینده بازی‌ها روشن است، اما سخت است که آرزوی روزهای ساده‌تر بازی با بازی‌های مورد علاقه NES یا در دست گرفتن کنترلر Sega Genesis را نداشته باشیم.  امروز ۱۰ مورد از نوستالژیک‌ترین انتخاب‌هایمان را بر می‌شماریم که مطمئناً شما را به روزهای شکوه بازی‌های قدیمی بازمی‌گردانند.

10. Crash Bandicoot

این مجموعه یک کلاسیک مطلق است ،برای هر کسی که با پلی استیشن یا با دوستانی که پلی استیشن داشتند بزرگ شد، ما را به جزایر زیبای وومپا برد و ما را با کراش، کوکو و دکتر نئو کورتکس شیطانی آشنا کرد.  این بازی در آن زمان پیشگامانه بود و به عنوان بهترین گرافیک بازی در تاریخ خود توصیف شد.  سطوح همیشه هیجان انگیز بودند، انیمیشن جلوتر از زمان خود بود، و جایگاه خود را در میان برخی از نوستالژیک ترین بازی های تمام دوران تثبیت کرد.

 

9. Super Mario Kart

بازی‌های Mario Kart چندین بار در پلتفرم‌های مختلف راه‌اندازی مجدد شده‌اند و یکی از موفق‌ترین بازی‌های نینتندو باقی مانده‌اند، اما هیچ چیز نمی‌تواند نوستالژی Super Mario Kart اصلی ایجاد شده برای Super Nintendo را برطرف کند.  این شامل بازیکنانی بود که به عنوان یکی از هشت شخصیت کلاسیک ماریو بازی می‌کردند و در مسیرهای مختلف مسابقه می‌دادند، با موانع روبرو می‌شدند و قدرت‌های افزایش سرعت را به دست می‌آوردند.  این بازی جزء اصلی  از دوران کودکی ما بود و راه را برای بازی های رقاابتی مسابقه ای و به طور کلی بازی های ویدیویی هموار کرد.

 

8. Sonic the Hedgehog 2

پاسخ سگا به سری ماریو بسیار موفق بود و برای بسیاری یکی از عناصر اصلی خاطره سازی دوران کودکی بود.  در این بازی، سونیک و دستیارش تیلز (همچنین به عنوان مایلز پروور، یکی از بهترین/بدترین مکمل های تاریخ بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شوند)، تلاش می‌کنند تا ایوو روباتنیک شیطانی را از سرقت Chaos Emeralds که ایستگاه فضایی او را نیرو می‌دهد، بازدارند.  گیم‌پلی پرسرعت و سلامتی که توسط حلقه‌های طلایی جمع‌آوری شده در سطوح مختلف ایجاد می‌شود، برخی از مشخص‌ترین ویژگی‌های بازی بودند و بازی اغلب به عنوان «جایگزین سریع‌تر و جذاب تر برای Super Mario World» توصیف می‌شد.  در حالی که بسیاری از ما از هر دو سری به یک اندازه لذت بردیم، نمی‌توان انکار کرد که Sonic the Hedgehog یکی از بهترین بازی‌های ویدیویی تمام دوران و یکی از اصلی‌ترین بازی‌های عصر 16 بیت است.

 

7. The Legend of Zelda

برای بسیاری از ما، پرنسس زلدا و لینک دوستان دوران کودکی همه م بودند.  ما با هم در ماجراهای آنها سهیم شدیم و سرزمین‌های جدیدی را کشف کردیم، و بازدید مجدد از سریال، احساسات گرم نوستالژی دوران کودکی را به ما القا می‌کند.  این سری تجسم‌های زیادی را به خود دیده است، اما به نظر می‌رسد همه آن‌ها این احساسات ماجراجویی را حفظ کرده‌اند، به خصوص نسخه‌های اولیه.  منظره بازی به عنوان یکی از کاملاً توسعه‌یافته‌ترین جهان‌های زمان خود توصیف می‌شود و نمونه اولیه‌ای از گیم‌پلی جهان باز بود که بازیکنان را با گزینه‌های بی‌پایانی برای کاوش و کشف ماجراهای خود می‌سپارد.

 

6. Final Fantasy

یکی از پرفروش‌ترین فرنچایزهای بازی‌های ویدیویی در تمام دوران‌ها، بدون شک سری Final Fantasy تأثیر زیادی بر تجربیات اولیه بازی ما گذاشت.  این بازی برای گیم پلی در نزدیک به 30 پلتفرم توسعه یافته است، اما نسخه اصلی NES آن جایگاه ویژه ای در قلب بسیاری از ما دارد.  داستان شامل چهار جنگجوی جوان است که هر کدام یک کریستال عنصری را حمل می کنند که توسط نیروهای شیطانی جهان تاریک شده است.  بازیکنان در شهرها و سیاه چال ها پیشروی می کنند و با شخصیت ها تعامل می کنند، تجهیزات جدید به دست می آورند و در جنگ شرکت می کنند.  هدف نهایی بازگرداندن نور به کریستال های تیره شده است و اگرچه گیم پلی بازی نسبتاً ساده است، Final Fantasy به طور پیوسته در بین نوستالژیک ترین بازی های ویدیویی تمام دوران به دلیل برداشت خلاقانه اش از نقش آفرینی فانتزی رتبه بندی می شود.

 

5. Out Run

Out Run به پیشرفت در سبک بازی های رانندگی و مفهوم گیم پلی غیرخطی کمک کرد و به سرعت به یکی از پرفروش ترین بازی های ویدیویی در زمان خود تبدیل شد.  بسیاری از ما برای اولین بار آن را به عنوان یک بازی آرکید تجربه کردیم که در آن با ماشین شیک و باشکوه خود اروپا را گشتیم.  این بازی حتی ژانر موسیقی خود را با همین نام ایجاد کرد که از زیبایی شناسی دهه 80 نئونی که بازی در آن شکل  یافته بود الهام گرفت.

 

4. Streets of Rage II

Streets of Rage II کلاسیک سگا جنسیس است و به سرعت به یک پدیده فرهنگی تبدیل شد.

بازی‌های مبارزه‌ای قبلاً در آن زمان محبوب بودند، اما Streets of Rage به اصلاح ژانر و افزودن عناصر منحصربه‌فرد مانند یک پس‌زمینه به خوبی توسعه‌یافته و گرافیک واضح‌تر نسبت به سایر بازی‌های آن زمان کمک کرد تا این سبک بازی ها بیش از پیش توسعه یابد. موسیقی متن آن  نیز انقلابی و جلوتر از زمان خود در نظر گرفته شده بود ، و به دلیل "ترکیبی از افکت های  مصنوعی" و "الکترو فانک کثیف" که ممکن است مستقیماً از یک کلوپ شبانه بیابید مورد ستایش قرار گرفت.

 

3. Street Fighter II Turbo

Street Fighter II فقط یک بازی نبود، بلکه شروع یک جریان بود.  این بازی نه تنها بر سایر بازی های ویدیویی، بلکه بر فرهنگ پاپ به طور کلی تأثیر زیادی داشت.  این بازی که در سال 1991 به عنوان یک بازی آرکید توسعه یافت، با سایر بازی های مبارزه ای آن زمان تفاوت داشت . زیرا به بازیکنان این امکان را می داد تا شخصیت هایی با سبک ها و توانایی های مبارزه منحصر به فرد را انتخاب کنند.  این یکی از تأثیرگذارترین بازی های ویدیویی در تمام دوران ها محسوب می شود و مسئول احیای صنعت بازی های ویدیویی آرکید است.  همچنین مفهوم مسابقات سبک مسابقات زنده را در زمانی معرفی کرد که مسابقات به طور معمول محدود به شکست دادن امتیاز بالای افراد دیگر بود.  چه در بازی‌های آرکید، چه در GameBoy خود یا در پلتفرم‌های مختلف، شکی نیست که Street Fighter II نه تنها بر دوران کودکی ما، بلکه بر کل جامعه گیمرها تأثیر زیادی داشته است.

 

2. Tetris

بدیهی است که تتریس پیشرفته ترین بازی بصری در لیست ما نیست و داستانی خلاقانه نیز ندارد.  در واقع، تمام هدف بازی صرفاً ترتیب دادن گروه هایی از بلوک های رنگی بود.  این یک فرض ساده مضحک است که به مهارت شگفت انگیزی نیاز دارد.  این یکی از اولین بازی‌های ویدیویی در لیست ما است، اما بسیاری از ما با آن بزرگ شده‌ایم و ساعت‌ها را صرف پاک کردن بلوک‌ها از روی تخته با چیدمان آنها به شکل‌های فشرده می‌کنیم.  ساده بود، گاهی اوقات خسته کننده بود، و ما را برای قرن ها مشغول نگه داشت.  تصاویر بازی نمادین است و مطالعات متعدد اثرات آن را بر مغز و به طور کلی نحوه دیدن جهان را مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است.

 

1. Super Mario Bros

Super Mario Bros تقریباً بازی پلتفرم را اختراع کرد.  این بازی است که همه ما با آن آشنا هستیم، اولین بازی در موفق ترین سری تمام دوران.  موسیقی متن به تنهایی یکی از معروف ترین صداها در جهان است و بازی به محبوبیت فرمت ساید اسکرول کمک کرد.  این بدون شک یکی از مهم ترین، اگر نگوییم مهم ترین بازی های ویدئویی است که تاکنون ساخته شده است و می تواند میلیون ها نفر را مستقیماً به دوران کودکی خود منتقل کند.

 

منبع: www.vapor95.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه