ابزار چندکاره لدرمن و سرگذشت تشکیل کارخانه لدرمن Leatherman

برند لدرمن Leatherman یک برند امریکایی در زمینه تولید ابزارهای چند کاره است که به دلیل طراحی های خاص و کیفیت بسیار بالا به شهرت جهانی رسیده است.

 

 

ابزار چندکاره لدرمن و سرگذشت تشکیل کارخانه لدرمن Leatherman

 تیم لدرمن که اهل شهر اورگان بود ،مدرک مهندسی مکانیک خود را از دانشگاه ایالتی اورگان دریافت کرد.  تیم و همسرش چائو در حالی که در سال 1975 به یک سفر کمپینگ به شمال اروپا سفر می کردند ، به طور مداوم با لوله کشی اتاق های محل اقامت خود و همچنین تعمیر ماشین فیات خود مشکل کمبود ابزار پیدا می کردند.  تیم در این سفر به نیاز به یک ابزار چند منظوره پی برد.  "من یک چاقوی پیشاهنگی به همراه داشتم و از آن برای همه چیز ، از برش دادن نان گرفته تا تعمیر ماشین استفاده می کردم. اما من آرزو می کردم کاش یک انبردست داشته باشم!".

 پس از بازگشت به ایالات متحده تیم به سراغ طرح های ابزارهای چند منظوره که در سفر تهیه کرده بود رفت تا امکان ساخت آنها را بررسی کند.

وقتی تیم نمونه سازی اولیه این ابزار رو آغاز کرد، تخمین زد که این کار یک ماه به طول می انجامد.  اما، ساخت نمونه اولیه ای که طراحی کرده بود و ثبت اختراع آن انجام شد سه سال به طول انجامید.وی با در دست داشتن گواهی ثبت اختراع و نمونه اولیه ، برای یافتن سرمایه گذار برای اجرایی کردن ایده خود شروع به گشتن میان شرکت های تولیدی کرد.  متأسفانه ، شرکتی  هایی که او به آنها مراجعه کرد توجهی به ایده های او نکردند.  شرکت های ابزارسازی میگفتند که اختراع او ابزار است و شرکت های ابزار نیز فکر می کردند اختراع او یک چاقوست . و هیچ کدام تمایلی به سرمایه گذاری از خود نشان نمی دادند.

 برای سه سال و نیم  تیم با جواب یکی پس از دیگری منفی شرکت های مختلف مواجه می شد.  تا اینکه با دوست دانشگاهی خود ، استیو برلینر همکاری کرد و در بهار 1983 ، آنها اولین سفارش خود را برای 500 ابزار از کابلا دریافت کردند و اولین ابزار لذرمن به  صورت تولید انبوه متولد شد.

میشود گفت برند Leatherman از سال ۱۹۸۳ باعث افتخار مردم اورگان

 زیر یک سقف در پورتلند ، اورگان ، همین نوآوری ، انگیزه و فداکاری امروز را پذیرفته ایم.  مهم نیست چالش یا وظیفه ای که در پیش دارید ، ما حاضر به تسلیم شدن نیستیم.  مانند تیم ، و افرادی که محصولات خود را برای آنها می سازیم - سازندگان ، کارگران ، حل کنندگان مشکلات ، پیشگامان و ماجراجویان - ما نیز کار می کنیم.  و تا وقتی که تمام نشده و درست انجام نشود ، متوقف نخواهیم شد.

 برند Leatherman از سال ۱۹۸۳ به افتخار مردم اورگان تبدیل شده ، و همچنین لدرمن به عنوان یک برند اصیل آمریکایی در جهن شناخته شده است، محصولات این کارخانه دارای گارانتی ۲۵ ساله هستند، و از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردارند که سبب شده زبانزد میان مصرف کنند گان این دست محصولات باشند.

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه