ویندوز 11 و 5 مشکل کاربران با این سیستم عامل

پس از گذشت سال ها از عملکرد موفق ویندوز 10 در بازار کامپیوتر های شخصی ، لپتاپ ها ، تبلت ها و حتی عرضه نه چندان جذابش بر روی موبایل ، مایکروسافت بالاخره نسخه بعدی ویندوز با نام Windows 11 را عرضه کرد. با توجه به عملکرد عالی ویندوز 10 ، کوچ به نسخه بعدی می تواند وسوسه کننده و در همان زمان پر ریسک باشد. در این مقاله همراه ما باشید تا 5 مورد از مشکلات اصلی کاربران با ویندوز 11 را بررسی کنیم.

ویندوز 11 و 5 مشکل کاربران با این سیستم عامل

ویندوز 11 مایکروسافت از زمانی که عرضه شد پیشرفت زیادی کرده است. با این حال، این سیستم عامل هنوز برخی از ویژگی های موجود در نسخه های قبلی ویندوز را ندارد. همچنین، مایکروسافت یافتن و استفاده کردن از برخی عملکردها را در سیستم عامل سخت‌تر کرده است. در این مقاله، لیستی از ویژگی‌های حذف شده و شکایات کاربران در مورد ویندوز 11 را گردآوری می‌کنیم.

 

1. ویندوز 11 دارای پیش نیاز سخت افزاری سختگیرانه ای است

هنگامی که ویندوز 10 عرضه شد، مایکروسافت طی دوره ای ، یک ارتقاء رایگان برای رایانه های شخصی با ویندوز 7 و 8.1 ارائه کرد. کاربران ویندوز 10 نیز هم اکنون می توانند به صورت رایگان به ویندوز 11 مهاجرت کنند، اما به دلیل پیش نیاز های سخت افزاری، همه واجد شرایط نیستند.

رایانه های شخصی دارای ویندوز 10 با عمر بالای شش سال بعید است که از فناوری TPM 2.0 در پردازنده برخوردار باشند. این یکی از دلایل اصلی است که چرا بسیاری از مردم هنوز به ویندوز 11 از طریق بروزرسانی ویندوز دسترسی ندارند.

راه‌هایی برای دور زدن الزامات TPM 2.0 و نصب ویندوز 11 وجود دارد، اما اینکه این نوع اقدامات چقدر امن و مطمئن خواهد بود، جای سوال دارد. ممکن است پس از نصب آن با دور زدن حداقل سخت افزار مورد نیاز با انواع مشکلات مواجه شوید. اگر مایکروسافت پیش نیاز TPM 2.0 را لغو کند، بسیاری از کاربران ویندوز 10 مایل به ارتقا هستند. به هر حال، می توانید حداقل نیازهای نصب ویندوز 11 را دور بزنید، اما این کار را با مسئولیت خود انجام دهید.

 

2. نیاز به یک حساب کاربری مایکروسافت در طول فرآیند راه اندازی ویندوز 11

اگر از اکانت مایکروسافت با رایانه شخصی ویندوز 11 خود استفاده کنید، از مزایای زیادی برخوردار خواهید شد. مایکروسافت داشتن حساب کاربری را برای استفاده حداکثری از ویندوز 11 توصیه می‌کند، اگرچه استفاده از آن بر روی یک حساب محلی اجباری نیست.

با این حال، هنگام تنظیم ویندوز 11 به یک حساب مایکروسافت نیاز دارید. این بدان معناست که ابتدا باید یک حساب مایکروسافت ایجاد کنید و سپس نصب را ادامه دهید. اگر ویندوز 11 اولین محصول مایکروسافتی است که از آن استفاده می کنید، بعید است که اکانت مایکروسافت داشته باشید. اگر دستگاه دیگری برای ایجاد سریع آن حساب ندارید، نمی توانید نصب را کامل کنید. با این حال، می‌توانید پس از اتمام مراحل راه‌اندازی حساب مایکروسافت را حذف کنید و از یک حساب محلی برای ورود استفاده کنید.

بسیاری از کاربران احساس می کنند که مایکروسافت باید سیستم قدیمی را که در آن اکانت مایکروسافت در طول فرآیند راه اندازی اجباری نبود، بازگرداند.

 

3. ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 مزایای زیادی ارائه نمی دهد

برای بسیاری از افراد، ویندوز 11 به دلیل ویژگی‌های جدید ، تغییرات طراحی و پیشرفت‌های فراوان، ارزش ارتقا را دارد. اما برای بسیاری از افراد، این تغییرات عملکردی نیستند و چیزهایی هستند که هرگز از آن استفاده نخواهد شد. همچنین ویندوز 10 به کاربران حس آشنایی را می دهد زیرا مدت زیادی است که از آن استفاده می کنند.

مهم است که دستگاه ها را با آخرین نسخه نرم افزار به روز نگه دارید. انجام این کار دستگاه ها را ایمن تر می کند و مزایای دیگری به شما می دهد. اما زمانی که کاربران احساس می کنند که ویژگی های جدید به طور قابل توجهی روند کار آنها را بهبود نمی بخشد، نمی خواهند به نسخه جدیدی از سیستم عامل ارتقا دهند.

بسیاری از کاربران ویندوز 10 شکایت دارند که ویندوز 11 ویژگی های جدید قابل توجهی را که برای آنها مفید باشد ارائه نمی دهد. تنها راه کمک به این افراد افزودن ویژگی های کاربردی تر به ویندوز 11 است.

 

4. تغییر برنامه های پیش فرض خیلی سخت است

مایکروسافت به دلیل سخت‌تر کردن تغییر برنامه‌های پیش‌فرض مورد انتقاد شدید قرار گرفت. در ویندوز 10، یک رابط در پنل تنظیمات برای پیکربندی برنامه های پیش فرض برای ایمیل، موسیقی، مشاهده عکس، مرورگر وب و موارد دیگر دارید. تنها چیزی که لازم است چند کلیک برای تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 10 است.

با این حال، تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز 11 پیچیده و طولانی است. ویندوز 11 به شما اجازه می دهد تا پیش فرض ها را بر اساس انواع فایل یا پسوند تنظیم کنید. این بدان معناست که اکنون باید هر فایل یا نوع پسوند را انتخاب کنید و هر پیش‌فرض مرتبط با آن را تغییر دهید، درست مانند ویندوز 10. اگر در این سیستم عامل تازه واردامل هستید، احتمالا برای تغییر دادن پیش فرض ها نیازمند راهنمایی هستید.

کاربران از مایکروسافت می‌خواهند که روش ساده‌تری برای تغییر برنامه‌های پیش‌فرض در ویندوز 11 معرفی کند. از میان تمام شکایاتی که کاربران در مورد ویندوز 11 دارند، احتمالاً ابتدا مشکل تغییر برنامه‌های پیش‌فرض برطرف می‌شود. مایکروسافت اعلام کرده که یک تنظیمات جدید را برای برنامه‌ها معرفی می‌کند تا به کاربران اجازه دهد به سرعت پیش‌فرض‌ها را تغییر دهند.

 

5. عملکرد محدود تسکبار ویندوز 11

همچنین شکایت هایی در مورد عملکرد محدود نوار وظیفه ویندوز 11 مطرح شده است. تکسبار در ویندوز 11 قابلیت کاربردی “never combine” را از دست داده است. یکی از نقاط ضعف ویندوز 11 هم این است که به نوار وظیفه اجازه نمی دهد به طرفین یا بالای صفحه نمایش منتقل شود. کاربران می‌خواهند هر دو قابلیت این نوار وظیفه در ویندوز 11 بازگردد. فراتر از این دو، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که مایکروسافت می‌تواند عملکرد نوار وظیفه ویندوز 11 را بهبود بخشد.

نکته ای که می تواند برای بسیاری از کاربران ویندوز 11 آرامش بخش باشد، این است که مایکروسافت در حال کار بر روی افزودن گزینه ای برای ترکیب نکردن آیکون برنامه ها در تسکبار است. برخی کاربران توییتر وجود این قابلیت را در بیلدهای Windows 11 Insider مشاهده کرده اند.

 

ویندوز 11 دارای ایراداتی است، اما هر سیستم عامل دیگری نیز ایراداتی دارد

مانند هر سیستم عامل دیگری، ویندوز 11 دارای نقص هایی است و کامل نیست. با این حال، برای اکثر مردم به خوبی کارآمد است. اگر در مورد ویژگی های از دست رفته خیلی اذیت نمی شوید، بسیاری از ویژگی های جدید و طراحی به روز سیستم عامل را دوست خواهید داشت و از آنها قدردانی خواهید کرد. مطمئناً با بهبود ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، ویندوز 11 برای افراد بیشتری جذاب خواهد شد.

 

 

منبع:   Makeuseof.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه