چگونه یک موبایل ارزان ترین و چگونه گران ترین می شود؟

امروزه سوالی که برای بسیاری از خریداران پیش آمده این است که آیا خرید تلفن هوشمند ارزان قیمت ، صرفه جویی مناسبی محسوب میشود ؟

چگونه یک موبایل ارزان ترین و چگونه گران ترین می شود؟

معیارهای سنجش شاخص های موبایل در رده کیفی و قیمتی

آیا تلفن های هوشمند ارزان قیمت ارزش خرید دارند؟

متاسفانه نه. تلفن های هوشمند ارزان قیمت نه تنها با پایین آمدن قیمت ، برخی از ویژگی های خاص خود را از دست می دهند ، بلکه از نظر طراحی و سهولت استفاده نیز تاریخ مصرف گذشته محسوب میشوند. علاوه بر این ، آنها می توانند مشکلات بزرگ دیگری مانند عدم پشتیبانی مناسب و توقف بروزرسانی های مهم سیستمی داشته باشند.

در ادامه این مقاله بحث خواهد شد که چرا باید قبل از سرمایه گذاری برای خرید یک تلفن هوشمند با قیمت پایین ، خوب در این باره تحقیق کنید و اینکه چرا در نهایت گوشی های هوشمند گران قیمت تر ارزش خرید بالاتری دارند.

گوشی های ارزان قیمت ، ارزش خرید ندارند. به این دلایل:

این روزها مطابقت با فناوری جدید از بسیاری جهات مهم است. هر لحظه ، فناوری در حال توسعه و تغییر است و کسانی که این روند را دنبال نمیکنند اغلب عقب می مانند. موارد زیر چند دلیل است که نشان میدهد ، مراجعه به تلفنهای هوشمند قدیمی و یا گوشیهای ارزان قیمت ، همیشه راه خوبی برای صرفه جویی نیست :

محدودیت در بروز رسانی سیستم عامل:

همانطور که شرکت ها تلفن های هوشمند خود را تکامل می بخشند ، آنها به آرامی از انجام به روزرسانی ها و ساخت نرم افزارهای سازگار با مدل های ارزان تر و قدیمی خود دست می کشند.  سرانجام ، آنها ایجاد نرم افزار سازگار با آن نسخه را به طور کامل متوقف می کنند .

این اشکال اصلی تلفن های هوشمند ارزان قیمت است. عدم بروزرسانی نرم افزار به این معنی است که حداکثر بهره وری را از تلفن خود دریافت نمی کنید.  به روزرسانی های نرم افزاری باعث افزایش امنیت تلفن هوشمند شما می شود ، و هرگونه اشکال را برطرف می کند ، ویژگی های جدیدی به گوشی شما اضافه می کند و قابلیت های گوشی هوشمند شما را گسترش می دهد.  از آنجا که شرکت ها نرم افزارهای جدید را طبق اولویت ، ابتدا برای تلفن های هوشمند جدیدتر و به روز تر منتشر میکنند ، داشتن گوشیهای قدیمی و ارزان قیمت ریسک دریافت دیرهنگام به روزرسانی های سیستمی را به شدت افزایش میدهد.

کیفیت پایین دوربین

یکی دیگر از نقاط ضعف اساسی تلفن های هوشمند ارزان قیمت ، دوربینی است که به همان اندازه بی کیفیت است . این ویژگی یکی از مواردیست که برای بسیاری از کاربران اهمیت بالایی دارد ، آن هم به خاطر بار احساسی تصاویری که به کمک گوشیهای موبایل امکان ثبت آنها فراهم میشود.به خاطر همراهی همیشگی یک گوشی هوشمند با کاربر ، آنها وسیله مناسبی برای ثبت تصاویر هستند ، اما موبایل های ارزان قیمت با دوربینهای بی کیفیتی که دارند ، در این مورد هم ضعیف عمل میکنند.

یکی از بزرگترین جذابیتهای تلفنهای هوشمند جدید ، دوربینهای بسیار پیشرفته آنها است.  در مقایسه با دوربینهای متوسط گوشیهای ارزان قیمت ، به ویژه در غنای رنگی ، اشباع رنگی و جزئیات تصاویر ، تفاوت آشکار است . میتوانید تصاویر گرفته شده در شرایط برابر بوسیله گوشی های مختلف را بررسی کنید ، تا میزان این تفاوت را متوجه شوید.

صفحه نمایش ضعیف و کیفیت پایین تصویر

تلفن های هوشمند ارزان قیمت دارای صفحه نمایش های کوچک و کند هستند. بسیاری از تلفن های هوشمند گران قیمت دارای صفحه نمایش های بزرگ بدون حاشیه با قابلیت های گرافیکی مناسب مانند صفحه های OLED برای بهبود کنتراست بین سیاهی و سفیدی تصویر هستند. این فناوری OLED همان چیزی است که بسیاری از بهترین تلویزیون ها برای پردازش با کیفیت ترین تصاویر استفاده می کنند.

 

تلفن های هوشمند ارزان قیمت معمولاً هنوز هم از صفحه های LCD استفاده می کنند که نمی توانند رنگ ها را در آن سطح نشان دهند. اگرچه این گوشی ها هنوز هم می توانند رنگ های با کیفیت مناسبی تولید کنند ، اما حتی نزدیک به مدرن ترین و بهترین صفحات نمایش هم نیستند.

کوچک بودن اندازه

گوشی های هوشمند گران قیمت معمولاً بزرگتر از تلفن های هوشمند ارزان قیمت هستند ، این بدان معناست که شما می توانید به راحتی تایپ کنید ، مطالعه کنید و ویدئو ها را ببینید. اما در صفحه نمایش کوچک یک گوشی ارزان قیمت ، همه این موارد بسیار دشوارتر می شوند و در بسیاری از اوقات افراد برای اینکه بتوانند پیام ها را بخوانند ، باید اندازه قلم را تنظیم کنند.

فقدان ویژگیهای خاص

از دیگر ویژگی های تلفن های هوشمند مدرن می توان به تشخیص چهره ، حسگر اثر انگشت ، صفحه نمایش بدون حاشیه ، حافظه پر ظرفیت ، فن آوری های خنک کننده برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد گوشی و باتری های با دوام بیشتر اشاره کرد. این ویژگی ها اغلب در تلفن های هوشمند ارزان قیمت موجود نیست و یا درصورت وجود ، با کیفیت بسیار پایینتری از نمونه های موجود در گوشی های پرچم دار و رده متوسط وجود دارند.

لوازم جانبی کمتر

بسیاری از افراد دوست دارند تلفن های هوشمند خود را شخصی سازی کنند ، از آنها به شکل دلخواه محافظت کنند یا ویژگیهای جدیدی به آنها اضافه کنند. هرچه تلفن هوشمند شما ارزان تر یا قدیمی تر باشد ، لوازم جانبی کمتری می توانید پیدا کنید که مناسب با آنها باشد. شارژرها و هدفون های مربوط به یک دستگاه خاص ممکن است کمیاب باشند . ممکن است حتی برای پیدا کردن قاب های محافظ  مرسوم ، مد روز و متناسب با تلفن خود مشکل داشته باشید ، یا ممکن است نتوانید محافظ صفحه و لوازم جانبی مناسب آن را در اندازه مناسب خریداری کنید .

سختی تعمیرات

یکی از مسائل تلفن های هوشمند ارزان قیمت که اکثر مردم به آن فکر نمی کنند قابل تعمیر بودن آنها است. برای مدل های ارزان تر یا قدیمی ، ممکن است قطعات زیادی وجود نداشته باشد . در این صورت اگر تلفن هوشمند شما آسیب جدی ببیند ، احتمالا دیگر قابل تعمیر نیست. اینجور مسایل معمولاً مشکل رایجی برای تلفنهای جدید و مدرن نیست چرا که شرکتهای سازنده آنها، تامین قطعات خود را در اولویت قرار می دهند.

4
تعداد نظرات
  نظرات

profile photo
پیشنهاد
لطفا بیشتر توضیح دهید
نویسنده رها
profile photo
نظر مثبت مثبته
خیلی باحال بود حال کردم دمتون گرم بابا
نویسنده ایولللل
profile photo
بسیار جالب بود
ممنونم این طور مطالب خیلی کاربردیه
نویسنده کیانوش بخت زادگان
profile photo
زیاد موافق نیستم
مطلب جالبی نبود
نویسنده KeaMag

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

چهارشنبه 10 خرداد 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 19 ارديبهشت 1402 0 دیدگاه
دوشنبه 28 فروردين 1402 0 دیدگاه