مراحل ایجاد کیل سوییچ در ویندوز 10 و برای حفظ امنیت اینترنت در رایانه های شخصی

 سوئیچ تک کلیکی برای قطع کردن اتصال اینترنت در رایانه های شخصی ویندوزی ، میتواند در شرایطی که فعالیتی مشکوک به خودی خود روی رایانه شما شروع به کار میکند، شما را نجات دهد.

مراحل ایجاد کیل سوییچ در ویندوز 10 و برای حفظ امنیت اینترنت در رایانه های شخصی

داشتن یک سوئیچ تک کلیکی برای قطع کردن اتصال اینترنت در رایانه های شخصی ویندوزی ، میتواند گاهی شما را نجات دهد، به خصوص در شرایطی که فعالیتی مشکوک به خودی خود روی رایانه شما شروع به کار میکند. ایجاد کیل سوئیچ  سفارشی در ویندوز 10 به شما اطمینان می دهد که می توانید فورا اتصال اینترنت را خاموش کنید.

در این پست، نحوه ایجاد سوئیچ kill در ویندوز 10 و 11 را مرور می کنیم.

 

چرا به کیل سوییچ نیاز داریم؟

داشتن یک میانبر برای روشن یا خاموش کردن فوری اینترنت فواید زیادی دارد. این امکان به شما کمک می کند هر زمان که احساس می کنید اتفاق مشکوکی در سیستم شما رخ می دهد، داده های ارزشمند خود را حفظ کنید. منظور ما از «فعالیت مشکوک» زمانی است که رایانه شما شروع به دانلود فایل‌ها به صورت خودکار می‌کند، یا شروع به نمایش تبلیغات پاپ‌آپ بیش از حد می‌کند.

سوئیچ kill را باید به‌عنوان یک دکمه اضطراری در نظر بگیرید که می‌توانید از آن استفاده کنید تا نیازی به کشیدن کابل‌های شبکه یا خاموش کردن مودم وای‌فای و روتر نداشته باشید.

 

ساخت Kill Switch در ویندوز

رایانه های شخصی ویندوزی راهی فوری برای قطع کردن اتصال اینترنت ندارند. با این راه حل، می توانید آداپتور شبکه خود را خاموش کنید تا کامپیوتر شما به طور خودکار از اینترنت جدا شود. بنابراین، بیایید ببینیم که این کار چگونه انجام می شود.

تنظیمات ویندوز 10/11 را با فشار دادن کلید میانبر Windows + I باز کنید و به «Network & Internet» بروید.

به نام آداپتور شبکه ذکر شده در زیر وضعیت شبکه توجه کنید. در این مثال نام آداپتور ، "BKAT Airtel_5G" است که شبکه وای فایی است که من به آن متصل شده ام. اگر از اتصال کابلی استفاده می کنید، احتمالا نام آداپتور شبکه شما «Ethernet» است.

حال به دسکتاپ بروید ، در فضای خالی رایت کلیک کرده و از New ، Shortcut را انتخاب کنید.

در کادر آدرس ، آدرس زیر را وارد کنید. به یاد داشته باشید که "NET" را با نام آداپتور شبکه خود جایگزین کنید.

C:\Windows\System32\netsh.exe interface set interface name="NET" admin = disabled

همانطور که در بالا ذکر شد ، نام شبکه من “Baktal Airtel_5G” است ، بنابر این آدرس برای من به این شکل میشود:

C:\Windows\System32\netsh.exe interface set interface name=" BKAT Airtel_5G" admin = disabled

البته توجه داشته باشید ، کد بالا فقط در صورتی برای شما کار می کند که ویندوز شما در درایو C نصب شده باشد. اگر در درایو دیگری نصب شده است، "C" را با حرف درایو سیستم عامل جایگزین کنید.

روی Next کلیک کنید و یک نام مناسب برای میانبر خود قرار دهید. پس از آن بر روی Finish کلیک کنید.

پس از اتمام دستور العمل بالا، روی میانبر جدید ایجاد شده راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید.

در پنجره Properties برروی Advanced کلیک کنید.

در صفحه باز شده، گزینه Run as administrator را علامت بزنید. پس از آن بر روی "OK" و سپس "Apply" کلیک کنید تا فرآیند به پایان برسد.

اکنون سوئیچ kill  را برای رایانه شخصی خود ایجاد کرده اید. اما هنوز نباید از سوئیچ kill استفاده کنید، زیرا ابتدا باید یک سوئیچ اتصال مجدد ایجاد کنید تا بتوانید فوراً اتصال اینترنت را در رایانه خود فعال کنید.

 

ایجاد Reconnect Switch در ویندوز

تا اینجا یک سوئیچ kill ایجاد کرده اید تا فوراً از اینترنت جدا شوید. اما اگر میانبر برای فعال کردن مجدد اینترنت نداشته باشید، این سوئیچ kill ناقص است. بیایید نگاهی به نحوه ایجاد سوئیچ اتصال مجدد بیندازیم.

در فضای خالی دسکتاپ رایت کلیک کرده و از New ، Shortcut را انتخاب کنید.

در کادر آدرس، کد زیر را وارد کنید:

C:\Windows\System32\netsh.exe interface set interface name="NET" admin = enable

دوباره، مطمئن شوید که نام آداپتور شبکه خود را جایگزین "NET" کرده اید.

اکنون روی Next کلیک کنید و یک نام مناسب برای میانبر خود مانند “Enable Internet” قرار دهید. سپس بر روی Finish کلیک کنید.

بر روی میانبر جدید ایجاد شده، یعنی “Enable Internet” راست کلیک کرده و سپس به Properties > Advanced بروید.

برای این میانبر نیز گزینه Run as administrator را علامت بزنید. فرآیند را با کلیک بر روی "OK" و سپس "Apply" تکمیل کنید.

تمام شد. اکنون هر دو را دارید، سوئیچ kill و همچنین یک سوییچ برای فعال کردن مجدد اینترنت. حال زمان آن رسیده است که سوئیچ قطع و اتصال مجدد اینترنت را آزمایش کنید.

 

چگونه از Kill Switch در ویندوز استفاده کنیم

برای از بین بردن اینترنت رایانه یا لپ تاپ خود با یک کلیک، میتوانید به این شکل عمل کنید:

روی میانبر kill switch دوبار کلیک کنید تا اینترنت شما خاموش شود. برای دریافت مجوز درخواست شده توسط فرمان Network Shell، روی "بله" کلیک کنید. تمام شد ، سوئیچ kill اتصال شبکه شما را خاموش کرد.

اگر می خواهید اینترنت خود را مجدداً وصل کنید، کافی است روی میانبر «Reconnect» دوبار کلیک کنید و پس از نمایش سوالی که توسط Network Command Shell پرسیده شده است ، روی «بله» کلیک کنید.

ما سوئیچ kill را برای یک شبکه ایجاد کرده بودیم که مرتباً از آن استفاده می کنیم. اگر از آن دسته افرادی هستید که مکان سیستم را به دفعات تغییر می دهید یا مدام در سفر هستید و به چندین شبکه WiFi در خانه یا محل کار متصل می شوید، باید برای هر یک از این شبکه ها یک سوئیچ kill ایجاد کنید. این کار تقریباً به همان روش است. فقط باید قسمت "NET" را در کدهای فوق با نام شبکه ای که می خواهید سوئیچ برای آن ایجاد کنید جایگزین کنید.

این، همه چیز در مورد سوئیچ قطع اینترنت در یک رایانه شخصی ویندوزی بود. امیدواریم این ترفند به شما کمک کند تا در صورت لزوم فوراً اتصال اینترنت خود را قطع کنید.

 

منبع:  Mashtips.com

0
تعداد نظرات
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد

آخرین اخبار

يکشنبه 29 مرداد 1402 0 دیدگاه