تن تن که بود و چگونه متولد شد؟

تن تن یکی از محبوب ترین شخصیت های کتاب های کمیک است که تاکنون در اروپا منتشر گردیده . Tintin توسط کارتونیست بلژیکی ژرژ رمی نوشته شده است ، قلب و ذهن خوانندگان را در سراسر جهان تسخیر کرده است.

تن تن که بود و چگونه متولد شد؟

در اینجا 16 واقعیت جالب در مورد تن تن و ماجراهای او آورده شده است که شاید شما از آنها مطلع نباشید:

تن تن برای اولین بار در سال 1929 در "Le Petit Vingtieme" ، یک مجله هفتگی برای کودکان ظاهر شد. این فقط یک نگاه اجمالی به این کاراکتر بود بود ، . تصاویر منتشر شده تن تن را در حال قدم زدن در اطراف محوطه کرملین نشان می داد.
اولین جلد تن تن در سال 1929 منتشر شد. در این جلد ماجراهی شخصیت اصلی و شگش اسنوی روایت میشد که برای تحقیق درباره شخصیت جوزف استالین به شوروی سفر مهیجی را انجام می داد.
در آغاز ، کتابهای تن تن به صورت سیاه و سفید منتشر می شدند. اولین جلد رنگی در سال 1941 منتشر شد و داستان آن در ارتباط با سقوط شهاب سنگی به اقیانوس منجمد شمالی بود.
برای مدت زمان زیادی ، داستانهای تن تن در دو قسمت منتشر می شد،این روند در سال ۱۹۵۴ تغییر پیدا کرد ، زمانی که داستان "ماجرای حساب" منتشر شد. ماجرا به دنبال تن تن و دوستش کاپیتان هادوک در تلاش برای ربودن پروفسور حساب دیفرانسیل و انتگرال بود. این آخرین کتابی بود که در آن داستان در دو قسمت روایت می شد، . در سالهای بعد ، نویسنده شروع به خلق داستانهایی کرد که در یک قسمت روایت می شدند.
برای مدت زمان زیادی ، داستانهای تن تن در دو قسمت منتشر می شد،این روند در سال ۱۹۵۴ تغییر پیدا کرد ، زمانی که داستان "ماجرای حساب" منتشر شد. داستان درباره تن تن و دوستش کاپیتان هادوک بود که در تلاش برای پیدا کردن پروفسور حساب دیفرانسیل و انتگرال بودند.. این آخرین کتابی بود که در آن داستان در دو قسمت روایت می شد، . در سالهای بعد ، نویسنده شروع به خلق داستانهایی کرد که در یک قسمت روایت می شدند.


آخرین قسمت Tintin "Tintin and Alpha-Art" بود ، کتابی که با استفاده از یادداشت های نویسنده تولید و در سال 1986 منتشر شد. انتشار این کتاب بعد از مرگ نویسنده اتفاق افتاد.
نسخه جدیدی از "تن تن و آلفا آرت" در سال 2004 منتشر شد. این نسخه با الهام از اسناد جدیدی که به دست آمده ارائه شده است که اطلاعات بیشتری در مورد اپایان بندی که نویسنده احتمالاً در مورد داستان مد نظر داشته است ، ارائه میدهد.
از زمان معرفی این کاراکتر در سال 1929 ، بیش از 230 میلیون نسخه از داستان های Tintin فروخته شده است. شهرت این شخصیت به گوشه و کنار جهان رسیده ، داستان های تن تن به بیش از 70 زبان ترجمه شده.
اعتقاد بر این است که داستان تن تن از پال هولد ، نوجوان دانمارکی برنده مسابقه ای که توسط Politiken ، یک روزنامه دانمارکی برگزار می شد ، الهام گرفته شده است. داستان او چنان مشهور شد که وی شروع به انتشار آثاری در نشریات سراسر اروپا کرد. این تصور می شود که او الهام بخش تن تن باشد.
همه شخصیت های اصلی تن تن مرد هستند ، نه فقط تن تن بلکه همه دوستانش. در هیچ یک از کمیک ها شخصیت های زن تأثیرگذاری وجود ندارد.
بیشتر مردم ژرژ رمی ، نویسنده را با نام هرژه می شناسند - نام قلمی که هنگام نوشتن تن تن استفاده می کرد.. ژرژ در سال 1907 متولد شد. وی استفاده از نام قلم را در سال 1924 برای امضای تصاویر خود شروع کرد.
هرژ تن تن را با ویژگی های بسیار ساده ترسیم کرد. ، هدف این بود که خوانندگان از هر قشری بتوانند به سادگی با خصوصیات ظاهری این کاراکتر ارتباط برقرار کنند.
در داستان کنگو خوانندگان بسیاری وی را به نژاد پرستی متهم کردند، انتقادات بیشتر به نحوه تصویرگری نژاد سیاه در این کتاب باز می گشت.


هرژه در کتاب لوتوس آبی که در ارتباط با شرق آسیاست ، از تجربیات یکی از دوستان چینی خود که دانشجوی دانشکده هنرهای زیبای بروکسل بود استفاده کرد، اما نتیجه یک کتاب ضد ژاپنی بود که بخاطر فشارهای سرکنسول ژاپن در بروکسل ، ناشران کتاب مجبور به حذف و تغییراتی در محتوای چاپی نسخه های بعدی شدند.
در دهه 1940 ، موفقیت هرژ با کتابهای تن تن سبب ساز فشار بسیار زیادی بر روح و جسم وی گردید، وی احساس میکرد که در زندگی تابع شخصیتی که خود آفریده گشه است.
با آنکه تن تن ماجراجو به تمام نقاط دنیا سفر می کرد و هر لحظه به دنبال حادثه ای جدید بود، اما هرژه در طول زندگی خود به غیر از بلژیک فقط به دو کشور آمریکا و تایوان در سال ۱۹۷۲ و ۱۹۷۳ سفر کرد.
در سال ۱۹۷۹هرژ مبتلا به استئومیلوفیبروز شد. وی در سال ۱۹۸۳ درگذشت.

منبع : factcity.com


 

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه