معرفی نقد و بررسی فیلم چشم شیطان

 EYE OF THE DEVIL، عنوان: چشم شیطان
 سال انتشار: 1966،  کارگردان: جی. لی تامپسون،  بازیگران: دیوید نیون، دبورا کر، دونالد پلینس، دیوید همینگز و شارون تیت

معرفی نقد و بررسی فیلم چشم شیطان

خلاصه داستان: به دلیل عدم موفقیت محصول برای سومین سال، مالک تاکستان، مارکیز فیلیپ دو مونتفوکون، به قلعه خود در کشور فرانسه، بلناک، باز می گردد.  بر خلاف میل او همسر کاترین و فرزندان ژاک و آنتوانت او را در آنجا دنبال می کنند.  کاترین نمی داند که فلیپ و  خانواده او برای قرن ها درگیر مراسم بت پرستی بوده اند و زمان آن فرا رسیده است که فیلیپ خودش را قربانی کند.  حتی کشیش دهکده، پدر پره دومینیک، به نظر می‌رسد که برنامه‌ای شوم دارد و مدت زیادی نمی‌گذرد که همسرش متوجه اتفاقات عجیب و غریب در قلعه و محیط اطراف آن می‌شود.  این وقایع بیشتر شامل کریستین و اودیل د کارای، دوقلوهای مرموز و تهدیدآمیز است که در این محوطه حضور دارند.
واقعیت جالب: کیم نواک در ابتدا برای بازی در نقش کاترین دو مونتفوکون انتخاب شد اما در نیمه‌ی راه فیلمبرداری در اثر سقوط از اسب به کمرش آسیب دید.  دبورا کر در این نقش دوباره انتخاب شد و آنها مجبور شدند فیلمبرداری را دوباره از صفر شروع کنند.

نقد و بررسی چشم شیطان

تریلر ماورالطبیعی بریتانیایی تاریک و اتمسفر ناشناخته جی. لی تامسون بسیار نادیده گرفته شده است.  داستان فیلم بر اساس رمان فیلیپ لورین به نام «روز پیکان» به مضامین غیبی و پرستش شیطان می پردازد.
فیلمبرداری سیاه و سفید فیلم، نوستالژی سبک معمایی دهه چهل را به فیلم می دهد، به طرز شگفت آوری خوب از کار درآمده.  به طرز شگفت انگیزی در یک قلعه با شکوه با تاکستان های اطراف آن قرار گرفته است، در فضای متراکم و پیشگویانه ایجاد شده، حسی ذاتی از شر وجود دارد.  موسیقی متن به خوبی باعث می‌شود لحظات مهمی در صفحه نمایش کمی ملایم تر شود.  معروف‌ترین نمونه، صحنه آزاردهنده‌ای است که دبورا کر و شارون تیت در نزدیکی لبه سقف قلعه حضور دارند.

تصور اینکهEye of the Devil46 چشم شیطان ۴۶ سال پیش ساخته شده است سخت است، اما واقعاً طلسم می کند و شما را جادو می کند که به تماشای آن ادامه دهید.  طرح قطعاً جذاب، پیچیده و دارای یک فرض جالب است.  با تکیه بر فانتزی متافیزیکی، استفاده از نور شمع مسحورکننده برای نشان دادن موضوع.  اگرچه متن فیلم نامه ممکن است گاهی اوقات به دلیل انباشتگی داستان تکه تکه به نظر برسد ، اما همه چیز کمی گل آلود می شود و شما گهگاه به لحظه ای نیاز دارید تا بفهمید چه اتفاقی افتاده است.  شاید درهم آمیختگی بیش از حد طرح به نفع فیلمی در این ژانر نباشد.
این فیلم مطمئناً از لیست بازیگران باشکوه خود سود می برد، ستارگان حال و آینده در صف آرایی قرار می گیرند.  دیوید نیون و دبورا کر در نقش های اصلی هستند.  اکثراً در آن زمان کهنه سربازان هالیوود به حساب می آمدند، با حمایت فوق العاده ای از دونالد پلینس خوش چهره، و اسلحه های جوان هالیوود همچون دیوید همینگز و شارون تیت.

 اولین نقش اصلی فیلم برای شارون تیت زیبا، او در نقش اودیل د کارای، جادوگر سرد یخ وهم‌آور، کار فوق‌العاده‌ای انجام می‌دهد.  دیوید همینگز همتای کامل اوست و آنها خواهر و برادرهای قابل باوری هستند.  بحث در حال انجام است که آیا خطوط او در پس از تولید دوبله شده اند یا خیر، اما او مطمئناً حضوری در سینما نشان می دهد و واضح است که او واقعاً استعداد بازیگری و آینده درخشانی در پیش دارد.
هنگام تماشای فیلم Eye of the Devil 1966 چشم شیطان به سختی می توان سرنوشت غم انگیز شارون تیت را به یاد نیاورد.  او معمولاً به خاطر بازی های سینمایی اش به یاد نمی آید، بلکه بیشتر به خاطر جزئیات قتل هولناکش در اوت 1969 به دست پیروان چارلز منسون در خاطر ها ثبت شده است.  عجیب است که عکس های تبلیغاتی Eye of the Devil چشم شیطان بلافاصله پس از مرگ او توسط مطبوعات اشتباه تفسیر شد.  آنها به دروغ ادعا کردند که این تصاویر نشان می دهد که شارون درگیر یک مراسم شیطانی است که به مرگ غم انگیز او کمک کرده است.

 اکنون یک فیلم کلاسیک فرقه ای در نظر گرفته می شود Eye of the Devil 1966 بهترین شهرت را ندارد و شاید به اندازه The Innocents یا The Wicker Man برتری نداشته باشد، اما اگر آن را همان طور که هست بگیرید و بگذارید جادو شما را در کام خود فرو ببرد واقعاً اصلا بد نیست ، و حتی تجربه یست لذت بخش. 

منبع: www.spookyisles.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه