ده حقیقتی که احتمالا درباره Fromsoftware ، استودیو سازنده Dark Souls و Blooborne نمیدانستید.

فرام سافتور لیاقت تمام احترامی که دریافت میکند را داراست. پس از Demon’s Souls هر یک از بازیهایی که این استودیو منتشر کرده ، بازخورد مثبت و نقدهای عالی دریافت کرده است. اما واقعا شبیه به روشی که بازیهای جدیدشان را تجربه میکنیم ، استودیو هم پیش از کسب موفقیت بارها شکست خورده است.

ده حقیقتی که احتمالا درباره Fromsoftware ، استودیو سازنده Dark Souls و Blooborne نمیدانستید.

فرام سافتور ، استودیوی توسعه دهنده دارک سولز ، ممکن است در 2010 موفقیت عظیمی به دست آورده باشد ، اما کمتر کسی از داستان مسیر سخت آنها برای دستیابی به این موفقیت خبر دارد.


تصور کردن Fromsoftware پیش از عرضه Dark souls واقعا سخت است ، امروزه هرکس از این توسعه دهنده میشنود ، فورا به یاد چالشهای سخت ، فضای سنگین ، رضایتمندی ، و البته بیش از همه "هیدتاکا میازاکی" میفتد. درحالی که فرام سافتور هم اکنون با بازیهای سختی مثل بلادبورن و دارک سولز شناخته میشود ، این استودیو پیش از عرضه اولین بازی "سولز" هم سابقه تولید طولانی داشته.
در این فهرست نگاهی خواهیم داشت به مطالبی که ممکن است درباره این استودیو ندانید:
١٠ - کمپانی ، از ضايعات يک موتورسيکلت زاده شد:
فرام سافتور شروع وهم آلود ولی جالب توجهی داشته. در سال 1986 فردی به نام Naotoshi Zin تصادف موتورسیکلت وحشتناکی داشت. وی برای جبران خسارت مبلغ قابل قبولی از بیمه دریافت کرد. آقای نائوتوشی با این وضع ناتوان و معلولیت ، به فکر نحوه خرج مبلغ دریافتی از بیمه بود. از اینجا Fromsoftware متولد شد.

شاید مضحک به نظر برسد ، اما هر یک از بازیها و حتی ایده هایی که به فرام سافتور مربوط میشود ، از همان تصادف موتورسیکلت نشات گرفته. به هر شکل ، گیمرها به خاطر این تصمیم  واقعا مدیون ایشان هستند ، چون این پول را به هر شکل دیگری ممکن بود به فنا بدهد.


٩- کمپانی در ابتدا به عنوان توسعه دهنده نرم افزارهای بهره وری ادارات شروع به کار کرد

پیش از عرضه این عناوین سخت ، فرام سافتور کار سخت تری انجام میداد. کمپانی به عنوان توسعه دهنده نرم افزارهای بهره وری ادارات شروع به کار کرد و برای تعداد زیادی از بیزنس ها و صنایع برنامه توسعه داد.هنگام رکود اقتصادی ژاپن در اوایل 1990 کمپانی صلاح دید که حوزه فعالیت خود را تغییر دهد. این زمانی بود که تصمیم گرفتند وارد صنعت بازی شوند.

در زمان تغییر شاخه فعالیت ، فقط یک مشکل وجود داشت. آنها قابلیتهای کنسولهای آن زمان ، و اتکا به کارتریج ها را دوست نداشتند. پس منتظر ماندند تا سونی ساخت اولین کنسول پلی استیشن را اعلام کند.


8 - فرام سافتور اولین بازی RPG را برای پلی استیشن تولید کرد

اولین خروجی فرام سافتور به عنوان یک توسعه دهنده بازی واقعا خوب بود. بازی ای به نام King’s Field اولین بازی ای بود که استودیو توسعه داد ، و با این که نقدهای متنوعی دریافت کرد ، برای آن زمان واقعا شگفت انگیز بود خصوصا که با اولین بازی یک کمپانی طرفیم.

کینگز فیلد یک نقش آفرینی اول شخص بود که در سال 1994 منتشر شد ، درست 13 روز پس از عرضه PS1 . البته برای کامپیوتر ها برنامه ریزی شده بود ، اما کمپانی در لحظات آخر تصمیم گرفت این تجربه را با PS1 به اشتراک بگذارد چون در آن زمان حرفه ای ترین سخت افزار بازی بود که امکان تهیه به صورت آماده را داشت. وقتی این بازی عرضه شد ، در حقیقت اولین بازی نقش آفرینی بود که برای این کنسول منتشر شده بود.

  مطلب مرتبط:

  بهترین کلاس برای شروع دارک سولز Dark souls


٧- آنها بيشتر به خاطر شوترهای رباتيک شناخته ميشدند

پس از عرضه King’s Field تصمیم گرفتند بر روی یک عنوان متفاوت کار کنند. به جای ساخت بازی ای با یک فضای تاریک و سنگین ، عرضه یک عنوان با کمی آینده نگری را مد نظر قراردادند ، بر همین مبنا Armored Core متولد شد.

این عنوان همان چیزی بود که فرام سافتور را در عرصه صنعت بازی شناخته شده کرد. این بازی یک عنوان شوتر رباتیک سوم شخص بود که قابلیت شخصی سازی ای که اغلب نقش آفرینی ها در آن زمان دارای آن بودند را ، در قالب یک مبارزه ای سریع و روان عرضه میکرد. این بازی هم از جانب طرفداران و منتقدان به یک اندازه موفق بود ، و موجب شد دنباله ها و عناوین فرعی متعددی از این سری ساخته شود.


۶- فرام سافتور به عنوان يک استوديو بازی سازی ، عناوين مختلفی عرضه کرده است:

پیش از عرضه Demon’s Souls در 2009 بازیکن ها از دیدن لیست متنوع بازیهای فرام سافتور لذت میبردند. یک نقش آفرینی اول شخص به نام King’s Field عناوین مرتبط با Armored Core یک شوتر سوم شخص . پس از آن نیز ، فرام سافتور تعدادی بازی در سبک ها و فضاهای مختلف عرضه کرد.

درحالی که بسیاری از بازیهایشان هنوز از فضای King’s Field اقتباس میکردند ، بقیه عناونی خاص تر بودند. در سال 1998 Echo Night به شکل یک اول شخص ترسناک ماجراجویی عرضه شد. Spriggan یه عنوان یک بازی اقتباس گرفته از مانگاهای ژاپنی ، خیلی شبیه به چیزی بود که الآن به عنوان بازیهای اکشن-ادونچر hack and slash مثل فاینال فانتزی و نینجا گایدن میشناسیم. و بعد از اینها شاید نامانوس ترین بازی ای که این کمپانی ساخته ، The Adventures of Cookie & Cream یک بازی آرام بخش در سبک سوم شخص پلتفرمر محسوب میشد.

5- فرام سافتور بازیهای لانچ تایتل برای PS1 و PS2 ساخته است:

با در نظر گرفتن صبر این شرکت برای عرضه پلی استیشن پیش از عرضه بازی های خود ، میتوان فهمید چرا رابطه فرام سافتور با سونی تا این حد مثبت است. این استودیو نه تنها لانچ تایتل PS1 را با نام King’s Field عرضه کرد ، بلکه برای سال 2000 بازی Eternal ring را هم تدارک دیده بود.

این بازی دوازدهیم بازی فرام سافتور محسوب میشد و به عنوان لانچ تایتل PS2 منتشر شد. بازی یک نقش آفرینی اول شخص بود و با نقدهای مختلفی مواجه شد. برای مبارزات درگیر کننده و روایت جذاب ستوده شد ولی شباهت زیادش به اولین بازی فرام سافتور مورد نقد قرار گرفت. این بازی به یک سنگ  بنا و تجربه عالی برای استودیو تبدیل شد.


۴- بازيهای سولزبورن فعلی ، المانهای زيادی از آی-پی های پيشين وام گرفته اند

بیراه نیست اگر بگوییم ، بازی ای که فرام سافتور را به صدر فهرست سازندگان بازی ها رساند ، سری بازیهای سولز است.

دیمنز سولز ، دارک سولز یک تا 3 ، بلادبورن و سکیرو همه عناوین فوق العاده ای بودند با بازخورد بسیار مثبت مخاطبین و منتقدان. برخی حتی به عنوان بهترین بازیهای دوران بازیها از آنها نام میبرند. با این حال فرام سافتور اینها را بداهه نساخته است. بسیاری از المانهای این بازیها پیش از این در بازیهای موفق دیگر این استودیو وجود داشته است.

فضای سنگین و تیره دارک سولز ، در عنوان اولیه فرام سافتور یافت میشود. با بازی "اکو نایت" کمپانی دریافت که چگونه از المانهای وحشت استفاده کند. استفاده از مکانیزمهای نقش آفرینی حتی پیش از شروع به توسعه دیمنز سولز برای فرام سافتور ممکن و آشنا بود. استفاده از صداپیشه ها و نحوه انتخاب موزیک در نقش آفرینی های قبلی این استودیو هم تنوع داشت.

3- هیدتاکا میازاکی پس از بازی کردن ICO تصمیم به بازیسازی گرفت

امروزه نام Hidetaka Miyazaki در عرصه صنعت گیم بسیار شناخته شده است. با این حال ، دانستن اینکه مرد پشت داستان ساخته شدن دارک سولز ، روزی چقدر از این عرصه فاصله داشته واقعا شگفت آور است. پس از کسب مدرک علوم اجتماعی دانشگاه Keio در یک شرکت فنی مشغول کار حسابداری شد. اگر یکی از دوستانش بازی ICO را به او معرفی نکرده بود ، احتمالا حضوری در دنیای گیم نداشت و خبری از ِ-پی های معروف فرام سافتور هم نبود.

میازاکی از این جا تصمیم به کار در حوزه بازی گرفت ، از توسعه دهندگان مختلف درخواست کار کرد و در نهایت به فرام سافتور پیوست.


٢- ديمنزسولز يک پروژه شکست خورده بود

پس از استخدام میازاکی در فرام سافتور ، به عنوان برنامه ریز ، کد نویس و طراح برای کار بر روی سری Armored Core مشغول به کار شد. پس از پیچیده شدن اوضاع پروژه که استودیو مشغول کار بر روی آن بود و به عنوان پروژه شکست خورده مطرح شده بود ، میازاکی مشتاق بود کنترل پروژه را در دست بگیرد تا سرانجام بتواند چیزی را بسازد که همیشه دلش میخواست. فکر میازاکی این بود که وقتی این یک پروژه شکست خورده است و همه این را قبول دارند ، پس فرقی نخواهد داشت خروجی به چه شکل باشد ، در هر صورت چیزی برای از دست دادن وجود ندارد.

 پس از انتشار همانطور که انتظار میرفت ، بازی عملکرد خیلی موفقی از نظر اقتصادی نداشت. حتی شانس این را نیافت که در بازارهای غربی عرضه شود. تا چند ماه بعد که بازی پس از کشش بیشتر در ژاپن توسط شعبه امریکای کمپانی Atlus حق انتشار در امریکا را دریافت کرد. پس از آن هم تاریخ تا به امروز مشخص است.


1-شمشیر Moonlight Greatsword سلاح انحصاری سری بازی های سولز نیست

در حالی که هر گیمی که میازاکی ساخته الزاما ارتباط تنگاتنگی با بقیه ندارد ، اما یک نکته در اکثر آنها وجود داشته است: Moonlight Greatsword

مسئله اینست که این سلاح برای اولین بار در دارک سولز پدیدار نشده. در حقیقت این شمشیر بسیار پیش از این بازی وجود داشته. پیش از اینکه در بلادبورن به عنوان "مرشد واقعی و مهتاب راهنما" برای "لودویگ" خدمت کند ، در اولین ساخته فرام سافتور معرفی شده است.

اولین حضور این سلاح به سال 1994 در بازی کینگز فیلد بازمیگردد. این سلاح همچنین در هریک از سری بازیهای Armored Core هم حضور داشته است. پس از این ، در Otagi ، Ninja Blade و دیگر عناوین فرام سافتور هم مشاهده شده است. این ایده که در بازیهای فرام سافتور تکرار شده است ، همیشه باعث شده تا بازیکنان از مسیر اصلی خارج شده تا به دنبال این گنج پنهان شده در محیط بازی بگردند.


منبع:   gameant.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه