چرا بازی برای روح و روان افراد، حتا بزرگتر ها، خوب است؟

17 دلیل که افرادی که ویدئو گیم بازی می کنند،  به دليل بازی کردن ، دارای سطح بالاتری از شادابی، انرژی بیشتر و استرس کمتری هستند.

چرا بازی برای روح و روان افراد، حتا بزرگتر ها، خوب است؟

افراد در هر  رده سنی به دلایل مختلف بازی های ویدیویی را انجام می دهند .  بازی های ویدئویی یک هدف را دنبال می کنند ولی همه به یک دلیل بازی نمی کنند.  شناسایی انگیزه شما برای بازی می تواند برای حفظ اعتدال یا سوق دادن حس درونی  شما به سایر فعالیت ها مفید باشد.
 این که آیا شما خود کسی هستید که ویدئو گیم بازی می کند ، والدین  یک گیمر یا فردی که قصد دارد حرفه ای وارد این عرصه شود و علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد دنیای بازی هستید ، این مقاله به شما کمک می کند تا به شناخت گسترده تری در این حوزه دست پیدا کنید. 

 

1.  تجربه جدید یا تنوع

تجربه جدید یا تنوع زندگی را جذاب تر  ، سرگرم کننده تر و مهیج تر می سازد .  بازی های ویدیویی به شما این فرصت را می دهدند که کار جدیدی انجام دهید.  با بیش از 1 میلیون بازی ثبت شده ، تعداد بی شماری از تجربه های جدید بازی وجود دارد که منتظر شما هستند. 
 شما می توانید به طور مداوم نقشه بازی خود را گسترده تر کنید، یک بازی آنلاین نقش آفرینی چند نفره مانند (MMORPG) مانند World of Warcraft از این دست بازی هاست.  شما می توانید یک گروه متحد  ایجاد کنید ، با افراد جدید دوست شوید ، جستجوی کاملی در این فضا  انجام دهید و مواردی را به دست آورید.  همه این تجربیات می تواند بدیع و بسیار خاص باشد.

 شما می توانید مانند بازی League of Legends یک بازی Multiplayer Online Battle Arena (MOBA) انجام دهید و با هر شخصیت و قهرمانی که انتخاب و بازی می کنید به نتایج و تجربه های متفاوتی دست پیدا کنید.  بر خلاف World of Warcraft ، بازیکنان در League of Legends در یک محیط بازی می کنند یا هر بازی در یک نقشه جداگانه در جریان است.  برخی از تغییرات آرایشی بسته به فصل وجود دارد ، اما بیشتر آنها یکسان هستند.  این ویژگی و تجربه جدید  با بازی در شخصیت های مختلف همراه است.  از آگوست سال 2020 ، 150 شخصیت یا قهرمان در League of Legends وجود دارد.  این آخرین آمار تغییرات در این بازی است.

 بازی های نقش آفرینی (RPG) بازی هایی هستند که به شما امکان می دهند شخصیت بسازید و آن را توسعه دهید.  بازی هایی مانند Skyrim و بازی Diablo RPG هستند که می توانید در خود بازی و از طریق هر شخصیتی که ساخته اید ، ویژگی های جدید  را تجربه کنید.  شما می توانید کل بازی Skyrim را با استفاده از یک شخصیت بازی کنید سپس از شخصیتی کاملاً متفاوت استفاده کنید و تجربه ای متفاوت داشته باشید.

 

2. متبحر شدن و تسلط پیدا کردن

حس متبحر شدن از احساس تسلط و کنترل بر چیزی ناشی می شود.  بسیاری از بازی های ویدئویی برای بازی خوب و پیش رفتن به مهارت بالایی نیاز دارند.  در بازی هایی مانند Overwatch ، Valorant یا Rainbow 6: Siege ، گیمرها در زمان واقعی و با هوش انسانی  با یکدیگر رقابت می کنند.  سرعت واکنش شما ، آگاهی و شناخت از نقشه ، هدف گیری سریع و درست ،تحلیل و رصد محیط  با مهارت فرود ، کشاورزی و دانش کلی بازی همه مهارت هایی هستند که برای یک گیمر خوب و پیروزی در مسابقات به آنها نیاز داریم .
 گیمرها هزاران ساعت یک بازی را انجام می دهند زیرا می خواهند بر مهارت های خود مسلط شوند.  ارجاع میدم این بخش رو  به 150 قهرمان برای بازی در League of Legends که شناخت قابلیت هر قهرمان و تسلط یافتن بر جادوهایش نیاز به کسب مهارت دارد، برخی بیش از 10،000 ساعت با یک قهرمان بازی می کنند.  یک نقشه  یک قهرمان  یک بازی.  همه با  شبیه ساز رانندگی بهتر می شوند و رتبه یا جایگاه خود را در بازی ارتقا می دهند.  انسان ها در دنیای امروز شیفته کسب مهارت و  تبحر هستند و بازی های ویدیویی راهی عالی برای کسب مهارت و تبحر در شاخه های مختلف.
 بازی های ویدئویی مکانی امن برای بهبود مهارت شما و بهتر شدن در روند کاری و اجتماعی ارائه می دهند.  در بعضی از بازی های ویدیویی بازیکن می بایست از مهارت بالایی برخوردار باشد. به بیان دیگر گیمر می بایست از سطح بالایی از  مهارت برای تسلط یافتن به آنها برخوردار باشد.  با این حال ، همین بازی ها با اینکه برای حرفه ای ها طراحی شده اند ، به مبتدیان نیز کمک می کنند تا درگیر شوند و کسب مهارت کنند.  حتی اگر آنها بسیار مبتدی باشند، انگیزه های طبیعی در بازی ها وجود دارد که گیمرها را برای بیشتر بازی کردن ترغیب می کنند.  آنها هرچه بیشتر بازی کنند پاداش می گیرند و در بازی پیشروی می کنند.  و هرچه بیشتر بازی کنند ، استادتر می شوند. 

 

3. کاوش و آزادی عمل
بازی هایی مانند Rust ، Ark یا World of Warcraft به بازیکنان این امکان را می دهد تا در دنیای دیجیتال به صورت رایگان پرسه بزنند.  تقریباً قادر به انجام هر کاری در این دنیاهای مجازی هستید.  ما می توانیم محیط های خارجی یا داخلی را جستجو ، کنکاش وکشف کنیم.

 

4. اکتشاف خارجی

از طریق هدف ها، بازی ها برای کمک به شما در کاوش طراحی می شوند.  شما مجبور به انجام quests نیستید ، اما می توانید.  شما این گزینه را دارید که فقط جهان بازی ها را را کاوش کنید و آنچه را می خواهید بدون هیچ قانون و محدودیتی انجام دهید.  بازی های  سری Fallout امکان اکتشاف محیط را فراهم می کنند.  آنها جهان های باز و با اهدافی  برای کاوش در این دنیای بزرگ مجازی هستند.  کاوش در محیط های مجازی هیجان انگیز است زیرا شما هرگز نمی دانید چه چیزهایی را کشف خواهید کرد و چه اتفاقی پیش روی شماست.

 

5. اکتشافات ، کشف و شهود شخصی

- RPG ها به شما امکان می دهند هر هویتی را که می خواهید به خود بگیرید.  شما می توانید یک جنگجوی آنلاین با اعتماد به نفس و قوی باشید اما در زندگی واقعی احساس ترسو  بودن و ضعف کنید.  بازی های ویدیویی به شما فرصتی می دهد تا هر هویتی را که می خواهید بررسی و کشف کنید.  اگر در زندگی واقعی زن هستید ، می توانید خود را به صورت مرد بصورت آنلاین بیان کنید.  اگر مطمئن نیستید چه چیزی را مشخص می کند ، می توانید از طریق بازی ها به صورت آنلاین جنسیت ها و نقش های مختلف را بررسی و کشف کنید.

-  یک چیز زیبا در مورد بازی های ویدیویی ناشناس بودن است.  بازی های آنلاین می تواند به شما فضا بدهد تا بتوانید خودتان باشید و شخصیت های مختلف را در یک محیط امن کشف کنید بدون اینکه کسی شما را در دنیای فیزیکی بشناسد.  این به بازیکنان این راحتی را می دهد که بتوانند آزادانه افکار و احساساتی را که ممکن است انجام آنها در جای دیگری غیر ممکن باشد  ، بررسی و کشف کنند.

 

6. قدرت ریسک پذیری 

در بازی های ویدیویی سه نوع ریسک  عمده وجود دارد: رقابتی ، رفتاری و اجتماعی.

۱- ریسک رقابتی 
بازی هایی مانند League of Legends ، Fortnite و Rainbow 6: Siege بازی هایی هستند که گیمرها برای انجام خوب آنها نیاز به برخی از مهارت ها دارند.  می توانید بدون ریسک  یا با ریسک پذیری بالا  بازی کنید.  هیجان و برخی از ریسک ها وجود دارد ، نه ریسک  واقعی ، بلکه ریسک مجازی.  ریسک در این بازی ها این است که شما می توانید بازی یا مسابقه را به دلیل ریسک بالا از دست دهید و در نتیجه رتبه خود را از دست بدهید.

۲-ریسک رفتاری
خطرات درون بازی از طریق داستان محور یا بازی های شخصیت محور مانند Witcher و Fallout وجود دارد.  شما چیزی شبیه به ردیاب اخلاق دارید.  نحوه تعامل شما با مردم شهر یا شخصیت های درون بازی تعیین می کند که آنها مهربان خواهند بود یا خصمانه.  اگر مهربان باشید و اقدامات مثبتی انجام دهید ، پاداش خواهید گرفت.  اگر احمق باشید عواقب آن را به دنبال خواهید داشت.

۳-ریسک اجتماعی
 0. بسیاری از بازی های ویدیویی با انسان های دیگ (هوش انسانی)  انجام می شود.  در نحوه بازی و تعامل با دیگران در زمان واقعی ریسک وجود دارد.  بازی هایی که به شما امکان می دهند در دنیایی باز مانند World of Warcraft بازی کنید ، به شما امکان می دهد در دنیای مجازی  با دیگران تعامل داشته باشید و چگونگی معاشرت شما با دیگران نکته مهمی در برداشت از شخصیت شما محسوب می شود.  شما می توانید بدون دلیل شخصی را در بازی به طور تصادفی بزنید و این می تواند نتیجه بدی داشته باشد.  یا می توانید با دیگران دوست باشید و صاحب اتحاد باشید.

شما می توانید در بازی هایی مانند Rust و Ark به ساختار بازیکن دیگری حمله کنید یا آن ها به شما و ساختاری که با متحدین تان ساخته اید  حمله کنند . با دیگران مبارزه می کنید و خطر از دست دادن تجهیزات  خود را دارید.  می توانید برای یک هدف مشترک دوست پیدا کنید و با هم کار کنید.  می توانید آن دوست را عقب بزنید و همه وسایل او را بردارید.  همه این تعاملات اجتماعی بصورت آنلاین یک نوع ریسک و ریسک پذیری است.

 

7- مکانی امن برای شکست خوردن
بازی های ویدئویی همچنین به شما این امکان را امکان می دهد که یک مکان امن را از دست دهید.  با خیال راحت می توانید هر طور که می خواهید ریسک کنید.  اگر هنگام تلاش برای ضرب و شتم یک باس boss می میرید ، به سادگی از ابتدا شروع می کنید.  اگر در مسابقه برنده نشوید ، یک بازی دیگر انجام می دهید.  اگر تعامل ضعیفی با گیمر دیگری دارید ، می توانید با شخص دیگری بازی کنید.  گیمرها مکان بسیار امن تری برای شکست مجازی  نسبت به دنیای فیزیکی دارند.

 شکست خوب است!!
 مهم  است که یاد بگیرید چگونه خوب شکست بخورید.  ما می توانیم شکست بخوریم و تسلیم شویم یا از اشتباهات خود درس بگیریم و پیشرفت کنیم.  شکست بخشی از تجربه انسانی ماست.  اگر برخی از سطح انعطاف پذیری یا راه های شروع را یاد نگیریم ، رنج خواهیم برد.  شکست و تلاش مجدد در بازی های ویدیویی می تواند مهارت خوبی برای انتقال به دنیای فیزیکی باشد.

 

8- رقابت

بازی هایی مانند Valorant ، League of Legends ، Counter Strike: Global Offensive و Dota 2 همه ویدئوهای دو تیم پنج نفره در رقابت با هم  هستند.  تیم شما برای هدف گرفتن و شکست دادن تیم دیگر با هم کار می کند.  مهارت و ارتباط زیادی در بازی های ویدیویی رقابتی وجود دارد.
 هر بازی ویدیویی رقابتی به هماهنگی چشم و چشم ، بازتاب سریع ، تصمیم گیری سریع و استراتژی نیاز دارد.  این مهارت ها برای توسعه زمان بر است و با گذشت زمان رشد می کنند.  گیمرها می توانند Dota 2 را سالها بازی کنند و هر زمان که بازی می کنند هنوز در مهارت و رقابت پیشرفت می کنند.
 بازی های ویدیویی رقابتی بسیار مورد توجه گیمرها قرار می گیرند. زیرا می توانند به صورت حرفه ای توسط گیمرها بازی شوند.  درست مانند سازمان NBA که تیم های رقابتی و مسابقات حرفه ای بسکتبال را مدیریت می کنند ، eSports تیم های رقابتی بازی های ویدیویی و مسابقات بازی های ویدیویی را در خود جای داده است.
 مایکل جوردن ساعتهای بی شماری بازی کرد و برای تکمیل مهارت های بسکتبال خود سخت کار کرد.  گیمرها ساعت های بی شماری را بازی می کنند و سخت کار می کنند تا مهارت های بازی خود را ارتقا دهند.  بسیاری از گیمرها دوست دارند حرفه ای شوند.  آنها تمایل دارند در یک تیم بازی حرفه ای مانند Evil Geniuses یا TSM باشند و بازی را حرفه و شغل خود کنند.
 تمایل به پیروزی و رقابت در بسیاری از ما وجود دارد.  اگر بسکتبال مورد علاقه شما نیست ، بازی های ویدیویی جایگزین های زیادی برای رقابت در سطح بالا ارائه می دهند.

 

9- درآمد و شغل

افراد زیادی  از طریق eSports و پخش جریان اصلی کار گیم بصورت  حرفه ای بازی ،و بازی سازی می کنند.

 

10- استریم کردن 

 استریم به زمانی اطلاق می شود  که کسی یک بازی ویدئویی را برای تماشای آنلاین دیگران به صورت زنده در برابر دوربین انجام می دهد.  Tyler "Ninja" Blevins یک پخش کننده حرفه ای است که با بازی Fortnite معروف شده است .  او در سال 2019 17 میلیون دلار درآمد کسب کرد و با ردبول و آدیداس قرارداد حمایت مالی دارد.  بسیاری دیگر برای کسب درآمد در استریم Twitch یا YouTube Gaming می گیرند.

 

11- ورزش ها
 در ورزش های الکترونیکی پول واقعی وجود دارد.  نزدیک به 50 بازی eSports وجود دارد و هر بازی بسته به بازی تعداد کمی از تیم های مختلف دارد.  درآمد Esports در کل 2016 بیش از 492 میلیون دلار بود. جایزه ویژه  قهرمانی جهان Dota 2 2019 34،330،068 دلار بود.  بسیاری از گیمرها ساعت های بی شماری را بازی می کنند تا سعی کنند به این پول ضربه بزنند. 

 

12- مشکلات حرفه ای
 به نظر می رسد بازی حرفه ای سرگرم کننده است ، اما می تواند مشکل ساز باشد.  جیان "Uzi" Zihao گیمر سابق حرفه ای در 23 سالگی به دلیل نگرانی از اوضاع سلامتیش بازنشسته شد.  ساییدگی بدن او  ناشی از سال ها بازی شدید او را مجبور به کناره گیری از تیم eSports خود کرد.

 با  یک  گیمر حرفه ای بالقوه بودن می تواند زندگی شما به شدت تغییر کند، میلیون ها کودک و نوجوان سعی می کنند ستاره بعدی بازی باشند.  بازی در یک تیم eSports یا تأمین هزینه های زندگی بسیار دشوار است.


13- ساختن و خلق کردن

- گویی انسانها برای ساختن و خلق کردن خلق شده اند .  ما از طریق مشاغل و روابط خود ایجاد می کنیم.  قرار دادن وقت و انرژی در یک پروژه و دیدن نتیجه ، حس بسیار خوبی برایمان به ارمغان می آورد .  بازی هایی مانند Minecraft ، Ark و Rust به بازیکنان امکان ساخت و خلق را می دهند.  آنها یک بوم دیجیتال دارند که بازیکنان می توانند تقریباً همه چیز را با آن ایجاد کنند.

-  قبل از دوره کامپیوتر واینترنت ، بچه ها  بیشتر با لگو LEGOبازی می کردند.  آنها با استفاده از تخیل خود برج ، قلعه و سازه ای ساختند.  اکنون ، بچه ها دارای بازی Minecraft - بلوک های ساختمانی مجازی دارند که با آن ساخت و ساز می کنند.   کودکان می توانند برج های بلند مرتبه ، قلعه ها و هر ساختاری را که فکر می کنند یا از YouTube کپی می کنند ، ایجاد کنند.

- گیمرها همچنین می توانند یک شخصیت بسازند.  RPG ها به گیمرها این فرصت را می دهند تا شخصیت خود را با موارد و توانایی ها تقویت کنند.  بازیکنان زمان زیادی را با شخصیت های بازی خود می گذرانند و به آنچه ساخته اند افتخار می کنند و علاقه دارند.ذ


14- توسعه روابط فردی

 روابط سخت است.  ملاقات و توسعه روابط شخصی ترسناک است.  بازی های آنلاین به مردم این آزادی را می دهند تا در یک محیط امن با افراد صحبت کنند و با آنها آشنا شوند.
 Discord یک بستر ارتباطی است که به گیمرها اجازه می دهد هنگام بازی با یکدیگر صحبت کنند.  در اصل نسخه بهتری از اسکایپ است.  انجام یک بازی رقابتی Rainbow 6: Siege با دوستان خود یا کاوش در دنیاهای عجیب و غریب در The Elder’s Scroll Through Discord از همیشه آسان ترخواهد بود.

انجام بازی های ویدئویی با دوستان و افرادی که نمی شناسید ، شبیه به تجربه  سرگرمی در دنیای فیزیکی است.  انجام بازی های ویدیویی با دیگران یک تجربه آشنایی عمیق است.  شما با افرادی که با آنها بازی می کنید نزدیکتر هستید زیرا یک هدف مشترک دارید.  همه شما در حال پیروزی در مسابقه ، یافتن غنیمت ها ، یا شکست دادن باس boss  هستید.

نکته مهم: شکارچیان آنلاین
 افرادی هستند که سعی می کنند از دیگران سو استفاده کنند.  این اتفاق در دنیای واقعی و آنلاین رخ می دهد.  گفتگوی والدین در مورد روابط آنلاین سالم ضروری است.  هر کس در دنیای ، صرف نظر از سن خود ، باید مرزهای سالم و حقوق خود را بداند.

 اگر والدین هستید ، در اینجا چند نکته در مورد صحبت با کودک در مورد تعاملات سالم آنلاین وجود دارد:

 هرگز اطلاعات شخصی مانند نام کامل واقعی ، شماره تلفن ، آدرس یا ایمیل را ارائه ندهید.
 هرگز اطلاعات شخصی خود یا خانواده خود را به اشتراک نگذارید.
 اگر کسی در مورد زندگی شخصی شما سئوال می کند ، مکالمه را دوباره هدایت کنید و به او تذکر دهید.  چیزی مثل این بگویید ، "من ترجیح می دهم به آن پاسخ ندهم.  آیا می خواهید به آن پایگاه حمله کنید ؟! "  اگر کسی به پرسیدن سوال ادامه داد، او را بلاک کنید.
 در مورد بازی ای که بازی می کنید صحبت کنید.  نیازی نیست که کسی بداند در چه پایه ای هستید یا چند سال دارید.  شما به اندازه کافی بزرگ هستید که بازی را انجام دهید ، این به اندازه کافی خوب است.
 بی احترامی ، نامهربانی یا عصبانیت (گفتار با عصبانیت نسبت به دیگری) را بلاک کنید.  شما قدرت کنترل آنچه می شنوید را دارید.  شما هنوز هم می توانید در یک بازی رقابتی خوب بازی کنید بدون اینکه صدای هم تیمی های خود را بشنوید.

 همه خواهان ارتباط با یکدیگر  هستند.  مردم بازی های ویدئویی انجام می دهند تا احساس ارتباط با دیگران کنند.  اگر در حال بازی های ویدئویی هستید ، بهترین راه برای ایجاد روابط این است که رابطه ای حضوری داشته باشید و آن را از طریق بازی های آنلاین تقویت کنید.

15- آرامش

 بسیاری از بازی های ویدیویی بسیار سریع و تند هستند ، اما بسیاری از آنها آرام و آرامش بخش  هستند.  وقتی دنیای اطراف ما شلوغ ، آشفته و استرس زا باشد ، غوطه ور شدن در یک بازی ویدیویی جذاب و آرامش بخش خوب و مطلوب است.
 بازی هایی مانند Firewatch ، Tetris Effect و Untitled Goose Game سرگرم کننده و آرامش بخش هستند.  بازی هایی که به شما امکان می دهند دنیایی باز مانند Zelda ، Ark و Skyrim را کشف کنید ، می توانند آرامش بخش باشند.  در آمیان این بازی ها عملی وجود دارد ، اما گشت و گذار در دنیای آزاد می تواند آرامش بخش باشد.
 اگر افراد به دنبال رفع استرس هستند ، بازی های ویدیویی می تواند مکان خوبی برای آن ها باشد.

 

16- هیجان
 بازی های ویدئویی به شما این  امکان می دهد هیجان و خطر را از طریق ایمن و در فضای مجازی تجربه کنید.  شما می توانید بازی هایی انجام دهید که به شما فرصت انجام کارهایی را بدهد که هرگز در زندگی واقعی قادر به انجام آنها نیستید.  با یک هیولای عظیم الجثه مبارزه کنید ، با یک عقاب غول پیکر پیش از تاریخ پرواز کنید یا مأموریت های سخت را در یک تیم نیروهای ویژه انجام دهید.  خوب ، بنابراین شما می توانید به ارتش بپیوندید و در یک تیم نیروهای ویژه باشید.  اما بسیاری از بازی های ویدیویی به ما امکان می دهد چیزهایی را تجربه کنیم که هرگز در دنیای فیزیکی نمی توانستیم انجام دهیم.

 اگر زندگی واقعی ما خسته کننده ، ساده یا یکنواخت باشد ، انجام یک بازی ویدیویی هیجان انگیز عالی به نظر می رسد.  در طول روز یا هفته خود ، ممکن است هیچ سطح هیجانی را احساس و تجربه نکنید ، اما وقتی در یک مسابقه League of Legends می پرید ، احساس می کنید که آدرنالین در بدن شما ترشح می گردد.
 بسیاری از بزرگسالان ممکن است دچار غفلت  شوند و از هیجان بی بهره باشند.  افسردگی و خستگی می تواند در شرایطی ایجاد شود که هیچ هیجانی در زندگی ما وجود نداشته باشد.  بسیاری از مردم بازی های ویدیویی را انجام می دهند بخاطر این که آن یک روش آسان برای تجربه هیجان است.


17- فرار از مشکلات 

 فرار از مشکلات  انگیزه اصلی بسیاری برای انجام بازی های ویدیویی است.  سن و سال مهم نیست ، همه ما استرس و سختی هایی را تجربه می کنیم.  چگونه با طلاق والدین خود کنار می آیید؟  چگونه احساس غم ، اضطراب یا عصبانیت را کنترل می کنید؟  چگونه با مرگ عزیزی کنار می آیید؟  بازی های ویدیویی روش های متداول برای فرار از مشکلات است.

 از بازی ها می توان برای فرار از افراد و یا موقعیت ها بد استفاده کرد.


منبع : وب سایت gamequitters.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه