تاریخچه تکنیک های مختلف انیمیشن در طول تاریخ

در این مقاله بخوانید : انیمیشن چیست؟ تاریخچه انیمیشن: چگونه همه چیز شروع شد؟ انواع مختلف تکنیک های انیمیشن چیست؟  انیمیشن دو بعدی چیست؟ انیمیشن سه بعدی چیست و آیا کارتونی تر است؟ 

تاریخچه تکنیک های مختلف انیمیشن در طول تاریخ

با یک کاسه ذرت بو داده در دست و کوکای رژیمی در دست دیگر، روی کاناپه می‌خوابیم و به حماقت تام و جری می‌خندیم.  مهم نیست چند سال دارید، انیمیشن همیشه می تواند شما را به دنیای احمقانه بازگرداند.  همه ما می توانیم در آن دنیای خارق العاده فیلم های انیمیشن جوان بمانیم.  در حالی که نگاه کردن به رنگ های زنده و حرکات سریع انیمیشن ممکن است برای ما سرگرم کننده و ساده به نظر برسد، اما عمقی در انیمیشن وجود دارد که بینندگان آن را درک نمی کنند.

 اگر شما فردی هستید که شیفته انیمیشن هستید یا می خواهید انیمیشن یاد بگیرید، به جای درستی آمده اید.  امروز با انیمیشن و جذابیت آن آشنا خواهیم شد.

انیمیشن چیست؟
اگر اینجا هستید، احتمالاً می خواهید تعریف انیمیشن را بدانید.  برای تعریف انیمیشن به زبان ساده، به معنای ایجاد توهم حرکت توسط یک سری نقاشی یا تصاویر متوالی است.
این جمله فقط یک تعریف کتاب درسی از یک کلمه است.  آیا می خواهید چیزی فراتر از تعریف سنتی بدانید؟  سپس در مورد یک کتاب کوچک فکر کنید.  حتماً با فلیپ بوک برخورد کرده اید.  اگر نه، احتمالاً می توانید یک کلیپ از flipbook را در یوتیوب تماشا کنید.  این کتابی است که از مجموعه‌ای از تصاویر در موقعیت‌های مختلف تشکیل شده است، بنابراین اگر صفحات را به سرعت ورق می‌زنند، می‌توانید حرکت را ببینید.  مجموعه تصاویری که روی یک کتاب ورق می زنند، توهم حرکت روان را ایجاد می کنند.  این فقط یک مثال خام از چیزی است که انیمیشن نامیده می شود.
بنابراین، وقتی «تعریف انیمیشن» را تایپ می‌کنید، احتمالاً همانطور که ابتدا به آن اشاره کردیم، یک تعریف سنتی دریافت خواهید کرد.  اما برای توضیح بیشتر، باید بیشتر به موضوع بپردازیم.  تکنیک انیمیشن بر اساس فریب دادن چشم است.  آیا می دانستید که چشمان ما می توانند یک تصویر را برای 1/16 ثانیه حفظ کنند؟  بنابراین، وقتی تصاویر متعددی را به صورت متوالی مشاهده می کنیم، مغز ما آن را به عنوان یک تصویر متحرک درک می کند.  انیمیشن اینطوری کار میکنه  این یک تکنیک ساده اما درخشان است.

تاریخچه انیمیشن: چگونه همه چیز شروع شد

هر چیزی تاریخ خود را دارد.  نوع بشر تاریخ طولانی دارد، تصاویر متحرک نیز همینطور.  ما انسان ها از اشکال مختلف داستان سرایی استفاده کرده ایم.  هزاران سال پیش، ما داستان ها را به صورت شفاهی منتقل می کردیم.  به زودی، ما یک قالب نوشتاری ایجاد کردیم و به شکل نوشتاری داستان‌سرایی روی آوردیم.  سپس درام و تئاتر آمد که هنوز هم رواج دارد.  اما جایی بین همه اینها، ما خلاق شدیم.  عروسک های سایه و فانوس های جادویی وجود داشت، مردم از هنر بصری قصه گویی لذت می بردند.

 

Phénakisticope - 1832

  در حالی که شکل متوالی داستان سرایی را می توان به نقاشی های غار ردیابی کرد، استفاده از توهم نوری تا قرن نوزدهم شروع نشد.  در سال 1832 بود که فیزیکدان بلژیکی جوزف پلاتو Phénakisticope را اختراع کرد.  این دستگاه از دو دیسک استفاده می کند که به بخش های تقسیم می شوند.  هر یک عکس داخل این دیسک‌ها هنگام چرخش، توهم یک مرد در حال چرخش را می‌دادند.

 

چرخ شیطان - 1834
ویلیام جورج هورنر با گسترش اختراع چرخ  خود، چرخ شیطان یا Daedatelum را ایجاد کرد.  او از طبل برای چرخ شیطان استفاده کرد.  ویلیام تصاویر متوالی را داخل درام گذاشت که به صورت دایره ای حرکت می کردند.  مخترع فرانسوی، Pierre Desvignes، نام اختراع هورنر را به عنوان اختراع خود تغییر داد و آن را Zoetrope نامید.  این کلمه یونانی برای "چیزهایی که می چرخند" استفاده می شده است.

 

Fantasmagorie - 1908

 با این حال، در حالی که بلکتون ایده و مفهوم را مطرح کرد، این امیل کول، کاریکاتوریست فرانسوی بود که اولین فیلم تمام انیمیشن Fantasmagorie را در سال 1908 ساخت که در پاریس به نمایش درآمد.  اگر کنجکاو هستید، می توانید ویدیو را در یوتیوب پیدا کنید.

 

دیزنی – 1928
اما شخصیتی که بسیار محبوب شد، میکی ماوس بود که توسط والت دیزنی در سال 1928 خلق شد. کشتی بخار ویلی با حضور میکی موس اولین کارتون با صدا بود که در سال 1928 منتشر شد.

 

سفید برفی و هفت کوتوله - 1937
حالا هیچ مانعی برای نوابغ وجود نداشت که جلوتر بروند و انیمیشن را همان چیزی که الان هست بسازند.  در سال 1937، سفید برفی و هفت کوتوله منتشر شد که اولین فیلمی بود که کاملاً با دست طراحی شده بود.  این ویژگی به دیزنی پایه قوی خود را در صنعت داد و راه را برای انیمیشن های دو بعدی هموار کرد.

 

 انیمیشن استاپ موشن - دهه 1960

به زودی به صحنه‌ی نبرد اسکلت گسترده‌ای در انیمیشن استاپ موشن در Jason and the Argonauts (1963) و انیمیشن استاپ موشن در Wallace and Gromit: The Curse of the Were-Rabbit تبدیل شد.

در دهه 1960، یک انقلاب فرهنگی رخ داد که خواستار استفاده از انیمیشن برای مخاطبان بزرگسال نیز شد.  بنابراین، فریتز گربه (1972)، بر اساس کار هنرمند افسانه ای کمیک رابرت کرامب منتشر شد.  این ویژگی به عنوان ویژگی انیمیشن با رتبه X شناخته شد.

 

CGI - دهه 1990
 به زودی کامپیوترها به راحتی در دسترس قرار گرفتند و به ابزاری برای انیمیشن تبدیل شدند.  در دهه 1990، تصاویر کامپیوتری (CGI) جایگزین انیمیشن های دستی شدند.  اولین فیلم کاملاً CGI Toy Story در سال 1995 اکران شد و بقیه تاریخ است!  همه ما در مورد داستان اسباب بازی می دانیم.


  
انواع مختلف انیمیشن چیست؟

تاریخچه انیمیشن کوتاه است.  اما حتماً ایده ای در مورد اینکه همه چیز چگونه شروع شد و به کجا می رود داشتید.  بنابراین، طبق تاریخ، انیمیشن در طول سال ها از دو بعدی به سه بعدی تبدیل شده است.  فناوری اطلاعات طوری شده است که انیمیشن را مترادف با انیمیشن سه بعدی می دانند.  اجازه دهید اکنون سبک های انیمیشن را شروع کنیم.

 

انیمیشن سنتی
انیمیشن سنتی قدیمی ترین شکل از سبک های انیمیشن است.  شبیه به فلیپ بوک اما در مقیاس بزرگتر است.  به یاد داشته باشید، ما در سال 1914 در مورد انیمیشن cel توسط ارل هرد صحبت کردیم که یک انیمیشن سنتی است.  در این مورد، مجموعه نقاشی ها بر روی کاغذ سلولوئید شفاف کشیده می شود.  انیماتور هر فریم را می کشد (بله، با دست طراحی شده است) تا توهم تصاویر متحرک را ایجاد کند.  فیلم هایی مانند علاءالدین و شیر شاه نمونه های کلاسیک انیمیشن های قدیمی هستند.  پیش از این انیماتورها روی میزی که نور داخل آن بود نقاشی می کشیدند اما اکنون طراحی روی تبلت ها انجام می شود.

 

انیمیشن دو بعدی (بر اساس ترسیم برداری)

 انیمیشن دو بعدی چیست؟

 انیمیشن دو بعدی شبیه به انیمیشن های سنتی است.  اما وقتی کلمه "بردار" به موقعیت می رسد، معنای انیمیشن دو بعدی تغییر می کند.  چیزی به نام تصاویر مبتنی بر برداری و پیکسلی وجود دارد.  فرمت های محبوب مانند JPG، GIF، BMP تصاویر پیکسلی هستند.  تصاویر پیکسل را نمی توان کوچک یا بزرگ کرد بدون اینکه بر کیفیت یا وضوح آنها تأثیر بگذارد.  اما تصاویر مبتنی بر برداری نیازی به نگرانی در مورد وضوح ندارند.  انیمیشن مبتنی بر برداری از مقادیر ریاضی برای حرکت استفاده می کند که باعث می شود دنباله نرم تر شود.

 

 آیا انیمیشن دو بعدی مرده است؟

 ممکن است به نظر برسد که انیمیشن دو بعدی مرده است زیرا دیزنی اعلام کرده است که دیگر اقدام به ساخت این سبک نمی کند .  دیزنی دیگر تصاویر متحرک دو بعدی را با دست نمی سازد.  آن کشتی حرکت کرده است.  اما این بدان معنا نیست که انیمیشن دو بعدی مرده است.  خیلی زنده است.  3D بر 2D چیره شده است.  بیشتر نیروی کار صنعت دوبعدی به دلیل گستردگی بیشتر به سمت سه بعدی تغییر مکان داده است.  اما تکنیک های انیمیشن دو بعدی هنوز زنده هستند و اگر مهارت داشته باشند می توان از آن درآمد کسب کرد.  انیمیشن دو بعدی فقط باید یک بازگشت خوب داشته باشد.  نمرده است.

 

انیمیشن سه بعدی
تصور اشتباهی وجود دارد که انیمیشن سه بعدی این فرآیند را آسان می کند.  در حالی که ساخت انیمیشن، با یک کامپیوتر ممکن است آسان به نظر برسد.  کامپیوتر تنها ابزاری برای این روش است.  تکنیک های انیمیشن به تازگی ارتقا یافته است.  در انیمیشن سه بعدی، یک انیماتور از برنامه ای برای حرکت دادن اعضای بدن شخصیت به اطراف استفاده می کند.  در حالی که در انیمیشن دو بعدی، انیماتور برای ترسیم نمایه جانبی به انیماتور نیاز دارد، در انیمیشن سه بعدی، آنها باید کل نمایه را ایجاد کنند.

 انیماتورها باید فریم های دیجیتال خود را به گونه ای تنظیم کنند که حرکت شخصیت هماهنگ باشد.  کامپیوتر حرکت را از روی هر فریم محاسبه می کند و با توجه به آن اطلاعات، انیماتورها انحناها و حرکات شخصیت های خود را تنظیم و تغییر می دهند.  انیمیشن سه بعدی فرآیندی طولانی و دشوار است.  به آن CGI یا انیمیشن کامپیوتری نیز می گویند.


آیا انیمیشن سه بعدی کارتونی است؟
هیچ راهی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد.  انیمیشن سه بعدی فرآیند کامپیوتری انیمیشن است، در حالی که کارتون ها ممکن است طراحی ساده ای از موضوعی باشند که به صورت اغراق آمیز و طنز ترسیم شده است.  کارتون ها عموماً تصاویر ثابتی بودند که برای ایجاد شکل سنتی انیمیشن استفاده می شدند.  انیمیشن سه بعدی شکلی از کارتون است که کلمه کارتون تکامل یافته است.  مناسب است که کارتون را یک فیلم متحرک با استفاده از تکنیک های انیمیشن بنامیم.  پاسخ به این سوال ذهنی است.  کارتون بسته به نحوه ایجاد آن ممکن است سه بعدی یا دو بعدی باشد.  اما همه انیمیشن های سه بعدی را نمی توان کارتونی نامید.  این سردرگمی به این دلیل به وجود می آید که کارتون های قبلی به انیمیشن های دو بعدی مانند میکی موس و تام و جری اشاره می کردند.

 

نقاشی متحرک
موشن گرافیک یکی از انواع انیمیشن است.  بیشتر در تبلیغات، دنباله‌های عنوان در فیلم‌ها یا سریال‌هایی مانند Stranger Things استفاده می‌شود.  انیمیشن متحرک با صدا ترکیب می شود تا پیامی را به بیننده منتقل کند.  در این دهه، موشن گرافیک جهان انیمیشن را بازتعریف کرده است - به سبک یکپارچه سازی با سیستم عامل باز می گردد و از انواع انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی به طور همزمان استفاده می کند.  از آنجایی که موشن گرافیک عموما برای تبلیغات و ویدئوهای کوتاه برای بازاریابی تجاری استفاده می شود، متن نقش مهمی در این نوع انیمیشن ایفا می کند.

 

انیمیشن Stop Motion
انیمیشن استاپ موشن یک نوع انیمیشن قدیمی است که بیش از صد سال است که وجود دارد.  از میان سبک‌های مختلف انیمیشن، استاپ موشن متمایز است و در طول سال‌ها همچنان مرتبط بوده است، زیرا بر اساس اصل اولیه انیمیشن است.  در استاپ موشن، یک جسم حرکت می‌کند، سپس متوقف می‌شود، سپس تصویر آن گرفته می‌شود، روند ادامه می‌یابد.  سپس از مجموعه ای از تصاویر برای ایجاد توهم حرکت استفاده می شود.  فیلم هایی مانند Paranorman، The Boxtrolls، Shaun، the Sheep از تکنیک استاپ موشن انیمیشن استفاده کرده اند.

انیمیشن زنده اکشن
وقتی در مورد انواع انیمیشن صحبت می کنیم، Live-action از هر دو دنیا فیلم و انیمشن نهایت استفاده را می کند.  فیلمسازی را با انیمیشن ترکیب می کند.  فیلم های زیادی وجود داشته اند که از این سبک انیمیشن استفاده کرده اند، مانند مری پاپینز، جیمز و هلوی غول پیکر، اولین فیلم باب اسفنجی، طلسم شده توسط دیزنی.  همه این فیلم ها از سبک انیمیشن لایو اکشن استفاده می کردند.

چرا انیمیشن اینقدر محبوب است؟
قرن گذشته چیزی خارق العاده را آغاز کرد.  طعم دنیایی در ذهنمان را به ما داد.  ممکن است این فیلم های کلاسیک افسانه ای دیزنی یا حماقت مینیون ها باشد، مردم عاشق انواع مختلف انیمیشن شدند.  این ایده که سبک‌های انیمیشن فیلم‌ها فقط برای بچه‌ها در نظر گرفته شده بود، رد شد.  اکنون فیلم هایی در سبک های مختلف انیمیشن داریم که همه از آن لذت می برند.  حتی شخصیت کارتونی کلاسیک همچون  تام و جری وجود دارد که افراد در هر سنی از آن لذت می برند.  با وجود اینکه ما به سبک های سه بعدی انیمیشن پیشرفت کرده ایم، سبک های دوبعدی همچنان مرتبط هستند و مخاطب با آن ارتباط می گیرد - سبک انیمیشن پیکسلی از تصاویر دست ساز استفاده می کند.  فقط هنرمندان با استعداد می توانند چنین تصاویر زیبایی را برای فیلم های متحرک ایجاد کنند.  اکنون هنر انیمیشن در بازار هنر تقاضای زیادی دارد.

انیمیشن چگونه می تواند در تجارت کمک کند؟
این انیمیشن مثل گذشته سخت نیست، اکنون به تکنیک مورد علاقه کسب و کارها در فضای دیجیتال تبدیل شده است.  برای تقویت طراحی وب/برنامه و کمپین های بازاریابی دیجیتال استفاده می شود.  استفاده از سبک های متحرک هم مزایای عملی و هم از نظر زیبایی شناختی دارد.

 تمرکز را روی افزودنی‌های جدید وب‌سایت افزایش دهید – برای جلب توجه بیننده، انیمیشن کمی به ویژگی جدید اضافه کنید.
 از گرافیک‌های حرکتی استفاده کنید - در فراخوانی برای اقدام برای افزایش تبدیل، ثبت نام یا ثبت دکمه‌هایی مانند کشیدن نماد Tinder.  موشن گرافیک می تواند احساس تعامل را افزایش دهد.
 ویدیوهای توضیحی برای برند/خدمات یا محصول خود ایجاد کنید.  مطمئن شوید که از یک سبک متحرک منحصر به فرد برای برجسته شدن استفاده می کنید.
 تبلیغات/ویدئوهای رسانه های اجتماعی – تبلیغات متحرک یا ویدیوهای آموزشی عالی حتی می توانند برندهای کوچک را قابل توجه کنند.  بنابراین، هوشمندانه طراحی کنید، مانند ایجاد تبلیغات متحرک یا طرح های لوگوی پر جنب و جوش که برای بینندگان جذاب باشد.
 انتقال های متحرک ایجاد کنید تا وب سایت خود را جذاب تر کنید.

 

نتیجه

 همه نمی توانند پیکاسو باشند.  همه با مداد استعداد طراحی ندارند.  این انیمیشن به هنرمندان با استعدادی نیاز داشت که بتوانند تصاویر واقعی خلق کنند.  با این حال، در این عصر، پیشرفت دیجیتال، انیمیشن را آسان‌تر کرده است.  ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای ایجاد فیلم های متحرک کوتاه استفاده کنید.  اگر می‌خواهید ویدیوهای متحرک جدید هیجان‌انگیزی، با برند خود ایجاد کنید، می‌توانید با کمک انیمیشن ساز رایگان Offeo این کار را انجام دهید.  این پلتفرم سازنده ویدیو به شما امکان می‌دهد فیلم‌های متحرک کوتاه بسازید، حتی اگر در زمینه انیمیشن تازه کار هستید.

منبع وب سایت:  www.offeo.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه
شنبه 21 مرداد 1402 0 دیدگاه
چهارشنبه 28 تير 1402 0 دیدگاه
سه شنبه 06 تير 1402 0 دیدگاه