۱۰ انیمه برتر تمام تاریخ تا سال ۲۰۲۱

امروزه هر سال 100 سریال انیمه جدید پخش می شود که سال به سال بر محبوبیت آنها افزوده می شود. در این مقاله به بررسی 10 انیمیشن محبوب تا 2021 می پردازیم.

۱۰ انیمه برتر تمام تاریخ تا سال ۲۰۲۱

چه کسی تصمیم می‌گیرد که بهترین سریال‌های انیمه تاریخ کدامند؟  من؟  شما؟  یا شاید این یک موضوع مرتبط با سلیقه شخصی است.  در هنگام تهیه فهرستی مانند می بایست موارد بسیار زیادی را  در نظر گرفت.  مثلاً اینکه آیا کیفیت را بیش از موارد مورد علاقه طرفداران قرار دهیم یا نه یا اینکه تأثیرگذارترین سریال انیمه شایسته جایگاه ویژه در بالای لیست است.
پس از دریافت مقدار قابل توجهی عشق و نفرت نسبت به لیست 15 شخصیت قدرتمند انیمه خود، به این نتیجه رسیدم که فهرستی از 10 سریال برتر انیمیشن تمام دوران را نیز ارائه دهم.

 

تماشای سریال های انیمه

برای بسیاری از طرفداران انیمه، آنها ممکن است به طور ناخواسته با افرادی مانند Dragon Ball Z شروع کرده باشند. این نمایش در دهه 90 بسیار محبوب بود.  با این حال، بسیاری از این بینندگان ممکن است به طرفداران طولانی مدت این ژانر تبدیل نشده باشند.  این هم تقریباً داستان من بود.  بیش از یک دهه بعد بود که من با یک سری شرایط به انیمه بازگشتم.  به سرعت از یک تماشاگر معمولی به یک طرفدار مشتاق تبدیل شد.
پس از تماشای بسیاری از بهترین سریال‌های انیمه، و دوباره تماشای برخی از انیمه‌های مورد علاقه‌ام، نسبتاً مطمئن هستم که نظرم را در مورد آنچه مورد علاقه شخصی من است ارائه می‌دهم.  حتی وقتی این متن  را تایپ می کنم، متوجه می شوم که برای خیلی های دیگر این نظر یکسان نیست، هر طرفدار نظر  شخصی خود را دارد.
گفته می شود انیمه، با اشاره به تولیدات انیمیشن ساخته شده در ژاپن، برای اولین بار بیش از 100 سال پیش در سال 1917 به وجود آمد. اما محبوبیت آن تا دهه 1960 که اولین انیمه از تلویزیون پخش شد، چندان گسترده نبود.  این افتخار متعلق به Astro Boy (با نام مستعار Mighty Atom) است.  امروزه هر سال 100 سریال انیمه جدید پخش می شود که سال به سال بر محبوبیت آنها افزوده می شود.

 

10 تا از بهترین سریال انیمه تمام دوران
من با هر یک از سریال های انتخاب شده رابطه خاصی دارم.  آنها نه تنها من را جذب کردند، هر کدام به دلایل خاص خود، بلکه سبک های هنری، صداگذاری، موسیقی و موسیقی متن، تم های دشوار و ماهیت تفکر برانگیز بسیاری از آنها چیزی است که آنها را برای من متمایز می کند.  من هر یک از این برنامه‌ها را بیش از یک بار تماشا کرده‌ام، با تماشای مرتبه دوم قدرانی من نسبت به سازندگان آن ها چندین برابر شد.

 

10. Re:Zero − Starting Life in Another World

Re:Zero به اندازه کافی ساده شروع می شود، اما به سرعت به یک سریال مبتنی بر حلقه های زمانی ، توسعه شخصیت و شخصیت های منفی منحصر به فرد تبدیل می شود.  ماجراجویی خطی نیست و حلقه‌های زمانی همیشه پس از شروع مجدد مسیر مورد انتظار را دنبال نمی‌کنند.
شخصیت اصلی، سوبارو، به دنیای دیگری به نام Isekai پرتاب می‌شود و ماجراجویی‌های او پس از یک برخورد تصادفی با قهرمان، امیلیا آغاز می‌شود.  این انیمه ته مایه‌های کمدی بسیار زیادی دارد، سوبارو، یکی از طرفداران انیمه، در ابتدا سعی می‌کند بر اساس تجربه‌اش از تماشای انیمه، تمام اتفاقات اطرافش را پیش‌بینی کند.  اما همه چیز برای او اینگونه پیش نمی رود.


9. Death Note

پس از کشف یک دفترچه یادداشت که قادر به کشتن افراد زمانی که نام آنها در آن نوشته می شود است، این مجموعه حول محور یک دانش آموز دبیرستانی بسیار باهوش به نام لایت یاگامی می چرخد.  Death Note بر اساس مانگایی به همین نام است که بین سال های 2003 و 2006 پخش شد.
این نمایش تا حد زیادی به لطف مضامین ژانر معمایی و ترسناکش محبوب است.  مخاطبان ژاپنی و بین المللی از آن لذت می برند.  داستان نسبتاً کوتاه است، کمتر از 40 قسمت را شامل می شود، و آن را مختصر و بدون انحراف بیان می کند، که اغلب می تواند با سریال های طولانی اتفاق بیفتد.


8. Naruto

مجموعه انیمه ناروتو بین سال‌های 2002 تا 2007 پخش شد و ناروتو: شیپودن بین سال‌های 2007 تا 2017 پخش شد.
این سریال حول دنیای تخیلی شینوبی می چرخد، جایی که ناروتو یاد می گیرد با کمک دوستانش و دیگر استادان تبدیل به یک استاد نینجا شود.  تکنیک‌های نینجا که در نبردها استفاده می‌شوند، از انرژی چاکرا گرفته شده‌اند.
پرداختن به موضوعاتی در مورد پیوندهای قوی با دوستان و خانواده، خیانت و غلبه بر موقعیت های مختلف، این نمایش یک ماجراجویی جذاب برای سنین نوجوان و جوان است.  ورود به این نمایش آسان است، مخصوصاً برای تازه واردان و به طور گسترده توسط بسیاری از طرفداران به عنوان یک انیمه برتر در نظر گرفته می شود که شایسته جایگاه خود در 10 لیست برتر و برای بسیاری حتی در رتبه اول است.
احتمالاً ناروتو یکی از بزرگترین گروه طرفداران انیمه در این سبک را دارد.

 

7. Rurouni Kenshin: Wandering Samurai

Rurouni Kenshin یک انیمه بر اساس یک شمشیرزن سرگردان است که تلاش می کند گذشته رنج کشیده خود را پشت سر بگذارد.  در دوره میجی ژاپن با نگاهی اجمالی به زندگی مردم در آن دوران اتفاق می افتد.  پس از برخورد با یک مدرسه هنرهای رزمی، او تصمیم می‌گیرد کمک کند، سعی می‌کند زندگی ساده‌ای داشته باشد، اما معلوم می‌شود که چیزی جز این نیست.
این مجموعه طیف وسیعی از موضوعات را در بر می گیرد، اما لحن زیربنایی از فروتنی و فدا کردن خود برای کمک به افراد کمتر خوش شانس و نیازمند وجود دارد.  ماجراهای متعددی در این مجموعه وجود دارد که پر از اکشن عالی با سبک انیمه ای است که به طرز درخشانی جفت می شود.  این فقط یک داستان عالی از همه نظر است.

 Rurouni Kenshin قطعاً سزاوار جایگاهی در لیست 10 بهترین سری انیمه همه تاریخ است.

 

6. Ghost in the Shell

در آینده ای نه چندان دور، سرگرد موتوکو کوساناگی، یا صرفاً سرگرد، و گروه افسرانش به عنوان بخشی از بخش امنیت عمومی 9 با جرایم شدید در سراسر ژاپن مبارزه می کنند.  فیلم Ghost in the Shell در سال 2030 اتفاق می‌افتد، جایی که علم و فناوری پیشرفت کرده و به انسان‌ها اجازه می‌دهد تا به سایبورگ‌هایی با توانایی‌های مختلف تبدیل شوند تا به پیشرفت بشریت کمک کنند.  با این حال، سندیکاهای تبهکاران ژاپنی شروع به استفاده از این موارد به نفع خود کرده اند.
Ghost in the Shell به لطف مفاهیم و سبک هنری خود، به کارگردانی Mamoru Oshii، الهام بخش نسلی از انیمیشن‌ها، سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های دیگر است.  اگرچه ممکن است فیلم لایو اکشن آن مورد تحسین قرار نگرفته باشد، اما همچنان یکی از بهترین سریال های انیمه تمام دوران است.

 

5. Steins Gate 

Steins;Gate در بسیاری از پلتفرم‌های رتبه‌بندی در میان 10 سری انیمیشن برتر تمام دوران قرار دارد.  این تنها دلیلی نیست که سزاوار جایگاهش در لیست من است.  تم های علمی تخیلی و سفر در زمان آن یکی از بهترین ها در سراسر برنامه سازی های تلویزیون و فیلم است.  این نمایش در آکیهابارا، توکیو برگزار می شود، جایی که بسیاری از طرفداران می توانند از آن بازدید کنند.
رینتارو اوکابه، یک دانشجوی دانشگاه ، که سفر در زمان را کشف می‌کند و به همراه همکارانش در آزمایشگاه Future Gadget، باید سعی کنند از اجرای برنامه‌های یک شرکت شیطانی جلوگیری کنند.  تعدادی چرخش داستانی و لحظات غافلگیرکننده وجود دارد که شما را قسمت به قسمت در جریان قرار می دهد.

 

4. Fullmetal Alchemist

این مجموعه انیمه ها به دو سری Fullmetal Alchemist و Fullmetal Alchemist: Brotherhood تقسیم می شوند.  این سریال بر اساس یک سریال مانگا ساخته شده است که هر دو سریال در ابتدا به طور نسبتاً نزدیک دنبال می شوند.  با این حال، اولی به پایان خود رسید بدون اینکه سریال مانگایی به پایان برسد، تقریباً مانند بازی تاج و تخت.  Fullmetal Alchemist: Brotherhood بر اساس کل مانگای تکمیل شده است.
پس از تلاش برای احیای مادر متوفی خود با استفاده از کیمیاگری، دو برادر به شدت آسیب می بینند اتفاق بسیار وحشتناکی می افتد.  برادر بزرگتر، ادوارد، بازوی خود را از دست می دهد، در حالی که برادر کوچکترش، آلفونس، تمام بدن خود را از دست می دهد و برای نجات او از مرگ، به شکل زره فلزی در می آید.  همانطور که نتایج ثابت می کند، احیای کسی از مردگان یک تابو بزرگ در دنیای کیمیاگری است که عواقب جدی دارد.  آنها در جستجوی سنگ فیلسوف در تلاش برای اصلاح اشتباهات خود به راه افتادند.
اما این تازه شروع یک ماجراجویی وحشتناک  برای این دو است.  همانطور که آنها شهر کوچک خود را ترک می کنند، به دنیایی بسیار بزرگتر از آنجا  منتقل می شوند و باید بر چالش های زیادی غلبه کنند و همچنین مانع از پیدا کردن سنگ فیلسوف توسط یک گروه شیطانی  برای رسیدن به اهداف خود شوند.

 

 3. Samurai Champloo

پس از یک برخورد تصادفی، فوو، پیشخدمت نوجوانی که در یک چایخانه کار می کند، دو استاد شمشیرباز به نام های موگن و جین را که پس از درگیری ناخواسته به کشته شدن پسر قاضی محلی توسط پلیس ژاپن دستگیر شده اند، نجات می دهد.  در آن زمان، پسر فوو را مورد آزار و اذیت قرار می داد که در نتیجه کمک به او، این دو نفر را نجات داد.  او به این دو وظیفه می‌دهد تا او را در سراسر ژاپن در تعقیب سامورایی که بوی گل آفتاب‌گردان می‌دهد همراهی کنند، و اینجاست که ماجراجویی اصلی آغاز می‌شود.
این نمایش در ژاپن دوره ادو اتفاق می افتد.  نکته جالب این است که سامورایی شامپلو تلاش می‌کند از نظر تاریخی با دوره زمانی دقیق باشد، نه فقط در سبک زندگی، بلکه همچنین رویدادهایی که اتفاق می‌افتد و شخصیت‌ها که به طور غیرمستقیم در آن نقش دارند.
این یک مجموعه انیمه ساده است که خنده دار و در بعضی مواقع بیش از حد کمدی است.

اما سبک هنری و عناصر کمدی آن، آن را به یک ساعت لذت بخش  برای تماشاگران انیمه تبدیل می کند.
Samurai Champloo همچنین تنها یکی از سه انیمه نمایشی است که نامزد من برای تماشای کامل آن و ارزش صرف وقت است.  تم های موسیقی هیپ هاپ نیز قابل ربط هستند و سبکی منحصر به فرد را به همراه خود به همراه می آورند تا نبردهای شمشیر عالی را در سراسر مجموعه همراهی کنند.

 

2. Darker Than Black

یک دهه پیش، یک ناهنجاری مرموز به نام دروازه بهشت   در اکثر مناطق آمریکای جنوبی ظاهر شد.  بلافاصله پس از آن، یکی دیگر از اینها در توکیو ظاهر شد، به نام دروازه جهنم، که آسمان را تغییر داد و منطقه اطراف را ویران کرد.  در نتیجه ستارگان آسمان ناپدید شدند و ستاره های جعلی جایگزین شدند.  هر یک از این ستاره های جعلی با افرادی مرتبط هستند که دارای توانایی های خاصی هستند که به عنوان پیمانکار شناخته می شوند.
این پیمانکاران توسط دولت های مختلف پیدا شده و آموزش دیده اند تا از آنها به عنوان جاسوس و قاتل استفاده کنند.  با این حال، هر زمان که از توانایی‌های خود استفاده می‌کنند، باید «بهای آن» را بپردازند، که به اشکال مختلف می‌شود، زیاده‌روی در غذا خوردن، خودآزاری، تغییر بدن و امثال آن.  قدرت‌ها به قیمت انسانیتشان می‌آیند، از طریق اهداف و منطق به قتل می‌رسند، هر گونه مانع عاطفی و دیگر انسانی را سرکوب می‌کنند تا آنها را از دستیابی به اهدافشان بازدارند.
Darker Than Black  یکی از سریال های انیمیشن مورد علاقه من است.  توسط بسیاری رتبه بندی شده است، اما متأسفانه اغلب در بسیاری از لیست ها ظاهر نمی شود.  من سریال را دوست دارم و به حداقل دو ساعت سریال نیاز دارم تا تمام جزئیات و معنای استخراج شده از نمایش را درک کنم.  ممکن است قسمت‌های آن نسبتاً کوتاه باشد، اما تماشای آسانی نیست، مخصوصاً برای طرفداران انیمه‌های جدید.  علیرغم عدم انسانیت پیمانکار، هی، شخصیت اصلی، تناقض جزئی با این موضوع است و از طریق گروهی به نام سندیکا با سایر پیمانکاران می‌جنگد.

 

1. Attack on Titan

Attack on Titan تنها سریال موجود در لیست است که هنوز ادامه دارد.  این سریال بر اساس یک مانگایی است که در سال 2009 منتشر شد و قسمت اول آن در سال 2013 پخش شد.  داستان از جزیره پارادیس شروع می شود، جایی که ساکنان آن دیوارهای بزرگی را برای محافظت از خود در برابر حملات غول های بی فکر ساخته اند.
وقتی دو تایتان از دیوارها عبور می‌کنند، اوضاع به سرعت بدتر می‌شود و جنگی را آغاز می‌کند که تقریباً 13 سال از شروع سریال طول می‌کشد.  ارن یگر و میکاسا آکرمن به سپاه بررسی می‌پیوندند تا پس از تخریب خانه‌شان و خوردن مادر ارن، از تایتان‌ها انتقام بگیرند.  اما چیزی که به عنوان یک نبرد ساده در برابر تایتان ها شروع می شود، چیزهای زیادی برای کشف در فراسوی دیوارها وجود دارد.  از آنجایی که در ابتدا خود را آخرین انسان می دانستند، حتی چیزهای بیشتری برای کشف بیشتر در سراسر اقیانوس ها وجود دارد.
حتی فراتر از نمایش، مسئله های زیادی برای حل کردن وجود دارد.  افسانه‌ای غنی وجود دارد که می‌تواند فراتر از قسمت‌های نمایش، با همین تعداد سؤال، مورد بررسی قرار گیرد.  پیچ و تاب‌های داستانی با بمب‌ها در هر مرحله دیوانه‌کننده هستند.  صداپیشگان هم برای دوبله های ژاپنی و هم برای انگلیسی کار فوق العاده ای انجام می دهند و ارتباط عاطفی را ایجاد می کنند که باعث می شود بیشتر به متن و موضوع  بازگردم.
با تماشای دوباره سریال برای بار دوم، چیزهای بیشتری برای درک وجود دارد.  متوجه می‌شوید که هر اقدامی نتیجه‌ای بر تاریخ جنگ دارد که به نسل‌های زیادی قبل از درگیر شدن ارن و میکاسا بازمی‌گردد.  حتی با توجه به اینکه سریال به زودی به پایان می رسد، با توجه به اطلاعات بسیار زیادی که هنوز باید بسته شود، فقط می توان امیدوار بود که یک سری پیش درآمد برای بازگرداندن طرفداران باشد.

 

منبع :  www.fortressofsolitude.co.za

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه