ده بازی شاخص که کارگردانان مطرح در آن نقش داشتند

منصفانه است اگر بگوييم بازيها امروز به سطح فيلمهای سينمايی و سريالها رسيده اند. امروزه بازيها بودجه هنگفتی نياز دارند ، خوش ساختند و از محبوبترين محتواهايی هستند که توليد ميشوند.

ده بازی شاخص که کارگردانان مطرح در آن نقش داشتند

تنها چند دهه از آغاز همه گیری بازیهای ویدئویی میگذرد ، و در هیمن مدت کوتاه هم تغییرات بسیاری صورت گرفته است. چیزی که در ابتدا تنها تعدای پیکسل دو بعدی متحرک بود ، امروزه تبدیل به تجربه ای سینمایی و هیجان انگیز شده. منصفانه است اگر بگوییم بازیها امروز به سطح فیلمهای سینمایی و سریالها رسیده اند. امروزه بازیها بودجه هنگفتی نیاز دارند ، خوش ساختند و از محبوبترین محتواهایی هستند که تولید میشوند.

به همین دلیل است که برخی از کارگردانان با توجه به پتانسیلهای این صنعت ، به بازیها علاقه نشان داده اند.  برخی بازیها را شخصا تولید کرده اند و برخی نیز افراد نزدیک به این حوضه را در استودیوی خود استخدام کرده اند. با هم نگاهی می اندازیم به فهرست تعدادی از این افراد که در حوزه بازی کار کرده اند:

 

Spyjinx (J. J. Abrams) -١٠

آبرامز ، کارگردان امریکایی بیشتر به خاطر فیلمهایی مثل Star wars: The force awakens ، Armageddon و Cloverfield شناخته شده است. کمتر کسی میداند که او عضو Bad robot productions و  Chair entertainment هم بوده است. این همکاری برای ساخت یک بازی به نام Spyjinx صورت گرفت. این عنوان قرار بود یک بازی شاخص باشد  اما هنوز به صورت عمومی عرضه نشده. بازی یک عنوان موبایلی است با تمرکز بر جنبه های نقش آفرینی و بازی چند نفره استراتژیک.

 

 

9- F.E.A.R.3 (John Carpenter)

تقریبا هر کسی نقش John Howard Carpenter را در ژانر اکشن ، وحشت و علمی-تخیلی میشناسد. برای همین فهم دلیل همکاری این کارگردان با یک عنوان کلاسیک فرقه گرا با آن گیم پلی خوفناک آسان به نظر میرسد. F.E.A.R.3 سومین و آخرین بازی این سری بود ، پس چه کسی برای روایت این داستان بهتر از جان کارپنتری میتوانست باشد که فیلمهای ژانر وحشت را به بهترین شکل روایت کرده است. نقش عمده کارپنتر در عنوان F.E.A.R.3 حول محور سینماتیک ها و کمک به Steve Nile به عنوان نویسنده این عنوان است.

 


8- Ghost Recon Wildlands (John McTiernan)

برخی مواقع کارگردانان سینما درگیر تمام پروسه ساخت بازی نیستند بلکه تنها در بازاریابی اثر شرکت میکنند. John McTiernan بیشتر به خاطر کارش بر روی Predator و Die Hard شناخته میشود. هر دوی این آثار نمایانگر میزان زیادی اکشن و روایت داستان است ، همان چیزی که یوبیسافت هم نیاز داشت تا در بازاریابی Ghost Recon Wildlands به نمایش دراورد. به همین دلیل هم John McTiernan مشغول ساخت فیلم کوتاهی شد به نام “The Red Dot” . این فیلم به عنوان پیش درامدی برای عرضه یک شوتر جهان باز ارائه شد ، که موفق هم عمل کرد.

 

7- Outlast (J.T.Petty)

سال 2013 تقریبا هر استریمری مشغول ضبط گیم پلی Outlast و واکنشهای بازیکن به این بازی بود. ولی واقعا چه چیزی درین بازی انقدر جذاب بود؟ Outlast یک بازی خوش ساخت ژانر وحشت بود ، خوب نویسندگی شده بود ، با گیم پلی و طراحی ای که بازیکن را از ترس شوکه میکرد. این هم تماما مدیون J.T.Petty بود که تمام فرانچایز Outlast محصول نویسندگی اوست.

بیشتر شهرت او هم مدیون کار در ژانر وحشت است ، فیلمهایی مانند The House of The Devile ، Hellbenders و Burrowers . البته Outlast هم یک بازی کلاسیک فرقه محور است که پس از هر کدام ، بازیکن تشنه تجربه نسخه بعد خواهد بود.

 


Dead Space (James Wan) -۶

مانند نقش McTiernan در Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands ، James Wan هم کسی بود که تریلر Dead Space را کار کرد. هر چند تریلر او با استفاده از ویدئوهای گیم پلی خود بازی ساخته و رندر شده بود تا حس وهم بازی را بی کم و کاست منتقل کند. جیمز یک کارگردان استرالیایی-مالزیایی است که بخاطر ساخت فیلمهایی مانند Insidious و Conjuring فوق العاده مشهور شده. آشنایی او با این ژانر ، تریلر Dead Space را چند پله ارتقا داده است. حتی امروزه پس از سالها این بازی یکی از بهترین بازیهای ژانر وحشت باقی مانده است.

 


Death Stranding (Guillermo Del Toro) -۵

در مورد کارهای "دل تورو" میتوان خیلی صحبت کرد ، اما واقعا حق مطلب به جا نمی آید. Del Toro قلب و جان فیلمسازی مکزیک است. پیش روی او در مسیر کارگردانی یکی از الهام بخش ترین داستانها در این عرصه است. دل تورو برای کارهایی مانند Hellboy ، Pacific Rim و سری هابیت به شهرت رسید. میدانیم که او در ژانرهای گوناگون کار کرده است و در چندین پروژه منحصر به فرد حضور داشته است. یکی از این پروژه ها Death Stranding است. به طرز شگفت آوری نقش دل تورو در این پروژه نویسندگی یا کارگردانی نیست ، بلکه به عنوان کاراکتری به اسم deadman در این بازی نقش آفرینی کرده.

 

P.T. (Guillermo Del Toro) -۴

هرچه بیشتر درباره این مرد بگوییم ، کمتر گفته ایم. دل تورو نه تنها بخشی از پروژه Death Stranding در استودیو Kojima Productions بوده ، بلکه یکی از اعضای کلیدی پروژه کنسل شده هیدئو کوجیما هم بوده است. چندین سال پیش ، یک تریلر قابل بازی از سایلنت هیل به نام P.T. منتشر شد که مثل بمب در بین طرفداران سر و صدا کرد.

این بازی قرار بود شروعی بر نسل بعد فرانچایز سایلنت هیل باشد. کوجیما با همکاری دل تورو مشغول ساخت یک تیزر قابل بازی از این عنوان بودند که به P.T. مشهور شد. این عنوان با استقبال بینظیر طرفداران رو به رو شد ، اما در نهایت با بالاگرفتن مناقشه بین کوجیما و کونامی  و در پی آن خروج کوجیما از این کمپانی ، این عنوان استثنایی کنسل شد. جدای از ضربه بزرگی که به طرفداران این بازی وارد شد ، دل تورو در اظهار نظری که پس از زمان طولانی بعد از کنسل شدن P.T. داشت ، عنوان کرد که به شدت از این اتفاق سرخورده شده و شاید کار در حوزه گیم را برای همیشه کنار بگذارد. اتفاقی که البته با حضور وی در پروژه Death Stranding عملی نشد.

 


3- Death Stranding (Edgar Wright)

کارگردان دیگری که تمایلش به حضور در عرصه گیم ، به نقش آفرینی در Death Stranding  ختم شد ، Edgar Wright است. او که در عرصه فعالیت خود بسیار فوق العاده عمل میکند ، فیلم هایی مانند Shaun of The Dead ، Hot Fuzz و The World’s End را کارگردانی کرده است. وی به تدوین سریع و فرم طنز گونه فیلمهایش معروف است اما حضورش در عرصه بازی کاملا متفاوت بود. ادگار در این بازی نقش Thomas Southerland را بازی کرد ، اما همانطور که خودش مایل بود ، صداگذاری روی این شخصیت را انجام نداد.

 


2- NBA 2K16 (Spike lee)

Shelton Jackson Spike Lee یک کارگردان امریکاییست که برای بسیاری از کارهای شاخصش به شهرت رسیده است. وی در طول مسیر حرفه ای خود بر روی فیلمهای بسیاری کار کرده است. فیلمهای Do The Right Thing ، Jungle Fever و Malcom X از جمله آثار شاخص وی به شمار میروند.

با نزدیک به 5 دهه کار در سینما ، Spike Lee گزینه مناسبی برای کارگردانی بخش داستانی NBA 2K16 محسوب میشد. شور و اشتیاق وی کاملا بر روی بخش داستانی این اثر به نام My Career تاثیر گذار بود. این اثر همچنین به عنوان یکی از بهترین روایت ها در بین آثار NBA شناخته میشود.


1- Medal of Honor (Steven Spielberg)

در آخر از اسپیلبرگ یاد میکنیم. همه این مرد را میشناسیم و به ساخته هایش احترام میگذاریم. اسپیلبرگ فیلمهای کلاسیکی مانند Indiana Jones ، E.T. ، Jurassic Park و Saving Private Ryan را ساخته است. همانطور که قابل پیش بینی است ، وقتی در 1999 پا به عرصه بازی گذاشت ، غوغا به پا کرد. اسپیلبرگ کسی است که مسئول ایجاد سری Medal of Honor به وسیله EA است.  این اثر یکی از عناوین شاخص در بین بازیهای شوتر است که عناوین شوتر داستان محور پس از آن ، موفقیت خود را مرهون پیشروی اسپیلبرگ در این راه هستند.


Gamerant.com : منبع

1
تعداد نظرات
  نظرات

profile photo
عنوان
عالییی
نویسنده KeaMag
profile photo
نظر
خوب بود
نویسنده حانا

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

مقالات پیشنهادی >

آیا با حضور پلی استیشن 5 جدید، هنوز خرید پلی استیشن 4 یا ps4 ارزش دارد؟
شنبه 23 مرداد 1400 42 دیدگاه
بازیهای ویدیویی استراتژیک برتر کامپیوتر (قسمت دوم)
دوشنبه 11 مرداد 1400 0 دیدگاه
۱۰ انیمه برتر تمام تاریخ تا سال ۲۰۲۱
شنبه 22 آبان 1400 0 دیدگاه
یوجین اسمیت William Eugene Smith;عکاس مستند اجتماعی آمریکایی که از برجسته ترین عکاسان ژانر خود در تاریخ عکاسی شناخته می شود
يکشنبه 02 خرداد 1400 0 دیدگاه
لیست کامل صد تا از برجسته ترین کمیک بوک ها و رمان های مصور که تا کنون چاپ شده (قسمت اول)
چهارشنبه 07 مهر 1400 0 دیدگاه
فیلم ایثار، فیلمی بسیار زیبا در ژانر فلسفی و شاعرانه از فیلمساز مشهور روس آندری تارکوفسکی
چهارشنبه 08 ارديبهشت 1400 0 دیدگاه
15 آسانترین جایزه ی پلاتین برای دریافت Rant Game PS4
چهارشنبه 03 دي 1399 0 دیدگاه
بیوگرافی جنیس جاپلین خواننده و نوازنده برجسته سبک های راک و بلوز Janis Joplin
يکشنبه 03 مرداد 1400 0 دیدگاه
بهترین کلاس برای شروع دارک سولز Dark souls
چهارشنبه 18 خرداد 1401 0 دیدگاه

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه